tïe hand zullen toereiken, als krijgers, die elkander eerbiedigen. Eindelijk besluit hij zijn betoog met de zeer juiste opmerking, dat de vret^e binnen 24 uren gesloten zou kunnen worden, als men slechts; met terzijdestelling van alle eerzucht, alleen acht wilde slaan op de waarachtige belangen der natiën. Men zegt dat bovengenoemd dagblad te Petersburg reeds 1500 abonnemen ten telt, maar te Warschau nog geen 30. De lieer Decker, eigenaar van de Koninklijke drukkerij te Berlijn heeft aan de Koninklijke bibliotheek een prachtig exemplaar van zijne uitgave van het N. Testament aangeboden. Deze uitgave is volgens de vertaling van Luther van 1545, en versierd met uitmuntende houtsneden volgens teekeningen van Cornelius en Kaulbach. De Jury te Parijs heeft aan de Maatschappij van Seraing voor de door deze gezonden machines, eene eere-medaille toegekend. Een inwoner van Antwerpen heeft aangeboden, om tegen de maand October 10,000 mud Zeeuwsehe aardappelen tegen ƒ2.het mud te leveren. Zij worden in onze streken voor 2j cis. het N. ft' verkocht. EIGELAIB. LONDEN, 29 Julij. In tegenspraak met vroegere herigten verzekert men dat de Koningin van 15 September tot 12 October in Schotland, verblijf zal bouden. De Prins Eduard van Saxen-Weimar is alhier aangekomen en heeft reeds een bezoek bij den Hertog van Cambridge afgelegd. De Commissie vroeger door het Lagerhuis benoemd, om te onderzoeken of er grond was om voor het ontdekken eener noordwestelijke doorvaart tus- schen de Stille Zuidzee en den Atlantischen Oceaan eene nationale helooning toe te kennen, heeft thans verslag gedaan: zij kent de eer dier ontdekking aan den Kapitein M'Clure toe, en stelt voor, tot belooning hem eene som van 5000 te schenkenalsmede eene gelijke som aan de bemanning van zijn schip. Daarenboven is de Regering voornemens gelden aan te vragen om een gedenktceken op te rigten voor Sir John Franklindie bij zijne onver moeide pogingen ter ontdekking van dien doortogt, is omgekomen. Lord Palmerston zeide eergisteren in het Lagerhuis, ter beantwoording cener vraag van Sir J. Walsh, dat Omer-Pacha wel naar Konstantinopel is teruggekeerd, om zich met de Regering over verschillende militaire vraagstuk ken te onderhouden, maar dat hij niet voornemens was zijn Bevelhebberschap neder te leggen. In het Hoogerhuis is door een der Pairs, den beroemden regtsgeleerde Brougham, eene Bill ingediend strekkende om Engelands wetgeving te zui veren van de nog overige sporen der aloude onverdraagzaamheid jegens anders denkenden in zake van godsdienst. Zij is zonder discussie ten eersten male gelezen. In het Huis der Gemeenten is in comité-generaal de Turksche leening goedgekeurd, in weerwil van den tegenstand van den Heer Gladstone. - De Generaal Simpson is benoemd tot Luitenant-Generaal met den plaat selijken rang van Generaal in de Krim en Turkye, en tot hoofd van den Staf de Gcneraal-Majoor Barnard. De Regering heeft besloten het eiland Helgoland, in de Noordzee, on verwijld met vestingwerken te doen versterkenen benevens het Duitschc en liet Zwitscrsche legioen, ook een corps Italiaansch krijgsvolk op de been te brengen. Het hoofdkwartier van het Italiaanschc legioen zal te Novara ge vestigd zijn bet zal Italianen of Engelschen die de Italiaansche taal ver staan, tot Officieren hebben. Onze Regering is voornemens het aanbouwen van linieschepen voor de marine te vertragen, ten einde eene groote vloot van kanonncerbooten en andere oorlogsvaartuigen van weinig diepgang, zooals voor de krijgsbedrijven in de Zwarte en de Oostzee het geschiktst zijn, te bouwen. Over een balfj aar zullen wij in het bezit zijn van die strijdmiddelen, welke voor den tegenwoordigen oorlog ter zee het meest vercischt worden. Aanstaanden Dingsdag zal te Portsmouth het grootste