of zullen tien l>oêl in brand steken," waarna z.ij een afgehouwen boomstam namen en daarmede de denr trachtten open te loopen, waarop van A. hun, door het opengeslagen raam, drie roggchroodcn en vier guldens heeft toege worpen, waarmede zij echter niet te vreden zijnde, overgingen aan alle zijden van het biris te breken, lot dat er een binnen kwam met een brandende kaars in dn eene cn een pistool in de andere handterwijl de overigen met stcenen wierpen. De zoon des landbouwers, inlusschen onbemerkt de woning verlaten hebbende, bad cenige buren gewekt, op wier aankomst de daders de vlupt hebben genomen, zonder berkend te zijn of cenig spoor na te laten. DUl'ifiMLAMlSCllM IlliRKiT BELGIË. BRUSSEL, 25 Jul ij. De Koning heeft Maandag namiddag Engeland verlaten en is des avonds ten 8} ure te Ostcndc aangekomen. Dij werd begroet door twee salvo's van hel geschut van de batterij N°. 3 cn van de Portugesche oorlogsstoomboot Mindello. Z. M. werd opgewacht door de hnrgerlijke en militaire overheden, cn heeft zich eenige oogenblikken met den Portugescben Gezant onderhouden. De Koning is lieden op hel Kasteel van Laeken aangekomen. Een spoortrein van Mons komende, heeft nabij Boussu, twee personen overreden, de Kapiteins Dupuis en Harris. De eerste is op de plaats dood gebleven, en van den ander is het linkerbeen verbrijzeld. Dit ongeval is aan de onvoorzigligheid der slagtoffers zclven te wijlen. - Te Gent, hebben op de groenmarkt ongeregeldheden plaats gehad. De werklieden wilden zeiven den prijs bepalen waarvoor de kooplieden hunne waren moesten leveren. Reeds doen zich de gevolgen gevoelen, daar de markt bijna ledig blijft. EXCI5LA\». LONDEN, 24 Jul ij. 11. M. zal dit jaar Schotland niet bezoeken, ter oorzakc van bare reis naar Parijs. In bet Lagerhuis heeft de Heer Laing de debatten over de AVccner con- ferentien weder willen hervatten, belgeen door Lord Palmerston werd ge weigerd. Het Huis heeft daarna toegestaan, de magtiging lot het indienen eenerbill, waarbij de conventie betreffende den waarborg der Turksche leening in werking zal treden, en dat, nadat de Ileeren Ricardo en Gladstone ver klaard hadden van alle tegenstand af te zien. De Heer Peel weigerde vervol gens te antwoorden op eene interpellatie, op welke wijze de Regering voor nemens is bet leger te vermeerderen. De Morning-Chronicle meldt, dat Lord de Redcliffe als Gezant te Konslantinopel zal aftreden en vervangen worden door Lord ElginOud- Gouverneur van Canada. De Heer Paxtonreeds gunstig bekend door het bouwen van het glazen paleis, beeft een plan gevormd, dat, zoo bet ten uitvoer wordt gebragt, onze stad lot de schoonste der wereld zal verheffen. Geleid door de opmerking dat de middelen van vervoer sneller werken buiten Londen dan in de stad zelve, wil hij daarin voorzien door middel van eenen spoorweg die de stad zal om ringen. Daartoe wil bij eene met glas overdekte gaanderij maken van 18,000 ellen lengte en 180 voet hoogte, met een pad voor voetgangers in liet midden, aan welks beide zijden winkels of magazijnen konden gebouwd wor den om daar achter op eene verhevenheid van 20 voeten de spoortreinen te doen loopen. Dezen weg zoude aan het beursgebouw beginnen. Het geheel zoude zoo worden ingerigt dat de bewoners van de gaanderij niet bet minste ran bet gcdruisch van den trein zullen booren. De kosten worden door hem voorloopig op 420 milliocn guldens geraamd, cn de zuivere opbrengst per jaar, na aftrek van 40 pCt. exploitatie kosten op 3J. milliocn guldens. Het ontwerp is Ier beoordeeling in banden ccner commissie van 24 leden gesteld. Het is misschien nuttig op bel reusachtige van bet ontwerp opmerkzaam te maken, waardoor bet juist in zijn geheel doeltreffend wordt. In vele landen van Europa gelooft men geene nuttige verbeteringen tot stand te kunnen brengen, zon die niet hij