Op Zondag 1.1. hebben al de beschikbare tamboers, op bevel des Rei sers, zich naar St. Cloud begeven, om aan Prins Albert, bij gelegenheid zijner verjaring, ecne ochlend-muziek te brengen. Men verzekert, dat de Koningin Victoria 1,500,000 fr. op de tentoon stelling in aankoopen zal besteden. Op den dag van de aankomst van Koningin Victoria is de Keizer aan groot levensgevaar ontkomen. Hij reed, door den Maarschalk Barraguay d'Hilliers vergezeld, langs de kusten van Boulogne, om de komst van het Koninklijk sloomjagt af te wachten. Toen bet in 't gezigt kwam, nam de Keizer een kijker in de handen en liet de teugels van bet paard vallen. Maar bij werd hierin gestoord door een geweldigen sprong van bet paard die aan den rand van cene gracht stond, door eenige boeren aldaar gegraven. De hoed viel hem van 't hoofd, maar zijne tegenwoordigheid van geest ver liet hem niet. Hij liet den kijker vallen, vatte spoedig de teugels en wist met groote bekwaamheid zijn paard tot stilstand te brengen. De Moniteur heeft de volgende berigten van den Generaal Pélissier openbaar gemaakt. De vijand beeft 5 mijntrechters tegen ons bastion N°. 53 doen springen maar zonder gevolg. Van onzen kant hebben wij hem de hin derlagen ontnomen die hij voor den Malakofftoren had aangelegd. 500 Rus sen hebben nog eene poging gewaagd om ze te hernemenmaar zijn glans rijk afgeslagen. Deze werken zijn door ons tegen den vijand gekeerd. De Keizer heeft in cenen brief den Generaal Pclissier geluk gewenscht met de laatst behaalde overwinning. De Keizer drukt daarbij de hoop uit, dat Sebastopol spoedig zal vallen, daar het Russische leger het niet lang kan nithouden. Voor den winter zullen al de Fransche regementen in de Krim door anderen worden vervangen. Volgens besluit des Keizers zal de diensttijd voor Sebastopol dubbel gerekend en de pensioenen worden verhoogd. De Generaal Pélissier beeft bij dagorde de troepen geluk gewenscht met de overwinning bij de Tschcrnaia. Hij begroot bij die gelegenheid het verlies der Piussen op 6000 man, zijnde er 2,200 gewonden en gevangenen in banden der Franschen gebleven. Ook zwaait hij bijzonderen lof toe aan de Generaals Herbillon en Defailly en aan den Kolonel Forgeot. De Engelsche j Generaal Morris bad gaarne den vijand met zijne ruiterij vervolgd, maar de j opperbevelhebber de groote onderneming niet uit het oog willende verliezen had zulks van de hand gewezen. Het dagblad VTJnivers de groote kampvechter voor de regten der R. K. j Kerk, heeft in een uitvoerig beloog beweerd, dat de oorlog tegen Rusland, een strijd is tegen de aanmatigingen der Grieksche Kerk, en dat het doel van dien strijd regtmatig ja heilig is. Het dagblad van Poitiers weerspreekt het berigt van een legaat van 300,000 fr., hetwelk aan A. Dumas zou zijn vermaakt door iemand die de Montechristo gelezen had endaardoor zeer veel genoegen had gesmaakt. SPANJE. In dezen tijd beeft ons Ministerie gedurig te worstelen tegen zwarigheden zoo binnen- als buiten 's lands. Maar nu verheffen er zich nog anderen. De partij die de Koningin omringt, houdt niet op om den ondergang van het Kabinet te bewerken. Het is trenrig te zien dat die personen niet terug dein zen om hun land aan de gevaren van ecne nieuwe omwenteling bloot te stellen, waarin ook zij zouden deelen, en als eerste slagloffers van de volks woede zouden kunnen vallen. ITA LIE. Het stellen der fondamenten voor de groote zuil ter berinnering aan de afkondiging der Onbevlekte Ontvangenis te Rome, gaat met groote moeijclijk- heden gepaard. Nu weder is op de plaats van den arbeid cene stroomende