oorlogschip, dat er bestaat, namelijk de Marlborough van 131 stukken geschut, te water worden gelaten. Onze bladen verzekeren dat de Noord-Amerikanenin weerwil van hunne onzijdigheids-verklaring in den tegenwoordigen oorlogde Russen te Petro- paulowski herhaaldelijk van wapenen en andere krijgsbehoeften voorzien. De hier te lande ontvangen brieven uit ons legerkamp voor Sebastopol bevatten slechts ééne stem over den voortreffelijken gezondheids-toestand van ons leger aldaar. Dit is strijdig met al hetgeen in het tegenwoordige jaar getijde het geval in de Krim scheen te moeten zijn, met de verwachting van vriend en van vijand. Het blijkt nu feitelijk, dat er door de verbondene Re geringen doeltreffende maatregelen verordend zijn om het leger voor aanvallen van pest en smetziekten te behoeden zooveel voor menschelijk doorzigt doenlijk is. Onze troepen zijn sterk, gezond en vol moed. Men rekent er nog even vast als altijd op een gelukkigen einduitslag der belegering. Toen in 1847 de Predikant W. Townley overleden was zonder zijnen uitersten wil te hebben gemaakt en zonder, naar men meende, eenige fami liebetrekkingen na te laten, achtte men zijne nalatenschap, ten bedrage van ruim ƒ500,000, aan de Kroon vervallen, aan welke zij dan ook werd toe gewezen. Later deed zich echter de Heer T. Porter als geregtigd erfgenaam op, cn nu onlangs is de Kroon er toe verwezen, met bijbetaling der renten van genoemde som, ƒ050,000 aan dezen uit te koeren. De kiezers van het district Soulhwark zijn in de vorige week bijeenge komen om een nieuw lid te kiezen in de plaats van den Heer Molesworlh die lot Secretaris van Koloniën is benoemd. Drie kandilatcn hadden zich voorgesteld. Het afgetreden lid zelve, die weder verkiesbaaar is, Sir Cl, Napier en J. Hamilton. Bij die gelegenheid is Napier in eenige bijzonderhe den getreden tot verdediging van zijn gehouden gedrag als Bevelhebber van de Oostzeevloot. Hij zeide o. a.De Oostzeevloot was slecht uitgerust, en toch was het eene schoone vloot, die zich van Sweaborg had kunnen meester maken, indien Sir J. Graham de plannen, die hij hem had toegezonden, niet veranderd had. Den 2Jcn October van het vorige jaar, toen alhier het be- rigt ontvangen werd, dat Sebastopol genomen was, zond de Regering hem last om Sweaborg te nemen, maar den 9,len daaraanvolgende, op het verne men der tijding, dat Sebastopol nog niet genomen was, zond zij hem contra order. De oorlog moest met nadruk worden voortgezet, maar de tegenwoor dige Ministers waren onbekwaam om dien te leiden. Men wilde Sebastopol nemen, maar Sebastopol kan niet genomen worden. Men had hem het groot kruis van de Bath-Orde aangeboden, maar hij zag liever zijn regterarm af snijden, dan dat hij dit kruis om zijn hals zou hangen. Hij werd van alle kanten loegejuichd. He Heer Hamilton die na hem optrad, ondervond ter stond blijkbare teeltenen van afkeuring, vooral toen hij Keizer Napoleon als een tvran voorstelde. Men riep: weg met hem, hij is een Russische spion, een roode republikein enz.en dien ten gevolge was hij verpligt te zwijgen. Bij den nitslag der stemmen bleek het, dat de meerderheid zich voor Sir Molesworth had verklaard. De laatst gevallen regen heeft bij den Times het denkbeeld opgewekt, dat de oogst en de aardappelenteelt minder voordeelig konden uitvallen dan men wenscht. Op d ie wijze tot de noodzakelijkheid van meer invoer gera kende, wordt het blad geleid tot de herinnering, dat in geval van behoefte aan granen, de voorraad die anders langs den Donau kwam, nu niet ontvan gen wordt, cn aldus komt hij tot de overweging, dat de bondgenooten Oos tenrijk niet langer in het bezit der Vorstendommen moesten laten cn den mond der Sulina moesten vrij maken, zoodat de schepen, die thans levens behoeften naar de Krim brengen en in