Laatstl. Zat ui dug is eene versterking van 411 man en 10 Officieren naar Australië vertrokken, bestemd voor de verschillende garnizoenen. De verschillende fortificatie-werken hij Milford Haven worden met den meesten ijver voortgezet. De Admiraal Boxer is te Balaklava aan de cholera overleden. FRAlVliRUH. PARIJS, 12 Juriij. De Koning van Portugal heeft aan Prins Napoleon de Orde van den Toren cn den Degen geschonken. De Constitutionnel bevestigt in een schrijven nit Weenen van 6 Junij bet algemeene gevoelen, dat Oostenrijk de Westersche Mogendheden alleen den strijd tegen Rusland zal laten voeren, maar doet zulks voorkomen als in het plan dier Mogendheden liggend. »De redenen die de Westersche Mogendheden genoopt hebhen om voor het oogenblik Oostenrijks gewapende medewerking niet te vorderen, verdienen aandachtige overweging. Het prolokol hetwelk den 28sten December 11. te Weenen door de vertegenwoor digers van Oostenrijk, Frankrijk en Engeland opgemaakt is om de vier waarborgpunten nader te omschrijven, behelsde een maximum en een mini mum van bewilligingen die door de deelgenooten van het Decembcr-verbond van Rusland geëischt zouden worden. Om aan Oostenrijk te believen en het herstel des vredes gemakkelijker te makendrong men echter toen bij Rus land alleen op het minimum aan doch altoos onder uitdrukkelijk voorbe houd van de vrijheid om later, wanneer de algemeene belangen van Europa i en de loop des oorlogs zulks medehraglenmeer van Rusland te vorderen. De vredesonderhandelingen thans door R.us!ands schuld mislukt zijnde, meenen de Westersche Mogendheden met redendat de krijgsbedrijven wier goede uitslag de verzwaring der aan Rusland op te leggen voorwaarden moet medebrengen, des te eerder eene beslissende wending zullen nemen, hoe meer vrijheid vau beweging zij in de Krimin de zwarte en Azowsche en in de Oostzee zullen hebben. Dat is, in het kort, de reden waarom zij niet op de onverwijlde medewerking van Oostenrijk aandringen alhoewel de bepalingen en verbindtenissen van het alliantieverdrag van 2 December door de sluiting der Weener conferentie niets van hare kracht en omvang ver loren beeft. De groote zaal Montesquieu, die voor 20 a 25 jaren geheel van ijzer gebouwd werd en oorspronkelijk voor eene bazar bestemd was, is, na tot eene menigte doeleinden, en o. a. ook tot eene balzaal gediend Ie hebben, voor eene restauratie geopend. Alles wat men er ziet, is van eikenhout en marmer; 500 gasten kunnen er gemakkelijk plaats nemen; op elke tafel zijn twee kranen geplaatst, waaruit de gasten zooveel Sellzerwater kunnen schenken, als zij maar goedvinden en in het midden der zaal bevinden zich fornuizen, die niet de minste reuk verspreiden. Zondag hebben reeds 1000 personen in die nieuwe restauratie hun ontbijt en diner gebruikt. Onder de voortbrengselen van Californië, die te Havre met de stoom boot Ariel zijn aangebragt, behoort een klomp goud, ter waarde van 200,000 fr.toehehoorende aan 2 Amerikaansche mijngravers, die dit kostbare voor werp van de rijkdommen van Californië naar Frankrijk hebben vergezeld, en i bet thans in het gebouw der tentoonstelling ter bezigtiging zullen leggen. Ten gevolge van het in het vorige jaar voorgevallen ongeluk op den spoorweg van Sceaur, waarbij 14 personen gekwetst werden, terwijl een hun ner na afzetting van een been het leven verloor, is de Directeur van den weg tot 2 jaren gevangenisstraf en 3,000 fr. boete, en de maatschappij tot eene schadevergoeding van 162,000 fr. aan de gekwetstenveroordeeld. De prov. Constantine, in Algerië, heeft sedert eenige maanden 125,000 i centenaars hooi voor het leger in de Krim geleverd. SPANJE. MADRID, 10 