BEURTSCHEPENT CQURANTElM-LEESliMRiCTING. MÖOD^ LADING LIGGENDE TE LEYDEN IN DE HAVEN, De opgaven omtrent de geleden verliezen beginnen reeds geruststellender te worden. Zoo is de Generaal de Salles noch gedood norh gewond. De toestand van Bosrjuet en Mac-Mahon veroorzaakt geen vrees meer. Maar daarentegen wordt de dood van de Generaals Rivet, NiolLabreton en Saint- Paul bevestigd. Volgens een berigt van Generaal Pélissier van den llde", be draagt bet getal der gekwetsten die in de ambulances zijn gebragt 4500, waaronder 450 Officieren. liet getal dooden is nog niet door hein opgege ven, maar bij schat zulks als naar gewoonte op een derde van het getal der gekwetsten, dus op ongeveer 1600 man. Zoodra de verwoesting van Sebaslopol bekend was, beeft de Minister van Oorlog order gegeven om alle uitzending van krijgsvolk en oorlogsbe hoefte naar de Krim, in de haven der Middellandsche zee, op te schorten. Het schijnt zelfs dat troepen, die reeds te Toulon waren ingescheept, weder aan land zijn gezet. Sommigen willen in verband met het ontslag van al de soldalen der ligting van 1847, hierin eenige schemering van den dageraad des vredes zien lichten. 4 a 500 Russische krijgsgevangenendie om uitgewisseld te worden door Parijs trokken, werden in de voorstad Suinl-Antoinc op wijn en brood onthaald door de werklieden, die juist bij den doortogt dier militairen aan hun ontbijt zalen. De werklieden met het lot der ongelukkige soldaten be wogen, bragien onderling geld bijeen en gaven dit als teerpenning aan de Russen, die dronken met de Franschen, terwijl deze den val van Sebaslopol vrolijk vierden. Ook is hier nog een transport van 170 krijgsgevangenen doorgekomen, waaronder er zich bevonden die meer dan 60 jaren telden. De Koningin van Engeland heeft aan de armen van Boulogne 2500 fr. geschonken. De militairen van de ligting 1847 bij het leger in het Oosten dienende en die tot dusver onder de wapenen waren gehoudenzullen naar hunne haardsteden worden gezonden. De stad Parijs zal op het stadhuis een bal geven aan de inzenders van voorwerpen op de wereldtentoonstelling. Aan de beurs is bekend gemaakt, dat de telegraaflijn van Konslantino- pcl naar Schumla voltooid en bij gevolg de telegrafische gemeenschap tusschen de Turksche hoofdstad en Londen en Parijs geopend is. Michel Chevallier, die persoonlijk in hooge gunst bij den Keizer staat, heeft in den Raad van Montpellier aan zijne amblgenooten verklaard, dat de Regering voornemens is het stelsel van vrijen handel meer en meer uit te breiden. De Generaal Despeaux koint in een brief aan het blad le Siècle ge schreven, op tegen het berigt dat de Maarschalk Radetzky de oudste der Europesche Generalen zoude zijn. De Generaal Despeaux is geboren in 1761 en dus thans 94 jaren oud; hij is in 1776 soldaat geworden en verkreeg in 1793 den rang van Brigade-Generaal, zoodat hij in het geheel 79 jaren dienst heeft en reeds 61 jaren Generaal is geweest, terwijl Tiadetzky slechts 89 ja ren oud is, 71 jaren dienst heeft en eerst 50 jaren Generaal is geweest. Ge noemde Generaal heeft nog het Te Deurn in Notre Dame bijgewoond. Als een bewijs van de belangstelling in de tijdingen uit de Krim wordt gemeld, dat van de Patrie op eenen avond 63,000 exemplaren zijn verkocht. Sedert 20 Augustus zijn alhier in de hospitalen 145 personen aan de cholera overleden. Een schoon voorbeeld van onbaatzuchtigheid is door de Ileeren Dela- combe en Mallard te S'. Jean d'Angely gegeven. Zij hebben het koren van hunnen oogst op de markt voor 4 fr. onder den prijs verkocht, in weerwil dat zij zeer voordeelige aanbiedingen hadden ontvangen. SPANJE. MADRID, 9 September. De inschrijvingen in de lcening bedragen thans ruim 137 millioen. De zware regens die in den laatsten tijd zijn gevallen, hebben veel schade veroorzaaktvooral in de provincie Guadalajara. Aldaar is alles over stroomd en het water staat lot aan de bovenverdiepingen. De oogst is ge heel verloten en de ellende zeer groot. De algemeene geest is niet gunstig gestemd voor de deelneming aan den Ooslerschen oorlog. Een dagblad zegt hiervan: Wanneer Engeland, die in het Oosten de vooruitgang en de beschaving wil bewerken ons voor hulp troepen Gibraltar terug gaf, dan zoude de zaak nog door kunnen gaan. Deze woorden worden overal toegejuichd. Te Malaga zijn Zondag 11. vier Engelschen, van een in de haven lig gend schip, door eenige personen zwaar mishandeld, zoodat een hunner ge dood en een ander zwaar gekwetst is. Men zegt dat de lieer Salamanca den spoorweg van Alinanza aan de HII. Rothschild heeft verkocht. ITA LIE. De Romeinschc beeldhouwer Revelli, door de stad Genua-belast met de