Van Portsmouth zijn te Windsor aangekomen eene compagnie karabiniers, 160 man infanterie der garde, de muziek der grenadiers en 70 poiicie agenten der hoofdstad. In Castle is een groote triomfboog van 50 \t. hoog en 40 vt. breed opge- rigt, die in drie deelen verdeeld is. In een vak zijn de insigniën aangebragt van de orde van den Kousenband en van den distelop hel bovenste gedeelte zijn de Keizerlijke kroon en de Fransche adelaar bedekt door de vereenigde wapens van Frankrijk, Engeland, Turkvc en Sardinië, en onder aan is het woord wellcome te lezen. In de laatsle 2 maanden zijn 10 compagnien artillerie uit Engeland naar de Krim vertrokken, en reeds verscheiden aldaar aangekomen. In de afgeloopen week zijn ruim 5000 man infanterie ingescheept naar de Krim. Met Mei zal de Britsche ruiterij op het oorlogstooneel 6000 man sterk zijn. De aangekondigde leening van 16 millioenen is opengesteld. Voor elke inschrijving van 100 in geld zal gegeven worden 100 geconsoli deerde annuiteiten rentende 3 pCt.en eene losbare annuiteit voor den tijd van 30 jaren, die zal afloopen den 5den April 1835. De rente van de3pCt. geconsolideerde annuiteiten zal beginnen te loopen van 5 Januarij 1855 die der losbare annuiteiten van 5 April 1855. De stortingen moeten gedaan worden in 9 maandelijksche termijnen, van 24 April tot 18 December aanst. FRANKRIJK. PARIJS, 17 April. Blijkens eene officiële opgave hebben de indirecte middelen in de eerste 3 maanden dezes jaars aan de schatkist 211,106,000 fr. opgebragt, dat is 11,506,000 fr. meer dan in liet eerste quartaal van 1858, en 14,941.000 fr. meer dan in het eerste quartaal van 1354. Deze vermeerdering in een tijd vak, waarin de oorlog, de strenge winter, de geldleening en de grpole stor tingen voor spoorweg-ondernemingen veeleer eene afneming der openbare in komsten deden verwachten, wordt als een voor 'sLands geldwezen gunstig blijk van algemrene welvaart aangemerkt. Op het paleis van Saint-Cloud worden groote toebereidselen gemaakt voor een schitterend feest, dat aldaar door den Keizer en de Keizerin, ter eere van Koningin Victoria, zal worden gegeven. De Moniteur behelst de officiële aankondiging, dat de opening van de algemeene tentoonstelling op 1 Mei aanstaande bepaald blijft. Ten gevolge van de troepenbewegingen in sommige streken des lands, hebben vele steden groote lasten te dragen. Zoo heeft Soissons gedurende den loop van een jaar aan ruim 36,000 man kwartier moeten verschaffen en ont vangt dagelijks nieuwe recruten. De zoölogische tuin te Londen heeft aan den Jardin des I'lantes te Mar seille een prachtigen rhinoceros gezonden, welke te Buenos-Ayres voor 29,350 fr. is gekocht, huilen de transportkosten. Hij zal de reis maken langs de Rhöne tot aan Valence, alwaar hij in een spoorwagen zal plaats nemen. Te Napels is op den feestdag ter eere van de door de R. K. Kerk on langs aangenomene nieuwe leerstelling der Onbevlekte Ontvangenis een lofzang uitgevoerd in de open lucht, door 680 zangers, begeleid door 893 muziekanten. Muziek van Mercadente; de Napclsche bladen zeggen, dat men daar nog nooit zoo iets groolsch had gehoord. Te Lourdes in de Pyrcnéen zijn ruim 40 huizen ten gevolge van een sneeuwval ingestort; een 10 tal personen zijn daarbij omgekomen. Te Tarbes was de ramp nog grooter. ZWITSERKAN®. In weerwil van de beperkte geldmiddelen, bestaan in dit land 6000 la gere scholen, welke door 350,000 kinderen bezocht worden. De slaat- en de gemeentekassen dragen jaarlijks circa 2 mill, franken hij ten behoeve van het hooger