Junij. In het Regcringsblad wordt medegedeeld dat het geschil, hetwelk ten aan- i zien der te Sevilla verblijf houdende Engelschen van het Protestantsche geloof tusschen de Spaansche en de Britsche Regering opgerezen was, geheel tot ge- noegen der beide partijen is afgedaan. In de Cortcsvcrgadcring scheen men met dc keuze der nieuwe bewinds lieden over het algemeen ontevreden te zijn'en men achtte het waarschijnlijk dat zij spoedig door eene of andere verklaring der Cortes genoopt zouden worden om af te treden. In dat geval zou de Heer Madoz, die onder de partij van vooruitgang in de wetgevende vergadering vele vrienden heeft waarschijnlijk op nieuw in het kabinet tredenniet weder als Minister van Finantien maar als Minister van Binnenlandsche Zaken. De Gaxeta bevat het berigt, dat de bank waarschijnlijk er in zal be willigen het halfjaar der buitenlandsche schuld te betalen, waardoor bet zoo zeer geschokte crcdiet van dit land, in het buitenland een weinig zou kunnen worden hersteld. De Carlistische oproerlingen zijn geheel verstrooid, en de poging dier' partij moet als mislukt beschouwd worden. PRVIS8EN. BERLIJN, 7 Junij. Prins en Prinses Frederik der Nederlanden en hunne dochter worden in deze stad verwacht. HH. KK. HH. zullen hunnen intrek nemen in het Nederland- sche paleis onder de Linden, en na verscheidene dagen aan het Hof doorge- bragt te hebben, naar Silezië vertrekken om eenigen tijd op bun landgoed Muskau, vroeger de eigendom van Prins Puckler-Muskaute verwijlen. Uit Dantzig wordt van den 35lcn Junij gemeld. i>Gisteren namiddag is hier een Britsch vaartuig aangekomen met de brievenmalen van de vloot der bondgenooten. Het bad den logt van Kronstadt herwaarts in slechts 61 uren gedaan, niettegenstaande de dikke mist, die nu nog, veel ïaler in het jaar dan gewoonlijk, de Oostzeo telkens overdekt. De geheele vloot, beslaande uit 16 linieschepen (waaronder 3 Fransche), 6 fregatten en 10 kanonneerbootenligt nabij Kronstadt ten anker, en vormt eene lijn dwars door de baai van de eene kust tot de andere. Tot meer afdoende sluiting der kustvaart, die sedert eenigen tijd in de golf van Finland grootelijks toegenomen is, was tegen het eind der vorige maand bevel aan de vloot gegeven, oin alle binnen zekere grenspunlen ge nomen wordende kustvaarders te verbranden of te doen zinken, met vrijheid echter voor de bevelvoerende zeeofficieren om daarop, des noodig achtende, uitzondering te maken. Dien ten geiolge zijn dezer dagen twee kustvaarders genomen en vernielddie met groote granietblokkcnallen behouwen en met doorloopende nommers gemerkt, geladen waren; daar een dier blokken met het cijfer 170 genommerd was, schijnt het dat verscheiden andere ladingen van dien aard hare bestemming bereikt hadden. Uit deze omstan digheid wordt opgemaakt, dat de Russen nog op een of ander punt der kust bezig zijn fortificatiën te houwer.. Algemeen denkt men dat die materialen bestemd waren tot voltooijing der werken die in de wintermaanden door de Russen in Sweaborg aangelegd zijn. Zaturdag jl. is de Admiraal Dundas met den Admiraal Seymour aan boord eener stoomsloep Kronstadt gaan verkennen. Om voor overrompeling veilig te zijnwerden zij door twee stoomfregatten gevolgd. Hoewel zij zeer digt bij dc batterijen kwamen en aldaar nagenoeg drie nren bleven, werd hunne aanwezendheid al dien lijd door de Russen lijdelijk, en, naar het scheen, met volslagen onverschilligheid aangezien; en daar al de schepen in de haven rnet wimpels prijkten, laat het zich onderstellen dat zij eenig hoog feest vierden of een bezoeker van Keizerlijken rang eer bewezen." De Raadsheer van het Beijersche Hof, de Heer Reisinger