KORT VERSLAG ZITTINGEN VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. [Behoevende bij de Leijdschc Courant van "10 October d854>JS°. d-26). BIJBLAD lï°. 80. DER —&oj><X>f°}<yOO-c-o- Kitting van 18 October. Tegenwoordig de HII. de Moen, de Breuk, van der Boon Mesch, Sikkel Groos, KrantzIe PooleYsselsteyn LeembruggenLezwyn Siegenbeekvan üuleren, Bucaille, Stoffels, Luzac, Lisman, Iluyser, van der Hoeven, Gevers en den Voorzitter. De Notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd zijnde, wordt door den Burgemeester mededeeling gedaan: 1°. Van het Provinciaalblad van Zuidholland, N°. 122, be treffende de toepassing van artikel 30 der Gemeentewet, ingeval van verkiezingen ter vervanging van Raadsleden, die op verschil lende tijdstippen moeten aftreden. 2°. Van bet bezoek van Burgemeester en Wethouders in bet Werkhuis en in bet Caeeilia Gasthuis, waaromtrent de rapporten worden voorgelezen. Aangenomen voor kennisgeving. Vervolgens legt de Burgemeester over 1°. Eene voordragt van de Commissie van Finantie, houdende verzoek om diligent gehouden te worden omtrent de rekeningen der R. C. Armen en Weezen over 1853. 2°. Eene voordragt van de Commissie tot de Huishoudelijke verordeningen, tot wijziging van de belasting voor plaatsen in de Vleeschhal. 3°. Voordragt van dezelfde Commissie tot wijziging der in structie van den Ontvanger. 4°. Huurcontract tot onderliandsche verhuring van het huis in de Weddesteeg. Nedergelegd ter visie op de leeskamer. 5°. Voordragt van Burgemeester en Wethouders betreffende eene verhouding voor de verhuring van de Stads-Gehoorzaal aan de verschillende Muzijkgezelschappen. 6°. Suppletoire begrooling van Mren Regenten van het 11. G. of Arme Wees- en Kinderhuis over 1854, met bijbehoorende missive. Is besloten de stukken onder n°. 5 en 6 vermeld, te stellen in handen van de Commissie van Finantie, ten einde daarop te die- nen van berigt en raad. 7°. Requesten van N. Vallenlgoed en J. Kriest tot voortdurende huur of des noodig aankoop van teelgronden bij het Raamland. In handen van de Comniissie van Fabricage. 8°. Missive van de Commissie tot de gemengde huwelijken waarbij het nut van het behoud van bet Werkhuis wordt be toogd, en mitsdien het wenschelijke wordt aangetoond om dit in stand te houden. Is besloten deze missive aan te houden lol de behandeling van het Werkhuis bij de begrooting. 9°. Adres van A. G. Mulié, Instrumentmaker alhier, verzoe kende om met de leverantie van breukbanden voor de armen te mogen worden begunstigd. Is besloten dit adres buiten beschikking te houden, als behoo- rende tot de bemoeijingen van het Collegie van het dagelijksch bestuur. Op voorstel van den Burgemeester is met algemeene stemmen besloten aan G. J. Dekker voor eene tentoonstelling van letter schrift, waarvan de opbrengst komt ten behoeve der armen, het gebruik van de kleine Gehoorzaal gratis te verleenen voor den tijd van veertien dagen. Aan de orde van den dag wordt gesteld 1°. Voordragt van Burgemeester en Wethouders om te be schikken over 500.voor de inrigting der Lakenhal alsCholera- Hospitaal. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van Finantie is deze voordragt goedgekeurdonder voorbehoud dat nader de middelen tot dekking dezer uilgaaf door af- en overschrijving zullen worden aangewezen. 