LEYDSCHE COURANT. Pi*. 91. VRIJDAG, 3 AUGUSTUS. 1855. De Courant tvordt MaandagWoensdag en Vrijdag uitgegeven. Die van Maandag komt ■uit Zaturdug Avond. /o* iSti t i i if* Vw' Prijs der Courant is f 12 in het jaar de afzonderlijke nommers worden tegen 10 Centen afgegeven BIXXENLANDSCIIE BERIGTEN. LEYDEN, 2 Augustus. PROCES-VERBAAL. tan de opening der Stembriefjesdie ter benoeming van één Lid van den Gemeenteraad van Legdenden 31sle0 Julij 1855 zijn ingeleverd. Op heden den eersten Augustus des jaars achttienhonderd vijf en vijftig, is door het Bureau van Stemopneming in de Gemeente Leyden in de ter inle vering van stembriefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomen des morgens ten negen ure. Het Bureau is zaïncngesteld uit den Heer Mr. A. O. E. Grave van Limburg Slirum, Burgemeester, Voorzitter, en de Heercn M. G. ten Sande en Dr. 11. R. de Breuk, Leden van den Gemeenteraad, Stemopnemers. De Voorzitter plaatst op de tafel twee Stembussenbij hem den 315ten Julij 1355, overgebragt uit deze Gemeente van het Hoofdbureau en van het Onderbureau der inlevering van Stembriefjes. De zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden vijf honderd negen en vijftig stembriefjes te bevatten. Dit getal mei de lijsten der Kiezers die briefjes hebben ingeleverd vergele ken zijndeis gebleken te zijn even groot als het getal dier Kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengetnengdworden zij door den Voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard zes slembriefjes waarvan vijf niet ingevuld en één onderleekend. Het getal der geldige uitgebragle stemmen is mitsdien geweest vijf hon derd drie en vijftig. Van dit getal zijn uitgebragt op de Heeren M. A. Kluit 277 stemmen en Mr. P. du Ricu Jr. 27B stemmen. Heeft al zoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen M. A. Kluit. Is derhalve verkozen tot Lid van den Gemeenteraad van Leyden, de lieer: MARIE ADR1EN KLUIT, wonende alhier. En zijn tegen deze opening van Stembriefjes door de in de Zaal aanwezige Kiezers geene bezwaren ingebragt. En is na afloop van dit een en ander Proces-Verbaal opgemaakt in tegen woordigheid van allen die zich in de Zaal bevonden. Gedaan te Leyden, den lsten Augustus 1855. VAN LIMBURG STIRUM, Voorzitter. M. G. ten SANDE, i c, H. R. de BREUK. J SlemoPnemers- De vergadering van het Hoofdbestuur van het Fonds lot aanmoediging en ondersteuning van de gewapende dienst in Nederland is op 25 Julij te Amsterdam gehouden. Uit het verslag bleek dat aan 1927 personen gralifi- ratien worden verleend. De rekening deed een te kort van f 2,349.681 blij ken. Omtrent het Invalidenhuis werd medegedeeld, dat in hetzelve verpleegd waren 85 personenen dal tot bestrijding der kosten van dat gesticht gestrekt hadden eene rijkstoelage van ƒ5000, eene toelage van de stad Leyden ad ƒ600, afgestane gratificatiën en pensioenenen eene bijdrage uit het fonds van ƒ5043.70; te zamen 22,791.99. De jaarlijksche collecte had opgebragt ƒ25,876.22, dus 1506.76J minder dan in 1853. Z. M. heeft op gedaan verzoek, wegens benoeming tot Notaris te Aarlan- derveen, eervol ontslag verleend aan den Heer J. A. van der Lee, als Burgemees ter van Sassenheim. Gelijk eervol ontslag is verleend aan Mr. J. H. Verboom Baron van Reedc van Oudtshoorn als plaatsvervangend Kantonregtcr te Alphen. De Staats-C. bevat de wet waarbij de gemeentelijke indeeling van het Haarlemmermeer bepaald wordt. Die gemeente draagt den naam van Haar lemmermeer en is gevoegd bij het l5t® Kanton van het Arrond. Haarlem. Wat de verkiezing betreft behoort zij tot het district Haarlem en is de census voor de benoeming in de Tweede Kamer op 32 en voor de Gemeenteraad op ƒ16 bepaald; met uitzondering van de jaren 185558, wanneer ƒ20 voor de eerste en ƒ10 voor de laatste voldoende is. Bij de aanstaande beraadslagingen in den Gemeenteraad over de wijzi gingen die het stelsel der gemeentebelastingen, ingevolge de gemeentewet tegen 1® Januarij 1856 zal moeten ondergaan, achten wij het niet ongepast om, van hetgeen aangaande dit hoogst belangrijk en moeijelijk onderwerp uit andere steden wordt gemeld, een en ander