ballast terugkeereneene tehuis-vracht van granen konden innemen, opdat in dezen krijg niet alles zuiver verlies zij. Te Thirsk heeft onlangs weder een ergerlijk looneel plaats gehad. Eene vrouw, cchtgcnoote van den Heer Marshall is in het openbaar verkocht voor ruim 2 shillings. Toen zij in het huwelijk trad, was zij 19 jaren cn haar echtgenoot 64 jaren oud. Gedurende 16 jaren hadden zij te zamen genoege- lijk geleefd, maar daar de gebreken van den ouderdom zich krachtig lieten gelden, zoo waren zij overeengekomen den huwelijksband te verbreken. FftANKRIJH. PARIJS, 29 Julij. Door middel van den telegraaf ontvangt de Keizer op zijne reis dadelijk berigt van al wat er in Frankrijk en elders belangrijks voorvalt. Het reisplan van de Koningin van Engeland naar Parijs is eenigzins ge wijzigd. Zij zal te Boulogne aan wal stappen en van den Noorderspoorweg gebruik maken. Maar daar Parijs aan dien kant geen schoon aanzien heeft, zoo zal er aan den bogt van La Chapellc eencn nieuwen verecnigingsweg met de westzijde worden aangelegd. Zij zal dus door de voorsteden gaan tot aari de Magdalena-kerk, vervolgens over het plein van LodewijkXV cn de Champs- Elysées naar den weg van St. Cloud. Overal worden toebereidselen gemaakt voor hare ontvangst. Bij het stadhuis zal eene luisterrijke gaz-vcrlichting plaats hebben. De vertrekken van de Tuilerien wemelen van werklieden. Het palcis van St. Cloud is reeds gereed, cn alles kondigt aan, dat op het veld van Mars een groot militair feest zal plaats hebben. Bevel is uitgevaar digd aan de Nationale garde om bij die gelegenheid onder de wapenen te komen. De leening van 750 milliocn fr. is gesloten. De uitslag is schitterend geweest. Men berekent dat er voor 2500 milliocn is ingeschreven, zoodat van ieder inschrijver slechts bijna één vierde zijner inschrijvings-som zal aan genomen worden. De Heer Salomon Rothschild, hot oudste lid van het Bankiershuis van dien naam is alhier overleden in den ouderdom van 82 jaren. Eene depêche van den Generaal Pélissier meldt de aankomst te Ka- iniesch van de Fransche gevangenen, welke tegen de Russische gevangenen zijn uitgewisseld. De uitwisseling duurde voort. De Officieren spreken met lof over de behandeling, welke zij van de Russen hebben ondervonden. Voor Sebastopol was niets nieuws voorgevallen. Even als alle andere zaken, bevindt zich de oorlog thans in eencn slaat van zomerstilstand. De aangebragtc dépêches loopen slechts over dienst zaken. Alleen wordt gezegd, dat de Generaal Pélissier spreekt van eene groote onderneming die op handen is. De Russen vermeerderen hunne vcr- dedingsmiddelen op eene geduchte wijze, zoodat de kans van welslagen meer cn meer begint te verminderen. Van onzen kant wordt er geen groote haast gemaakt met het zenden van versterking naar het legermaar men kan veilig rekenen, dat het in de volgende maand tot een bedrag van 50,000 man zal geklommen zijn. Men is ook voornemens uit Afrika 4 a 5000 man ligte infanterie te doen vertrekken, die bekend staan onder den naam van Zéphirs, die in stoutmoedigheid met de Zouaven kunnen wedijveren, welke laatsten in een jaar tijds zooveel hebben geleden, dat hunne regemcnlcn thans geheel vernieuwd zijn. Een gerucht is alhier in omloop, dat vooral nadere bevestiging verdient, dat de bewegingdie onlangs op de verbondene vloot in de Zwarte zee plaats had, geenszins een aanval tegen Odessa ten doel had, maar tegen de haven van Sebastopol. Dat zelfde gerucht zegt, dat men tot dien stouten stap wil overgaan met behulp van 100 schepen, bemand met 40,000 koppen, ten einde zich met geweld den doortogt te banen cn in het midden der vesting te landen, terwijl de bondgenooten te gclijkcr tijd een aanval te land zou den ondernemen.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 2