tervult mij met erkentelijkheid, dat uwe Koningin mij vergand heeft zulk eene gelegenheid te vinden om haar de betuiging van mijnen eerbied te ko men brengen en om u de verzekering te geven van mijne achting en toege negenheid voor het Engelsche volk. Ik hoop dat onze beide natiën altijd vereenigd zullen blijven zoo als zij nu vercenigd zijn, in vrede gelijk in oorlog. Ik geloof dat zulks voor bet welzijn der gansche wereld en voor hare eigene welvaart bevorderlijk zijn zal. Ik ben hoogst erkentelijk voor uwe welwillende toespraak en voor de goede ontvangst, die ik en de Keizerin bij u gevonden hebben, en ik hoop dat gij bij uwe landgenooten de tolk zult zijn van hetgeen wij gevoelen." Het Court Journal bevat een uitvoerig verslag van de ontvangst der doorluchtige gasten op het kasteel Windsor. In het groote voorportaal waerlit- ten de Koningin en de Ministers den Keizer en de Keizerin op. Bij de komst van den Keizer en de Keizerin nam Victoria den arm van Napoleon en de Keizerin dien van Prins Albert. Gevolgd door den Prins van Wallis, de Kroonprinses, den Hertog van Cambridge en den Prins van Leiningen, stegen al de hooge personaadjen den trap op die naar de troonzaal geleidt, alwaar ile jeugdige Koninklijke telgen vereenigd waren. Van daar begaf men zich naar de receptie-zaalalwaar de aan het Huis der Koningin en van Prins Albert verbonden personen aan den Keizer en de Keizerin werden voorgesteld. Wederkeerig had toen de voorstelling plaats der personen van het gevolg van Napoleon en Eugenia. Het diner werd gehouden in de zaal van St. George, alwaar de muziek der grenadiers zich deed hooren. - "Woensdag middag ten 3 ure is het kapittel van de orde van den Kou senhand op het kasteel van Windsor bijeengekomen. De Koningin en Prins Albert zijn het eerst de troonzaal binnengetreden, begeleid door de Groot- waardigheidsbekleeders der kroon en gevolgd door den Hertog van Cambridge en den Prins van Leiningen. Hare Majesteit en HH. KK. droegen den pur per fluweelcn mantelden karmozijn rooden hoed en den halsketen der orde. De Koningin droeg buitendien een kroon met diamanten. De Koningin nam plaats np den troondaarnaast was de zetel bestemd voor den Keizer der Franschen. De Prelaat der orde stond regts, de Kanse lier ter linkerzijde van de Koningin; de Griffier, Wapenheraut en Deurwaar der hij de tafel rondom welke de Ridders gezeten waren. De Kanselier las het besluit voor, waarbij de orde aan Z. M. Napoleon III, Keizer der Fran schen, geschonken wordt. Vervolgens werd de Keizer door Prins Albert en den Hertog van Cambridge, voorafgegaan door den Wapenherautdie de in- signien der orde op een rood fluweelcn kussen droeg, uit zijne vertrekken de troonzaal binnen geleid. De Koningin en de Ridders ontvingen den Keizer staande, die zich plaatste op den troon. De Keizerin, de Prins van Wallis, de Prinsen en Prinsessen der Koninklijke familie, de Hertogin van Cambridge en Prinses Maria traden insgelijks de zaal binnen, om de plegtigheid bij te wonen. De Keizerin en de Hertogin van Cambridge namen plaats bij den troon. Alsnu deelde de Koningin den Keizer zijne benoeming mede, waarna de Wapenherautde eene knie ter aarde gebogenhaar den kouseband aan bood, die de Koningin, geholpen door Prir.s Albert, aan de knie van den Keizer gespte. Vervolgens bood de Wapenkoning aan de Koningin den hals keten aan, dien zij den Keizer om den hals hing, waarna zij hem den rid derslag gaf. Alsnu ontving de Keizer de gelukwenschingen van al de tegen woordig zijnde leden, waarna het kapittel werd opgeheven. m De Keizer en de Keizerin woonden den tweeden dag van hun verblijf alhier eene groote wapenschouwing in het Park bij, waar zich eene ontzet