KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. Behoorendc bij de Leydsche Courant van Hó Augustus ó854fN°. óOO). BIJBLAD 20. DER -oO&O-O <X><>~CO~ Zitting van 19 Augustus. Afwezig de ÏÏII. ten Sandevan Kaathovenvan der Hoeven Stoffels, van der Hoon Mesch, de MoenSiegenbeek en Olivier, welke laatste heeft medegedeeld door ongesteldheid belet te zijn de Vergadering bij te wonen. De notulen der vorige Vergadering worden gelezen en goed gekeurd. Door den Burgemeester wordt vervolgens mededeeling gedaan van eene dispositie van Gedeputeerde Stalen van Zuid-Holland, van den 15den Augustus 11., waarbij de ontvangst wordt berigt van de verordening op het bakken en verkoopen van brood, vastge steld den 315,en Julij bevorens. Aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester geeft kennis, dat in de negotiatieopengesteld ten behoeve dezer Gemeenteis ingeschreven voor 60,000. namelijk ƒ15000a 3 pCt. en voor 45000.tegen 4 pCt. Wordt aangenomen voor informatie. Vervolgens worden de volgende stukken door den Burgemees ter overgelegd: 1°. Het Proces-Verbaal van het opnemen der boeken en kas van den Ontvanger. Wordt aangenomen voor kennisgeving en besloten dit stuk gedurende 14 dagen ter inzage voor de leden op de leeskamer neder te leggen. 2°. Een adres van Petronella Sterrenburg Wed. S. Prynom kosteloos onderwijs op het Gymnasium voor haren zoon Arnoldus Theodorus. Gesteld in handen van Curatoren van het stedelijk Gymnasium, ten fine van berigt en raad. 3°. Adres van B. Breedé en J. C. Valois, houdende verzoek om 1000 op de geineentebegrooting over 1855 uit te trekken tot onderstand van het Nationaal Tooneel in Zuidholland. Gesteld in handen van de Commissie van Finantie, ten fine van berigt en raad. 4". Adressen van a. J. Vperlaan en H. B. Burgersdijk, houdende verzoek lot rooijing der hoornen op den vestwalvan den molen tot nabij de begraafplaats aan de Heerepoort. h. A. J. Koole, gelijk verzoek omtrent de hoornen nabij het plantsoen op den vestwal van de molen de Oranjeboom tot aan de Koepoort, op de Garenmaikt en langs de Ruïne. Is besloten deze adressen te stellen in handen van de Com.- missie van Fabricage, ten einde daarop te dienen van berigt en raad. 5°. Begrootingen voor de dienst van 1855 van a. Het H. G. of Armen Wees- en Kinderhuis. I. Diakenen der Nederduitsche Hervormde Gemeente. c. Het Minnehuis. Deze begroolingen gesteld in handen van de Commissie van Finantie, ten fine van berigt en raad. 6°. Rapport van Curatoren van liet stedelijk Gymnasium en Burgemeester en Wethouders omtrent de adressen tot vrijstelling van het minerval aan het stedelijk Gymnasium. 7°. Yoordragt tot benoeming van leden van het bestuur voor het Werkhuis, buiten den Gemeenteraad. Is besloten deze beide laatste stukken in de leeskamer neder te leggen ter inzage voor de leden. Aan de orde der deliberatie wordt gesteld: 1°. Missive van den Minister van Justitie omtrent de jaarwed den van de Commissarissen van Policie. Bij deze missive wordt door den Minister van Justitie de vraag gesteld of de tractementen der Commissarissen van Policie, zoo als die nu laatstelijk zijn geregeld, ook aan de titularissen die in de bestaande of toekomstige vacaturen zullen opvolgen, zullen worden toegekend. Overeenkomstig het rapport van den Burgemeester heeft de Raad met 13 tegen 4 stemmen, zijnde die van de leden Lisman, Taets van Amerongen, Sikkel Groos en Cock, besloten de bezol digingen te beschouwen als toegekend aan den post van l5ten en 2den Commissaris, en alzoo aan de titularissen die in de door het overlijden bestaande en toekomstige vacaturen zullen optreden. 