LEYDSCHE COURANT# N\ 141. YRIJDAG, 24 NOVEMBER. De Courant wordt Maandags Woensdag en Vrijdag uitgegevenDie van Maandag komt vit Zaturdag Avond if De Prijs der Courant is f 12 in het jaar; de afzonderlijke nommers worden tegen 10 Centen afgegeven Bij deie Courant behoort Bijblad ]V°. 33. BHVi\E]\LAi\DSCIIË BtëKIGTEiV. LEY DEN 23 November. PROCES VKIUiAlL van de inlevering en opening der Stembriefjesdie ten behoeve der keuze van fine Leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken heeft plaats gevonden den 22ste" November 1354 in de Gemeente Leyden. Het bureau van Stemopneming neemt in de ter inlevering der Stembriefjes bestemde Zaal op het Raadhuis plaats, 's middags ten twaalf ure. Het is 7amengesteld uit de lieer A. Lihrecht Lezwijn, Wethouder, Voorzit ter, en de Ileeren Mr. N. Olivier en H. R. de Breuk, Leden van den Ge meenteraad, Slemopnemers. De lijst der Kiezers, die bij de verkiezing in aanmerking komt, mitsgaders een exemplaar van het Koninklijk besluit van den J)11011 November 1851 houdende vaststelling van een Reglement, bevattende algemeene bepalingen, betreffende de Kamers van Koophandel en Fabriekenwordt op de tafel voor bet bureau staande, nedcrgelegd. De Stembus, na onderzocht en volkomen ledig bevonden te zijn, wordt met twee sleutels geslotenwaarvan de eene door den Voorzitter van bet Bureau, de andere door den Heer Olivier, als oudsten Stemopnemer, in bewa ring wordt genomen. In de Stembus zijn briefjes geworpen door de op de nevensgcvoegde lijst vermelde Kiezers. En is dit zonder stoornis der orde afgeloopen. Ten twee ure wordt door den Voorzitter verklaard, dat de ter inlevering der Stembriefjes bestemde lijd verstreken is. Onmiddelijk daarop is de Stembus gesloten, op de daartoe voorgeschre- vene wijze. De Bus wordt vervolgens geopend en bevonden te bevatten acht en zestig Stembriefjes. Dit getal met de lijst der Kiezers die briefjes hebben ingeleverd vergele ken zijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal dier Kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengemengdworden zij door den Voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het Bureau heeft van onwaarde verklaard geen Stembriefje. Het getal der geldige uitgebragte stemmen is mitsdien geweest acht en zestig. Van dit getal zijn uitgebragt op de Ileeren: A. C. Leembruggen 54 stemmen, J. A. de Fremery 51, D. A. Schretlen38, C. Dros en P. J. Zuurdeeg, ieder 7, S. A. Meerburg en J. Scheltema Jz. ieder 6, J. van Heukelom Jr. en M. Couvée, ieder 5, Mr. P. du Rieu Jr. 4 T. W. J. van den Aardwegh C. M. Bronkhuyze en P. C. Zaalberg, ieder 2, A. Tieleman, J. Hopman, N. W. Beuzemaker, W. F. van Hartrop; M van AVensenO. O. van den Berg, 11. R. de Breuk, B. Bollinger en C. J. Zaal berg, ieder ééne stem. Ilehben al zoo de volstrekte meerderheid verkregen, de Ileeren Adriarius Cornelis Leembruggen, Johannes Andreas de Fremery en Domini ons Antonius Schrctlen. Zijn derhalve verkozen tot Leden der Kamer van Koophandel en Fabrie- kan te Leydende Ileeren ADR1ANUS CORNELIS LEEMBRUGGEN, JOHANNES ANDREAS de FREMERY, en DOMINICUS ANTONIUS SCHRETLEN. En zijn tegen deze opening van Stembriefjes door de Kiezers geene bezwa ren ingehragt. En is na afloop van dit een en ander Proces-A'erbaal opgemaakt in tegen woordigheid van allen die zich in de Zaal bevonden. Gedaan te Leyden, den 22sten November 1854. A. LIBRECHT LEZAVYN, Voorzitter. N. OLIVIER, I c, otemopnemers. II. R. de BREUK, i Z. M. heeft benoemd bij liet regement rijdende artillerie tot Kolonel, den Luitenant-Kolonel Jhr. C. D. P. Singendonck, Koinmandant van het corps, en tot lsten Luitenant-Administrateur van klecding en wapening bij bet 5Je regement infanterie, den 2lIen Luitenant-Admiuistrateur van kleeding en wapening D. van den Hurk, van bet corps. Uil Schiedam wordt als eene bijzonderheid vermeld, dat de haven vol beladen schepen is, aanbrengende rogge en gerst uit Denemarken, Zweden en Pruissen. Gisteren is te Amsterdam voor den ringmuur der cellulaire gevangenis op de Schans bij de Leidschepoortop bet schavot met valluik, de doodstraf voltrokken aan J. II. Kpmper, wiens verzoek om gratie, wegens het gruwe lijke der door dien 21-jarigen jongeling gepleegde misdaden, door den Koning geiijk men verwachte, is gewezen van de band. Om 6 uren in den morgen bepaalde men hem bij de nog overige G uren die bij bad te leven, cn den toestand, waarin hij sterven zou, Kemper schreide stilen getuigde van zijne