dig. De Voorzitter nam daarna van de twee vertrekkende Kwcekelingen af scheid en reikte hun daarbij elk een Bijbel over. Uit liet verslag bleek onder anderen, dat de inkomsten des Genoolschaps hebben bedragen 89,772.72} en de uitgaven beliepen ƒ74,295. Den volgenden dag is de vergadering met gebed en dankzegging gesloten. IIüITEXLAX DSC BËRÏG TEM. EN «EL. AN E». BONDEN, 20 Julij. Dingsdag II. heeft het Lagerhuis het bekende voorstel van den Heer Roebuck in behandeling genomen. Het strekte om al de leden van het Ministerie Aberdeenook de nog aan het bewind zijndete berispen wegens de ver keerde leiding der expeditie naar de Krim; het was alzoo ook tegen Lord Pal- rnerston den tegenwoordigen President-Minister, gerigt; en dit werd door den Hrer Roebuck, toen hij zijn voorstel ontwikkelde, geenszins ontkendintegen deel, hij beweerde dat de «minst schuldige" leden van het vorige Ministerie afgetreden waren. De rede van den Heer Roeback gaf aanleiding lot eene langdurige beraad slaging, waarin meestal over gedane zaken gesproken en ook weder de vraag behandeld werd of eene expeditie naar de Krim raadzaam was. De Regering verklaarde zichbij monde van den Heer Woodvoor een amendement hetwelk door den Generaal Peeleen lid van de tory-parlij voorgeslagen was, strekkende om de motie van den Heer Roebuck niet in over- weging te nemen, als zijnde gebouwd op de uitkomst van een in alle deelen onvolledig onderzoek omtrent den toestand der Brilsehc expeditie naar de Krim. Hij en zijne amblgenooten deinsden echter niet terug voor de verpligting om zich te verantwoorden. Daarna is de verdere beraadslaging over het voor stel verdaagd. Het Huis heeft heden nacht deze zaak ten einde gebragt. Het voorstel van den lieer Peel om daaromtrent over te gaan tot de orde van den dag is aangenomen met 289 legen 182 stemmen. De meerderheid ter gunste van het Ministerie, heeft dus 107 stemmen bedragen. In eene der zittingen van het Lagerhuis werd den 17dcn het verslag der Commissie uitgebragt, die onderzoeken moest of de Baron van Rothschild zijn mandaat als vertegenwoordiger der City van Londen nog kan blijven be houden. De conclusie van dat rapport strekte om te verklaren, dat de onlangs door dien bankier met de R.egering gesloten leening niet tot die overeen komsten behoorde, welke het een Volksvertegenwoordiger niet vergund is te sluiten. De berigten uit de Krim bij onze Regering ontvangen zijn van 17 en 18 Julij. Een aanval der Russen op de werken ter linkerzijde was afgesla gen. Aan onzen kant waren slechts 3 soldalen gewond. De gezondheidstoe stand der troepen was voldoende. De Gei/zerte Dantzig aangekomen bad onze Oostzee-vloot den 17den verlaten. De vloot was bij Nargen geankerd. Eenige kleine vaartuigen waren voor Wyborg vernield. Voor het overige was er niets belangrijks voorgevallen. Omtrent bet plegtig vervoer van het lijk van Lord Raglan uit het kamp van Sebaslopol naar de baai van Kazatch, verneemt men dat de ecre- wacht bestond uit 100 man van de garde, terwijl de weg van het Engelsche naar het Franschc hoofdkwartier door detachementen uit iedere divisie, onder bevel van een Brigadier-Generaalafgezet werd. Ter linkerzijde der linie stonden twee veldstukken geposteerd en toen de trein zich in beweging stelde werden salutschoten uit 19 stukken gedaan. Al de dienstdoende troepen stonden van des morgens ten 4 ure af onder de wapenen. Als rouwdragers bevonden zich in den stoet bloedverwanten en vrienden des overledenen Hoofd-Olïicieren der divisien met hunne staven, een