Nog wordt hij dit art. in behandeling gehragt het adres van P. Yromesteyn, pachter van het Leyderdorpsche hek, waarbij deze verzoekt, dat aan het door hem bewoonde gebouw bij het adres omschrevenecnige verbeteringen mogen worden aange- bragt, die door hem worden gesierd op 1700, wanneer hij gaarne de pacht wederom voor 6 jaren zoude verlengd zien tegen betaling niet alleen van den ouden huurprijs, maar daarenboven nog met verhooging van 70 'sjaars, ter tegemoetkoming in die veranderingen. Door het lid van der Boon Mesch wordt voorgestelddaar hij de overtuiging had, dat dit gebouw aan het beoogde doel zoude beantwoorden, wanneer de verlangde verbeteringen, die door den adressant op f 1700 worden begroot, waren aangebragt dit adres te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders om daarop den belanghebbende nader te hooi en of hij nog andere voorstellen had Ie doen en daaromtrent te dienen van bcrigt en raad j waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Daarna is op Art. 68. Onderhoud van huizen, torens, poorten en dergelijke de voordragt van de Commissie van Finanlie in rondvraag gebragt, daartoe strekkende om deze som vast te stellen op 5000, waarmede de raad zich met 12 tegen 6 stemmen, zijnde die van de leden de Breuk, Stoffels, Bucaille, Gevers, van der Boon Mesch en den Voorzitter, heeft vereenigd. Vervolgens worden met algemeene stemmen de Art. 0972 aangenomen. HOOFDSTUK IV. Kosten van invordering der Plaatselijke belastingen of middelen en teruggave deswegens. Nadat het lid Leembruggen eenige inlichtingen had gevraagd omtrent het loezigt bij de Plaatselijke belastingen, en de Burge meester zieh bereid had verklaard immer alle verlangde ophelde ringen te gevenzijn achlervolgens alle Artikelen tot dit Hoofd stuk behoorende, namelijk Arlt. 73, 74 en 75, met algemeene stemmen aangenomen. HOOFDSTUK V. Kosten der openbare veiligheid en van de brandiveer. Art. 70. Jaarwedde van de Commissarissen van Politie is met algemeene stemmen aangenomen. Art. 77. Belooning van de inspecteursdienaars en verdere be ambten van politieis, in afwachting van hetgeen nader omtrent de regeling der politie zal worden bepaald, zoo als dit artikel door de Commissie van Finantie is voorgedragenaangenomen. Voorts worden de artt. 7887 met algemeene stemmen aange nomen. Bij dit Hoofdstuk is op voordragt van de Commissie van Finantie een nieuw Artikel 87a. Toelage van den Plaatselijken Adjudant, gevoegd en met algemeene stemmen vastgesteld op ƒ100. HOOFDSTUK VI. Kosten der plaatselijke gesondheids-politie. Bij de behandeling van art. 88. Toelage aan de Plaatselijke Geneeskundige Commissieen art. 89. Kosten van toezigt en on derzoek der openbare huizen enz., wordt door het lid van der Boon Mesch een onderzoek aanbevolen naar de middelen tot het meer rein houden der straten in de achterbuurtenalsmede naar de verzamelingen van mestspeciën ten gevolge van het houden van vee. Ook verlangt het lid de Moendat door de Plaatselijke Geneeskundige Commissie rekening en verantwoording moge worde gedaan van de aan haar toegekende toelage, waaromtrent door het lid van der Boon Mesch voldoende inlichtingen worden gege ven, waarmede ook het lid de Moen genoegen heeft genomen. HOOFDSTUK VII. Kosten voor het onderwijs en ter bevordering van kunsten en wetenschappen. Art. 90, Kosten voor het Gymnasium, in beraadslaging gebragt zijnde, wordt door het lid van Ouleren voorgesteld, Curatoren beleefdelijk uil te noodigen, om in het volgende jaar of wel vroeger een geheel overzigt van deze instelling te geven, onder opgave levens der gebreken, die zullen worden gevonden, maar ook vooral van de middelendie ter verbetering daarvan door hen zijn aangewend. Dit voorstel door vele leden ondersteund wordende, heeft de Burgemeester verklaard, dat Burgemeester en Wethouders bereid zijn Curatoren daartoe uit te noodigen. Waarna dil artikel met algemeene stemmen is aangenomen. Het lid van der Hoeven de vergadering verlaten hebbende, worden na beraadslaging nog met algemeene stemmen aangeno men de Artt. 9194. En is daarna, uithoofde van het vergevorderde uur, de Verdere behandeling der begrooling bepaald op Donderdag den 19deu dezer maand, des namiddags ten lj ure. Waarna de vergadering is gescheiden. Zitting van 19 October. Tegenwoordig de 1111. van der Boon Mesch, Leembruggen, Sikkel Groos, Luzac, Lisman, Ysselsleynde Breuk, Stoffels, Bucaille, Lezwijn, de Moen, Huyser, Siegenbeek, le I'oole, Kranlz, Geveis, van der Hoeven en de Voorzitter. