onder den voet raakte en een slag van het paard op hel hoofd kreegzoodat men bevreesd voor zijn leven is; de hersenen moeien aangedaan zijn. Bij eene andere charge is het paard van den dragonder dood gevallende ruiter heeft gelukkig geen leisel hoegenaamd gekregen. BOTTERDAM 25 September. In den afgeloopen nacht heeft er een inbraak plaals gehad in het kan toor van de Ueeren A. van Hohokc en Zonen. De dieven zijn na eene ver- geefsche poging om het slot te openen door middel van een ladder over de muur geklommen en hebben zich vervolgens door het pakhuis een weg lot het kantoor gebaand. Zij hebben de meeste lessenaars opengebroken en het voorhanden zijnde geld, dat echter van betrekkelijk gering bedrag is, mede genomen. Hel is te wensehen dat het de politie moge gelukken de misda digers in handen te krijgen. II LITE XL A X D SCIIË 1IER1GTEN. BELGIË. BRUSSEL, 2G September. Men zegt dat de Hertog en de Hertogin van Brabant zich tegen half Octo ber naar Parijs zullen begeven. De Heer de Brouckere, hoofd van de Kanselarij bij het Dep. van Buitenl. Zaken, is door den Keizer van Rusland met de Stanislas-Orde van de 2Jft klasse begiftigd. De feesten lokken bij voortduring een aanzienlijk getal vreemdelingen naar onze stad. LI. Zondag zijn er alleen van Antwerpen en tusschen gele gen stations 3000 aangekomen. De algemeene verlichting was bij uitstek fraai, hetgeen ook te verwachten is van het groole vuurwerk dat heden zal worden afgestoken. Maandag avond heeft de maatschappij de Wijngaerd eene Vlaamschc tooneelvoorstelling gegeven, bestaande uit een drama van den Kolonel van Geert, getiteld: Montigny. De Graaf van Vlaanderen woonde de voorstelling bij. OGELAM». LONDEN, 25 September. Aanst. Zondag is vastgesteld tot dankdag door geheel het Vereenigd Ko ningrijk Groot-Brittannië en Ierlandwegens de inneming van Sebastopol. Eene plegtige godsdienstoefening zal ten dien einde in alle kerken worden gebonden. De terugroeping van Sir Stratford de RedclilTe, onzen Gezant te Kon- stantinopel, is naar men zegt on herroepelijk vastgesteld. Op 1 October zal een bataillon van de garde, ter sterkte van 1200 man400 man van do Coldslreamgarde en 400 man der Schotsche fuseliers naar de Krim vei trekken. De Times is niet zeer ingenomen met de laatste verrigtingen van ons leger in de Krim. Dit gevecht, zegt dit blad, behoort niet tot het roem rijkste in de geschiedenis van het aandeeldat de Engelschen in den veldtogt gehad hebben, en de Generaal Simpson heeft met eene bescheiden waarheids liefde, die hem lot eer verstrekt, geen poging gedaan om de gebeurtenissen van dien dag ten gunste der Engelschen te overdrijven. Genoemd blad deelt een berigt mede van zijn correspondent te Sebastopol, houdende dat de Russen de noordzijde aanzienlijk versterken en nieuwe bat terijen oprigtcn. De Franschen rukken met hunne ruiterij en infanterie naar Baktschiserai. Sebastopol zal geheel worden geslecht en de dokken gedempt. Er heerschte een verschrikkelijke storm. In de laatste twee maanden zijn 300,000 hommen uit het tuighuis van Woolwich naar het tooneel des oorlogs verzonden. Vele duizenden liggen nog daartoe gereed. Volgens berigten uit Mexico, heeft er eene bloedige slag plaats gehad tusschen de partij van Castellano, onder aanvoering van Munoz en Alvarez en eene bende onder bevel van Guardiola. Deze laatste is verslagen en in het gebergte gevlugt. Munoz is daarbij gesneuveld. FRANKRIJK. PAR.IJS 25 September. De Heer Prokesch-Osten, is bij den Keizer ten gehoore geweest. Men verdiept zich in gissingen omtrent het doel der reize van dien Oostenrijkschen Staatsman. Men verwacht dat de Regering, na de zitting van 