bereidvaardigheid om te sterven en van zijne vurige bede, dat bet geloof in Christus, dat hem nu die bereidvaardig heid tot den dood en zijnen moed hij het gevoel zijner zonden had gegeven", mogt bijblijven in zijne laatste oogenblikken. Ten 7 ore verscheen de Eerw. Heer Steins Bisschop, die bij zich verder met hem zou bezig houdennaar de behoeften van den stervenden berouw vol len zondaar, en werd daarin ten 8 ure vervangen door den Eerw. Heer Brinkman, die zich tot 10 ure met hem bezig hield. Beide Ileeren gaven met vreugde getuigenis van het voortdurend geloof des berouwvollen zondaars, en van de kalmte, waarmede hij in deze voor hem vreesselijke uren werkzaam bleef, om bij het naderen van het voor hem be slissend oogenblik den doodstrijd te voleinden met bel geloof aan Gods genade, die ook hem niet zou verstooten. Roerend en treffend sprak in eene der kamers van de cellulaire gevangenis de Heer Wiardi Beekman, Raadsheer bij het Prov. Geregtshof, den ongeluk kige aan, en wees hem op de troostgronden van de Christelijke godsdienst. Kemper ging toen naar het eind der cellulaire gevangenis, waar de Priester hem in eene cel opwachtte, en de scherpregter ook verscheen, om den treu- rigen pligt aan hem te volbrengen. Ilij bleef biddende, getuigde van zijne schuld, sprak van zijn regtvaardig vonnis, beval zijne ziel aan God en bleef met bewustheid, met geloof en in bedaarde zielsstemming zijn laatste oogen blik verbeiden. Dat oogenblik was welhaast daar en Kemper was niet meer op aarde. De Commissie over de droogmaking van het Haarlemmermeer, zal over gaan tol de 8ste verkooping van gronden in den Haarlemmermeer-polder, ge legen nabij de gemeenten Houtrijken Polanen cn Zuidschalkwijk, op AVoensdag den 29sleD dezer, en zoo noodig den volgenden dag, des morgens ten 10 ure, te Amsterdam in den Franschen Tuin, in de Plantagie. - Op de Maandag 11. te Arnhem gehouden vijfde najaars vette beesten markt, waren aanwezig 705 stuks. Er was veel bande!, terwijl de prijzen booger waren dan op den voorgaanden marktdag. Uit Leeuwarden wordt medegedeeld, dat de commissie, die zich als bij zondere instelling van liefdadigheid bad zamengesteldom, door een beroep op de ingezetenen, te trachten dezen winter warme spijs aan behoeftigen te verstrekken, eene som van p. m. 18,000 heeft bijeengekregen. KATWIJK, 23 November. Eergisteren kwam aan liet strand eene boot met drie van verkleumdheid en afmatting zoo afgetobde menschendat ze onmogelijk iets konden mededeelen docli nadat zij door de zorg van den Burgemeester verversching en geneeskun dige hulp hadden genoten, waren zij in staat het volgende te verhalen: Zij waren matrozen van een reeder te Oostende der visschersloep N°. 17; den 20stcn raakten zij met hunner visschersscbuit voor Schouwen vast, waarop zij van den gezagvoerder last kregeneen anker uit te brengenmet de boot iri zee gaande, waren zij voortgedreienkonden de sloep niet weder bereiken, dobberden den geheelen nacht in zee, en kwamen zoo alhier aan. Door de zorg des Burgemeesters, die ben in het Logement de Zwaan, tpr verpleging deed opnemen, zijn zij zoo ver hersteld, dat zij heden per rijtuig naar 's Gravenhage zijn overgebragt, ten einde spoedig weder naar buis te kunnen .wederkeerenwaar zij welligt reeds als verongelukten worden betreurd, 's GRAVENHAGE23 November. Z. M. heeft aan C. P. Pels, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als Burgemeester der gemeente AA'ijk bij Duurstede, en in diens plaats benoemd Mr. C. Fock, eervol ontslagen uit die betrekking in de gemeenten A'reeland en Nigieveciit. Ook heeft Z. M. tot Burgemeester der gemeente Sneek be noemd 11. C. AA'ouda en aan C. Gast Czn op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als Burgemeester der gemeenten RenesseNoordwellc cn Seroos- kerke, en in zijne plaats benoemd J. Hoogenboom. II. M. de Koningin van Spanje heeft den Heer van Cursem Ebeling, ATcc-Corisul van België te Rotterdam, tot Ridder der Orde van Karei III verheven. Door den Gemeenteraad te Brussel is dezer dagen vergunning verleend tot eene spoorwegdienst, met paarden, van Brussel op Laeken. Naar men verneemt, zegt de Nieuwsbodeis door den Heer Bouquic-Lefèbrc bij het bestuur van 's Gravenhage gelijke vergunning aangevraagd voor eene dienst van daar naar Scheveningen. De Eerste Kamer is opgeroepen tegen Maandag den 7lien December aar.st.. tot hervatting barer werkzaamheden.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 1