zijne tegenwoordigheid de lijders door zijne leerlingen te laten behandelen of eenig heelmiddel lu doen voorschrijven. Art. 11. De Slads-Chirurgijn bezoekt de zieke armen in zijn kwartier met een Stads-Geneesheer, Stads-Vroedmeester of eene Stads-Vroed vrouw, als dezen zijnen raad of hulp hebben ingeroepen, en overlegt met henwelke behandeling door den toestand van den lijder gevorderd wordt. Art. 12. De Slads-Chirurgijn is verpligt de dienst in persoon waar te nemen, doch hij kan zich bij ongesteldheid of afwezig heid doen vervangen door eenen anderen Stads-Chirurgijn of bevoegden lleelkunsloefenaar. In het laatste geval wordt vooraf de goedkeuring van den Jlurgemeester gevraagd. Art. 13. De Stads-Chirurgijns zijn verpligt de voorschriften van Stads-Geneesheeren die heelkundige hulp noodzakelijk ma ken, ten spoedigste uit te voeren. Art. 14. In belangrijke gevallen moet de Stads-Chirurgijn zich betreffende de wijze van behandeling met den Stads-Geneesheer, verstaan. Art. 15. De Stads-Chirurgijn verrigt alle belangrijke kunstbe werkingen in tegenwoordigheid van den Stads-Geneesheer die den lijder behandelt. Art. 16. Elke Stads-Chirurgijri neemt de dienst in een be paald gedeelte der stad waar, die tut dat einde in vier kwartie ren verdeeld wordt. Eerste kwartiervan do Hoogstraatlangs beide de Rijnen tot aan de Vest bij het geamoveerd Magazijn, de straten en grachten daarin begrepen. Tweede kwartier, van de Vischbrug door de Maarsmansleeg Pieterskerk Choorsteeg, voorbij de zuidzijde van de Pieterskerk, door de Nonnensteeg tot aan de Vest, dit alles tussehen den Nieu wen Rijn en de Vest ingesloten lot aan de Iloogewoerdspoort. Derde kwartier, van de Vischbrug door de Maarsmansleeg en do Pieterskerk Choorsteeg tot aan de Vest, voorbij de Wille-, Morsch- en Rhijnsburgerpoorlen tot aan de Mare, en langs de Mare door de Donkersteeg tot aan de St. Jansbrug. Hiertoe be hoort ook het Buitenwijk. Vierde kwartier, van de St. Jansbrug door de Donkersteeg, langs de Mare tot de Marepoort, en van de Marepoort, de Vest langs tot de Zijlpoort, en van daar langs den Rijn tot aan de St. Jansbrug. Art. 17. De Stads-Chirurgijns gedragen zich naar de be staande wetten en bepalingen betreffende de koepok-iuënting en bevorderen met den meesten ijver het gebruik maken daarvan. Zij vaccineren de kinderen van bedeelden en on vermogenden en geven daarvan een behoorlijk ingerigt bewijs af. Art. 18. De Stads Chirurgijns wonen beurtelings, zoo dik wijls zij daartoe worden verzocht, volgens loting of onder linge verdeeling, de zittingen bij der Commissie van onderzoek van personen, die zich ongeschikt voor de Schulterlijke dienst verklaren. Art. 19. Zij zijn in het algemeen verpligt zooveel mogelijk mede te werken tot de uitvoering van alle verordeningen betref fende de heelkundige dienst. Art. 20. De Stads-Chirurgijn legt, alvorens zijne betrekking te aanvaarden, in handen van HH. Burgemeester en Wethouders den volgenden eed of de volgende belofte af: Ik zweer, of beloof, dat ik mij in de bediening van Slads- Chirurgijn in allen deele overeenkomstig den inhoud mijner Instructiën zal gedragendat ik de armen en onvermogende personen, die zich om geneeskundige hulp, volgens de gege- vene voorschriften, bij mij zullen aandienen of daarom laten verzoeken, met bescheidenheid zal bejegenen, en zooveel in mijn vermogen is, hunne genezing, zoo door het voorschrijven van heelmiddelen als hel geven van goeden raad, zal trach ten te bevorderen zonder aanzien van personen, en zonder daarvoor eenige gelden of geschenken te vorderen of aan te nemenen dat ik voorts in deze mijne betrekking alles zal doen en laten, wat een eerlijk en getrouw Stads-Chirurgijn eer- en eedshalve schuldig is en behoort te doen en te laten. Zoo waarlijk helpe my God almagtig! of dit beloof ik! 2°. Voordragt tot het verleenen eener toelage aan den Clavi ger van het Stedelijk Gymnasium. Overeenkomstig de voordragt van de Commissie van Finantie wordt met algemeene stemmen besloten, aan den Claviger van het Stedelijk Gymnasium eene toelage van 60.voor dit jaar te verleenen. 3°. Voordragt tot verhooging van het Artikel Correspondentie- gelden 1854. De Commissie van Finantie in wier handen de voordragt van Burgemeester en Wethouders tot verhooging van het Artikel Correspondentiegelden op de begrooting van 1854 met 200. was gesteld, gunstig hebbende geadviseerd, wordt met algemeene stemmen tot die verhooging besloten. 4°. Regeling van de ontvangst der poortgelden ean de Hooge- woerdspoort. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders, ondersteund door de Commissie van Finantie, is met 14 tegen 1 stemmen, zijnde die van het lid Leembruggen, besloten, de collecte der poortgelden aan de Hoogewoerdspoort, over dit en het volgend jaar, bij gaardering te doen plaats hebben, op de wijze door Burgemeester en Wethouders voorgedragen, daar ingevolge de gemeentewet met het volgende jaar de poortgelden moeten wor den afgeschaft, en dus de verpachting voor zoo korten tijd moei- jelijk kan geschieden. 5°. Rekening van Armverzorgers der Israëlitische Gemeente 1853. Deze rekening wordt met algemeene stemmenovereenkomstig het voorstel van de Commissie van Finantie goedgekeurd in ont vang tot 2860.94 en in uitgaaf tot 2860.sluitende alzoo met een voordeelig saldo van 94 Cts. 't geen de rendanten gehou den zullen zijn in hunne eerstvolgende rekening te verantwoorden. De Heeren Gevers en Ysselsteyn verlatenonder de behande ling van dit onderwerp de Vergadering. 6°. Begrooting van de Dienstdoende Schutterij 1855. Deze begrooling in behandeling gqbragt zijnde, wordt op voor stel van het lid Lisman met 12 tegen 1 stemmen, zijnde die van het lid de Breuk, besloten, deze aan te houden tot eene vol gende Vergadering. Waarna de Vergadering is gescheiden. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 6