KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. Eehoorende bij de Leydsche Courant van 25 Mei 3855JY°. 63). DER moo'^o-o«< Zitting van 21 Mei. Tegenwoordig de HH. Hayser, Krantz, Stoffels, de Moen, Sie- genbeekLisman Geversde BreukTaels van Amerongen Sikkel Groos, Ysselsteyn, Lezwyn, ten Sande, van Outeren, Lu- zac, Bucaille, le Poole en de Voorzitter. De Notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. Vervolgens deelt de Burgemeester mede: 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland van den 9 Mei 1855, waarbij worden goedgekeurd de Raadsbe sluiten van den 3dea bevorens: 1°. waarbij tot wederopzeggens toe, kosteloos in gebruik wordt uitgegeven een gedeelte gemeente grond aan de Commissie voor de opgerigte bewaarschool van arme en havelooze kinderen; 2°, tot onderhandsche verhuring voor drie jaren van een huis buiten de Witte Poort aan J. Steek voor 50 's jaars. 2". Eene gelijke dispositie van den 15 dezer maand, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit van den 3den bevorens, tot het doen van betaling uit den post van onvoorziene uitgaven op de begrooting van 1855. 3°. Eene gelijke dispositie van den 18 dezer maand, houdende goedkeuring van het Raadsbesluit van den 10deu dezer maand, tot af- en overschrijving op de begrooting van 1854. 4°. Een besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van den 8 dezer maand, houdende mededeeling van eene gewijzigde raodelrekening van ontvangst en uitgaven der gemeenten in de Provincie Zuidholland, met bijbehoorende gewijzigde formulieren. 5°. Een besluit van dezelfden van den 8 dezer maand, waar bij bepaald wordt de tijd voor de inzending der gemeente-reke ning over 1854. Door den Burgemeester worden overgelegd 1°. Een adres van Hendrik Jan Meerburg, tapper in de Galg straat houdende verzoek ommet uitzondering van zon- en feest dagen te mogen voortgaan met het des avonds geven van ïnu- zijk en dansles. Overeenkomstig het voorstel van den Burgemeester wordt be sloten, als behoorende dit tot de bemoeijingen van den Burge meester, op dit adres over te gaan tot de orde van den dag. 2°. Eeu staat van af- en overschrijving op de begrooting van 1854/5 van bestuurders der Onderwijzers-Kweekschool der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen. 3°. De rekening van de Plaatselijke Schoolcommissie over 1854. 4°. De rekening van gecommitteerden tot de administratie der vereenigde Gast- en Leprooshuizen over 1854. 5°. De rekening van Diakenen der Nederduitsche Hervormde Gemeente over 1854. 6°. Voordragt van Burgemeester en Wethouders om te beschik ken over gelden bij gelegenheid der Academische Feesten. Deze stukken gesteld in handen van de Commissie van Finantie, ten fine van berigt en raad. 7°. Eene missive van Curatoren van de Hoogeschool alhier van den 15 dezer maand n°. 41, betreffende den afstand der kleine Ruïne, met bijbehoorende rapport van Burgemeester en Wet houders. 8°. Een adres van Mr. D. Tieboel Siegenbeek tot het bouwen op Stadsstraat, met rapport van Burgemeester en Wethouders. 9°. Rapport van de Commmissie van Fabricage op het verzoek van den bewoner van het huis aan het Leyderdorpsche Hek. 10°. Rapport van de Commissie in zake de regeling der Politie. Nedergelegd ter Leeskamer. 11°. Een adres van de Studenten S. le Poole, L. G. F. Biccard en E. J. Kerkhoventot het gratis in gebruik verleenen van een lokaal tot het houden van scherm- en ligchaamsoefeningen. 12°. Request van de Vereeniging Uit liefde." houdende ver zoek om het gebruik te erlangen van de Stads-Gehoorzaal. Gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders, ten fine van berigt en raad. 13°. Rapport van deskundigen in zake het Stedelijk Ziekenhuis. Gesteld in handen van de Commissie van Fabricage, ten fine van berigt en raad. Nog wordt door den Burgemeester medegedeeld, dat door het Gemeentebestuur van Stompwijk over 1854 zijn betaald de ver schuldigde schoten met de riemtalen en bottingenten gevolge hiervan het regtskundig onderzoek, in eene vorige vergadering aan eene Commissie te dier zake opgedragen, vervallen zijnde, zoo betuigt de Burgemeester zijnen dank aan de leden dier Commissie voor hunne bereidvaardigheid in deze. Aan de orde van den dag wordt gesteld 1°. De rekening van het Werkhuis over 1854. Overeenkomstig de voordragt van de Commissie tot onderzoek dezer rekening, is met algemeene stemmen besloten deze op te nemen en te sluiten in ontvang tut 23144.39, in uitgaaf tot 22629.225, en alzoo sluitende met een voordeelig saldo van ƒ514.465, hetgeen de rendanten in hunne eerstvolgende rekening in ontvang zullen verantwoorden. De leden de Moen, Krantz en Stoffels zijn, als bestuurders over deze instelling, niet tegenwoordig geweest bij het stemmen over deze rekening. 2°. Adres van II. F. Reijmers, tot het maken van een kelder- ingang. Overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders, wordt met algemeene stemmen besloten aan H. F. Reijmers, de vergunning te verleenen tot het maken van een kelderingang met eene deur, tegen betaling van eene jaarlijksche recognitie van zestig cents. 3°. Request van H. J. Bruning, houdende verzoek om gemeen tegrond. Nadat een besluit was genomen waarbij deze grond niet meer voor de openbare dienst was bestemd, heeft de Raad, zich ver- eenigende met het rapport van de Commissie van Fabricage, met algemeene stemmen het verzoek van H. J. Bruning ingewilligd, en tevens toegestaan het leggen van twee duikers, ouder betaling van een recognitie van ƒ1.50 voor eiken duiker. 4°. Benoeming van twee leden voor de Commissie bij de loting voor de Schutterij. Het stembureau is zamengesteld uit de IIH. de Moen, Lisman, Taets van Amerongen en den Voorzitter. Bij een getal van 18 stembriefjes zijn uitgebragt op de Hiï. de Breuk 13, Huyser 12, Ysselsteyn 3, Gevers 2 stemmen, terwijl de HH. ten Sande, van Outeren, le Poole, de Moen, Sikkel Groos en Lisman elk ééne stem verkregen, zoodat tot deze Commissie zijn benoemd de HH. de Breuk en Huyser. 5°. Benoeming van 2 leden en 2 plaatsvervangers, van de Commissie van onderzoek voor de Schutterij. Bij een getal van 18 stembriefjes, zijn uitgebragt op de HH. Siegenbeek 10, l'sselsteyn 7, ten Sande 6, Lisman 5, Gevers 2, Olivier 2 stemmen en op de HH. Adriaans, van Kaathoven, Lezwyn en Taets van Amerongen ééne stem, zoodat benoemd zijn de HH. Siegenbeek en Ysselsteyn tot leden van de Commissie van onderzoek voor de Schutterij, terwijl voor de plaatsvervangers bij een gelijk aantal briefjes zijn uitgebragt op de HH. Lisman 12, ten Sande 9, Taels van Amerongen 5, Krantz 3, Gevers 2 en Olivier 2 stemmen, terwijl de HH. Cock, van Kaathoven, Adriaans en Stoffels elk ééne stem verkregen. Zijnde alzoo benoemd de HH. Lisman en ten Sande. Waarna de Vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J, G. LA LAU.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 5