en lager onderwijs. De AVaadlandsche wester-spoorweg zal den lsten Mei van Yverdon lot Bussignv, alwaar hij zich in twee armen verdeelt, geopend worden. De zuid-westelijke arm van Bussigny naar Morges, zal tegen den 16dcn Mei, de oostelijke van Bussigny naar Lausanne den lsten Julij voor het publiek open gesteld worden. Sedert 1817 is alhier zooveel sneeuw niet gevallen als in dit jaar. De lawinen zijn sedert het ingevallen dooiweder voortdurend in beweging, zonder dat men echter lot nog toe cenig ongeluk heeft te betreuren. Het is gelukt voor rijtuigen en zelfs voor vrachtwagens, op den Sb Gothard eenen weg te hanen. Uit Constanz wordt van 11 April aan de Sch. Merk. geschreven, dat Keizer Napoleon door aankoop eigenaar is geworden van hel kasteel Arcnen- berg, toebehoord hebbende aan de Gravin de Saint-Leu, zijne moeder. SPANJE. MADRID, 17 April. Het eerste artikel, bevattende hel beginsel der wet betreffende het ver- koopen van de goederen der Geestelijkheid, is heden door het Congzes met 139 tegen 13 stemmen aangenomen. De Cortes hebben het ontwerp van wet Ier vaststelling van het inko men der kroon en der Koninklijke familie aangenomen. Daarbij is de jaar wedde der Koningin verminderd tot 28 millioen realen, terwijl aan haren gemaal en aan haar kind ieder 1 millioen, en aan hare zuster, de Hertogin van Montpensier, 1^. millioen uit de schatkist toegelegd is. Lord Howden heeft op zijnen eisch ten behoeve der Protestantsche En- gelschen, die naar Havana gaan, om vergunningskaarlen tot verblijf op het eiland Cuba, van den Heer Luzuriaga ten antwoord gekregen, dat Cuba door bijzondere wetten geregeerd wordt, en dat de Spaansche Regering aan Lord Jlowden's verzoek niet konde voldoen. SARDINIË. De Koning heeft den 14den April te Alessandria de vaandels uitgereikt aan de troepen, die naar de Krim vertrekken, en die krijgslieden in eene toe spraak, de reglvaardighcid aangetoond van dien oorlog, waaraan het leger een roemrijk deel gaat nemen. «Gij zult strijden," zeide de Koning. «in streken, waar eertijds de banier van Savoye wapperde, waar thans dappere legers met heldenmoed vechten. Het doet mij leed niet, als eertijds, hij u te kunnen zijn; want de dag waarop ik mij met n zou kunnen vereenigen, ware voor mij een der gelukkigste dagen." FR. ANKFORT. 16 April. Men schrijft uit Munchen, dal verscheidene Officieren van den Beijerschen algemecrien staf zich naar dc Krim wilden hegeven, om de belegering van Sebaslopol bij te wonen, dat hun het verlof hiertoe ook reeds dadelijk ver leend wasmaar dat zich van de zijde der Fransche en Engelsche Gezanten diplomatische bezwaren opdeden, zoodat deze Officieren vooreerst te Munchen zullen blijven. In de nabijheid van Cohlenz, aan den weg naar Keulen, heeft men eene groote begraafplaats uit zeer ouden tijd ontdekt, en aldaar vele wapenen van verschillende soort, als lansen, lange slagzwaarden, punten van pijlen, en velerhande vaatwerkuit gebakken klei vervaardigdgevonden. De graven zijn in rijen 5 a 6 voet van elkander geplaatst. De overblijfselen van ge raamten en schedels waren in goeden staat; de laatste lagen alle met het voorste gedeelte naar den grond gekeerd. 