Bij het Dep. van Binnenl. Zaken is ontvangen ƒ352.20, zijnde de zuivere opbrengst der door den ïleer A. C. Legel, alhier, verkoehte oesters, ten voordeele der noodlijdenden door de overstrooming; alsmede nog van den Heer P. Begout te Maastrichtin plaats van de vroeger door hem voorwaar delijk aangeboden gift van 100,000 Luiksche maatkolen, eene som van ƒ1,000. De Staats-Courant bevat den volgenden Staat van de opbrengst der Middelen, in dei derde maand van 1855, tegenover de opbrengst van de derde maand van 1854. 1855. 1854. 4.482,308.23 4,420,694.47 In- en uitgaande regten, scheepvaart-regten vuur-, ton- en bakengeld 727,062.83] 1,112,758.55} Accijnsen 4,7G3,091.41 4,858,235.61 Registratie-zegel-successieregten enz. 3,043,933.11] 2,669.302.20 Regt van waarborg op de gouden en zil- 47,838.89} 46,363.97} 358,497.01} 373,806.74} 137,181.50 136,964.00 ƒ13,559,913.00 ƒ13,618,125.55} Minder in 1855 ƒ58,212.55}. Eerste Kamer der Staien-Generaal, Zitting van Maandag 16 April. In deze zitting hebben de Comtnissien voor verscheidene wets-ontwerpen bare verslagen uitgebragt. De beraadslagingen zullen gehouden worden op morgen. AMSTERDAM16 April. Tot leden der Kon. Akademie van beeldende kunsten alhier zijn benoemd: Z. K. 11. de Prins van Oranje; de HU. Mp. C. II. B. Boot, te Amsterdam; F. L. Benouville, te Parijs; Richard Burnier, te Dusseldorp; C. L. Eastlake, te Londen; Paul Tétar van Elven, te 's Gravcnhage; D>'. E. Förster, te Mun- chenKarl Girardet, te Parijs; W. R. .lordan, te Dusseldorf; W. von Kaul- bach, te Munchen; E. Landseer, te Londen; Mr. J. Luden Azn., te Amster dam; C. L. Muller, te Parijs; P. C. J. B. Baron Marochetti en D. Roberts, te Londen; II. E. Reyntjens, te Amsterdam; Louis Robbe, te Brussel; Mevr. II. J. M. riochussen geb. Scharff, te Amsterdam; A. C. A. Schönsledt, te 's Gravenhage; C. Staniield, te Londen; Dr. J. ten Sijthoff, te Amsterdam; A. Tidemand, te Dusseldorf; J. II. A. Tielkemeyer, te Amsterdam; J. B. Tom te 's GravenhageM. L. B. Vautier, te Dusseldorf; C. A. LVauters, te Brussel; R. van de Wcerd en J. Walraven, te Amsterdam; F. Winterhalter, te Parijs* Den IS11™ dezer zeilde uit de haven van het Nieuwe Diep eene vloot van ruim 100 Enkhuizer en Urker vischsehuiten naar de Noordzee om schol te vangen. BÜÏTEXL AN DSC H E UERIOTEN. BELGIE. BRUSSEL, 15 April. De eerste olüciele verklaringen van het nieuwe Ministerie getuigen geens zins van dien uitsluitenden en onverdraagzamen geest, welken de liberale dagbladen bij hetzelve onderstelden. Een schrijvenwaarbij de lieer de Decker, onder dagtcekening van 31 Maart, aan de Gouverneurs kennis heeft gegeven van zijne oplreding als Minister van Binnenl. Zaken, behelst deze verklaring: liet denkbeeldhetwelk bij de vorming van dit Kabinet op den voorgrond slondis het onbewimpelde slrevcn naar transactie lusschen al de gematigde zienswijzen; deze dading, rond en eerlijk bewerkstelligd, ligt in den wensch, gelijk in het belang der natie. De verzoenende inzigten, waardoor de lei ding der algemeenc aangelegenheden zal bestierd wordenis het Ministerie geregtigd ook als rigtsnoer voor ie schrijven aan degenen die de hooge Piege- ring vertegenwoordigen en over haren invloed beschikken, en die alzoo in hunne ambtszaken haren geest volgen, haar streven bijstaan moeten. Ik verwacht van uwe vaderlandsliefde eene eerlijke en ijverige medewerking, waardoor het binnenlandsch