der lsle kl. J. C. P. Kraijenlioff van de Leur, werkzaam hij liet Dep. van Oorlog; bij het reg. veld-artillerie, tot Rol., Kommand, van het corps, den Luit.-Kol. Jhr. J. L. de Casembroot, van hel reg.; tot Luit.-Kol. den Maj. J. A. Snellen, mede van het corps; hij het lste reg. vestingartillerie, tot Maj., den Kapt. der lste kl.J. V. Boinherg, van het 3de reg. vestingartil lerie; tot Kapt. van de 3dc kl., den lsten Luit. P. J. Calkoen, van het 2de reg. vesting-artillerie; bij het 2dc reg. vesting-artillerie, tot Kommand, van het corps den Luit.-Kol. J. M. Engelberts, van het lste reg. vesting-artillerie tot Luit.-Kol. den Maj. J. van Heel, van den staf der artillerie, Onderdirecteur der artillerie-, stapel- en constructie-magazijnen; tot Kapt. van de 3de kl. den lslcn Luit. A. T. Knoop, van het 3de reg. vesting-artillerie; bij liet 3de reg. vesting-artillerie, tot Kol. den Luit.-Kol. T. Sommerton, Kornmandant ven het corpstot Kapt. van de 3dc kl. den 1st™ Luit. J. J. Launspach van het 2de reg. vesting-artillerie; bij het reg. rijdende artillerie, tot Maj., Kommand, van het corps, den Kapt. der lste kl. P. A. C. van Wickevoort Crommelin, van het reg. Z. M. is eergisteren middag ten 4j ure van het Loo, met een extra spoortrein in deze residentie teruggekeerd. Naar men verneemt zou het grootsche plan tot daarstelling van een' haven en uitwatering aan het Scheveningsche strand niet ter zijde zijn ge legd zooals eenigen tijd geleden werd gevreesdmaar moet het bij de Re gering weder een punt van ernstige overweging uilmaken; zoodat men zich eenigermate mag vleijen, dat de aanleg van dit voor de Residentie en een groot gedeelte der provincie zoo hoogst nuttig werkzich nog wel zal vcr- wezentlijken. Door den Minister van Binnenl. Zaken is voor den watersnood ontvangen van H. K. II. de Groot-Hertogin van Saksen, Prinses der Nederlanden, eene som van ƒ1,000. Als ook: 213 fr. 65 c. van het Dramatisch Gezelschap te Roermond; een bankbillet groot ƒ25 van C. D. P. te Lausanne; 50 van het Hoofdbestuur der Broederschap van Candidaat-Nctarissen te Amsterdam; ƒ20 van den Ingenieur van den Waterstaat Michaëlis, zijnde eene bijdrage van het personeel aan het stoomwerktuig de Leegliwateren 45 van U. U. te 's Hage. De Minister van Oorlog heeft aan de Kommandanten der corpsen ken nis gegeven dat het getal Onder-Oflficierenvoor het O. I. leger benoodigd reeds voldoende is, en er alzoo in dit jaar geene verdere voordragten tot over plaatsing van dat personeel zullen worden ingediend. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders, tot den aankoop door de gemeente var. het Willemspark, inet al wat daartoe behoort, van Z. M. den Koning, voor een bedrag van ƒ45,000, is aangenomen, met 23 tegen 8 stemmen. AMSTERDAM, 24 April. Naar wij vernemen heeft de Hoogl. C. B. Tilanus bedankt voor de benoe ming tot lid van de afdeeling Wis- en Natuurkundige Wetenschappen der Koninklijke Akademie van Wetenschappen. Met genoegen maken wij melding van een merkwaardig geschenkdat de Stads-Bibliotheek dezer dagen uit Jersey-City (New-Jersey) mogt ontvan gen. De donateur, een Nederlander van geboorte, bragt verleden jaar eenige maanden in zijn vaderland door, na ruim 20 jaren afwezig te zijn geweest, en bezocht bij die gelegenheid de Stads-Bibliotheek. De beleefde ontvangst en de aldaar heerschende orde gaven hem de overtuiging, dat er in deze inrigting thans meer belang wordt gesteld dan vroeger. Hij wilde het zijne bijdragen om dit te bevorderen, en zond daaitoe uit Amerika ten geschenke de weiken, uitgegeven door de New Jersey Historical Societymet eenige andere niet onbelangrijke stukken. ArnstC.) - Het Journal des Dehats deelt mede, dat de Heer Wittering, lid en Secretaris van den Raad van Bestuur der Koninklijke Akademie van Beeldende Kunsten alhier, is toegevoegd aan den lieer J. G. Pescatore, Commissaris- Generaal der Nederlanden hij de algemeene tentoonstelling. l'.l lTE.