stukken en brokken worden uitgevoerd, iels waardoor het geheel alle zamenhang mist en somtijds de beste plannen in rook verdwijnen. De Russische Regering is niet zonder vrees, dat door het vuur onzer nieuwe uitgevonden kanonnen, waarmede ordangs proeven zijn genomen, Kronsladl. in brand zal worden geschoten, zonder dat onze schepen in het be reik der Russische vuurmonden komen. De 120 jarige olifant, vroeger behoord hebbende aan de menagerie van Wombwellbad een ongemak aan de becncn gekregen. Men besloot hein daarom van kant te maken. Allerlei middelen als Pruissisch zuur, enz. daartoe beproefd vruchteloos zijnde, werd bij door geweerschoten cn liet openen der slagaderen gedood. Een paar weken geleden beviel de Echtgenoot van den dansmeester Clarkson te Leeds van tweelingen. De daaraan verbondene merkwaardigheid is, dat aan vaders zijde de oud-overgrootvader, de overgrootvader, de groot vader en de vader tot tweelingen behoorden. Dit verschijnsel doet zich dus nu reeds in bet vijfde geslacht voor. Te Carlisle is een draagbare spoorweg of een locomotief die zijne spoo- ren met zich voert ten toon gesteld. Men legt op zeer oneffen grond 4 mijlen of 80 minuten gaans in een uur er mede af. Van Buffalo in Amerika is in Mei 11. een spoortrein vertrokken, be staande uit 141 rijtuigen, waarvan G1 met vee geladen waren en de anderen met verschillende koopwaren. Zeven locomotieven waren noodig om die monslertrein voort te slepen. De berigten van de Kaap de Goede Hoop ontvangen, luiden gunstig. Alom in de kolonie heerschle rust; voor een nieuwen oorlog tegen de Kaffers bestond geen gevaar meer. De zitting van het koloniale Parlement was den 9Jc" Junij gesloten. De nieuwe Gouverneur, de Heer Grey, had reeds de alge- mcene toegenegenheid der bevolking verworven. De besmettelijke longziekte, die veel schade aan den veestapel toegebragt badwas geweken. FRANKRIJK. PARIJS. 22 Ju!ij. De berigten omtrent den gezondheids-toestand der Keizerin luiden guns tig; zij zal baar verblijf te Eaux Bonnes tot aan de maand Augustus ver lengen. Eerst tusscben 5 en 10 Augustus zal zij naar Parijs terugkecren. -Dc lccning gaat goed vooruit. Men verzekert, dat in deze stad alleen reeds voor een bedrag van ruim 120 milliocn fr. ingeschreven is; en daar alle berigten uit de provinciën even gunstig luiden, is bet algemeen gevoelen, dat de nitslag van deze leening nog gnnstiger zijn zal dan de vorige. De inschrijving in de leening gaat met zeer koddige tooncelen gepaard, liet is de moeite waardig 's morgens de menigte leeners te zien, die den nacht onder den bloolen hemel voor de bureaux beeft doorgebragt. Zij bestaat voor bet grootste gedeelte uit portiers, koks, commissionnairs, die er vrij vermoeid uitzien, en waaronder zich ook bevinden die nog slapen; de een zit op een stroozakde ander op een stoel, stoof of tabouret; zij worden van drank en versnaperingen voorzien door kooplieden, die hunne waar rondventen in man den of op wagens, prijkende met papieren lantaarns, voorzien van de zonder lingste opschriften. Ten einde de algomeene tentoonstelling moer en meer aan het beoogde doel te doen beantwoorden, is in liet gebouw II. Zondag bet volgende berigt aangeplakt: De Heeren tentoonslellers worden op nieuw uitgenoodigd om den prijs der ten toon gestelde voorwerpen in bekende cijfers en op eene in 'toog loopende wijze op te geven. Het publiek verlangt dringend die opgave; zij is levens nuttig voor de jury, als een grondslag voor de beslissing over de toe te kennen prijzen. Algemeen wordt de volgende koddige vergissing verhaald Ten gevolge der weglating van een woord in eene aan Maarschalk de Casiellane, Bevelheb ber van bet leger van Lyon, gerigte telegrafische dépêche, meldende den dood van Generaal Mayran, maakte de Maarschalk uit dc dépêche op, dat dc Keizer overleden was, en