KORT VERSLAG ZITTING YAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. {Behoorende hij de Leydsche Courant van d5 iïovember d854If°. d37). BIJBLAD N°. 32. DER -OOO-O-O O-CrO-O-O— Zitting van 13 November, Tegenwoordig de HII. Stoffels, Krantz, de Breuk, Bucaille, Lisman, Leembruggen, le Poole, Ysselsteyn, Iluyser, Sikkel Groos, van der Boon Mesch, ten Sande, Taets van Amerongen, Lezwijn, SiegenbeekLuzac, van der Hoeven, Gevers, de Moen en de Voorzitter. Nadat eene vergadering met geslotene deuren is gehouden welke omstreeks een half uur heeft geduurd, wordt het publiek toegelaten, en de Notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Vervolgens is door den Burgemeester mededeeling gedaan van eene missive van de Plaatselijke Schoolcommissie, houdende ken nisgeving van het overlijden van den Heer D». N. Berkhout. Aangenomen voor kennisgeving. Alsnu worden overgelegd: 1°. Een adres van Dr. E. J. Kiehl, waarbij deze legen den 1 Januarij 1855 ontslag verzoekt als tweede Praeceptor aan het Stedelijk Gymnasium. Gesteld in handen van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium, ten fine van berigt en raad. 2°. Een adres van J. W. Neuhaus, houdende verzoek om den afgesloten grond, tusscheu den straatweg en de buitenplaats van den Heer C. R. Bentfort van Valkenburg, ten einde dezen ge deeltelijk te bebouwen voor eene zwem- en bad-inrigting. Gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders, ten fine van berigt en raad. 3°. Request van eenige Vleeschhouwers om verandering te brengen in art. 21 der Verordening op de keuring en op den verkoop van Vleesch. Gesteld in handen der Commissie voor de Verordeningen waar tegen straf is bedreigd, ten fine van berigt en raad. Aan de orde van den dag wordt gesteld 1°. Voorstel tot het opheffen der Vleeschhal en voordragt tot wijziging van de Verordening regelende het bedrag van de belas ting voor plaatsen in de Vleeschhal. Burgemeester en Wethouders in wier handen was gesteld het adres der Vleeschhouwers, waarbij deze verzoeken, dat de Vleesch hal moge worden in stand gehouden, hebben als hun gevoelen te kennen gegeven en voorgesteld de Vleeschhal le behouden. Dit rapport in behandeling gebragt zijnde, tijdens welke de Heer de Hoen ter Vergadering verschijnt, is na langdurige deli beratie, het voorstel in rondvraag gebragt om de Vleeschhal op- teheffen, welk voorstel met 9 legen 11 stemmen is verworpen. Vóór de opheffing hebben zich verklaard de HII. Leembruggen, Ysselsteyn, Iluyser, ten Sande, Taets van Amerongen, Gevers, de Moen, de Breuk en Bucaille. Tegen hebben gestemd de HH. Lisman, le Poole, Sikkel Groos, van den Boon Mesch, Lezwijn, Luzac, van der Hoeven, Stoffels, Krantz en de Voorzitter. Ten gevolge van dit besluit wordt in behandeling gebragt de voordragt van de Commissie tot de Huishoudelijke Verordeningen, tot wijziging der Verordening regelende het bedrag der belasting voor plaatsen in de Vleeschhal. Het lid van der Boon Mesch als Voorzitter dier Commissie, doet het voorstel tevens in overweging te nemen die wijzigingen, welke door Burgemeester en Wethou ders in hun rapport zijn voorgedragen. Waarmede de Raad zich hebbende vereenigd, wordt deze ge wijzigde Verordening met 17 tegen 3 stemmen, zijnde die van de leden Leembruggen, Taets van Amerongen en Bucaille, vastgesteld. Het lid van der Hoeven verlaat de Vergadering. 2°. Voorstellen omtrent de regeling van den huurprijs voor het gebruik van de Gehoorzaal door de Muziekgezelschappen. Het voorstel van het lid Taets van Amerongenstrekkende om het gebruik der Gehoorzaal gratis aan de Muziekgezelschappen te verleenen, wordt met 16 tegen 3 stemmen, zijnde die van de leden Ysselsteyn, van der Boon Mesch en Taets van Amerongen, verworpen. Vervolgens het primitief voorstel van Burgemeester en Wet houders in deliberatie gebragt zijnde, wordt door het lid Lis man voorgesteld om de daarbij minst voorgedragen som op 35 a 40 te bepalen. Waarop door het lid de Moen wordt voorgesteld, de stukken na het laatste rapport van Burgemeester en Wethouders ander maal te stellen in handen van de Commissie van Finanlie. Na deliberatie, gedurende welke het lid Ysselsteyn de Verga dering verlaat, wordt het voorstel van het lid de Moen met 17 tegen 1 stem, zijnde die van het lid Krantz, aangenomen. De tijd te ver verstreken zijnde, worden de overige aan de orde gestelde onderwerpen tot eene volgende Vergadering uit gesteld. Waarna de Vergadering is gescheiden. Tc Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 5