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. Door den Burgemeester wordt voorgesteld met de behandeling van de begrooting over 1855 voort te gaan en wel met HOOFDSTUK VIII. Kosten van het armwezenmitsgaders subsidien en bijdragen aan onderscheidene daarmede in verband staande instellingen. Art. 95. Belooning van Doctoren, Heelmeesters enz. wordt met algemeene stemmen aangenomen. Bij de behandeling van art. 96. Kosten van Geneesmiddelen vestigt het lid de Moen de aandacht van het Collegie van het dagelijksch bestuur op de breukbandendaar hij meent dat deze uit Duitschland worden ontbodenterwijlzoo hij wel meent ge- informeerd le zijn, de breukbanden hier ter plaatse kunnen wor den vervaardigd, 't geen door verscheidene leden wordt onder steund waarna dit artikel met algemeene stemmen is aange nomen. Art. 97. Vestigings-, vervangings- en transportkosten in de Koloniën der Maatschappij van Weldadigheid wordtovereenkom stig de voordragt van de Commissie van Finantie, vastgesteld op f 8000.— Met algemeene stemmen worden vervolgens art. 98 en 99 aan genomen. Kosten van vervoer en verpleging van arme en zieke doortrekkende reizigers en van verpleging van arme krankzinnigen. De art. 100 en 101. Subsidiën en alimentatiegelden aan Gods- huizen en armbesturen zijn reeds in eene vroegere Raadsvergade ring behandeld. Bij de behandeling van art. 102. Subsidie aan het Werkhuis wordt voorgelezen eene missive van Diakenen der Nederduitsch Hervormde Gemeente en van de Commissie belast met de zorg der armen die in gemengd huwelijk leven waarbij zij de instandhou ding van het Werkhuis driugend aanbevelen. Vervolgens legt het lid Stoffels over een slaat van benoodigd- heden om het werkhuis in stand te houdenwaaruit blijkt dat een som van f 10,000.tot instandhouding van het Werkhuis noodzakelijk is. Na deliberatie over dit Artikelwaarbij de nuttigheid dezer instelling is aangetoond stelt het lid Stoffels voor dit Artikel vast le stellen op 10000. Hierop is door den Burgemeester in rondvraag gebragt of het Werkhuis zal in stand worden gehouden, 't welk met 17 tegen 1 stem, zijnde die van het lid Bucaille, bevestigend is beantwoord. Voorts is door den Burgemeester het voorstel van het lid Stof fels in rondvraag gebragt, 'tgecn met 14 tegen 3 stemmen, zijnde die van de leden Lisman, Bucaille en den Voorzitter, is aangenomen, terwijl het lid Stoffels zich buiten stemming heeft gehouden. Nadal het lid van der Hoeven do vergadering had verlaten, worden de Art. 103 en 104 met algemeene stemmen aangenomen. De Art. 105 tot 108 betreffende renten en aflossingen van geldleeningenalsmede de pensioenen en lijfrenten worden met algemeene stemmen aangenomen. Art. 109. Kosten der Kamer van Koophandelbereids in eene vorige Raadsvergadering vastgesteld. Art. 110 en 111. Kosten op het houden der lotingen voor de Nationale Militie en Schutterijen en begeleiding van Militiepligti- genworden met algemeene stemmen aangenomen. Bij de overschrijving van Art. 112 verlangt het lid de Breuk, dat bijgevoegd worde voor het uilsteken van vlaggen 't geen wordt goedgekeurdwaarna dit artikel met algemeene stemmen wordt aangenomen. Art. 1]5. Kosten van gemeenschappelijke werken wordt overeen komstig het voorstel van de Commissie van Finantie vastgesteld op 2000. De artikels 116, 117, 118 en 119 worden inet algemeene stemmen aangenomen. Overeenkomstig het voorstel van de Commissie van Finantie wordt het artikel 120, Onvoorziene Vitgaven met algemeene stemmen bepaald op f 2000. Hel lid Gevers de vergadering verlaten hebbende, wordt door den Voorzitter voorgesteld om de verdere behandeling uit te stel len tot morgen, doch door vele leden hun verlangen te kennen gegeven zijnde heden avond de deliberation voort te zetten, wordt met 14 tegen 2 stemmen, zijnde die van de leden Lisman en de Breukdaartoe besloten. Waarna de vergadering is gesloten en bepaald op heden avond 7 ure. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 6