weder gevallen van gele koorts onder de manschappen der aldaar liggende koopvaardijschepen voorgedaan, aan de gevolgen waarvan eenige schepelingen zijn bezweken. Ook op Curacao is die ziekte nog heerschende. Uit eene echte bron wordt medegedeeld, dat 'slands stoomboot Soern- hingte Java, door het bestuur aldaar is aangekocht, en ten geschenke zal worden aangeboden aan den Keizer van Japandat dit stoomschip onverwijld derwaarts zal stevenenvergezeld van 's lands stoomhoot Gedehop welke laatste de bemanning van de Soembing bij aankomst te Japan zal overgaan om naar Java terug te keeren. Provinciale Staten van Xuidholland. Zitting van Vrijdag 3 Augustus. In deze zitting zijn de beraadslagingen over de ontwerp-reglemcnten voor den Alblasserwaard geëindigd. Beide reglementen zijn aangenomen met 37 tegen 11 stemmen. Ook is besloten een subsidie te verleenen aan het doof stommen-instituut te Rotterdam, en is daaraan op voorstel van den Heer de Rouville voor dit jaar ƒ1000 verleend. Na afloop dezer werkzaamheden is de vergadering in naam des Konings gesloten. AMSTERDAM, 6 Augustus. Wij melden met leedwezen, dat zich in de laatste dagen wederom ettelijke gevallen van cholera in onze hoofdstad hebben vertoond. Wij haasten ons echter cr bij te voegen, dat, ondanks eenige bedroevende voorbeelden, de ziekte geen onrustbarend karakter vertoont en ook het getal der aangetasten, voor zoover wij hebben kunnen nagaan, zeer gering is. Wij hadden ge- wenscht, ter voorkoming van ongerustheid, daarvan geheel te zwijgen; het is ons evenwel gebleken, dat de daaromtrent verspreide geruchten overdreven wa ren en dat alzoo deze vermelding eer dienstig dan nadeelig zoude zijn. Bhl 's HEP. TOGEN BOSCH, 4 Augustus. De Raad dezer gemeente heeft eene vergadering gehoudenter behandeling van het stedelijk belastingstelsel. Het ontwerp der Commissie, om alle aecijnsen af te schaflen en een hoofdelijken omslag van ƒ80,000 in te voeren, heeft voel kans om aangenomen te worden. Vele bezwaren zijn uil den weg geruimd, en men begint zich meer en meer te schikken, naar hetgeen op andere plaatsen voorvalt. Het voorbeeld door Groningen, Gorinchem, Zie- rikzee, Edam en Bergen-op-Zoom gegeven, heeft dieper, indruk gemaakt. BUITE1VLAIVDSC11E BERIGTEiY. BELGIË. BRUSSEL, 6 Augustus. De Koning van Portugal en de Hertog van Oporto zijn Vrijdag II., door den Graaf van Vlaanderen vergezeld, van hier naar Oslende vertrokken, waar zij zich met hun gevolg aan boord van de Mindello moeten inschepen. Koning Leopold nam aan het stationsgebouw van den spoorweg afscheid van de aan zienlijke reizigers. Zondag morgen hebben de beide Vorstelijke personen de reis naar hun vaderland aanvaard. De Victoria Regia in de Kon. tuin alhier, waarvan sommige bladen 6 Ned. ellen in omtrek hebbenheeft Zondag 11. hare eerste bloem vertoont. De jury van de Parijsche tentoonstelling heeft aan onze wijnhandelaars geene medaille verleend, maar toch een sprekend getuigschrift; want van 18 flesschen champagne wijn die ingezonden waren, hebben die heeren er 12 uitgedronken om te keuren. De verschijning van de aardappelziekte in Oost-VIaanderen wordt ten stelligste tegengesproken. Op alle markten is de prijs van dit artikel ge daald. Een liefdadig geslicht heeft reeds een grooten koop gesloten tegen ƒ1.90 de 100 Ned. ffi. Op vele plaatsen heeft in de afgeloopen week een hevigen storm ge woed waardoor groote schade is veroorzaakt. ENGELAND. LONDEN5 Augustus. In de zitting van het Lagerhuis van eergisterenheeft de Minister van Oorlog de tijding van het vermoorden van