BOrTENLAKDSCHE BERIGTEI. BELGIE, 0o Koning van Portugal wordt eerstdaags te Brussel verwacht. Te Watervliet, op de Zeeuwsche grenzen, zijn bij het graven van een kanaal verscheidene versteende heenderen gevonden van den Mastodontos r het grootste der dieren uit de voorwereld. EUTCiELMD. LONDEN, 26 Julij. De Koningin heeft aan het hospitaal te Portsmouth verscheidene zakdoe ken, armbanden, halsdoeken enz. gezonden, welke door haar zelve en Hof dames gezoomd zijnen ten geschenke dienen voor de gewonden uit de Krim. In eenc der laatst gehoudene zittingen van het Lagerhuis is de aanval lende' houding van het Russische leger in Azie ter sprake gekomen. De Heer Layard, een man die door een lang verblijf in KI'ein-Azie bevoegd is om den staat van dat gedeelte des Turksehen rijks te beoordeelen vestigde de aan dacht op de verwacht wordende belegering van de vesting Kars. Indien het den Rossen, gelijk te vreezen is, gelukt Kars in te nemen, valt, zeide de spr. r gansch Klein-Azie in hunne magt. In dat geval zou de slooping van Sehastopol en de vermeestering der Krim ons weinig baten, wanneer Rnsland Klein Azie als onderpand voor zijn ovcrwigt in het Oosten in bezit had. Hi liet Hoogerhuis sprak Lord Airlié in gelijken geest. Hierop antwoordde Lord Clarendonde Minister van Buitenl. Zakendat de Regering dit alles ook begreepT en te dien einde in den vorigen zomer een uitstekend Veld overste daarheen iiad gezondendoor wien Kars in staat van tegenweer is gehragt. De rapporten van dien Officier luiden zeer gunstig ten aanzien van den moed en de stemming der Turksche troepen in die streek, alsook om trent den geest der bevolking van Kars. Den 23sten Junij jl. stond er eene zeer aanmerkelijke Russische legermagt tasschcn Kars en Erzerum; zij rukte voorwaarts en vernielde verscheidene graanmagazijnenna bij Kars hel hoofd gestootcn le hebben, ontboden de Russen ecnige stukken zwaar geschut; maar deze konden niet aangevoerd wordendaar hel terrein door zware regens onbegaanbaar geworden was. Dat is de inhoud der bij de Regering ontvangen beriglen; en naar het oordeel van den bovenbedoelden Veldoverste, was er geen vrees dat Kars bij overrompeling ingenomen zon worden. Volgens de Morning Chronicle is eerstdaags de ontbinding van het Parlement te verwachten. Anderen voorspellen aan liet thans bestaande Ministerie eencn korten duur. De nitslag der stemming over de motie van den Heer Roebuck heeft het Ministerie wel oogenblikkelijk geredmaar het draagt niet te min de zaden der ontbinding in zich om. De nieuwe Minister van Koloniën is wel een man van rijpe ondervinding, maar noch hij noch de Heer Benjamin Hall, die men als zijn opvolger aan het bureau van open bare werken beschouwthebben zooveel staatkundigen invloed bij de Verte genwoordigingom daardoor bet bestaan van liet Kabinet te verlengen. Te Portsmouth liep het gerucht, dat de Generaal Simpson rijn ontslag als Opperbevelhebber des legers in de Krim bad ingezonden. Hetzelfde schip waarmede in het vorige jaar Lord Raglan naar de Krim is vertrokkenbeeft beden zijn stoffelijk overschot te Bristol aan land gezet. Door den Gemeenteraad aldaar ontvangen, werd het lijk gevolgd door de na bestaanden en vrienden des overledenen, in 24 rijtuigen gezeten, en begeleid door eene sterke afdeeling krijgsvolk, naar den grafkelder van het kasteel van Beaufort gevoerd, en aldaar zonder plegtigheid ter aarde besteld. Verscheiden gedecoreerden van de Alma en Inckerman alsmede eenige veteranen uit den veldtogt van Spanje hadden zich aan den trein aangesloten. Waarschijnlijk zal ons Hof in liet volgende jaar bezocht worden door eenen Gezant van den Vorst van Siam. Het is