Ook te Nantes hebben verscheidene arrestatie» plaats gehad, in verhand staande met geheime genootschappen en met de ontdekking van een uitgebreid complot. De Keizerlijke garde heeft thans werkelijk den togt naar de Levant aangenomen. De manschappen van dat keur-corps gevennaar men van goederhand verzekert, blijken van groole geestdrift. Gisteren is een detache ment met den spoortrein vertrokken, 't welk het stationsgebouw heeft doen weergalmen van de kreeten van: «leve de Keizer! leve de oorlog." Men houdt zich steeds overtuigd, dat Z. M. naar de Krim zal vertrekken, inge val de voortzetting van den krijg onvermijdelijk mogt worden bevonden. De treinenwaarmede deze keur-corpsen vertrekkenvervoeren ook eenige meubilaire voorwerpen van den Keizer en de Keizerin, welke bestemd zijn voor Konstantinopel. Men meldt uit Marseille, dat van nu lot 15 April aldaar nog 5 6000 paarden en muilezels voor de Krim worden verwacht. Een groot aantal schepen is deze weck afgehuurd, om ze over tc brengen. Uit Besangon wordt medegedeeld, dat de wervingen voor het tweede Fransche vreemden-legioensteeds minder belangstelling vinden. Sinds lan ger dan eene weck bedraagt het dagelijksch aantal der aangeworvenen niet meer dan 5 of 6 man. Veel beter gaat het met de wervingen voor Napels en Rome; bij deze laatste heeft men ook betere soldij en grootere waarbor gen voor de toekomst. SPANJE. MADRID, 29 Maart. De Cortes hebben den 23st(,n met 204 tegen 16 stemmen verworpen een amendement van den Heer de Castro, dat ten doel had den Minister van Financien de verpligting op te leggen, aan de Wetgevende Vergadering ver slag te doen van elke operatie door hem \olhragt met de schuldeischers van den staat, die 3 pCts. stukken als waarborg zullen ontvangen. Den 27stcn werd een aanvang gemaakt met de beraadslaging over het wcts-onlwerp lot verkoop der kerkgoederen. Verscheidene agenten van Fransche en Engelsche kapitalisten bevinden zich thans alhier met het doelorn mei de Regering de voorwaarden tc rege len betreffende het spoedig aanleggen der voornaamste spoorwegen iu het land. FRANKFORT. 28 Maart. Eergisteren is het uit Napels herwaarts aangebraglc stoffelijke overschot van den Baron K. v. Rothschild op het Israëlitisch kerkhof bijgezet. De zeer tal rijke stoet werd gevolgd door ruim 100 rijtuigen, waaronder die van alle leden der Diplomatie en van de beide regerende Burgemeesters van deze stad. De Koning van Beijeren heeft den 25stcn Maart den Rijksdag ontbon den zich voorbehoudende den dag der nieuwe verkiezingen voor de Tweede Kamer nader te bepalen. Er worden in Duitschland veel fabriekarbeiders vooral voor de Russische lakenfabrieken tegen hoog loon naar Rusland geroepen. Ze ontvangen terug gave der reiskosten. De twee Kamers van Wurtemberg hebben achtereenvolgens een wets ontwerp aangenomen, waarbij de burgerlijke echt wordt voorgeschreven: 1°. voor personen behoorende tot de verschillende door den Staat, erkende ge loofsbelijdenissen, wier geestelijken weigeren het huwelijk in te zegenen; 2°. voor de personen godsdiensten belijdende, die niet wettig erkend zijn, zoo als de Duilsch-KatholiekenWederdoopersKwakers enz. OOSTENRIJ Ei. WEENEN, 29 Maart. Het congres heeft heden een aanvang gemaakt met de beraadslaging over het vierde punt; het derde is voor het oogenblik ter zijde gesteld. Het verschil tusschen Rusland en de bondgenooten in de opvatting van het derde punt, dat nu in behandeling is bij bet congres, blijkt uit het volgende