Burgcvlijfce Vorst Menzikoff heeft eene versterking ontvangen van 15,000 man in fanterie, 8000 man ruiterij en 30 kanonnen, hem uit Tlieodosia (Kaffa), Kertcli en Perekop toegezonden. De Vorst verwachtte nog meer versterkings troepen onder Generaal Liprandi. Volgens de Daily-News bedraagt de bevolking der voornaamste steden op de Krim: Sebastopol 41,135 inwoners, Baktschisarai 12,361, Simferopol 12,104, Eupatoria 9820, Kertscb8228, Tlieodosia 4709, Stara Kym 1176, Balaklava 471, Yalta 371. De hoofdwegen der Krim, die voor het vervoer van artillerie geschikt zijn zijn: 1°. van Simferopol naar Sebastopol, langs de noordelijke helling van het Taurusgcbergteter lengte van 36 Engelsche mijlen; 2°. van Simferopol naar Yalta door het gebergte aan den voet van den Tschaterdagh46 Engelsche mijlen lang; 3°. van Yalta naar Balaklava langs de zuidkust; 4°. var. Balaklava naar Sebastopol, om den westelijken voet van het gebergte, 9 Engelsche mijlen lang; 5°. van Simferopol naar Eupatoria; van Simferopol naar Perekop. Baktschisarai ligt halfweg tusschen Sebastopol en Simferopolde weg tusschen beide plaatsen loopt langs den voet van het Taurische gebergte. [Een Engelsche mijl is 20 minuten gaans.] TDKHYE. Lord RaglanOpperbevelhebber der Engelsche krijgsmagt in de Levant, heeft het opperbevel over al de troepen der Bondgenooten aanvaard. Uit Bucharest verneemt men dat Omer-Pacha aldaar heeft berigtdat de Bondgenooten den 3den eene vereeniging hunner troepen bij Balaklava hebben volbragt. De Engelschen trokken om het noorden van Sebastopol te land, en de rivieren Katscha, Belbeck en Tchernaja over. De Franschen be reikten Balaklava langs den zeeweg. De Engelschen hadden zich meester gemaakt van den vuurtoren bij kaap Cherson. De Bondgenooten stellen veel vertrouwen op den goeden uitslag der onderneming. Omer-Pacha is den 6den te Bucharest aangekomen, en heeft 8000 Tur ken naar Varna gezondentot nieuwe versterking der Bondgenooten in de Krim. Volgens de mededeelingen van den Turkschen Opperbevelhebber, zal de Russische versterking van Bessarabië niet vóór den 15den October Perekop kunnen bereiken. Volgens de Times, is Lord Chewton, Kapitein van de fuseliers der garde, aan de gevolgen zijner in den slag aan de Alma bekomen wonden, te Konslantinopel overleden, en Kolonel Lloyd ligt in hoogst bedenkelijken toestand ziek, te Therapia; ook zijn Kapitein Braybrooke aan boord van the Vulcan en de Luitenants AVorthington en Applewhaite aan boord van the Andes, overleden. In een verslag van Admiraal Hamelin, van 27 Sept., wordt het berigt, dat de Russen voor de haven van Sebastopol 7 linieschepen hebben laten zinken,"om er den toegang te versperren, bevestigd. Uit Konslantinopel wordt van den 30sten September verzekerd dat het garnizoen van Sebastopol door de cholera geteisterd werd en geheel ontmoedigd was; ook zou het aldra gebrek aan drinkwater krijgen, daar eene der water leidingen door de verbonden troepen was afgesneden. Bij de Belbeck hadden de Russen verschansingen opgeworpen; maar na hunne nederlage bij de Alma hadden zij het plan opgegeven om den overtogt der Belbeck aan de vereenigde legers te betwisten. 