te Augsburg, heeft zijn geheel vermogen, dat op 3 a 400,000 florijnen geschat wordt, aan de Hoogcschool te Munchcn vermaakt. De Schout-bij-Nacht Baynes bevindt zich in de groote Belt met 7 oor logsbodems en 9 stoomkanonneerbooten. OOSTENRIJK. WEENEN, 11 Junij. Volgens dc JV. Pr. Z. is het bevel tot het ontslag van 100,000 man van het Oostenrijksche leger reeds uitgevaardigd, doch wacht men uoj op de voor schriften om dezen maatregel ten uitvoer te leggen. Dr. von Rauscher, Aartsbisschop alhier, heeft aan den Keizer, in een bijzonder gehoor door dezen hem verleend, zijn rapport overhandigd over bet met Rome gesloten concordaat. De Keizer is over de verkregen resultaten zeer tevreden en zal aan den Paus een misboek ten geschenke aanbieden, dat zeer kostbaar moet zijn en welk kunstwerk door de Keizerlijke Akademie van Schoone Kunsten zal geleverd worden. In Hermanstadt (Zevenbergen) is dezer dagen de eerste Protestantsche kerk plegtig ingewijd. RUSLAND. Prins GortschakofT meldt van den 8sten het volgendeNa een hevig bom bardement van twee dagentastten drie Fransche divisien ons in den avond van den 7dcD aan en bezelteden de redoutes Kamschatka, Selenghinsk en Volhynie en eene batterij tusschen de redoute Selenghinsk en de batterij N°. 1. De redoute Kamschatka werd door de onzen hernomendoch do vijandelijke reserves namen haar op nieuw in, en wij bleven slechts meester van de batterij. Onze troepen vochten op eene bewonderenswaardige wijze, waarvan als bewijs kan strekken dat de verliezen van den vijand de onze overtreffen; de Franschen verloren namelijk 2500 man275 gevangenen, waaronder 7 Officieren, en 2 ligte stukken geschut. Van de andere punten der Krim valt niets belangrijks te melden." TURKTE. De Generaal Pélissier meldt van 10 Junij te middernacht: De gevechten van den 7den zijn voordeeliger dan wij hebben aangekondigd. Er zijn 502 gevangenen gemaakt, waaronder 20 Officieren; 73 stukken geschut zijn in onze handen gevallen. Wij versterken ons en hebben met de Russische mor tieren op de nog meer verwijderde schepen kunnen vuren. Wij maken nieuwe batterijen gereed. De proviandering der Russen geschiedt thans alleen over Kaffa en bunns versterkingstroepen komen over Perekop. De vallei Kamara wordt bezet door een Engelsch-Fransche krijgsmagt van 50,000 man, die daar water en hout in overvloed vinden. Het aantal buit gemaakte stukken geschut, bij de expeditie tegen Kertch is, blijkens eene dagorde van Lord Raglan, 50. Op de werven en andere dergelijke inrigtingen dier stad zullen de bondgenooten hunne beschadigde schepen, benevens 3 Russische stoomschepen, die slechts voor een deel verbrand zijn, herstellen. Volgens berigten uit de Krimzal Generaal Bosquet Sebastopol aan de Noordzijde insluiten. Generaal Pélissier vestigt magazijuen van levensmiddelen aan de TschernaiaGeneraal Canrobert heeft voor naar dien kant op te rukken, bruggen over de rivier laten werpen, batterijen doen aanleggen tot bescherming van den overtogtde rivier gedeeltelijk doen verleggen en het bruggehoofd dat op den regter oever der rivier op de Russen veroverd was, doen versterken. De ruiters onder bevel van den Generaal Morris heeft een groot versterkt kamp aan gene zijde van het gebergte der Tschernaia verkend. De Russen bleken daar 8- a 10,000 man sterk te zijn. KAAP DE GOEDE HOOP. Berigten van den IS11'11 April melden dat die Kolonie rust en welvaart genoot dat de ontginning der kopermijnen vooruitging, maar dat de besmet telijke longziekte onder het rundvee nog niet gestuit was. In het Koloniale Parlement was door eenige ledenbehoorende lol dc Ncderduilsche Gcrefor-

Leydse Courant | 1855 | | pagina 3