\LA.\i)SCniI BEIUSTEN. BS F Hj G I 15 BRUSSEL, 24 April. In het dagblad de Broederminleest men ten slotte eener beschouwing, aan het bezoek des Franschen Keizers hij Koningin Victoria gewijd, het volgende »Men heeft nit Krimeën de tyding ontvangen, dat de verwoesting herbe gonnen is. Meer dan duizend stukken kanon jagen wederzyds hunnen bal len door de lucht. De hommen vallen in de legers, barsten en verspreiden dood en vernieling. »En wat doen intusschenlyd degenen die deze schrikkelyke slagting bevo len hebben? Wachten zy met den schrik in het hert naer de eerste tydin- genwelke duizende en duizende moeders zullen komen meldendat zy hare kinderen verloren hebben Maken zy zich in de afzondering gereed om deel te nemen aen den rouw, waerin zoovele familiën zullen gedompeld worden? Denken [zy ten minste aen de ysselyke verantwoordekykheiddie voor de slagtofFering van zooveel menscherilevens op hen weegt? Neen! Terwyl men eene gansche streek in een bloedbad verandert, terwyl men tallooze benden tegen elkander opjaegt voor eene zaek, die zy zelfs niet begrypen kunnen, houdt men feest, jubelt en juicht men! Men maekt zich gereed tot dans- en eetpartyenmen geeft last aen de mannen, die daervan de kunst verstaen, om de vermaken uit te vinden, die het meest mogelyk de zinnen streelen »En dit alles gebeurt in de twee landen die beweren aen het hoofd van de beschaving te staen Het is eene jainmerlyke beschaving, waerlyk, die danst by zulke yselykheden! De arme negerslaef, die weent by het ongeluk zijns broeders, is meer beschaefd dan de hoven van L. Napoleon en Koningin Victoria in dit gevalWat is inderdaed eene beschaving zonder broeder liefde De dagbladen bevatten uitvoerige berigten omtrent de luisterrijke ont vangst van den Hertog en de Hertogin van Brabant te Jeruzalem. Bij dezo gelegenheid heeft men, voor de eerste maal sedert de kruistogten, Priesters in kerkgewaad, kerkzangen aanheffende, de straten en bazars van Jeruzalem zien doortrekken tot aan de kerk van bet II. Graf. Nagenoeg 2000 Luxemburgers hebben in 1854 hun vaderland verlaten, om zich in Amerika te gaan vestigen. Zij hebben 1 mill. fr. medegevoerd. EKGELAIB. LONDEN, 24 April. Lord Palmerston heeft gisteren avond in het Lagerhuis medegedeeld dat de conferentien te Weenen onbepaald verdaagd zijn, daar Rusland stellig geweigerd heeft zijne vloot in de Zwarte zee te verminderen en dat water volkomen onzijdig te verklaren. Door Rusland zijn geene tegenvoorstellen gedaan. De Afgevaardigden der vrienden van den vrede die zich onlangs tot Lord Palmerston gewend hadden, boden hem eene memorie aan door 11,000 personen onderteekend, allen inwoners van Manchester; onder anderen voerde daarbij de Heer Thompson het woord, en deze zcide aan het slot: 33Indien gij den oorlog voortzet, zult gij, Mylord! uw eigen volk moeten bevechten." De Times valt het Ministerie allerhevigst aan, en zegt, dat de En- gelsche Regering een volkomen en bclagchclijk toonbeeld is van de vereeni- ging der zwakste en tevens meest