buitenlandsche berigten. jeugdigen Prins Alexander, met den gewonen spoortrein naar Rotterdam ver trokken, en heeft van daar de reis naar Stuttgardt voortgezet. De Gen.-Maj. Dnycker, Prov. Kommandant van Zuidh., is gisteren avond van Schiedamwerwaarls hij zich begeven had, in deze residentie teruggekeerd. Prins AVoronzow, Generaal Commandant van de Krim en de Prinses zijn met een talrijk gevolg, uit de badplaats Schlangenbad alhier aangekomen, om de baden te Scheveningen te gebruiken. Den 15den dezer verwacht men in de residentie nog eene aanzienlijke Russische familie. Men verneemt, dat het gerucht, volgens hetwelk de batt. grenadiers en jagers den 17den dezer „jt het kamp alhier zouden terugkomen (om bij de opening der Kamers, op 18 dezer, dienst te doen) geheel ongegrond is. De Tweede Kamer der Staten Generaal zal zamengesteld zijn uit de vol gende Heeren J.v.aft. Hoofdkiesdistr. 185G Groningen S. Blanpot ten Cate. 1858 ZuidhornG. Reinders, 185G AppingadamDr. R. Westerhofl". 1858 1856 Assen 1858 1856 Leeuwarden 1858 1856 Sneek: 1858 1858 Dokkum: 1856Steenwijk 1858 Zwolle 1856 1858 Almelo: 1856 1856 Deventer: 1856 Zutphen 1858 1856 Arnhem 1858 1856 Nijmegen 1858 1858 Thicl 1856 Amersfoort 1858 1856 Utrecht: 1858 1858 Hoorn 1856 1858 Alkmaar J. F. Zylker, Mr. L. Graaf van Hei den R.einestein. Mr. P. van der Veen. Mr. J. Dirks. Mr. J. Bieruma Oos ting. Jhr.Mr.W.E.Engelen Mr. H. U. Huguenin. J. T. Ter Bruggen Ilugenholtz Mr. J. van Lennep. Mr. J. P. P. Baron v. Zuylen v.Nyevelt Mr. B.W. A.E. Baron Sloet tot Oldhuis. Mr. M. J. de Man. Dr. W. R. Baron van Hoëvell. Jhr. C. M. Storm van 's Gravesande. W.A.Bar.Schimmel- penninckv.d.Oye, Mr. W. 11. Dullert. Mr.W.Bar.v.Lynden Mr. JE. Bar. Mackay. Jhr.G.E.G.C.K.Dom mer v.Poldersveldt Jhr.J.A.C. A. v. Nis pen v. Sevenaer. Mr. J. M. de Kem- penaer, Mr. J. F. Bar.v.Reede v. Oudtshoorn. Jhr. Mr. \V. L. F. C. Ridder v.Rappard. Mr. J. K. Baron van Gollstein. Mr. N. P. J. Kien Jhr. Mr. D. v. Aker laken. J. Donker Hzn. J. J. Rochussen J hr. Mr. C. v. Foreest. Mr. J. Heemskerk Bz. Mr. M. H. Godefroi. S. R. van Franck. II. Stol te. Prof. J. Bosscha. J. C. Baud. Jhr. Mr. D. T. Gevers van Endegeest. P. H. Baron Taets van Amerongen. Jhr. Mr. W. M. de Brauw. M. A. F. H. Hoffman. Mr. W. Wintgens. C. Hoekwater. Mr. A. Hoynck van Papendrecht. Mr. P. P. van Bosse. J.v.aft. Hoofdkiesdistr. 1856 Alkmaar: 1858 Haarlem 1856 Amsterdam 1858 1856 1858 1858 1856 Leyden 1858 1856 Gouda 1858 1858 Delft: 1856 1858 Rotterdam 1856 1856'sGravenhage: Jhr. W. Boreel van Hogelanden. J. P. Delprat. Mr. P. A. Sander. Mr. J. D. v. d. Poel. Jhr. Mr. P. J. Elout van Soeterwoude. Mr. J. J. Slicher van Domburg. Mr. D. van Eek. Mr. J. J. van Deinse. Mr. S. H. Anemaet. Mr. K. A. Meeussen. Mr. L. D. Storm. Mr. F. -J. Jespers. Mr. C. C. A. Beens. Mr. J. B. Bots. Mr. A. A. J. Meylink.j Mr. J. R. Thorbecke. Mr. P. F. E. van Wintershoven Mr. M. P. 11. Strens. Mr. P. L. de Lom de Berg. Mr. J. B. J. Hengst. Mr. J. L. A. Luyben. Dr. J.H.H. de Poorter 1858 1858 Dordrecht: 185G 1856 Gorinchem 1858 Middelburg 1856 1856 Goes: 1858 Zierikzee 1858 Breda: 1856 1858 Tilburg 1856 1856 Eindhoven 1858 1856 Maastricht 1858 1856 Roermond 1858 1856 Boxmeer: 1858 's Bosch 1856 ZEIST, 11 September. Den werden alle Officieren van de divisie onverwacht voor het centrum alwaar het verblijf van Z. M. is, ontboden, en werd door Z. M. met eene gepaste aanspraak