tende menigte verdrong om de vorstelijke vreemdelingen te aanschouwen. De Keizer en Prins Albert in veldmaarschalksuniform, door een schitterenden staf vergezeld en gevolgd door Koningin Victoria, de Keizerin der Franschen, de geheide Koninklijke familie en de gansche hofhouding, in opene rijtuigen gezeten, kwamen aldaar ten 4 ure aan. Na de wapenschouwing trokken de troepen voorbij de Vorstelijke personen en de Keizer wenschte Lord Cardigan geluk met de uitmuntende houding der onder zijne bevelen staande man schappen. Na afloop der wapenschouwing, die 2 uren duurde, keerden IIH. MM., te midden cencr zeer groote hen toejuichende menigte, naar het kasteel weder, waar een luisterrijke maaltijd in de zaal van St. George was aangerigt. Men verneemt, dat een policie agent verpletterd is geworden tusschen 2 rijtuigen, en dat dit het eenige ongeval is, dat men bij gelegenheid van den feeslelijken inlogt te betreuren heeft. De Lord-Mayor van Londen heeft een diner gegeven aan den Prefect der Seine en de andere leden van den Parijschen gemeenteraaddie zich op dezen oogenblik in de Britsche hoofdstad bevinden. Het getal aanzittenden was 200, waaronder ook de Nederlandsche Consul. Verscheidene steden, o. a. Liverpool, Manchester, Glasgow en Edinburg, hebben besloten adressen van gelukwcnsching tot den Keizer der Franschen te rigten. Het huis Rothschild heeft de geheele leening genomen, op voorwaarden, die den prijs van het nieuwe fonds op 87.13.10 per 100 brengen. Met de jongste West-Indische brievenmaal is alhier berigt ontvangen dat den 10dM> Maart jl. twee Britsche oorlogsschepen van Valparaiso in zee gegaan waren en spoedig door de overige vaartuigen van het Britsche eskader zouden gevolgd worden. Men meende, dat deze scheepsmagt zich naar Pe- tropawlowsk, in Kamschatka, zou begeven, om weder eenen aanVal op die Russische haven te beproeven. FRANKRIJK. PARIJS, 19 April. De Hertog van Cambridge, de Markies en Markiezin Breadalbane, Graaf Spencer, Burggraaf en Burggravin Palmerston, Graaf en Gravin Granville en Graaf Clarendon hebben eene uitnoodiging ontvangen, om Keizer Napoleon en Keizerin Eugenia op hunne terugreis van Engeland naar Frankrijk te verzeilen. Volgens den Constitutionnel zouden Lord John Russell en de Heer Drouyn de Lhuys gemagligd zijn om de vredesonderhandelingen af te breken, indien Rusland zich in beginsel verklaart tegen het voorstel om, of de Zwarte zee voor alle oorlogsvlaggen te sluiten, of zijne vloot in die wateren tot hoogstens 8 vaartuigen te beperken. Eergisteren is men begonnen met het plaatsen der vlaggen van de ver schillende natiën die aan de wereld-tentoonstelling deelnemen, om de centrale zaal van het nijverheids-paleis. Naar men verneemt zullen de voorbereidende werkzaamheden onmogelijk den lsten Mei kunnen voltooid zijn; evenwel zal de tentoonstelling dien dag geopend worden doch men verwacht den volgen den dag weder de sluiting voor eenige dagen. De Minister van Marine, de Heer Ducos, is gisteren overleden. Sedert 18 Maart 1854 lot heden zijn uit Frankrijk naar de Levant ver zonden 28,000 ton proviand, meel, beschuit, 30,000 ton oorlogsmateriëel en meer dan 250,000 bommennog 175,000 verzendt de Regering eerstdaags. De Regering heeft tot dus verre 700 zeilschepen gehuurd ten dienste van het Ministerie van Oorlog; 200 dier bodems hebben bereids ieder 2 reizen gemaakt. Van het eiland Aii zullen 183 Russische krijgsgevangenen, allen Polen van afkomst, met ondersteuning der Regering eerlang naar Marseille vertrek ken, alwaar zij naar Konstanlinopel zullen ingescheept worden. Zij nemen aldaar als vrijwilligers dienst in een Turksch legioen. Te Lyon en in andere streken van het zuiden des lands