bestuur die eenheid en gelijkmatigheid bekomt, zonder welke het waardigheid en kracht mist. Eene circulaire aan de reglerlijke overheden, waarmede de Heer Nothomb de portefeuille van Justitie aanvaard heeft, zegt: liet Kabinet aanvaardt het bewind in een onbcwimpelden geest van verzoening: bel wil regeren door transactie tusschen de politieke partijen. Alzoo vereenigt het zich met den geest van gematigdheid en onpartijdigheid, waarvan de ambtenaren van het openbaar Ministerie, getrouw aan hunne roeping, het voorbeeld zullen blij ven geven. Aangaande de reis van den Hertog en de Hertogin van Brabant is be- rigt ontvangen, dat zij den 17<lm tlezer maand te Beyrulh terug verwacht werden. Zij zijn voornemens Konstantinopel te bezoeken, alwaar hun een luisterrijke ontvangst wordt voorbereid. Naar de tentoonstelling van Parijs is een blad papier gezonden, uit de fabriek van Godin, te Huy, hetwelk 4800 ellen lang is. ENCiELAN». LONDEN, 1G April. De Keizer en de Keizerin der Franschen zijn heden 5 minuten vóór 5 ure aangekomen, en zijn onmiddelijk naar Windsor doorgereisd. De Koningin heeft bevel gegeven lot het oprigten van een standbeeld ter cere van Prinses Elizabeth, dochter van Karei I, [in 1G49 bij uitspraak van 't Parlement onthoofd] in de kerk van St. Thomas-Newportop het eiland Wight. De voormalige Koningin der Franschen beeft Vrijdag 11. een bezoek bij onze Koningin afgelegd. De leening is thans bepaaldelijk aangekondigd als zullende bestaan uit een geconsolideerd fonds van 1G millioen Dit berigt heeft eene aanmer kelijke daling op consols uitgeoefend, die reeds tot 91?- pCt. gestegen waren. De stoomschepen Alma en Great Brittain zijn Vrijdag II. met p. m. 2500 man van verschillende corpsen naar het tooneel des oorlogs vertrokken. Eergisteren is een schip met 350 landverhuizers, die van wege de Rege ring worden uitgezonden, van Southampton naar zuidelijk Australië vertrokken. FRAIKRIJK. PARIJS, 15 April. lieden namiddag ten 1 ure hebben zich de Keizer en Keizerin over Calais naar Londen begeven. Voor hun vertrek was er groote receptie op de 'J'ui- leriën, bij welke gelegenheid de Keizer eene toespraak hield tot de leden van het Wetgevend Ligchaamwaarin hij o. a. zeide: »Ik ga naar Londen om mij met de Oostersche aangelegenheden bezig te houden. Wij willen een eervollen vrede; slechts op deze wijze kan de vrede tot stand komen. Vrede of oorlogsteeds reken ik op uwen bijstand." De beraadslaging over de staatsbegrooting van 185G is in de zitting van het Wetgevend Ligchaam van jl. Donderdag weder veel gevorderd. Het belangrijkste, hetwelk deze zitting opleverde, was eene redevoering van den Heer Louvet, die wenschte dat de perken der begrooting door de Regering zooveel doenlijk geëerbiedigd en niet telkens, door aanwijzing van supple mentaire credietenoverschreden wierden, zooals in den laatsten tijd, zijns oordeels, meermalen was geschied dan verwacht mogt worden na de wederin voering van het regl der Regering, om van cencn post op ieder anderen post van hetzelfde hoofdstuk overschrijvingen te doen. Zonder ecnen zweem van oppositiezuchtdrong de spreker zijne raadgeving echter met warmte en nadruk aan; hij gaf te kennen, dat de tegenwoordige handelwijze der Rege ring, indien zij daarmede zonder noodzaak voortging, op den duur 'sLands geldwezen in gevaar brengen en het voornaamste regt der volksvertegenwoor diging aantasten