1856, zal overgaan tot de vernieuwing van het Wetgevend Ligchaamdus vóór den wettelijken termijn waarop het mandaat der tegenwoordige Afgevaardigden ophoudt, daar zij krachtens de Grondwet voor zes jaren gekozen zijn. Volgens sommige bladen zal Keizer Napoleon zijn neef Prins Napoleon, vergezeld van 5 Generaals, afvaardigen, om namens hem den Koning van Pruissen op diens togt door de Rijnprovincie te Saarbrucken te begroeten. Aan de munt wordt thans een gedenkpenning geslagen ter herinnering aan dn verovering van den Malakofftoren. De Keizer is er op afgebeeld, de bres beklimmende, met. een Fransch vaandel in de hand. Te Boulogne zal een gedenkteeken worden opgerigt, ter herinnering aan het herhaalde bezoek van Koningin Victoria. Bellemare, bekend door zijn aanslag op het leven van den Keizer, is bepaaldelijk in 't gesticht Bicêlre geplaatst. De man, bij wien hij inwoonde, is naar Cayenne gebannen. De Moniteur deelt de rapporten van den Maarschalk Pélissier en van den Generaal Niel mede. Dat van den eerstgenoemde is echter nog een voor- loopig stuk. In afwachting van het meer uitgewerkte rapport, dcclen wij hier een en ander mede uit dat van den Generaal Niel: De verdediging van den MalukollTorcn en van andere werken is met groote dapperheid gevoerd. Nooit is er eene kanonnade uitgevoerdals die tegen deze werken. Wij hadden meer dan 500 stukken in batterij, de Engelschen 200 en de Russen nog meer dan die beide getallen te zamen. Het vuur des vijands beschadigde wel onze loopgraven, doch deed ons overigens weinig nadeel. Het onze daarentegen bragt aan de bezetting groote verliezen toe. Ons hoofddoel was de bemeestering van het werk achter den Malakofftoren de redoute Korniloflf, eene soort van aarden-citadel, op een heuvel geplaatst en die den geheelen omtrek beheerschte. Een Russisch Officier, die gevan gen werd genomen, stelt het getal der soldaten, die de bezetting van den Malakofftoren uitmaakten, op 2500 man. De aanval op den Malakofftoren, aangevangen met vuurwapens werd al spoedig voortgezel met de bajonnct, en met de kolf en met het werpen van steenen, enz. maar de Russen werden spoedig verjaagd of gedood en binnen een kwartier uurs wapperde de Fransche vlag op de veroverde sterkte. De Engelschen hadden, in hunnen aanval op de groote Redan, eerst 200 ellen, onder een verschrikkelijk schrootvuur te marcheren. Die ruimte was al spoedig bezaaid met dooden, maar dit hield de oprukkende kolonne niet tegen. Zij daalde af in de gracht, die om streeks 5 ellen diepte heeft en nam in weerwil van allen tegenstand het voor werk van de Redan in. Die eerste aanval kwam den Russen duur te staan, maar de Engelschen zagen nu niets anders voor zich dan eene opene vlakte, waarop zij aan het verschrikkelijk vuur der Russen, die zich achter de ver schansingen bevonden, waren bloot gesteld. Zij die volgden, waren ter naau- wernood talrijk genoeg om de opengevallen plaatsen aan te vullen. Eerst na een gevecht van twee uren werden de Engelschen genoodzaakt de Redan weder te verlaten. Ook de aanval op het centrale bastion had hetzelfde gevolg. In 't eerst overwonnen onze dappere soldalen eiken tegenstand, maar later, bloot gesteld aan een vernielend vuur, dat hen in allerlei rigtingen bestookte, za gen zij, op order van den Opperbevelhebber, van eene poging af die geen goed gevolg beloofde. Onderscheidene kepren werden er door de Russen krach- tige pogingen aangewend, om den Malakofftoren weder te veroveren, maar vergeefs. Onze verliezen zijn groot, maar het leger, waarop de Keizer trotsch mag zijn, heeft zich verdienstelijk gemaakt jegens het vaderland. De Rus sen hadden 800 stukken geschut