heeft men reeds veel warmte. Het Journal de VAin zegt, dat het graan, hetwelk eerst j ten achteren was in den groei, door het thans heerschende fraaije weder bui- tengewoon in groei toeneemt, zoodat alles aankondigt, dat er dit jaar een overvloedigen graanoogst in het land zal zijn. Ook uit Napels luiden de be- rigten aangaande de weersgesteldheid zeer gunstig. In de Jurastreken valt nog dagelijks sneeuw; op de meeste plaatsen ligt zij van IJ tot 6 ellen hoog. De meeste huizen zijn er geheel onder bedolven en de bewoners moeten, om er uit te komen, trappen in de sneeuw hakken. SPANJE. MADRID, 18 April. Den 134en werd in de Cortes lezing gedaan van een wels ontwerp regelende de bevoegdheid en den werkkring der nationale garde. De democratische af gevaardigde Alonzo eischte dat dit ontwerp niet aan de koninklijke bekrach- I tiging zou worden onderworpenaangezien op deze wijze de kwestie van het veto zou worden beslist. De Minister van Gratie en Justitie heeft daarentegen de voorreglen der Kroon verdedigd, en met 119 tegen 30 stemmen besliste de Kamerdat de wet aan de Koningin zal worden gezonden om hare be krachtiging daarop te verzoeken. De HH. Bayo en AVeisweiler, hebben 40 millioen realen ter beschik king gesteld van den Minister van Financien. Met deze som zal de Regering kunnen volstaan, tot dat de onderhandelingen over de nieuwe leening, de Regering in slaat zullen stellen over grootere sommen te beschikken. De aangekondigde wapenschouwing, op 15 dezer door Generaal Espar- tero volbragt, was allerluisterrijksl; 25,000 man waren bijeen, en gaven blijken van hunne zucht tot orde en hunne gehechtheid aan de Regering. De troepen hieven bij herhaling de kreten aan: Leve de vrijheid! Leve j Espartero Het dorpje Correjan in de Pyreneën is den 5(Icn dezer des ochtends door een sneeuwval overdekt, waardoor 14 huizen en 44 schuren werden vernield; 55 lijken zijn onder de sneeuw opgedolven, 12 personen zijn nog levend ge vonden, waarvan echter spoedig eenige stierven; de overige verkeeren in hope- loozen toestand, zoodat deze kleine gemeente in een oogenblik tijds 62 harer inwoners heeft verloren. In Sept. en Oct. jl. woedde daar de typhus, welke 40 mcnschen wegraapte, zoodat in 7 maanden op eene bevolking van nog geene 2000 hoofden een verlies van 112 zielen is geleden. PRUIS EN. BERLIJN, 18 April. Op bevel van den Koning zal den 23stcn dezer te Brandenburg door het 6(lc regement knrassiers eene treurdienst worden gehouden, ter gedachtenis van Keizer Nicolaas, wiens naam het draagt. Alle te Berlijn, Potsdam en Brandenburg aanwezige militairenmet Russische Orden versierd hetzij nog in dienst of reeds ontslagen, moeten de plegtigheid bijwonen. De Tweede Kamer heeft het voorstel van den afgevaardigde von Sanger, strekkende om de Regering uit te noodigende afschaffing van den Sondtol bevorderlijk te zijn, met bijna algemcene stemmen aangenomen. De Nederl. Minister van Staat, Rochussen, is met eene buitengewone zending uit 's Gravenhage hier aangekomen. De Engelsche vloot sterk 12 linieschepen en 4 stoomfregatlenis giste ren avond door de Belt, Nyborg voorbij getrokken, en is Donderdag te Kiel binnengeloopen. FRANKFORT. 16 April. In Holstein en andere noordelijke deelen van Duitschland, worden op nieuw vele paarden voor Fransche, Engelsche en zelfs Pruissische rekening opgekocht. Voor bruikbare remonte-paarden worden gereedelijk 30 a 35, en voor paar den van weelde, van 50 k 60 louis d'or betaald. In tegenstelling met vorige jarën merkt men thans bijna geene land verhuizers op. Volgens ontvangen berigten uit Amerika overtreft de nood, welken de menschen er lijden alle begrip.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 2