vervaardiging van het standbeeld van Columbus, heeft thans het afgewerkte kunststuk aan de Ainerikaansche Republiek Peru verkocht, daar bij de ver langde som van de stad niet kon verkrijgen, liet is reeds derwaarts op weg. Volgens het Turijnsche blad Piemontezijn in de stad en provincie Venetic, gedurende de maand Augustus 414 personen om staatkundige rede nen in hechtenis genomen. PRUISSEJ*. BERLIJN, 12 September. De Prins van Pruissen, te Keulen aangekomen, is verpligt geweest zijne reis te staken, uithoofde van ongesteldheid. De stad Koningsbergen heeft ter herinnering aan het gevierde jubelfeest aau den Koning een album aangeboden. Men heeft alhier een steendrukker uit Silesie gevangen genomen, die valsche vijfthaler-scheinen uitgaf. Men vond er voor 10,000 thaler in zijn bezit. Uithoofde van de groote aanvoeren van graan uit de Donaustreken zijn de prijzen op de Noordduitsche markten aan het dalen. Dezer dagen werden te Kenlenop een stroom afvarende stoomboot eenige personen in verzekerde bewaring genomen die in het Nassausche 18 jonge meisjes aangeworven hadden, om ze naar New-York mede te nemen en daar eenen schandelijken handel met deze wezens te drijven. De meisjes ver klaarden, dat zij of hare ouders een handgeld van 7, onder belofte van een jaarlijkse!) loon van 300 fl. hadden ontvangen. OOSTENRIJK. WEENEN, 11 September. De Paus heeft het concordaat met onze Regering reeds goedgekeurd. Men zegt dat liet over 't geheel zeer gunstig voor de geestelijkheid is. Van 2 tot 8 dezer zijn alhier door de cholera aangetast 722 personen en 318 overleden. De Brigilten-Au, een voor handel en scheepvaart allergunstigst gelegen plaats aan den Donau, is door de stad Weenen voor 630,000 fl. van den tegenwoordigen eigenaar, den Heer Eckstein, gekocht, om er een haven van te maken. TURKIE. De Sultan heeft bevolen, dat de geboortedagen der met hem verbonden Vorsten voortaan door zijn gansche rijk met veel luister zullen worden gevierd. Er hebben op nieuw wanordelijkheden plaats gehad aan dc Dardanellen, tusschen de ongeregelde troepen en de Fransche soldaten. Volgens het Journ. de Const, roemen dc ontslagen krijgsgevangenen ten hoogste de behandeling die zij in Rusland hebben ondervonden. AKAMEMlE-NIElTlVS. PROMOTIE AAN I)E LEYDSCHE IIOOGESCHOOL. Den 14den September de Heer B. C. E. Proes, van Doorn, in de Regten, met Theses. AR VERTE1*'II KJ*. Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming, mij beloond bij het overlijden mijner geliefde Echtgenoot, betuigt deOndergeteekende, ook namens hare Kinderen, aan allen, den welmecnendsten dank. De Wed. J. LUS Wz., De Lange. Krachlens bevelschrift van den Regter-Commissaris, worden de Schuld- eischers in den Faillieten Boedel van J. RU1GROK van der 4VERVEN, Koopman te Hoogmadeopgeroepen, op Donderdag den 20stc" Septem ber c. k. ten 1 ure, te verschijnen ter audiëntiezaal der Arr.-Regtbankten einde hunne Schuldvorderingen te doen verifiëren. Levden, 15 September 1855. Mr. A. SCHMIDT, Curator. De Ondergeteekende blijft zich voortdurend bij zijne geëerde Sladgenooten aanbevelen tot het rondbrengen en terughalen der meest verlangde Dag bladen, tegen een' zeer maligen prijs en al naar gelang van den tijd waarop de Bladen verlangd worden. Tevens bezorgt hij Advertentiën in alle Bladen. F. J. SCHIMMEL, Nieuwen Rijn. Twee gemenbeleerde Hamers te Huurvoor ■.V-i^s. een HEER of DAME, le bevragen onder Lett. A. aan het Bureau dezer Courant. waarvoor goed en deugdzaam Brood kan worden verkocht, geregeld naar den prijs der granen volgens Marktberigten van geaccrediteerde Graanhandelaars, in le gaan Maandag den 17dcn September 1855. Blankbroodper Ned. U' 41 Cents. Bnilnbrood37 Ongebuild Tarwebrood31 Roggebroodper Ned. ffi en 5 Oneen 251 Aldus opgemaakt door het Bestuur der Vereeniging van Broodbakkers hier ter Stede, Uit naam van het Bestuur, Leïden 14 September 1855. D. H. RE1VEILO, Secretaris. UK?® De Ingezetenen worden opmerkzaam gemaakt op gewigt en qualiteit te letten. in Naar ZwolleMaandag 17Seplcmber 12 uur, Schipper II. RIDDERIKHOFF AlkmaarWoensdag 19 10 L. KROON. Amersfoort19 11 L. HOUTZAGER. Sneele19 11 S. de VRIES. DeventerDonderdag 20 12 II. DOMY1EI.HOLT. Kampen20 12 K. de HAAN. Apeldoorn20 12 11. WIEPKING. HoornVrijdag 21 10 J. RAJER. Alle Goederen zullen desverkiezende bij den Bestelder C. van DORSTEN in 't Veerhuis tot de eerst afvarende gelegenheid aangenomen worden, als voor geheel NoordhollandGelderlandOverijsselfriesland GroningenDrentheenz. De Verlrek-uren zijn opgegeven volgens de Reglementen, echter komen sommige schepen wel eens later door.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 3