mede te deelen. Te Groningen waar men tot een hoofdelijkcn omslag heeft besloten, luiden de voornaamste artikelen aldus: Art. 5. Inwoners zijn allen, die verblijven binnen deze gemeente. Be lastingschuldigen zijn: a. Alle inwoners, eene woning in gebruik hebbende, welke voor de Rijks personele belasting is geschat op eene huurwaarde van ƒ45,b. Alle inwoners, geene woning in gebruik hebbende waarvan zij Rijks personele belasting moeten betalen, doch welke vermoed worden een jaarlijkseh zuiver inkomen te hebben van ƒ300,en meer. Art. 7. De belastingschuldigen worden verdeeld in 10 klassen. Zijdie eene woning in gebruik hebben, waarvan naar de huurwaarde eene Rijks personele belasting moet worden betaald, behooren tot de le kl., indien de huurwaarde 45 bedraagt; de 2C kl. vangt aan met ƒ70, de 3® met 100, de 4® ƒ150, de 5® ƒ200, de 6<>® 275, de 7e ƒ350, de 8e 450, de 9® ƒ600, de 10® ƒ700 en daarboven. Zij, die geene woning in gebruik hebben, waarvan zij Rijks personele be lasting moeten betalen, worden geplaatst in ééne klasse beneden die, waarin is aangeslagen de bewoner van het perceel in hetwelk zij verhlijven. Art. 8. De som, waarvoor ieder belastingschuldige kan worden aangeslagen, bedraagt voor hen die behooren Tot de 1® klasse als minimum 1 als maxiinuin 14 2® 4 - 26 3® 8 - 43 4® -12» -66 »»5®»» -20» -97 6® - 35 -130 7® -55» -170 7® 8® 9® 10e - 81 -118 -163 - 235 -300 - 450 voor elke ƒ10,000, waarvoor de hoofdsom der te heffen belasting in de be grooting der gemeente beneden de 80,000 is uitgetrokken, wordt het mini mum van iedere klasse met tien ten honderd verminderd. Art. 9. De belastingschuldigen worden jaarlijks uiterlijk in de maand Jan. door Burgemeester en Wethouders op het kohier geplaatst in de klasse, waartoe zij behooren, en aangeslagen voor eene som, niet minder dan het minimum en niet hooger dan het maximum, bepaald voor de klasse waarin zij zijn geplaatst. Ook de Gemeenteraad van Weesp heeft besloten tot afschaffing van de stedelijke indirecte belastingen, te vervangen door eencn hoofdelijken omslag. Er loopt een gerucht dat bij Gedep. Stalen van Zuidholland het voor nemen bestaat, om aan den Minister van Financien te verzoeken eene voor- dragt te doen tot wijziging van eenige bepalingen in de Gemeente-wetten gevolge waarvan de Gemeente-bestnren den wijn en de sterke dranken aan eene zekere belasting zouden moeten onderwerpenvóór dat men tot heffing van opcenten op de grondbelasting zoude kunnen overgaan, ('s Grav. Nb.) De algemeene kerkelijke vergadering van de Herstelde Evangelisch- Luthersche Kerk, is te Amsterdam geopend, onder voorzitting van D». Everts, Predikant te Enkhuizen. In de maand September aanstaande zal door de IIolI. Maatschappij van Landbouw eene algemeene tentoonstelling van vee en voortbrengselen van den landbouw te Hoorn worden gehouden. Volgens berigten in onderscheidene dagbladen medegedeeldbegint do ziekte onder de aardappelen zich meer en meer uit te breiden. De Gemeenteraad van Arnhem heeft op verzoek van Prof. Lilh de Jeude, hem een zaal van het gebouw Musis Sacrum voor twee jaren in huur gege ven, ten einde een Zoölogisch Museum in te rigten. Te Tilburg is een kind, eene kers willende opeten, gestikt, daar zij ongekneusd in de keel bleef steken. Op den Rijn, bij de Nederlandsche grenzen, ligt op dit oogenblik een vaartuig, beladen met 100,000 buskruid, bestemd voor Engeland. 's GRAVENHAGE, 2 Augustus. Z. M. is gisteren van het Loo alhier teruggekeerd. Z. M. heeft tot Officier van de Arrond.-Regtbank te Haarlem benoemd Mr. A. A. Delcourt van Krimpen, thans Substituut-Officier bij die Regtbank, en tot Substituut Mr. L. G. Vernée, thans Kantonregtcr te Medemblik; als mede tot Kantonregler te Deventer Mr. M. Alting Kronenberg, thans in die betrekking te Goor. Aan den Luitenant ter zee A. J. M. de Maere, is op gedaan verzoek, eervol ontslag verleend uit 's Lands zeedienst. Prins Hendrik heeft zich naar Soestdijk hegeven ten einde de Koningin- Moeder een hezoek te brengen. Hij heeft gebruik gemaakt van den spoorweg van Rotterdam naar lrtreehl.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 1