wenschelijk dat uitgebreide handelsbetrekkingen met dit schoone land worden aangeknoopt. Bancok de hoofdstad van Siam zal waarschijnlijk eene van de grootste markten der we reld worden. De HH. Strahan, Paul en Bales zijn wederom voor de regtbank gebragt en kort daarop tot aanstaanden Woensdag naar de gevangenis teruggeleid. Hunne woning in het Strand gelegen is voor 20,000 verkocht. Eerstdaags zullen ook hunne vorstelijk ingerigte buitenverblijven met al den inboedel publiek worden verkocht. - De policie heeft een der stoutste en uitgebreidste diefstallen tcr alge- meene kennis gebragt welke gedurende de laatste jaren in deze hoofdstad ge pleegd werden. Toen de Heer Barber, juwelier en horlogicmaker Zaterdag avond 11. zijnen winkel gesloten had, nam hij de sleutels naar zijne aan de overzijde liggende woning mede. Maar de dieven, die vermoedelijk lot eenc geoefende bende belioorenstaken het slot der deur bij den drukker Teulon die naast genoemden winkel woont, open, sloten die deur van binnen digt, boorden eene binnendeur operi, ligttcn op de eerste verdieping eene plank uit den vloer, en lieten zich toen met touwen naar beneden zakken, bedekten de vloer inet oude kleederen en hoedenom te beletten dat het vallen der stcenen gehoord zou woiden, en haanden zich toen, door een muurtje open le hakkenden toegang tot den winkel van den Heer Barber. Toen deze nu den volgenden morgen binnenkwam vond hijtot zijnen grooten schrik, alles in de vrccselijksle wanorde, horlogien, ringen en juweelen her en derwaarts verstrooid. Hel aantal der geroofde voorwerpen is zeer aanzienlijk. In de omstreken van Skye geraken vele walvisschen op de ondiepe grondenwaar zij door de oeverbewoners gemakkelijk worden gedoodzoo heeft bij Seonser een schaapherder meer dan 20 zulke dieren met eene oude zcisscn afgemaakt. In de haven van Maratlan, op de westkust van Mexico, heeft op den, Isten Junij, een zware storm gewoed, waarvan de schade op 21 millioen gul dens wordt geschat. Zes schepen met hunne ladingen zijn vergaan, cn 2,35 personen hebben daarbij het leven verloren. FRANKRIJK. PARIJS27 Julij;. De Keizer is van hier vertrokken om de Keizerin af te halen-; hij heeft zich, slechts door een bediende vergezeld, naar den spoortrein begeven. Die- trein zal 65,000 ellen in het uur afleggen. Hij zal slechts te Tours en te Atigouleme vertoeven. Den 24slen wordt de Keizer te Biarritz verwacht. Hunne terugkomst is bepaald op Zondag of Maandag aanst., daar de Keizer zich in deze oogenblikken niet lang van Parijs durft verwijderen. Eene zaak die nog al opzien baart, wordt alhier verhaald, namelijk dat de Keizer besloten heeft aan zijn neef, Prins Napoleonzitting in den. Ministerraad te geven, met eene raadgevende stem. De voorstelling in de Opera, bij gelegenheid van de komst van Ko ningin Victoria zal voor het publiek toegankelijk zijn, de prijzen der plaatsen zullen verdubbeld worden. Voor de leening zal, naar men verwacht, tot een bedrag van 2000 millioen worden ingeschreven. Nu reeds hebben de inschrijvingen het cijfer van 1200 millioenen bereikt. LI. Zondag heeft men opgemerkt dat onder de bezoekers der tentoon stelling, ten getale van 102,000, de werkklasse geheel ontbrak. De groole wereld schaamt zich niet gebruik te maken van die dagenwaarop het entrée-geld verlaagd is. Meer dan 184 van de rijkste equipages heeft men opgemerkt. De Heer A. Provencal, Adjunet-Maire van eene landgemeente in het Depar tement du Drörne is aldaar in den ouderdom van 119 jaren overleden. Hij gevoelde zich altijd wel; hij las zelfs zonder bril, en kon zelfs tot aan zijn dood de door hem hekleed wordende betrekking vervullen. Bij liet