Officier van ieder infan terie- en ruiter-regernent en van al de overige wapenen. Uit berigten bij de Admiraliteit ontvangen blijkt dat de stad Lovisa niet door de onzen is vernield, maar bij ongeluk, zelfs na het vertrek onzer vlotenis in brand geraakt. Ofschoon er op Zondag II. geene groote ongeregeldheden hebben plaats gehad, zoo hadden zich toch ruim 10,000 menschen in Hydepark vereenigd, die zich vergenoegden met de rijtuigen na te schreeuwen. Eenige straatjon gens die weder eenige glazen wilden inwerpen werden in hechtenis genomen. Onze troepen hebben den 21sle™ Mei op de kust van Afrika eene neder laag geleden. De Teazer was naar Malageak gestoomd, om voldoening te vragen voor eene beleediging, een Engelsch onderdaan door den Vorst van dat Land aangedaan. 150 man verlieten Sierra Leone en wierpen bommen in de stad, schonken den Vorst, die de Parlementaire vlag had doen hijschen, een uur van beraad en staken, na verloop daarvan, Malageak in brand. Maar toen werden zij door overmagt aangevallen en van de 150 man keerden slechts 66 op de Teazer terug. Onder de 72 buiten gevecht gestelden waren 4 Officieren. FRANKRIJK. PARIJS, 20 Julij. Men houdt zich alhier met niets bezig dan met de leening. De tij dingen van het oorlogstooneel zijn daardoor op den achtergrond geschoven. De toevloed der deelnemers is zoo groot, dat men verwacht dat de leening volteekend zal worden door de bevoorregte inschrijvers van 50 fr. rente. Zelfs gedurende den nacht hadden zich 4000 personen aangemeld. De Keizer heeft gisteren op de Tentoonstelling de koffijmachine van Loysel bezigtigd. De uitvinder verklaarde aan Napoleon zijn toestel, en ver zekerde dat hij daarmede 40,000 koppen kolïij per dag kon bereiden, en dat hij binnen een kwartiersunrs 500 koppen had geleverd. Toen hij er bij voegde dat de bezuiniging aan kosten zeer aanzienlijk was, verlangde de Keizer eene proefneming, en deze geschied zijnde, legde hij de verklaring af dat de koffij voortreffelijk was. Eene depêche van den Generaal Pélissier van den 16'Jcn des avonds meldt, dat de vijand al het mogelijke aanwendt om onze naderingswerken te verhinderen. Daartoe heeft hij in den laalsten nacht nog een uitval beproefd, maar is teruggeslagen. Driemalen zijn de Russen aangevallen, hunne gewone kreten aanheffende, maar zij zijn moeten wijken voor het vuur en de be daardheid onzer soldaten. Nadere berigten van den 18Jon des avonds melden dat de Russen dien nacht een uitval naar de zijde van Inkermann hebben gedaanmaar door de onzen zijn teruggeslagen. De werken van Kamicsch waren der voltooijing nabij. De laatste storm die over deze stad gewoed heeft (zie ons vorig noinmer) heeft groote schade aangerigt in het bosch van Boulogne, in den tuin der Tuilerien en op vele andere plaatsen. Het vijfde deel c'-r schoorsleenen zijn op straat geworpen. Twee werklieden die op een dak met solderen bezig waren zagen het komfoor de lucht ingaan en hadden al hunne kracht noo- dig, om zich aan een uitstekend punt van het gebouw vast te klemmen. In 15 jaren had geene zoodanige storm plaats gehad. Een gerucht meldt, dat de Generaals Changarnier, Bedeau en Lamori- cière hunne hulde hebben gebragt aan den Graaf de Chambord, te Tüplitz. Het laat niet na eenige bevreemding op te wekken. Gedurende het verblijf van den Koning van Portugal heeft deze het kasteel Meudon bezocht, dat in 1832 tot tijdelijk toevlugtsoord strekte aan Koning dom Pedro, zijn grootvader, en aan Koningin dona Maria zijne moeder. De jeugdige Koning heeft de ambtenaren en