2°. De begrooting van Inkomsten en Uitgaven over 1855. Overeenkomstig het voorstel van den Burgemeester wordt be sloten met de Uitgaven een aanvang te maken. HOOFDSTUK I. Huishoudelijk bestuur. De Nos 3639 geven tot geene opmerkingen aanleiding en worden met algemeene stemmen aangenomen. Bij art. 40. Jaarwedden van den bouwkundige en van de op- zigters der gebouwen, wordt behandeld het adres van Johannes van Vliet, waarbij deze verhooging zijner jaarwedde verzoekt. Op dit verzoek het rapport van de Commissien van Fabricage en Financie gehoord zijnde, wordt met algemeene stemmen besloten bezwaar te moeten maken hem dit verzoek toe te staan, doch goedgevonden hem bij wijze van gratificatie voor het jaar 1855 boven zijne jaarwedde toe te leggen eene som van 44. Vervolgens is dit artikel met .17 tegen 1 stem, zijnde die van het lid Sikkel Groos aangenomen, hebbende het lid van dei- Boon Mesch middelerwijl de vergadering verlaten. De NÜS 4151 worden met algemeene stemmen aangenomen. Nadat het lid van der Boon Mesch wederom ter vergadering is verschenenworden vervolgens de Nos 5260 met algemeene stemmen aangenomen. HOOFDSTUK II. Kosten voor werken en inrigtingen tot openbare dienst bestemd. Na langdurige deliberatie wordt art. 61 Onderhoud van straten en pleinen met 14 tegen 5 stemmen, zijnde die van de leden Sikkel Groos, Krantz, Leembruggen, Lisman en de Moen aange nomen. Onder de deliberatie van dit artikel verlaat het lid van der Hoeven de vergadering. Het uur te ver verstreken zijnde wordt de verdere behandeling uitgesteld tot heden avond ten 7 ure. A-voMdzitling van 18 ©clofccr. Tegenwoordig de IIII. van der Boon Mesch, de Moen, Luzac, Lezwijn, de Breuk, Leembruggen, Sikkel Groos, Lisman, van Ouleren, Iluyser, Stoffels, Siegenbeek, lc Poole, Bucaille, Gevers, Krantz, van der Hoeven en den Voorzitter. Nadat de notulen der vorige vergadering zijn gelezen en goed gekeurd, worden de beraadslagingen over de begrooling voortge zet, aan te vangen met art. 62 Onderhoud van toegen en voetpaden. Na deliberatie wordt dit artikelbenevens art. 63 met alge meene stemmen aangenomen. Bij Art. 64 Onderhoud van bruggen en overzetceerenwordt door den Burgemeester de voordragt van de Commissie van Finan tie in rondvraag gebragt en is deze met 13 tegen 5 stemmen, zijnde die van de leden Stoffels. Ie Poole, Bucaille, Lezwijn en de Voorzitter aangenomen en mitsdien bepaald op 16500. Art. 65 wordt met algemeene stemmen aangenomen. Art. 66. Onderhoud van havens, vaarten, kaaimuren, sluizen en andere waterwerkenwordt na deliberatie de voordragt van de Commissie van Finantie in rondvraag gebragt, en is deze met 10 tegen 8 stemmen, zijnde die van de ieden Uuyser, Stoffels, Sie genbeek, Bucaille, Gevers, van der Hoeven, Luzac en Lezwijn aangenomenen mitsdien de som bepaald op 5400. Art. 67. Onderhoud van klokken, horologienspeelwerken en dergelijke, zijnde gelijke som als met den aannemer bij contract is bepaald, wordt met algemeene stemmen aangenomen. HOOFDSTUK III. Kosten van eigendommen, welke de Gemeente naar het Burgerlijk regt bezit met de deswege verschuldigde lasten. Bij de deliberatie over Art. 68 wordt door het lid Sikkel Groos herinnerd dat met den 1 October den slaat van de Gemeente eigendommen zonde zijn ingeleverdwaarop door den Burge meester onder overlegging van dien staat, met daarbij behoorende bijlagen, wordt te kennen gegeven, dat die staat kan geacht worden in gereedheid te zijn doch dat het schrijven der bijlagen daartoe behoorende, nog het tijdvak tot Nieuwejaar zal vereischen, terwijl de Secretaris de verzekering geeft, dat die bijlagen alsdan gereed kunnen zijn. En is besloten de inlevering op 1 Januarij aanslaande te bepalen.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 5