KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Behoor ende bij de Leydsche Courant van d3 October d854, 1Y°. d23). BIJBLAD li0. 28. DER -<xxx>oQoo-<x>o- Zitting van 12 October. Tegenwoordig de HIT. Bucaille, de Breuk, Leembruggen, Gevers, Ysselsteyn, Lisman, Lezwyn, Sikkel Groos, le Poole, Stoffels, van üuteren, van der Boon Mesch, de Moen, van der Hoeven, Luzac, Krantz en de Voorzitter. De Notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. Door den Burgemeester wordt mededeeling gedaan van 1". Eene dispositie van Gedeputeerde Stalen van Zuid-Holland van den IIden dezer maand, waarbij wordt goedgekeurd het Raadsbesluit van den 4den bevorens, betreffende de betaling der kosten van registratie en overschrijving van het Nosocomium Aca- demicum. 2°. Eene missive van Commissarissen ter regeling van volks voorlezingen door het departement Lcyden der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen benoemd, van den 4(lcn dezer maand, waarbij deze hunnen dank betuigen voor de gunstige beschikking ten hunnen opzigte. Aangenomen voor kennisgeving. Vervolgens legt de Burgemeester over: 1°. Een rapport van de Commissie van Fabricage op een adres van J. van Vliet, bewaarder van de Stads-Timmerwerfom ver hooging zijner jaarwedde. 2°. Een rapport van dezelfde Commissie op een adres van 11. Vink om continuatie van huur van land in den Pesthuispolder. 3°. Request van J. C. Turion tot het leggen van een duiker, met een rapport van Burgemeester en Wethouders. 4°. Request van D. van der Voort en C. Kraneveld, met een rapport van Burgemeester en Wethouders, betreffende het ma ken van over de straat openslaande koetsdeuren. 5°. Rapport van de Commissie van Finantie omtrent het be schikken over 500.ten behoeve van het Cholera-liospitaal. Besloten alle deze stukken ter visie neder te leggen op de Leeskamer. 6°. Request van L. II. Biben om remissie te hebben van pacht van grasgewas. Gesteld in handen van de Commissie van Fabricage. Aan de orde wordt gesteld: 1°. Voordragt omtrent het verleenen van voorschotten aan Gepensioneerden van den Slaat. Omtrent de missive van Diakenen der Nederduitsche Hervormde Gemeente, waarbij deze 1600.uit Gemeentekas verzoeken, is door Burgemeester en Wethouders aan den Raad een nader rap port overgelegd waarbij deze te kennen geven dat Commissaris sen der Stads-Bank van Leening zich genegen verklaren dit voorschot te doen. Dit rapport in behandeling gebragt zijnde, heeft het Lid de Moen voorgesteld, dat de som van 1600.uit de Bank van Leening aan Diakenen tot wederzeggens toe worde verstrekt, tot uitbetaling aan Gepensioneerden van den Staat; waarop het lid van Outeren als motie van orde voorstelt, dat Burgemeester en Wethouders worden verzocht in dien geest, na Commissarissen der Bank te hebben gehoordeen voorstel aan den Raad te doen. Dientengevolge is besloten op heden het voorstel van het lid de Moen in stemming te brengen en alzoo het principe uit te maken. En is dit met 14 tegen 3 stemmen, zijnde die van de leden Luzac, Krantz en Bucaille aangenomen. 2°. Begrootingen van de Godshuizen en armbesturen voor 1855. Deze begrootingen in behandeling gebragt zijnde, heeft de Raad zich met het omtrent deze successivelijk door de Commissie van Finantie uitgebragte rapport met algemeene stemmen ver- eenigd, terwijl tevens de subsidien aan die godshuizen en arm besturen voor het jaar 1855 zijn geregeld als volgt: Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis 17000. Minnehuis16500. Roomsch Catholieke Wees- en Oudeliedenhuis 16000. Evangelisch Luthersch Wees- en Oudeliedenhuis 3245. HniMitlon TVIannnin armen 9772. Vrouwen Kraaramoeders 31 Roomsch Catholieke Armen 5600 Oud-Catholieke Armenjgg Israëlitische Armen 1520 Bij de behandeling van de begrootingen der administrate.. de R. C. Armen en Weezen heeft het lid Ysselsteyn zich buiten stemming gehouden. Eindelijk is het daartoe betrekkelijke Raadsbesluit met 15 tegen 2 stemmen zijnde die van de leden Sikkel Groos en le Poole, vastgesteld. 3°. Begroolingen van andere instellingen, over 1855. De begrooting van de Plaatselijke School Commissie wordt met algemeene stemmen goedgekeurd en het subsidie bepaald op f 9000, terwijl de lieer van der Hoeven, als lid dier Commissie zich buiten stemming heeft gehouden. Die van de Onderwijzers-Kweekschool der Maatschappij tot Nut van 't Algemeenwordt mede met algemeene stemmen goedge keurd en de subsidie bepaald op 200. Onder de behandeling van deze begrooting heeft de Heer van der Hoeven de Vergadering verlaten. Eindelijk is de begrooting van de Kamer van Koophandel mede met algemeene stemmen goedgekeurd, terwijl de Heeren le Poole en Krantz zich buiten stemming hebben gehouden, en het sub sidie bepaald op 475. 6°. Voordragt omtrent een Weg naar den Haarlemmermeer- Polder. Op voorstel van hel lid de Moenwordt met algemeene stem men besloten deze voordragt te stellen in handen der vroeger benoemde Commissie, bestaande uit de II. H. van der Boon Mesch, Taets van Amerongen en Leembruggen. Waarna de Vergadering is gescheiden. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 5