in batterij en een garnizoen, dat zij zoo 'sterk konden maken als zij wenschten. Wij maakten veel buit, waaronder welligt 1500 stuk geschut. Ons leger had in batterij 700 stukken, die 1,600,000 scholen hebben gelost. De loopgraven hadden eene lengte van 20 mijlen, terwijl er 80,000 schanskorven, 60,000 takkebosscn en een milliocn zand-zakken zijn gebruikt. Het uitvoerige rapport van den Generaal Pélissier beslaat 6 kolommen van den Moniteur. Daaruit blijkt, dat het verlies van de Franschen bij de be storming van Sebastopol bedraagt: Generaals: 5 gesneuveld, 4 gekwetst, 6 die kneuzingen hebben bekomen; Hoofd-Officicren24 gesneuveld, 20 gekwetst, 2 vermist; subalterne Officieren: 116 gesneuveld, 224 gewond, 8 vermist; Onder-Officieren en soldaten: 1489 gesneuveld, 4259 gekwetst, 1400 ver mist; totaal 7551. De Patrie deelt een brief mede uit Sebastopol geschreven, waarin eenige bijzonderheden voorkomen over den toestand der stad na den aftogt der Russen: De hrand door den vijand aan alle kanten aangestoken, heeft 3 dagen geduurd. Er sprongen nog mijnen, 72 uren na hun vertrek. Eenige onzer soldaten zijn hiervan het slagtoffer geworden. Hun vernielingswerk is echter niet volkomen geweest, want hoewel zij het fort St. Nicolaas wilden doen springen is het echter staande gebleven. De stukken geschut aldaar ge vonden zijn bruikbaar, want zij hadden geen tijd om ze te vernagelen, en de magazijnen zijn vol krijgsvoorraad. Men kan zich geen denkbeeld vormen van de verdedigingsmiddelen der stad. De Russen hadden zoo veel aarde op geworpen dat zij bijna onneembaar was. Onder den grond waren bomvrije lokalen aangelegd voor de soldaten, maar echter zijn er veel door ons vuur omgekomen: overal ziet men poelen vol bloed, vermengd met klecderen en wapenen. Al de lijken zijn nog niet begraven, hetgeen een treurig tooneel oplevert. Zij hebben in een hospitaal gekwetsten achtergelaten, die in 3 dagen niet verzorgd en bij onze komst bijna allen waren bezweken. Sebastopol is niet meer bewoonbaar. Het is slechts eene verzameling van puinhoopen. De Malakofftoren werd dapper verdedigd, het is onbegrijpelijk dat wij die zoo spoedig hebben veroverd. Bij den kleinen Redan is het een waar bloedbad geweest, waar de meesten der onzen zijn gevallen. Genoemd blad deelt nog twee voorbeelden van onverschrokkenheid mede die hij den mislukten aanval op het centrale bastion hebben plaats gehad. Vier jagers die zich te ver hadden gewaagd en met hunne compagnie niet in de loopgraven konden terugkeeren, hadden zich in de Russische werken achter eene kleine verhevenheid verborgen; zij bevonden zich daar slechts op 6 schre den van den vijand en iedereen hield hen voor verloren, maar zij wisten van hunnen krijgsvoorraad zulk een goed gebruik te maken, dat iedere Rus die zich vertoondehet offer zijner vermetelheid werd. Na 2 uren op die wijze te hebben doorgebragt, is het hun gelukt langzaam achteruitgaande in de loopgraven tc springen, zonder zelfs gekwetst te zijn, waar zij door hunne makkers met vreugde werden ontvangen. Een Kapitein was onder het bastion zwaar gekwetst blijven liggen; de Vaandeldrager van het regiment hem willende redden, vroeg 4 vrijwilligers om hem onder het vuur des vijands weg te halen. Terstond boden zich die aan en zij volvoerden hun voornemen in weerwil dat iedereen zulks voor onmogelijk hield. De jonge Officier echter moest zijne daad duur betalen; naauwelijks eenige schreden op weg zijnde om terug te keeren, werd hij doodelijk getroffen, maar de overigen kwamen met hunnen last behouden aan. De Moniteur doet nog al uitkomen het groote aandeelhetwelk aan

Leydse Courant | 1855 | | pagina 2