Generaal Beatson door de onder hem staande ongeregelde troepen, gelogenstraft. Hij deelde ook mede, dat het Engelsche vreemden-legioen reeds 3000 man telt, als 1000 man infanterie en 2000 man ruiterij. In eene volgende zitting werd door een der Leden het voorstel gedaan om het Ministerie te verpliglen geene duurzame vrede te sluitenzonder vooraf het Parlement te hebben geraadpleegd. Maar Lord Palmerston wilde zich hiertoe niet verbinden en eischte voor de Ministers vrijheid van handelen, behoudens nader te geven rekenschap aan het Parlement. Generaal Simpson meldt, dat de Russen in den avond van den 3dcn een uitval uit Sebastopol, langs den weg van Woronzoff, gedaan hebben, welke echter werd afgeslagen zonder verlies van de zijde der bondgenooten. In het kamp kwamen slechts enkele gevallen van cholera voor. Volgens de Morning-Post zal de Regering, in geval dat de Generaal Simpson voor het opperbevel des legers in de Krim mogt bedanken, geen nieuwen Opperbevelhebber daarheen zenden, maar zal het onder de bevelen van het Fransche legerhoofd gesteld worden. Men verzekert overigens stellig, dat genoemden Generaal zijn ontslag reeds ingezonden heeft. Onderscheiden dagbladen vallen het Kabinet aan wegens het verleenen van een pensioen van 100 aan Lord George Paget, die een regement rui terij heeft aangevoerd bij den bekenden aanval te Balaklava. De dagbladen beweren, dat deze Lord niet veel moed aan den dag gelegd heeft, daar hij in dit noodlottig treffen niet gedood werd, en zij beklagen er zich vooral over, dat hij na dit enkel en onbeduidend wapenfeit, dat alleen zijne mili taire loopbaan gekenmerkt heeft, zijn ontslag uit de dienst heeft bekomen, Zelfs in het Parlement werd deze zaak ter sprake gebragt en heeft Lord Pal merston, ten dien opzigte het regt van de Regering, om in zulke gevallen naar eigen goeddunken te handelen, gehandhaafd. De nieuwe Parlementsgebouwen hebben reeds ƒ30,000,000 gekost, cn op nieuw zijn ƒ780,000 daarvoor aangevraagd. Kapitein Colin Maxwell, van het 93slc regement Hooglanders, en Kapi tein Charles Spencer Gaynor, van het 9de regement, zijn afgezet en uit de dienst weggezonden, ter zake dat zij beschonken waren toen zij hunne solda ten naar de loopgraaf voor Sebastopol geleidden. De Krijgsraad had beide veroordeelden aanbevolen in de lankmoedigheid van den Opperbevelhebber, doch deze heeft verlangd dat het vonnis in volle kracht bleef. Na het van stapel loopen der Marlborough is op de rijkswerf te Ports mouth terstond de kiel gelegd voor een nog grooter linieschip, de Victoria; iets waartegen zich in dezen tijd vele stemmen hebben doen hooren, daar de ondervinding geleerd heeft dat kleinere schepen veel bruikbaarder in den oorlog zijn. Te Woolwich is bevel ontvangen, om zoo spoedig mogelijk 130 mor tieren gereed te hebben van 8, 10 en 13 duim, ten einde ze naar de Krim te zenden. Ook zouden 60,000 13-duims bommen onmiddelijlc verzonden zijn. Te Spithead zijn 65 Russische gevangenen van Kertch en de zee van Azof aangebragt, benevens 36 fraaije stukken geschut, doch alle vernageld. Het onlangs te Liverpool van stapel geloopen ijzeren stoomschip Retrie ver is, bij het overbrengen naar een der dokken, omgeslagen en gezonken. Een persoon is daarbij omgekomen. Onlangs heeft bij het opstijgen van den luchtbol van den Hr. Gardonia, uit een onzer openbare tuinen, een voorval plaats gehad, hetwelk de schro- melijksle gevolgen had kunnen hebben. Terwijl de ballon in de hoogte ging, haakte het schuitje aan het orkest-gebouw, waardoor de luchtreiziger er ge deeltelijk cn