zelfzuchtige bewindslieden uit vcrloopene tijden. Er is alhier sprake van eene inteekening, door middel van welke twee torens op de tegenover elkander liggende kusten van Engeland en Frankrijk zullen geplaatst worden, tot altijddurende herinnering aan de alliantie dier twee volken. Een dezer torens zal den naam dragen van Alma en de ander dien van Inkermanntenzij eene nieuwe roemrijke overwinning daarvoor een anderen naam mogt aan de hand geven. Het overschot der inteekeningsgcl- den zou aangewend worden ten behoeve der gewonden en van de betrekkin gen der gesneuvelde slagtoffers in dezen oorlog. De oorlogschepen Hawke en Russellbeide van 60 stukken geschut, en Horatio van 24 stukkenzullen eerstdaags naar de Oostzee vertrekken. Het schip Chalmers is met een detachement huzaren naar de Krim vertrokken. De White Star is gisteren met 512 landverhuizers naar Melbourne en de Exodus met 386 naar Sydney gezeild. De berigten omtrent den staat der veldgewassen in Ierland, luiden zeer gunstig, zoodat men nu reeds beweert, dat er gebrek aan genoegzame men- schenhanden zal zijnwanneer de oogst aan de verwachting mogt beantwoorden. De Arnerikaansche Regering beeft 3 Hoofd-Officieren gelast zich naar Sebastopol te begeventen einde de belegerings-operatien na te gaan. Noord-Amerikaansche Officieren, die laatstelijk de havens van Japan hebben bezochthebben berigtdat zich onder vele der daar te lande hoog geplaatste overheids-personen de begeerte begint te openbaren ommet wijzi ging der aloude staatswetten van afzondering, meer en meer gemeenschap te bekomen met de overige beschaafde volkeren, ter wederkeerige bevordering van welvaart en verlichting. FR AM KRUK. PARIJS, 24 April. In den Moniteur van 22 dezer is een Keizerlijk besluit afgekondigd, waarbij de regten op den invoer van wol in Frankrijk aanmerkelijk vermin derd worden. Het is zeker dat Keizer Napoleon tusschen 5 en 10 Mei naar de Krim vertrekt. De Constitutioïinel berigt, dat eene veldtent en ander huisraad, be stemd om den Keizer te velde te dienen, j 1. Zondag van Parijs over den spoorweg van Lyon verzonden is. De Admiraal Hamelin heeft de portefeuille van marine aanvaard. De Admiraal heeft thans den ouderdom van 59 jaren bereikt; reeds in 1806 en dus op 10-jarigen leeftijd, trad hij in de marine en zag zich op 16-jarigen ouderdom tot vlaggejonker benoemd. De Heer Billault, Minister van Binnenl. Zaken, beeft afwijzend beschikt op bet aanzoek tot het houden van stierengevechten te Parijs tijdens de we reldtentoonstelling. De weigering berust op grond dat dit schouwspel in strijd is met de Fransche zeden. De commissie voor de wereldtentoonstelling heeft besloten aan niemand vrijen toegang in het nijverheidspaleis te verleenen. Inzenders, fabriekanten, leden der commissie van onderzoek, dagbladschrijvers, kortom, ieder zonder uitzondering moet betalen. Bij eiken ingang tot het gebouw zal niet meer dan één persoon kunnen doorgelaten worden. De tentoonstelling zal een half jaar duren. De bouw van het paleis begon den lsten Jan. 1853 en duurde bijgevolg 28 maanden. In den avond voor de opening van de groote tentoonstelling, op 30 dezer, zal in de luisterrijk geschilderde kerk van S'. Eustachius een voor 3 koren door 11. Berlioz gecomponeerd Te Deum uitgevoerd worden. Hiertoe zullen 900 toonkunstenaars medewerken, onder de leiding van den componist. De reis van Madrid naar Parijs wordt thans in 70 uren volbragt.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 2