2°. Verzoek van Dr. G. Grevcn om ontslag als 2den docent in de Wiskunde aan het Stedelijk Gymnasium. Overeenkomstig het rapport van IIH. Curatoren van het Stede lijk Gymnasium, wordt dit ontslag met algemeene stemmen, tegen den lstcn September e. k., eervol verleend met bepaling dat in de dagbladen eene oproeping zal worden gedaan van hendie bij de vervulling dezer betrekking in aanmerking wenschen te komen. 3°. Staat van af- en overschrijving en suppletoire begrooting van Mren Regenten van het R. C. Wees- en Oudeliedenhuis, dienst 1853. Deze staat van af- en overschrijving, benevens de suppletoire staat van begrooting worden, overeenkomstig het rapport van dc Commissie van Finantie, 11a deliberatie, met algemeene stemmen goedgekeurd, hebbende het lid Ysselsteyn, als lid dezer adminis- stratie, zich builen stemming gehouden en is levens besloten geene verandering te brengen in het raadsbesluit van den 29 Junij dezes jaars omtrent het opnemen van kostkoopers. 4°. Verzoek van Regenten der R. C. Armen en Weezen ter bekoming van een voorschot van ƒ3000, om de nadeelige sloten hunner administratien over 1848 en 1849 aan te zuiveren. Mren Regenten der R. C. Armen en Weezen hebben zich aan den Raad gewend met verzoek dat, tot afdoening van den bij hunne administratie bestaanden achterstand, aan hen eene som uit de Gemeente-kas mogt worden verstrekt ten bedrage van 3000 of, zoo hier in [niet kan worden getredeneen renteloos voorschot uit de Stads Bank van Leening tot een gelijk bedrag mogt worden verleend, om, nadat het nog bestaande voorschot zal zijn afgelost, ook die som met ƒ1000 's jaars weder af telossen. De Commissie van Finantie, in wier handen dit verzoek is gesteldheeft in haar rapport gewezen op een besluit van den Raad van 17 April 1841, waarbij op voorstel van Regenten mid delen zijn aangewezen, lot dekking van den toen reeds bestaanden achterstanden waaronder ook voorkomt het beproeven van eene loterij ten behoeve dezer administratie. Dit middel nog niet be proefd zijnde, acht de Commissie van Finantie zich verpligt den Raad voor te stellen, in dit verzoek niet te treden, zoolang niet al die middelen zijn beproefd, welke bij dat Raadsbesluit zijn aangewezen 5 met welk voorstel de Raad zich met 15 tegen 1 stem, zijnde die van het lid Luzac vereenigt, terwijl het lid Ysselsteyn zich buiten stemming heeft gehouden. 5°. Request van B. J. Fornara, om vrijdom van plaatselijke belasting voor den invoer van 10 vaten gedistilleerd tot het be reiden van Aethers, enz. Burgemeester en Wethouders, in wier handen dit request is gesteld, hebben als hun gevoelen te kennen gegeven dat, ver mits het alhier bestaande reglement op de heffing van de belas ting op het gedistilleerd zoodanige vrijdom niet toestaat en dit tijdstip voor eene herziening van het belastingstelsel als zeer onge schikt moet worden geacht, in het verzoek van den adressant niet te treden, met welk gevoelen de Raad zich met 15 tegen 2 stemmen, zijnde die van de leden Adriaans en Ysselsteyn, heeft vereenigd. 6°. Verzoek van de Plaatselijke School-Commissie tot verhoo ging van subsidie over 1855. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van Finantie wordt met algemeene stemmen beslotendit verzoek aan te hou den tot de behandeling van de begroeting voor 1855. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 5