KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Behoorende bij de Leydsche Courant van 24 JSovemher d854, JV°. d4d). BIJBLAD m°. 33. DER -OOOO-O OOO-CMJ- Zitting van S3 November. Tegenwoordig de UB. de Breuk, van der Boon Mesch, Krantz, Lezwyn, Ysselsteyn, Lisman, Sikkel Groos, Olivier, de Moen, Siegenbeek, Luzac, Gevers en de Voorzitter. De Notulen der vorige Vergadering worden gelezen en goed gekeurd. Door den Burgemeester wordt mededeeling gedaan van de navolgende stukken 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidliolland van den 15deD dezer maand, waarbij het Raadsbesluit van den 13don bevorens, om te berusten in eene tegen de Gemeente inge stelde regtsvordering door den GriOier bij de Arrondisseraents- Reglbank alhier, wordt goedgekeurd. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland van den 13den dezer maand, houdende goedkeuring der Raads besluiten van den 2den bevorens, tot onderhandsche verhuring van twee percelen teelland, een huis aan de westzijde van de Weddesteeg en een pakhuis in de Oostvolmolensteeg. Vervolgens legt de Burgemeester over: 1°. Een regtsgeleerd onderzoek in zake den voorrang der Ge meente wegens de door haar te heffen lasten. 2°. Verordening houdende instructie voor den Archivaris. Nedergelegd ter Leeskamer. 3°. Een adres van P. Zandvliet c.s. tot het behoud der boomen op de Garenmarkt. Gesteld in handen van de Commissie van Fabricage, ten fine van berigt en raad. Aan de orde wordt gesteld: 1°. Voorstellen omtrent de regeling van den huurprijs voor het gebruik van de Gehoorzaal door de Muziekgezelschappen. Ingevolge het besluit in de vorige Raadsvergadering genomen zijn de betrekkelijk deze zaak uitgebragte rapporten, weder ge steld in handen van de Commissie van Finantie. Deze heeft als nu voorgesteld met eenige wijzigingen het primitief voorstel van Burgemeester en Wethouders aan te nemen en alzoo vast te stellen dat er zullen zijn drie klassen, als volgt: Van 25 tot en met 50 avonden per jaar ƒ40. a 51 75 a 50. 76 100 n ƒ60. Welk voorstel is aangenomen met 12 tegen ééne stein, zijude die van het lid Ysselsteyn. 2°. Missive van Regenten van het Minnehuis om terug te ko men op de begrooting van dat geslicht, voor 1855. De Commissie van Financie, in wier handen deze missive ten fine van berigt en raad is gesteld, heeft te kennen gegeven dat zij bezwaar moet maken gehoor te geven aan het voorstel van Regenten van het Minnehuis, om de som welke op de begrooting voor dat gesticht, vooraankoop van levensmiddelen is uitgetrokken, te verhoogen, en er alzoo geene termen bestaan in deze begroo ting eenige verandering te brengen. Met welk voorstel de Raad zich met algemeene stemmen heeft vereenigd. 3°. Suppletoire begrooting van dat gesticht, voor 1855. Bij de behandeling van deze begrooting, wordt alvorens hierop een besluit te nemen, door het lid Sikkel Groos voorgesteld eene Commissie te benoemenaau wie zal worden opgedragen een onderzoek in te stellen omtrent den aard en betrekking tus- schen de Regering en de administratie van het Minnehuis. Dit voorstel, als motie van orde in rondvraag gebragt zijnde, wordt met 12 legen eene stem, zijnde die van het lid Lisman aangenomen, waarop met 9 legen 4 stemmen, zijnde die van de leden Lisman, de Moen, Luzac en Gevers is goedgevonden de aan de orde van den dag gestelde stukken aan te houden. 4°. Suppletoire begrooting van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis voor 1854. Overeenkomstig de conclusie van het rapport van de Commis sie van Finantie, is met 14 tegen 3 stemmen, zijnde die van de leden Ysselsteyn, Sikkel Groos en van der Boon Mesch, goedge- gevonden deze niet goed te keuren voor en aleer het gebleken zal zijn, dat de daarbij voorgedragene uitgaven op eene andere wijze dan door subsidie uit de gemeentekas kunnen worden gedekt. 5°. Beoordeeling omtrent de te geraoetkoming in de kosten van kleeding voor de Schutterij. En is overeenkomstig de voordragt van Burgemeester en Wet houders met algemeene stemmen besloten, dat de kosten van de Schutterijde kleeding van die manschappen welke als dienst- pligtige schutters op de rol van dit jaar zijn gebragt, bekostigd zullen worden door 14 Manschappen voor het geheel, 5 de helft, 6 t gedeelte terwijl de overigen van wier onvermogen genoegzaam is geble ken uit de Gemeente-fondsen over het geheel in de kosten hun ner kleeding zullen worden te gemoet gekomen. 6°. Request van Dr. E. J. Kiehlom ontslag als 2de Praeceptor aan het Stedelijk Gymnasium. Overeenkomstig de voordragt van Curatoren van het Stedelijk Gijmnasium wordt dit ontslag met algemeene stemmen, eervol verleend tegen den lsteu Januarij 1855. 7°. Idem van W. Pottum en Comp. tot het leggen van een duiker. De Commissie van Finantie op dit verzoek gunstig hebbende gerapporteerd, wordt met algemeene stemmen dit verzoek inge willigd, onder bepaling dat alle kosten van straten en herstraten, zoo nu als voor 't vervolg, alsmede die tot herstelling van den wal, voor rekening der adressanten zullen komen, en onder beta ling eener jaarlijksche recognitie van 1.50. 8'. Voordragt tot hel vragen van magtiging tot het aanleggen van een beurtveer op Almelo. Overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders, wordt met algemeene stemmen besloten met de Gemeenten Almelo, Haarlem, Delft en Rotterdam, naar goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Zuidholland, voor het aanleggen van een beurtveer in onderhandeling te treden. Alsnu overgaande tot het benoemen der Commissie waartoe be sloten is bij de behandeling van N°. 3, zijn tot stemopnemers aangewezen om met den Burgemeester het bureau van stemop neming uit te maken, de leden Krantz, Lisman en Gevers. Bij een getal van 13 stembriefjes overeenkomende met het getal leden, zijn uilgebragt de navolgende stemmen als: op den Heer Olivier 7, Luzac 6, Gevers 6, Sikkel Groos 6, Siegenbeek 4, Cock-3, van der Boon Mesch 2, Huvser, Lisman, Stoffels, de Moen en v. Limburg Stirurn elk eene stem. En is derhalve de Heer Olivier benoemd tot lid dezer Commis sie, terwijl bij eene tweede vrije stemming zijn uitgebragt op de HeerenGevers 9, Luzac 6, Sikkel Groos 5, Siegenbeek 2, de Moen en van Limburg Stirum ééne slem en een billet blanco. Zijnde alzoo benoemd do Heeren Gevers en Luzac om met den Heer Olivier voornoemd deze Commissie uit te maken. Waarna de Vergadering is gescheiden. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 5