bron ontdekt die niet lot stilstand kan gebragt worden. De dag van den 15dcn is te Rome als naar gewoonte gevierdmaar de aanwezige Franschen hebben aan die feestviering een nationaal karakter ge geven. De bevolking beeft bij die gelegenheid hare ontevredenheid duidelijk te kennen gegeven. Men verzekert, dat de Regering van Sardinië aan de Kamers, indien deze weder zullen zijn bijeengekomen, magtiging zal vragen om 14,000 man van de ligtïng 1856 onder de wapens te brengen. PRUISSEN. BERLIJN, 26 Augustus. Aan de beurs is vrij algemeen het gerucht verspreiddat eerlang een Koninklijk besluit zal verschijnen, houdende beperkende maatregelen tegen het koopen op tijd van granen. Uit Zwitserland wordt gemeld dat de sierlijke kleine kapel van het voormalige Jczuiten-pcnsionaat te Sliifis in bet kanton Freiburg, verleden week in cene Gereformeerde kerk werd herschapen. De aardscbuddingen in dat land hebben nog geen einde genomen. Brieven uit Kopenhagen melden, dat de gezondheidstoestand des Ko- nings van Denemarken hopeloos is; hij lijdt aan het water in de borst. OOSTENRIJK. WEENEN, 24 Augustus. De Turksche Gezant alhier, Arif-Effendi, heeft een onderhoud met den Minister Buol gehad, en wel naar men verzekert, over het besluit van de Westersche Mogendheden om in het volgend jaar het oorlogstooneel naar den Donau over te brengen. Oostenrijk is met dit besluit niet ingenomen en zou daartegen reeds vertoogen te Konstantinopcl hebben doen indienen, op welke Arif-Effendi nu bet antwoord zou hebben overgebragt. De Rijksraad beeft zich weder bezig gehouden met de flnantiele plan» nen van den Heer v. Brück. Deze plannen moeien aldaar veel tegenstand hebben gevonden. Men schrijft aan de Regering het voornemen toe om ecne nieuwe geld- leening, ten bedrage van 200 millioen gulden, te sluiien, tot dekking der voorschotten, welke de schatkist van de Weener Bank ontvangen heeft. Men verzekert, dat de Pauselijke ratificatie van bet tusschen Oostenrijk en Rome gesloten concordaat in de eerste helft der volgende maand alhier zal ontvangen en alsdan de tekst van dit stuk zal openbaar gemaakt worden. De menigvuldige ongelukken, op de spoorwegen voorgevallen, hebben aanleiding gegeven tot hel benoemen van ecne spoorweg-commissie, welke onderzoek dienaangaande en voorstellen tot het brengen van meerdere veilig heid op de spoorwegen zal doen. De cholera neemt alhier toe. Vele van de welgestelden hebben de stad verlaten, en zes van de grootste fabrieken, zijn ten gevolge van het groot aantal door de ziekte aangetaste werklieden, gesloten. De Allg. Zeit. deelt mede, dat men voornemens is te Parijs, Marseille en Londen een geschrift uil te geven, hetwelk bij de Akadeuiie van weten schappen te Parijs ingezonden is en handelt over een Indisch geneesmiddel tegen de cholera, dat in het afgeloopen jaar in Andalusie met den besten nitslag, is aangewend. Onderscheidene dagbladen hebben van buitengewone genezingen gesprokenwelke te Cadix en Xerez door kortelings uit Oost-Indië aangekomene Maleijers waren bewerkstelligd. De door deze Maleijers aange wende geneeswijze beeft de genezing van duizenden ten gevolge gehad en werd zelfs in dringende gevallen midden op de straat aangewend. Het be staat, naar men wil, uit eene materiële behandelingswijze van den patient. De behandelingswijze kan door iedereen uitgeoefend worden. De Heer Gui- bert, die de Maleijers bij het doen hunner genezingen vergezeld heeft, zal, naar men zegt, zaakkundige mannen uitnoodigen, om in hunne tegenwoor digheid deze Indiërs de noodige proeven met deze geneeswijze te laten doen. RUSL.AN D. Prins Gortschakoff meldt van den 22sten Aug., 11 ure des avonds: Het vuur des vijands is in het algemeen gematigd. Heden avond ten 9 ure gaf een alarm bij bastion N°. 