zou. HÜ werd namens de Regering door den Heer Baroche, den Voorzitter van den Staatsraad, beantwoord. De beraadslaging over dit gewigtige punt is Vrijdag afgeloopenen met algemcene (247) stemmen aan genomen, alsook de wet, waarbij de stad Parijs gemagtigd wordt tot het aan gaan eener leening van 60,000,000 fr. voor openbare werken, met 235 tegen 8 stemmen, en die otn eenigen grond in het bosch van Boulogne af te staan, in ruil tegen de oude groeven van Passy, met 233 tegen 5 stemmen. De Moniteur behelst een belangrijk artikel over de onderhandelingen te Weeneri, waarin gezegd wordt, dat Frankrijk bepaald vermindering der Russische magt in de Zwarte zee verlangt, of wel dat dit vaarwater aan alle oorlogschepen gelijkelijk zal zijn ontzegd. De Regering heeft een adres ontvangen van vele aanzienlijke Spanjaar den ondersteund door den Franschen Gezant te Madridhoudende verzoek dat tijdens de Parijsehe wereldtentoonstelling in Frankrijks hoofdstad stieren gevechten mogen worden gegeven. De oppervlakte der tegenwoordige gebouwen voor de Tentoonstelling is 83,000 ellen, waarvan 45,000 in het gebouw zelf en 38,000 in de ne vengebouwen. Een derde van de gezamentlijke oppervlakte wordt slechts ge bezigd tot de plaatsing der voorwerpen; de twee overige derde gedeelten zul len dienen tot gangen, portalen, nevenvertrekkenbureaux, buffetten enz. Men zegt, dat het getal inzenders 18 a 19,000 zal zijn, waarvan ongeveer 8000 voor Frankrijk. Op de eerste Tentoonstelling in 1798 telde men 110 inzenders, waarvan aan 25 medailles werden toegekend. De elfde of laatste telde ongeveer 4500 inzenders en 2172 medailles werden verleend. De Generaal Pvegnault Saint-Jean d'Arigely, Opperbevelhebber der Kei zerlijke garde, vertrekt heden naar Konstantinopel. Men verzekert, dat de Heer de Cambacères, groot-Ceremoniemeester, aanzegging heeft bekomen zich gereed te houden om den Keizer, na diens terugkomst uit Engeland op eene verre reis te vergezellen. 1200 gardes van het paleis zijn heden vertrokken op weg naar de Krim. iPAKJE. MADRID, 12 April. Men verzekert dat de HH. LuzuriagaAguirrc en Santa Cruz bij hun voor nemen om af te treden, blijven volharden. Oek de Heer Lujan zoude voor nemens zijnzijn ontslag in te dienen. De Britsche Gezant, Lord Howden, heeft weder nieuwe vertoogen aan het Kabinet gedaan, voor de godsdienstvrijheid der Protestanten op Spaansch grondgebied; zoo had hij de afschaffing verlangd van eene, trouwens in onbruik geraakte wet, die alle Protestanten uit Cuba weert. De Regering scheen die vertoogen eerst te willen beantwoorden, wanneer zij uit Engeland antwoord zou hebben ontvangen op hare klagten over den aandrang van Lord Howden. Het dagblad las Novedades klaagt er over, dat de leden van de geeste lijkheid in het grootste gedeelte des lands in G maanden tijds niets van hun inkomen van den Staat ontvangen hebben. PRÜISSE1Ï. BERLIJN, 11 April. De Tweede Kamer beeft al de artikelen der wet, houdende aanvulling der wet van 31 Dec. 1842, op de verpligte armenzorg, aangenomen. Uit de provinciën PommerenPosen en Pruisscn zijn in den jongsten tijd weder vele landverhuizers naar Amerika vertrokken. In Sleeswijk wemelt het van personen, die tot eiken prijs de voor ban den zijnde levensmiddelen ten behoeve der Fransch-Engelsche Oostzeevloot opkoopen. Zeer gezocht is vooral zwaar vee.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 2