aan Z. E. den Luit. Gen. Dumonceau het Grootkruis van den Ned. Leeuw overhandigd, waarop Z. E. Z. M. mede zeer toepasselijk bedankte. Den 9den ten 1 uur zijn in tegenwoordigheid van Z. M. en eene groole menigte toeschouwers, een overladen mijn van 100 Ned. ffi buskruid, bene vens 6 steenmijnen, met den besten uitslag en zonder eenige ongelukken gesprongenwaarmede de werkzaamheden der mineurs afgeloopen zijnen deze in de volgende week, Vrijdag, het Kamp zullen verlaten. BELGIE, BRUSSEL, 10 September. De Koning, eenigzins ongesteld van het kamp van Boulogne teruggekomen, heeft zich niet naar Henegouwen kunnen begevenweshalve zal de Hertog van Braband alleen de steden in dat gewest bezoeken. De schoonste en rijkste kanten der beroemde Brusselsche fabrieken worden tegenwoordig door Russische huizen opgekocht. Naar men verneemtzijn de Kardinaal Aartsbisschop van Mechelen en de Bisschop van Doornik door den Paus uitgenoodigd in November herwaarts te komen. Gisteren was alles weder alhier rustig, na de oproerige bewegingen, die dezer dagen hadden plaats gehad. Reeds den vorigen dag was de bijstand der gewapende magt niet meer noodig, om de zamenscholingen te doen ophouden. Het getal in hechtenis genomen personen is 21. Ook hebben te Sint-Nicolaas en Brugge in de afgeloopen week oproerige bewegingen plaats gehadten ge volge van de duurte der levensmiddelenook daar zijn verscheidene belha mels gevat. Door eene Maatschappij is aanvraag gedaan tot vergrooten en tevens versterken van Antwerpen. Zij raamt de kosten op 5 millioen francs. EH'CELANn. LONDEN, 10 September. Aartsdeken Wilberforce heeft het regtsgeding, waarmede hij door den Aartsbisschop van Canterbury en dien van Yorkop grond van Roomsehge- zindheid bedreigd werd, ontweken door aftreding. De welgezinde leden der gevestigde Engelsche staatskerk zullen een stap als deze zonder twijfel aan prijzen aan alle andere bestrijders van het Protestantisme in die kerkopdat men eindelijk wetewat te verstaan onder de benaming van een Protestantscb Anglikaansch geestelijke. Het schroefoorlogschip Dauntless, van 33 stukken geschut, is met ver zegelde bevelen uit Sheerness naar de Zwarte Zee vertrokken. Men zegt, dat Sir Harry Smith met eene versterking van 5000 man, zoo dit noodig wordt geacht, naar het Oosten zal vertrekken. Eergisteren zijn weder 251 Russische Officieren en soldaten te Sheerness aangekomende soldaten zijn meerendeels naar Siberie verbannen veroordeel den, doch die uithoofde van de dringende oorlogsomstandigheden naar vestin gen waren gezondenom gebezigd te worden bij het behandelen van het geschut. De fabriekanten te Leeds lijden een aanmerkelijk verlies door de rijzing der vlasprijzen. Het Russische vlas is van 35 op 65 geslegen. De prijs- verhooging van hel Fransciie en Vlaamsche is insgelijks van belang. Te Southampton zal weldra een dok vervaardigd zijn, dal ruim genoeg is voor eene stoomboot van 5000 tot 6000 ton. Te Nottingham vond gisteren een vrij ernstig oproer plaats, ten doel hebbende de verlaging van den broodprijs; verscheidene belhamels zijn ge vangen genomen. In den tuin van de Ilortic. Soc. te Chiswickgroeit thans eene plant van Chineschen oorsprongwier knolnaar men algemeen verzekerteen voortreffelijk voedsel zal kunnen opleveren ter vervanging van de aardappelen. FRANHRIJU. PARIJS, 10 September. De Moniteur behelst een Keizerlijk besluit, bevelende de