KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Behoorende bij de Leydsche Courant van 22 December d854, iP. Ó53). DER »ooo-O0O-O-O<K -> Zitting van 21 December. Tegenwoordig de IIH. van der Boon Mesch, de Moen, Stoffels, van Outeren, Sikkel Groos, Ysselsteyn, de Breuk, Siegenbeek, ten Sande. Lisman, Huyser, Krantz, Luzac, Gevers, van der Hoeven en de Voorzitter. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. Door den Burgemeester wordt mededeeling gedaan van twee dis— posiliën van Gedeputeerde Staten van Zuidholland, de eerste van den 12<hn dezer maand, waarbij de rekening van den jare 1853 wordt goedgekeurden de tweede van dezelfde dagtee- kening, houdende goedkeuring van de begrooting over den jare 1855. Vervolgens legt de Burgemeester over. 1°. Een rapport van de Commissie tot onderzoek van den aard der betrekking tusschen de Regering en de administratie van het Minnehuis. 2°. Voordragt ter vervulling eener vacature door aftreding als Regent van het Minnehuis. 3°. Huurcontracten van de Muziek-Gezelschappen Sempre Cres cendo en Vermaak door Toonkunst. 4°. Voordragt tot verkoop van een gedeelte Gemeentegrond aan L. van der Kaay. 5°. Voordragt van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium, ter vervulling der vacature van 2den Praeceplor aan die inrigting. 6°. Rapport van Burgemeester en Wethouders op het request van E. M. Beima c. s. 7°. Rapport van de Commissie tot de Huishoudelijke Verorde ningen, omtrent de in hare handen gestelde Verordening op de turfdragers en turftonslers en hunne spaarkas. Is besloten al deze stukken ter visie neder te leggen op de leeskamer. 8°. Request van J. J. Planjer en A. J. van Hoeken, waarbij de eerste verzoekt de aanneming eener nieuwe straatmakerspraam aan den laatsten te mogen overdoen. Gesteld in handen van de Commissie van Fabricage, ten fine van berigt en raad. 9". Concept-raadsbesluit tot verhooging van de uitgaaf op de begrooting van 1854. Gesteld in handen van de Commissie van Finantie, ten einde daaromtrent haar gevoelen te vernemen. Aan de orde van de beraadslaging wordt gesteld: 1". Concept-raadsbesluit, waarbij het maximum van onderstand wordt vastgesteld. Door Burgemeester en Wethouders is aangeboden een concept raadsbesluit, waarhij het maximum van den onderstand, die gedurende het volgende jaar aan de armen zal worden verstrekt, wordt vastgesteld. Deze voordragt in handen van de Commissie van Finantie gesteld zijnde, heeft deze zich met dat raadsbesluit vereenigd. Na deliberatie heeft de Raad alsnu, met 16 tegen ééne stem, zijnde die van het lid Ysselsteyn, dit raadsbesluit goedgekeurd. 2°. Voordragt tot verhooging en regeling van eenige posten op de begrooting van 1854. Overeenkomstig de voordragt der Commissie van Finantie, wordt deze voordragt van Burgemeester en Wethouders met algemeene stemmen goedgekeurd en het daarbij gevoegde Raadsbesluit vast gesteld. Onder de behandeling van deze voordragt verschijnt het lid Adriaans ter vergadering. 3°. Suppletoire begrooting van Mre>i Regenten der R. C. Armen en Weezen over 1854. Deze suppletoire begrooting wordt, overeenkomstig de voor dragt van de Commissie van Finantie, met algemeene stemmen, behalve die van het lid Ysselsteyn, die zich builen stemming heeft gehouden, goedgekeurd. 4°. Adres van J. M. van Wijk, huisvrouw van J. Veldhuyzen. Na deliberatie heeft de Raad zich met algemeene stemmen ver eenigd met het voorstel van de Commissie van Finantie, en alzoo besloten het tractement van Johanna Maria van Wijk, huisvrouw van J. Veldhuyzen, te verhoogen tot ƒ150.en aan Apolonia van der Linden, een pensioen te verleenen van ƒ87.50, terwijl nog eene vijfde Stads-Vroedvrouw zal worden benoemd op een tractement van ƒ32.50, onder bepaling dat hare jaarwedde bij het overlijden van Apolonia van der Linden op 120.zal wor den gebragt, of wel bij vacature eener plaats, zij als gewone Stads-Vroedvrouw zal optreden. 5°. Weg naar den Haarlemmermeerpolder. Gp voorstel van het lid van der Boon Mesch, welk voorstel door de leden de Moen, Lisman, Siegenbeek en Krantz en alzoo door een vierde der aanwezige leden wordt gevorderd, werden ingevolge art. 43 der Gemeentewet de deuren gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 5