125 stukken belegeringsgeschut zijn te Balaklava ontscheept, en naar de hoogten gebragt, die Sebastopol van de zuidzijde bestrijken. Het bombar dement dier vesting nam een aanvang op "Woensdag den 4den October, 's morgens ten 5 ure. De groote karavaan in klein Azie, waarvan de Russen zich eenige we ken geleden hebben meester gemaakt, was naar Iïrivan bestemd. Zij telde 2325 lastbeesten, beladen met 1000 zakken rijst, 3400 vaten tabak en zijden stoffen en 100,000 halve gouden Russische imperialen. STADS BERIGTEN. kan die toestand niet langer voortduren. Indien de Staatsvergadering geene buitengewone en tot verbetering van het finantiewezen strekkende maatregelen neemt, is voorzeker een treurig einde te wachten. PSUISSEY. BERLIJN, 9 October. Men verneemt uit Koningsbergen nog het volgende aangaande den brand te Memel: Het vuur verspreidde zich zoo snel, dat uit de bank slechts met moeite de muntspeciën, en uit het Paleis van Justitie, niet eens alle papie ren konden gered worden. Men kan zich een denkbeeld vormen van de schade door de ramp aangerigt, als men weet, dat alleen aan voorraad van zout (transito naar Rusland) voor eene waarde van 1,200,000 th. en aan vlas en hennep partijen ten bedrage van 130,000, 100,000, 60,000 th. enz. ver nield zijnzonder te zijn verzekerd geweest. Van de ruim 200 geladen sche pen, die in de stad lagen, zijn slechts 4 eene prooi der vlammen geworden; vele echter moest men laten zinken. De meeste assurantie-maatschappijen behalve de Phönixdie sedert 8 jaren geene assurantie te Memel meer sluit, zijn voor aanzienlijke sommen bij den brand betrokken. De ellende in de stad is onbeschrijfelijk. Duizende personen liggen onder den blooten hemel, terwijl de regen met geweld nederstroomt. Een detachement van 150 man infanterie wordt in de stad verwacht, om den eigendom te beschermen tegen het rondzwervende gespuis. Ten einde het aantal der personen, die van dak beroofd zijn en huisvesting zoeken, te ver minderen, is aan alle vreemdelingen, wier verblijf alhier om handelszaken niet hoog noodig is, aangezegd de stad binnen 24 uren te verlaten. Ook heeft de verschrikkelijke duurte der eerste levensbehoeften, een gevolg van de win zucht van enkele winkeliers, de Regering maatregelen doen nemen om de inwoners niet noodeloos te doen drukken. De schade door den brand veroor zaakt zal, bij de geringste raming, 6 millioen th. (ƒ10,500,000) bedragen. De liefdadigheid der burgers, zoo te Memel als in de naastbijgelegen steden en dorpendoet zich op eene schitterende wijze kenneno. a. zond de Belgi sche Consul te Koningsbergen de Heer Oppenheim 2000 lange brooden en 500 thaler. Te Aken is bevel uit Berlijn ontvangen, om onverwijld de speelbank te doen sluiten en niet weder tot opening vergunning te verleenen. HAMBURG. 10 October. Een gedeelte van bet vliegend eskader van den Schout-bij-Nacbt Plum- ridge, is te Kiel aangeland. Men zegt, dat de Admiraal zelf mede daar is aangekomen, aan boord van de Neptunus. Te Kiel lagen 11 Fransche oorlogsvaartuigen, namelijk de Austerlitz en 5 andere linieschepen en 6 stoombooten. Het Fransche linieschip Dnguesclin en de stoombrik le Milan passeerden te Nyborg, noordwaarts koers zettende. FRANKFORT. 