49 T E N R EJ K. WEENEN, 17 April. De tiende zitting der conferentie heeft gisteren plaats gehad. Volgens ge rucht luiden de Russische instructien tegen eene beperking der zeemagt in de Zwarte zee. De conferentie heeft anderhalf uur geduurd. De beraadslaging over het derde punt is nog open gehouden en de regeling van dat punt onbe slist gebleven. De dag voor de volgende zitting is niet bepaald, want de voortzetting der conferentien is uitgesteld, lot dat uit Londen cenige uieuvve mededeelirigen zullen zijn ontvangen, die betrekking hebben lot hetgeen in de zitting der conferentie van gisteren is voorgevallen. Het gerucht, dat Oostenrijk eene geheel onzijdige stelling zou wenschen aan te nemen en tot eene gedeeltelijke ontwapening overgaanis van allen grond ontbloot. Tusschcn Oostenrijk en de Weslersche Mogendheden bestaat bij voortduring de grootste eenstemmigheid. KBILMU. Het bestuur der beurs te Petersburg heeft besloten daar Ier plaatse een gedenkleeken voor wijlen Keizer Nikolaas op te rigten. Keizer Alexander heeft zijne toestemming gegeven en aan den handelstand zijne tevredenheid hierover doen betuigen. Het Journal de Peterslourg behelst in zijn jongste nommer besluiten des Keizers, waarbij Officieren benoemd zijn voor 150 regemenlen van de onlangs onder de wapens geroepen landweer. Op de lijst der benoemden vindt men de namen van een groot aantal van de aanzienlijkste geslachten van den Russischen Adelstand. Ieder regementof druschina, van de land weer moet uit 1080 man bestaan. Er is thans lijding, dat de hondgenooten den 9ien April begonnen zijn uit al hunne batterijen Sebaslopol te beschieten en op den ÏO^11 daarmede nog onafgebroken 'voortgingen. Terwijl de depêche van den Generaal Canro- bert zegt, dat het vuur der hondgenooten merkbaar sterker was, dan dat der Russen, meldt men van de Russische zijde, dat dc vesting het vuur des vijands met kracht en goede uitwerking beantwoordde en hem gevoelige ver liezen toebragt, terwijl van de belegerden dusver 833 man gesneuveld en gewond waren. Men maakt hieruit op, dat op den tweeden dag van het bombardement nog aan geen van beide zijden beslissende voordeelen behaald of beslissende nadeelen geleden waren. Een herigt uit Kamiesch van den 10den meldt, dat de hondgenooten bres geschoten hadden. TURKTE. Den lstcn dezer zijn uit Konstanlinopel twee Engelsche stoomschepen vertrokken om den draad voor de onderzeesche telegraaflijn lusschen Varna en Balaklava te leggen. De Heer Lionel Gisborne keert van hier naar En geland terug, na met de Turksche Regering afspraken gemaakt te hebben over de voorwaardenwaarop eene Engelsche maatschappij het aanleggen eencr electrische telegraallinie door de Middellandsche zee van Konstantinopel tot Alexandrie wil ondernemen. Deze onderneming zou Turkye maken tot den grooten weg voor het verkeer van westelijk Europa met Indie, China en Australië. Uit eene depêche van den Generaal Canrobert van 10 April, blijkt dut de Engelsche en Fransche batterijen eindelijk het vuur tegen de vesting met alle kracht hervat hadden, liet vuur der hondgenooten was blijkbaar ster ker dan dat der Russen, en alles stond goed voor de aanvallers. De Russen hebben bij Kertsch 50 koopvaardij-vaartuigen in den grond geboord, om der hondgenooten vloot den toegang tot die plaats te verhinderen. Men verneemt uit Montenegro, dat in de Domkerk te Cetinje eene lijk dienst ter eere van den overleden Keizer Nikolaasis gevierd. De Vorst en de Vorstin en hur. hof zijn daarbij in rouwgewaad verschenen. In het midden der kerk was eene met zwart laken behangen verhevenheid opgerigt, voorzien van liet volgende opschrift: «Toegewijd aan Keizer Nikolaas I, beheerscher aller Russen, geb. 19 Junij 1796, overleden 16 Februarij (o. sl.) 1855, door de troostelooze zonen van het vrije Montenegro aan hunnen beschermheer.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 3