onmiddellijk vaardigde bij een proclamatie uit aan het le ger, waarbij bij het den soldaten als bun eerste pligt voorhield, zich te scha ren om den Graaf van Chamhord, die alléén Frankrijk kan redden. In weerwil der tegen zijn plan geopperde bedenkingen, bad bij de proclamatie reeds naai de drukkerij gezonden, toen hij de overtuiging kreeg dat bij den inbond der dépêche verkeerd had opgevat. In allerijl werd de proclamatie ternggenomen, doch wat er in stond was geen geheim meer, en spoedig wist de Keizer het ook. Napoleon zelf moet de zaak niet ernstig opgenomen en er om gelagchen hebbendoch zijne vermoedelijke erfgenamen dringen ernstig bij hem aan dat bij Maarschalk de Castellanc op non-activiteit stelle of pensionere. Wegens de booge prijzen der levensmiddelen en de hoogc huishuur, beeft de Ileer von Rothschild, de zoon, onlangs benoemd lot lid van het be stuur der Fransche bank, voorgesteld, de bezoldiging van alle ambtenaren van minderen rang bij die bank met de helft te verlioogen. Uit Calais schrijft men dat er druk toebereidselen worden gemaakt voor de ontvangst van de Koningin van Engeland. De batterijen worden in orde gebragt om de saluutschoten te doen. liet bestuur van den spoorweg doet al de haar toebehoorende gebouwen opschilderen, welke arbeid voor den 15<Jen Augustus moet geëindigd zijn. De stads poorten aan dc zeekant worden her steld, en de bevloering der straten door welke de trein moet gaan, wordt nagezien. In een woord Calais, welke bijna alle gekroonde hoofden binnen bare mnren beeft gezien zal nooit schooner ontvangst hebben gezien dan die van de doorluchtige boridgcnootc van Frankrijk. Bciiglen uil de Krim melden dat de bestorming van den Malakofftorcn vooreerst was uitgesteld. Men zoude alle mogelijke voorzorgen nemen om van de zaak zeker te zijn. en wachten tot dat men die sterkte, oin zoo te spreken, inct de band kon grijpen. Het beschieten bleef voortduren. Het laatste bij dc Regering ontvangen berigt van den 23sten meldt, dat in den nacht van Zondag op Maandag door de Russen een lievig vnur tegen de werken van aanval, zoowel aan den reglcr- als linkervleugel werd gerigt, dat door de Fransche batterijen niet goed gevolg is beantwoord. De staat van zaken te Jenikaleh liet niets te wensebcn over. Naar al de toebereidselen te oordeclen die hier te lande worden gemaakt zijn de bondgenoolen stellig voornemens een tweeden winter in de Krim door te brengen. Ten gevolge van bet zenden van troepen naar bet Oosten telt bet garni zoen alhier, dat in de laatste jaren uit 50,000 man bestond, thans niet meer dan 15,000 man, zoodat de dienst voor die manschappen uiterst rnoeijelijk is. In den Plantentuin alhier was onlangs een wolf, die voor zeer gevaar lijk bekend stond, gekwetst geraakt door het nedervallen der schutting van de etenskooi, waarin men hein dagelijks deed overgaan. Na zijne genezing was bij nog kwaadaardiger geworden, en wilde niet meer in genoemde kooi overgaan om te eten. Reeds was er sprake om hem dood te schieten toen toevallig een jong officier bij zijn bok kwam. Op diens gezjgt was hij uitge laten van vreugde cn lekte de plaats waar de officier de band aan de kooi had geslagen. Deze werd op zijn verzoek in de kooi toegelaten. Het dier streelde hem cn gebruikte met graagte zijn voedselzelfs kon de officier van hem niet afkomenzonder hem zijn ledige porte-monnaio als lot aandenken te laten. De sleutel van dit alles was, dat de officier, vroeger kwcekeling in eene veeartsenijschool, destijds dcnzclfden wolf van eene wonde bad genezen. De tijd bad de dankbaarheid van bet dier niet uitgewischt. Den 19dcl1 dezer beeft een brand te Cliamounix in Zwitserland, welke plaats des zomers veel door reizigers wordt bezocht, 3 hotels en 25 huizen in de asch gelegd.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 2