bedienden van het kas teel, allen vroeger in dienst van het huis Orleans, doen bijeenkomen, en hen met rijke geschenken in geld begiftigd. Vele schepen met koren zijn te Duinkerken binnengekomen. Er is aldaar eene opeenstapeling van granen. Het materieel van den spoorweg is niet voldoende om die te vervoeren. Een van Napoleons geneesheeren op St. Helena, Dr. Arnott, is de vo rige week op zijn buitengoed Kirkonncl-hall op 84-jarigen leeftijd overleden. Hij stond bij wijlen den Keizer in groote gunst, die hem op zijn sterfbed zijne snuifdoos tot aandenken vereerde. Er zal te Odessa eene uitwisseling van krijgsgevangenen plaats hebben. 500 Puissische soldaten zullen uit l'oulon naar die plaats vertrekken om uil- gewisseld te worden tegen die Fransche soldalen die bij den storm op den 18<ien Junij in handen des vijands zijn gevallen. SPANJE. MADRID, 15 Julij. De Pauselijke Nuntius heeft zijne paspoort gevraagd en men verzekert dat ook onze Gezant Rome zal verlaten. Het vertrek van den Nuntius wordt ge grond op de uitvoering die de Regering gegeven heeft aan de wet op den ver koop van de kerkelijke goederen. De leden der Cortes komen in zulk een gering aantal opdat men niet in staat is de werkzaamheden af te doen. ITAEIE. ROME, 13 Julij. Het officiële Giornale di Roma behelst ook weder in zijne jongst ont vangen nommers eene lijst van geldelijke bijdragen voor het gedenkteeken der vlekkelooze Ontvangenis. Onder die offeranden vindt men eene van 10,000 Romeinschc kroonen van eenen ongenoemde. De ongenoemde gever is, gelijk de Univers meldt, geen ander dan de Koning van Napels. Den 9del> dezer is een aanslag gepleegd tegen Pater Beckxden Gene raal der Jezuiten. Hij zou zijn aangerand door een vreemdeling, die hem verlangde te spreken. Volgens anderen zou de moordenaar een Pater van de orde der Jezuiten zijn. De stoot moet hebben gemist en men zou het ge beurde zeer geheim houden. De Félice, bekend door zijn moordaanslag op den Kardinaal Antonelli, is den llden dezer onlhoofd, alhoewel de man naar wiens leven hij gestaan heeft nog genade voor hem had gevraagd. Zijne laatste oogenblikken zijn zeer kalm geweest en hij heeft zelfs nog eenige teekenen van berouw getoond. Voor zijn nagelaten gezin zal door den Kardinaal zorg worden gedragen. De dagbladen uit Turyn gewagen van eene poging in het werk gesteld om het Hertogdom Modena in opstand te brengen. 17 gevangennemingen hadden te Spezzia plaats gehad. OOSTENRIJK. WEENEN, 15 Julij. Ons leger in Ilaiie zal met 40,000 man versterkt worden. De Regering is bedacht voor eene beweging aldaar, en daar zij thans aanzienlijke strijd krachten in Boheme en Gallicie kan missen, kunnen die met vrucht elders gebezigd worden. Onze Gezant te Konstantinopel heeft de noodige instructien ontvangen om deel te nemen aan de beraadslagingen, die aldaar, terstond na de aan komst van den nieuwen Gezant van Frankrijk, gehouden zullen worden over maatregelen tot verbetering en verzekering van het lot der Christenen in Turkyc. Men zegt dat alhier berigt is ontvangen uit Warschau, dat Vorst Pas- kewitsch ernstig ziek is. Of die tijding geloof verdient, zal nader blijken. De Geneesheer Drayer zal zich naar Galicie begeven, ten einde de leiding op zich te nemen van het inriglen van nieuwe cholera-hospitalen. Drie Ge neesheeren zijn aldaar aan die ziekte bezweken. RITSLAN De Keizer heeft het Grootkruis der Wladimirs-Orde 2<le klasse geschonken» aan den Luitenant-Generaal Krasnoff, Atlaman der Donsche kozakken, we-

Leydse Courant | 1855 | | pagina 2