bij de verdere opstijging er geheel uitviel en op een kerkhof nederstortte, waar hij eene verwonding aan het hoofd bekwam, welke ech ter geene ernstige gevolgen schijnt te zullen hebben. Van den ballon heeft irien niets vernomen. Eenige zwemliefhebbcrs in het graafschap Kent, hebben een ontbijt op het water gehouden. Er waren 79 personen tegenwoordig. Het werd toege diend in houten schotels die op het water dreven cn al zwemmende werden geledigd. FRANKRIJK. PARIJS5 Augustus. Op bevel des Keizers, zullen al de gelden, van wege den slaat be stemd ter bestrijding der kosten van de viering van 15 Ang.besteed worden ten behoeve der betrekkingen van militairen, die in den Oosterschen vcldtogt bezweken zijn. Bij gelegenheid van het feest op den IS"16" dezer zullen er in alle schouwburgen gratis voorstellingen gegeven worden. Ook zal dien dag de algeraccne tentoonstelling, zoowel van het paleis der nijverheid als dat der schoone kunsten, alsmede alle openbare monumenten gratis toegankelijk zijn. Onder anderen zullen alsdan ook de brug der Invaliden en de Al ma-brug ingewijd worden. Ten dienste van de Koningin van Engeland cn haar gevolg worden 6 prach tige rijtuigen gereed gemaakt. 40 personen van allerlei rang zijn uitgekozen om haar ten dienste te staan. De verlichting in de tuinen te Versailles zal de nabootsing zijn van een feest door een van de voorzaten der Keizerin gege ven, die tijdens de verkiezing van Karei VII Spaansch Afgezant was, en waarvan de teekeningen bewaard zijn gebleven. Men spreekt ook van een te houden jagt te Fontainebleau. Maar zal er voor al de ontworpen feesten geen tijd te kort schieten De Generaal Canrobert zal op bevel des Keizers naar Frankrijk terug- keeren. De Keizer wil hem in zijne nabijheid hebben. Men gelooft algemeen dat hij en Generaal Pélissier tot Maarschalken zullen benoemd worden. De Maarschalk Castellane, die het bevel in Lyon voert, is herwaarts ontboden, cn zal vooreerst in genoemd bevelhebberschap door den Generaal Partonneaux worden vervangen. Hij zal zich moeten verantwoorden over de legitimistische proclamatie, onlangs door hem opgesteld. De Minister van Financien de kapitalen niet willende behouden welke de som te boven gaan die bet tiende vertegenwoordigt van het definitieve be loop der inschrijvingen voor de leening, heeft hij de onmiddellijke en partiële terugbetaling bevolen van het meerdere der inschrijvingen, minstens 50,000 fr. rente bedragende. Het schijnt, dat de terugbetaalde sommen, welke in deze afdeeling vielen, meer dan 60 millioenen francs hebben bcloopen. De Regtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak van de geheime ge nootschappen. Al de beschuldigden, ten getale van 54, zijn tot onderschei dene gevangenisstraffen verwezen, en daarenboven allen in eene geldboete van 100 frs. en ontzegging hunner burgerschapsregten. Men verzekert, dat de wijze waarop de expeditie tegen Kertsch is uit gevoerd, te Parijs en Londen niet is goedgekeurd en er bevelen naar de Krim zijn gezonden, om handelingen als in genoemde stad zijn geschied en tegen de menschelijkheid strijdende, in 't vervolg te voorkomen. De nieuwe Gezant van de Portc bij ons Hof, Mohamed-Bcy, is met een talrijk gevolg hier te lande aangekomen. Van verscheidene kanten wordt er wederom veel gesproken van vredes onderhandelingen, die echter te onbestemd zijn om er op te kunnen vertrou wen. Men zegt dat de Generaal de Létang den 2Jcn van hier naar Weenen vertrokken is met het antwoord van den Keizer der Franschen op een eigen-

Leydse Courant | 1855 | | pagina 2