zamenstelling eener commissie tot het verzamelen en uitgeven der correspondentien van Napoleon I, betreffende verschillende aangelegenheden van openbaar belang. De Generaal Baraguay d'Hilliers is hier aangekomen hij begeeft zich onmiddelijk naar Boulogne. Het J. de Havremeldt dat in de haven van Cherbourg het officiële berigt is ontvangen, dat aldaar tusschen den ö11™ en lO4"1 Oct. 46 schepen, waarvan 10 Engelsche, met het expeditie-leger zouden aankomen; een gedeelte van deze vloot, wat de Fransche schepen betreft, zoude te Cherbourg blijven, het andere gedeelte zich naar Brest begeven. Wat het expeditie-corps zelf betreft, verzekert men, dat het den winter te Boulogne zal doorbrengen, ten einde gereed te zijn voor mogelijke gebeurtenissen. De te Havre aangekomen krijgsgevangen Russische Generaal Bodisco zal, naar men verneemt, te Evreux verblijf houden. Men verzekert, dal de stukken, welke bij het bombardement van Sebastopol gebruikt zullen worden het mogelijk maken om de werken op een afstand van 2000 ellen te beschieten. Op den spoorweg tussehen Havre en Harflcur is uit een wagen der Keizerlijke posterij ontvreemd eene som van 85,000 fr. aan gouden munt en bankbiljetten. Bij Jemelle (Dep. Charente Inferieure) heeft men eene "zeer diepe grot ontdekt, in welken Romeinsche munten en vazen zijn gevonden, die in be zit zijn gekomen van Dp. Colignonte Rocliefort. In Zwitserland is op de hooge bergtoppeninzonderheid op den St. Gothard veel sneeuw gevallen. In de omstreken van Neufchatel heeft het zoo sterk gevrorendat de haver en garst en een gedeelte der aardappelen verloren zijn. SPANJE. MADRID, 8 September. Overeenkomstig bet ten aanzien van Maria Christina genomen besluit, zijn in de provincie Oviëdo de steenkoolmijnen, aan den Hertog van Rianzares toebehoorendein beslag genomen. De Nacion eischt, dat ook de goederen van de gewezen Ministers, even als die van Maria Christinavoorloopig in beslag zullen worden genomen. In eene aanschrijving des Ministers van Binncnl. Zaken aan de hoofden der gewestelijke besturen leest men De Regering is zeer wel bekend met het heslaan van plannen die de eeuwige vijanden der vrijheid uit haat tegen haar en uit wraakzucht opgevat hebben. Gaarne zou men een eind maken aan de onderlinge eeridragt der liberalen, omdat de Julij-revolutie haar gewrocht is. Het is de pligt der Regering, te zorgen voor de instandhouding der eens gezindheid onder de liberalen, waaraan het zijn ontstaan te danken heeft, het ontzag voor de wetten te herstellen, aan het door belastingen zoo zwaar gedrukte land zooveel mogelijk verligting te verschaffen en het zedelijk ge voel weder aan te wakkerenhetwelk in eene bedroevende mate verzwakt is. Daar de maatschappij hare regten in de hand der Regering neergelegd heeft, behoort het de uitspraken der Justitie te eerbiedigen en te doen eer biedigen. Het zal de taak der Cortes zijn, de stichting van Julij te beves tigen. Bovenal is het noodig alle Spanjaarden rondom de banier der een stemmigheid in liberale beginselen te vereenigen. Het Parlement, de echte tolk der publieke opinie, zal aan onze zwaar beproefde natie eene constitutie schenken, in wier schoot de kiem eener duurzame en met rusten welvaart ge paarde vrijheid neergelegd en bevrucht zal worden. Dat is de schoone taak waartoe elk vaderlandlievend gemoed zal medewerken.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 2