2 aanleiding tot eene zeer levendige kanonade, welke slechts een uur duurde. Na de verwonding van Generaal Tollebenwerd er ernstig gedacht om een opvolger voor hem te vinden en dadelijk noemde men Kapitein Melnikoff, die den Generaal steeds ter zijde staat. Aan hem was bet opzigt over bet graven der mijuen opgedragen. Hij is dag en nacht in de mijnen werkzaam en volgt onafgebroken den arbeid der belegeraars. In Februarij ontdekte hij eene vijandelijke mijn, die hij onverschrokken tot op zeer korten afstand na derde eer hij die vernielde. Aan zijn niet sluimerenden blik hebben de be legerden het te danken, dat de vijand bastion n°. 4 nog niet nader kwam. Melnikoff voert een onderaardschen oorlog, waarin bij zijne meerderheid boven de Ingenieurs des vijands aan den dag legt. Ondanks al de waakzaamheid die de verbondene vloot in de Oostzee uitoefent, is het haar tot dus verre niet mogen gelukken de gemeenschap tusschen Zweden en Finland geheel te onderscheppenzoodat de vaartuigen die onder begunstiging van den nacht de Bothnische golf bevaren, telken male met verschillende provision en handels-artikelen beladen tcrugkeeren. TURKTE. De Sultan heeft eindelijk zijne toestemming gegeven aan Omer-Pacha om met de keur zijner troepen naar Azië te vertrekkenbehoudens de goed keuring der Opperbevelhebbers van de verbonden legers. Het is echter te vreezen dat hij te laat op bet oorlogstooneel in Azie zal aankomen om aldaar nog in dezen veldlogt eene voor Turkye gunstige wending aan den loop des oorlogs te kunnen geven. Lord Redcliffe zal den 21slen naar de Krim vertrekken om aan den Generaal Pélissier het Grootkruis van de Bath-Orde over te brengen. De Arabische opstandelingen hebben Tripoli nog niet belegerd. Hun Opperhoofd Ghuma lijdt aan eene zware wonde. Zijn invloed is echter alver mogend bij de volksstammen der woestijn, die bij door zijne dapperheid en geestkracht aan zich geboeid beeft. Hij is, hoewel 65 jaren oud, sedert bet begin der vijandelijkheden schier niet van bet paard geweest. Hij heeft aan geboden voor de Porte de schatting van het Regentschap te innenonder beding dat bij tot Stedehouder des Sultans benoemd en met de zijnen van schatting vrijgesteld zou worden. De Pacha vereenigt zijne gewapende magt in zijne residentiestad, en beeft reeds 1400 man troepen benevens 7 stukken veldgeschut ontvangen, terwijl bij nog meer versterking verwacht. De Regering beeft twee bataillons naar Tripoli gezonden; overigens rekent zij op den bijstand van den Rey van Tunis. De toestand in Klein-Azië wordt meer en meer zorgelijker. Een aan val tegen Erzerum wordt als zeker verwacht; de vestingwerken van die stad zijn nog niet voltooid. Het grootste gedeelte van de Tunische ruiterij, en het eerste regiment van de Turksche cosakken zijn naar dat oord ingescheept. Te Roestschoek is de kruidfabriek in de lucht gesprongen 20 personen verloren daarbij het leven en 40 winkels werden een prooi der vlammen verscheidene huizen moesten worden omvergehaald om het vuur te stuiten. De Onder-Koning van Egypte heeft aan den Veneliaanschen Ridder Gero- nimo Lattes, een Israëliet, een octrooi van 7 jaren toegestaan, voor zijne uit vinding, volgens welke jaarlijks twee rijstoogsten van eene enkele zaaijing kunnen worden verkregen. Door deze uitvinding zal Egypte jaarlijks 3 inilh dollars metr aan producten opleveren.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 3