scheiden eener gemeenteraads-vergadering werd hij door eene beroerte getroffen. Als een voorbeeld van de alhier heerschende weelde, wordt gemeld, dat zekere modenaaister in den tijd van 4 jaren aan de Marquizin du Hallez voor bijna ƒ40,000 heeft geleverd. De koddige vergissing van' den Maarschalk de Castellane (zie ons vorig nommer) wordt thans voor een verzinsel gehouden. De berigten van het oorlogtooneel blijven onbelangrijk. De laatste depêche van den Generaal Pélissier van den 25slen des avonds, meldt dat de Russen een uitval hebben gedaan tegen den linkervleugel der aanva's-linie voor de kleine Redandoch krachtig zijn teruggeslagen, eenige dooden cn gekwetsten achterlatende. Omtrent de verdere krijgstoerustingen bevatten bijzondere brie ven o. a. het volgende: De Malakofftoren is thans zekerlijk de grootste zaak, maar daarom worden de andere punten niet verwaarloosd. Hel quarantaine fort en het centrale bastion verdienen ook onze aandacht. Sedert wij ons van het kerkhof hebben meestergemaakt, hebben wij 4 batterijen meer voorwaarts gebragt en met zwaar geschut beplant, waarmede wij de vijandelijke bastions bestrijken. Op het kerkhof hebben wij ook eene batterij aangelegd, waartoe onze soldaten zelfs de grafsteenen hebben gebruikt. Aan de zijde van den Ma lakofftoren hebben wij het zwaarste geschut geplaatst om de Russische sche pen in de haven te vernielen. Er zijn mortieren onder die met 15 f£ (Ned.) worden geladen. De dag waarop het vuur zal worden geopend zal vreeselijk zijn. De Russen rekenen hierop en bereiden er zich krachtig op voor. In weer wil van aller ongeduld zal de aanval nog niet spoedig plaats hebben, maar het leger wacht er op in het vaste vertrouwen op een gelukkigen uitslag. De aalmoezenier van het Fransche leger in de Krim, de Heer Gauthier, is aldaar aan de cholera overleden. Hij is de zesde aalmoezenier die ons leger door den dood verliest. Men zegt, dat een onzer korvetten in de wateren van Anapa schipbreuk heeft geleden. De wapenfabriek te Saint-Etienne heeft eene bestelling gekregen van 20,000 geweren voor Engeland. Te Nantes zijn een aantal personenmeestal handwerksliedenin hech tenis gesteld; de reden daarvan is nog niet juist bekend, maar men vermoedt dat zij gelegen is in feiten die het bestaan eener vrij ernstige zatnenzwering tegen de Keizerlijke Regering schenen aan le duiden. Te Lyon heeft den 25sten een schok van aardbeving plaats gehad, die o. a. een huis van onderen tot hoven heeft doen scheuren, en de huisschellen in beweging gebragt, doch verder geene schade van eenig belang heeft ver oorzaakt. Grootc schade heeft in de omstreken een zwaar onweder aangerigt. De graanprijzen zijn op alle markten gedaald. Omtrent de onlusten in Tripoli, verneemt men dat hel een opstand is van de Arabieren tegen de Turken. De eersten zijn overladen met belastin gen en hebben veel geleden door den slechten oogst. Zij hebben de tegen hen afgezonden troepen verslagen en hen 14 stnkken afgenomen. De stad Tripoli wordt thans door hen helegerdwelks citadel reeds in hunne handen is. Hun aanvoerder Gourma staat aan het hoofd van 15,000 man. Men verneemt met leedwezen dat een eerwaardig zendeling, wiens familie te Lyon woont, de Heer Hyacinlhe Frogelte, en met hem twee andere geeste lijken, den lslen Februarij 1855 in de provincie Tappanouli (Oceanië), zijn vermoord door de Battas, die zij tot het Christendom poogden te bekeeren. Zoo als men weet, zijn deze stammen menscheneters, en uien verzekert ons dat de moordenaars, na het overlijden der drie martelaars, hunne ledematen op een afschuwelijk feest hebben verdeeld.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 2