Het doel der herziening van het traclaat van 13 Julij 1841 behoort, vol gens de bondgenooten, te zijn, om het bestaan van het Otlomanische rijk meer volledig vast te hechten aan het Europeesch evenwigl der staten, en tot het doen ophouden van het Russisch overwigl in de Zwarte zee. De schikkingen, die naar aanleiding daarvan gemaakt moeten worden, hangen te veel onmiddellijk af van de krijgsgebeurlcnissen, dan dat de grondslag daarvan nu vastgesteld kan worden. Het is voldoendedat het beginsel is aangenomen. Vorst Gortschakoff nam op 7 Jan. 11. dit artikel aan in den volgenden vorm Herziening van het tractaal van 13 Julij 1841, ten einde het Otlomanische rijk vaster aan hel Europeesch evenwigl te hechten. »Ik weiger niet om in de conferentien lot eene schikking te geraken met betrekking tot de mid delen die de drie hoven moglen voorslaan tot het doen ophouden van het geen zij het Russisch overwigt in de Zwarte zee noemen, op voorwaarde dat, bij die keuze der middelengeene inbreuk gemaakt worde cp do souvereine regten van mijnen doorluchtiger: meester op zijn eigen grondgebied." In de vredcs-conferenlien heeft de Heer von Buol hel voorstel gedaan, een wapenstilstand te sluiten, die tien dagen voor het hervatten der vijan delijkheden zou moeten worden opgezegd. Men verneemt, dat alleen nog de toestemming van Keizer Napoleon ingewacht wordt, om overeenkomstig Jiet gedane voorstel te besluiten. DEAEIIIABHEN. Het Hoogg eregtshof, belast met het onderzoek der zaak van de afge treden Ministers, beschuldigd van hoog verraad, heeft zich geconstitueerd, onder voorzitting van den Conferentieraad Lassen. Het wels ontwerp, hou dende wijziging der grondwet, is door den Koning bekrachtigd. RU SLA. ND. Uit Petersburg is het berigt ontvangen, dat Dr. Mandt, de Geneesheer die wijlen Keizer Nikolaas behandelde, in allerijl en in het geheim Rusland verlaten heeft. Men verwijt hem, voor den doorluchtigen zieke te lang te hebben verzwegen, dat zijne long was aangetast, en wraakt het in hem, dat hijals homoeopaalhde voor den Czaar bestemde geneesmiddelen zelf heeft bereidin plaats van die bereiding aan een apotheker op te dragen. Tc Pe tersburg moet de verbittering tegen Dr. Mandt zoo groot zijn, dat Keizer Alexander hem geraden zou hebben Rusland te verlaten. In al de kerken van Finland is eene publicatie afgelezenwaarin Keizer Alexander aan de bevolking hare godsdienstvrijheid en het genot van al hare voorregten en vrijdommen waarborgt, overeenkomstig het landregt, hetwelk de Keizer verklaart steeds te zullen handhaven. Volgens particuliere berigten wordt uil Odessa berigt, dat de Russische krijgsmagt meester is van al de hoogten van den mond der Tschernaya tot dien der Belbeck; en voortgaat zich aldaar zoo geducht te versterken, dat men het door haar bezette terrein niet dan bij gedeelten en dan nog alleen ten koste van verscheiden bloedige veldslagen zou kunnen vermeesteren. Ook de bergpassen, die naar Baklschi-serai leiden, zijn door de Russen zoo goed versterkt, dat de bondgenooten zich den weg derwaarts door een aantal ge vechten zullen moeten openenals zij eens meester van Sebastopol zijn. De Russische krijgsmagt in de Krim heeft laatstelijk over Anapa een aanzienlij ken voorraad leeftogt ontvangen de te Perecop vereenigde troepen wachten nog op goed weder, om zich bij het leger van den Generaal von Osten Sacken te gaan voegen. TURKTE. Indien de Russen, wordt uit het kamp voor Sebastopol geschreven, inderdaad