10 October. Nopens de bestemming van de nieuwe leening van 20 millioenwelke de Beijersche regering thans poogt te sluitenverneemt mendat biervan 6 millioen zullen gebezigd worden voor de amortisatie van alle obligatien der tweede 5 pCt. leening, wijders 12 millioen tot de voortzetting van den Salz- burger spoorweg, en eindelijk 2 millioen tot dekking van een voorhanden zijnde te kort, ten deele voortspruitende van de uitgaven, die ten behoeve van de tentoonstelling waren gedaan. Te Augsburg, alwaar de cholera reeds ruim twee maanden heerscht, begint zij thans af te nemen. Van de 3000 personen aldaar door die ziekte aangetast, zijn 1160 overleden. De Bondsraad heeft opgedragen aan bet departement van justitie en policie, om met den Franschen Gezant te onderhandelen over eene herziening van het verdrag tot uitlevering van misdadigers van 18 Oct. 1828. Met Portugal wordt onderhandeld over het sluiten van een postverdrag. De staatkunde speelt thans in Zwitserland eene ondergeschikte rol, daar men geheel vervuld is met zorgen voor den naderenden winterwegens den hoogen prijs der levensmiddelen. OOSTENRIJK. WEENEN, 9 October. liet voor 1855 te munten gouden en zilveren geld zal met een nieuwen stempel geslagen worden, waarop zich het uitmuntend gelijkende boslbeeld des Keizers bevindt. Het reeds zoo vaak besproken Congres tot vaststelling van eenheid in bet Duitsche muntstelsel, zal, volgens de verzekering van een Frankfortsch blad, tegen het laatst dezer maand te Weenen gehouden worden. Oosten rijk, Pruissen en Frankfort zullen er deel aan nemen, en een der eerste punten van behandeling zal zijn het bepalen van ééne gouden munt voor de Staten, die op het Congres zich doen vertegenwoordigen. Een berigt van hier meldt, dat de Opperbevelhebber der Russische krijgsmagt aan den Donau, de Vorst Gortschakoff, zijn hoofdkwartier naar Odessa zou overbrengen, en dat Galacz en Ibrailow thans door de Turksche troepen ontruimd en door de Oostenrijkers bezet waren. UU§LAN D. Een berigt van deze zijde bevestigt de wijze der stelling van de bond genooten en kondigt aandat den 3den Oct. nog niets legen Sebastopol was ondernomendat zoo de stad niet bij verrassing was ingenomenmen een tiental dagen rekende om haar geregeld te veroverenwaardoor de overgave Op den 15den zou moeten gesteld worden. Van den 5 tot en met den 11 October 1854. BEVALLEN: J. M. Leget, geb. Verlind, Z. J. M. van Kampen, geb. van AVeeren, D. M. J. de Hen geb. van Soest, Z. C. van der Meydengeb. de GeusZ. W. J. Burgersdijk, geb. ZwanenburgD. S.Stivageb. Schön ,Z. A. M. Kanemangeb. KopZ. J. E. Knage, geb. Hamakers, D. H. P. Koree, Z. J. Oostveen geb. van Dorsten, D. M. Beulinkgeb. VinkZ. J. Blom geb. Ileymans, Z. A. E. van Wingen, geb. Neukirchen, Z. A. M. Rietber gen geb. Koster, D. A. van der Post, geb. Vincourt, D. J. E. R. Elsmann, geb. Urfer, Z. II. J. Lardé, geb. Smolders, Z. A. G. van Doorne,geb. Ilel- merborst, D. J. du Pongeb. van Swieten, D. P. T. Boehmer, geb. Over- dijk, D. J. M. van Wijk, geb. BronkhuyzenZ. 11. E. Boudewijn,D. S. BoonekampZ. A. C. van Zulphengeb. van der Maas, D. - J. M. Duyser, geb. de la CourtD. II. C. Brakelgeb. van Beusekom, Z. levenl. P. C. van der Laangeb. Christiaanse, D. G. E. van WeezeiD. M. Paatsgeb. Pieket, Z. GEHUWDL. HerdinghJm. en B. Jesse, Jd. P. van der WeegenWedr. en J.Bos, Jd. M.Bulderdijk, Jm. en S.C. Lardó, Jd.J. de Vrind, Jm. en J.Devilee, Jd. OVERLEDEN: M. Muusers, D., 2 m. AV. Ober, Z., 2 j. en 2 m. AV. W. Olivier, geb. Pranger, 65 j. A. D. Laterveer, D., 4 m. B. van der Lelie, Z., 7 j. en 6 in. C. Kriek, D., 5 j. D. van Leeuwen, 29 j. I. van Oosten, 52 j. J. AVedepocl46 j. C. van Leyen geb. Mulder39 j. C. H. Ilus ,Z. 4 j. en 5 m. 11. Segaar, Z.3 j. en 3 m. C. Kooyman Z.4 j. en 10 m. J. H. Cornelissen 42 j. J. Lotte, 93 j. C. J. Planje, Z., 2 j. en 6 m. E. Lamair, D., 4 j. en 6 m. D. van Tongeren Z., 2 j. en 5 m. J. C. Kukler,

Leydse Courant | 1854 | | pagina 3