een groot leger nabij Eupatoria of in het n. o. van de Krim heb ben, dan kunnen zij een gedeelte afzonderen, ten einde de omsingeling van ons leger te voltooijen en onze stelling zeer gemakkelijk bemocijclijken en bedreigen, daar thans niet slechts de wegen, maar de velden en vlakten voor het vervoer van artillerie en levensvoorraad geschikt zijn. Daaruit zou dus blijken, dat de bondgenooten letterlijk belegerd zijn in hun kamp, en eigen lijk eerst ontzet zouden moeten worden uit dien benarden toestand, alvorens storm te kunnen loopenof in alle geval dat zij eerst de Russische bat terijen in het front der vesting te vermeesteren hebben. STA DSMBETKI f» TEN. De VOORZITTER van den Gemeenteraad van LEYDEN, Gezien Art. 31 der Wet van den 4dcn Julij 1850 StaatsblN°. 37). Doet te weten, dat de Lijsten der Kiezers voor Leden van de Tweede Ka mer der Stalen-Gerieraalvan de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad op heden zijn gesloten, en dat zij van heden af gedurende acht dagen voor een ieder ter Secretarie dezer Gemeente ter inzage zijn nedergelegdterwijl een Exemplaar van ieder op de kleine Pers van het Raadhuis is aangeplakt. En zal deze door plaatsing in dc Leydsche Courant worden afgekondigd. Leyden, 31 Maart 1855. VAN LIMBURG STIRUM. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, Gezien de requesten van Pieter Lambertds Paters, Grutter, wonende op de Hooigracht, Wijk VII. N°. 751, tot het plaatsen van een Grutmolen in de Stalling achter zijn woonhuis en Van Jan Blansjaar, Smid, tot het doen plaatsen van eene Smidsein zijn Huis aan de noordzijde van de Haarlemmerstraat, Wijk VI. N°. 386. Gelet op Zr. Ms. besluit van den 31stcn Januarij 1824, rakende vergun ningen ter oprigting van sommige Fabrijken en Trafljken Doen te wetendat tot het hooren der Eigenaars en Bewoners van de naastliijgelegene en belendende Panden, ten opzigte der Informatiën de Com- modo et Incommododoor Burgemeester en Wethouders zal worden geva ceerd, op het Raadhuis dezer Gemeente, op Donderdag den 5dcn April aanstaande, des voormiddags ten 11 ure; zullende de belanghebbenden ver- pligt zijn, hunne bezwaren tegen opgemelde verzoeken op dien tijd in te bren gen, terwijl bij verzuim daarvan, zij gehouden zullen worden, zich tegen de inwilliging van die verzoeken niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voorn., Leyden, 31 Maart 1855. VAN LIMBURG STIRUM. De Secretaris v. PUTTKAMMEB. k¥kknieuw§. LEYDEN, 30 Maart. De Wel-Eerw. Zeer Gel. Heer G. L. van Loon, heeft het heroep bij de Ncd. Herv. gemeente alhier aangenomen. AKADEMIE-NlEllWS. PROMOTIEN AAN DE GRONINGSCHE HOOGESCHOOL. Den 28stcn Maart de Heer F. Helder Jz.van Sybrandahuizenin de Ge neeskunde na verdediging zijner Dissertatieexhibensobservationem aneurysmatis aortae. ABVERTE1ÏTIEN. Heden overleed onze hartelijk geliefde Moeder en Behuwd-Moeder AL1DA HELENA van VEERSSEN, Weduwe van wijlen den Wei-Edel Gcstrengen Heere Jean Baptiste Desertine, in den ouderdom van circa 76 jaren, diep betreurd door hare Kinderen, Behuwd-Kinderen en Betrekkingen. J. L. A. DESERTINE, Leyden, 27 Maart 1855. Uit aller Naam. Eenige en algemeene Kennisgeving aan Familie en Bekenden. Onzen hartelijken dank betuigen wij langs deze aan alle Vrienden en Be kenden voor de bijzondere belangstelling zoo ruimschoots ondervonden bij onze vijf en twintig jarige Echtveieeniging. W. OOSTVEEN. Leyden, 2 April 1855. L. II. OOST VEEN, geb. Rozendaai.

Leydse Courant | 1855 | | pagina 3