BUITENLANDSCHE BERIGTE1V. volger gekozen een der zonen, of nabestaanden van den laatslen Regent; wordt na afstemming van 2 amendementen, onveranderd zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. De beraadslagingen over dit wets ontwerp zullen voortaan des voormiddags ten 10 ure aanvangen. De Kamer heeft verder beslist dat, na afloop dier beraadslagingen in overwe ging zullen genomen worden de wels-ontwerpen tot wijziging van het tarief van in-, uit- en doorvoer; tot voorloopige indeeling der gronden van het Haarlemmermeer; tot verhooging van Hoofdstuk V der Staalsbegrooting be trekkelijk het verleenen eener buitengewone geldelijke bijdrage aan de Maat schappij van Weldadigheid; tot wijziging en verbooging van Hoofdstuk 1X5 der Staalsbegrooting over 1853; tot goedkeuring eener ruiling met de stad Middelburg; en tot vrijen invoer van gemunt en ongemunt goud en zilver in Neder], Indie. Zitting van Donderdag 3 Augustus. De behandeling van het Ontwerp over de Regering in de O.-Indie wordt voortgezet. De artt. 7383 worden deels zonderdeels na min of meer uitvoerige beraadslaging aangenomen. Bij de verzending van dit berigt, duurt de zitting nog voort. AMERSFOORT, 31 Julij. Naar men verneemt, zal gedurende den tijd, dat de troepen het Kamp van Zeist zullen betrekkenalhier een escadron van het regement jagers te paard uit Leeuwarden garnizoen houden ten einde de policie in het Kamp waar te nemen. Gedurende denzelfden tijd, zal hier gedetacheerd wor den eene compagnie veld-artillerie uit Utrecht, om met eene compagnie van hetzelfde regement, hier in garnizoen, de manoeuvres in het Kamp bij te wonen. Deze beide compagnien zullen gekommandeerd worden door den hier in garnizoen liggenden Majoor der artillerie Snellen. Hbl laatste zondagen plaats gehadniet één dronken persoon was er door de agenten gezien. De bekende geneeskundige, Dr. J. C. A. Carus, gedurende 39 jaren Hoogl. in de Geneeskunde aan de Hoogeschool te Leipzig, is in den ouderdom van 80 jaren, en een der grootste Duitscbe regtsgeleerdende Hoogl. K. F. Eichhorn, te Keulen, in den ouderdom van 72 jaren overleden. Volgens de proefneming van Professor Wheatstone, doorloopt een elec- trike vonk 280,000 Eng. mijlen (90,000 uren ongeveer) in ééne sekonde langs koperdraad, en slechts 164,000 Eng. mijlen langs ijzerdraad, terwijl met de onderzeesche lijn die snelheid vermindert tot op 2700 Eng. mijlen. De afstand van plaats tot plaats wordt bij zulk eene snelheid dus onnoem baar gering, en de tijd tusschen afzending en ontvangst alzoo genoegzaam geheel op de stations verbruikt. Een bewijshoe wenschelijk doorloopende lijnen zijn. 's GRAVENHAGE3 Augustus. Z. M. is eergisteren avond van het Loo alhier aangekomen. Z. M. heeft lot zijnen Adjud. benoemd den Majoor AV. K. H. Feuilletau de Bruin, van het wapen der artillerie bij het leger in Oost-Indië. thans met verlof hier te lande, met bepaling dat hij bij dat wapen als gedetacheerd zul worden gevoerd. Z. M. heeft benoemd tot Burgemeester van Termunten, P. A. Toxopeus, en van ten Boer, H. AVolthers, Jzn. Bij Kon. besl. zijn verplaatst de volgende Controleurs der directe belas tingen, de HH.: E. Ypey, van Harderwijk naar Amsterdam; C. A. M. Baron du Tour, van Gorrcdijk naar Harderwijk; F. A. des Tombe, van Dordrecht naar Zalt-Bommel en J. AA'. E. de Groot, van Schagen naar Dordrecht; en is benoemd tot Controleur der dir. bel. de Heer P. Lammers Soeteman en be vorderd tot Controleur der dir. bel. van de is,c kl.de Heer F. J. Richard de Bertinthans van de 2de kl. te Amsterdam; van de 2de kl., de HH. Jhr. Mr. S. Trip, thans van de 3de kl. te Harlingen, en L. R. AVenlholt, thans van de 3de kl. te Zaandam. Bij besluit van Z. AI. zijn Jhr. Mr. E. van den Bosch en Jbr. Mr. O. AA''. J. Berg van Middelburgh aangesteld lot attachés bij het Ned. corps diplomatiqueten gevolge van het aan het Dep. van Buitenl. Zaken afgelegd examen voor de Commissie, tot dat einde door den Koning benoemd. De 19de algem. kerkel. vergadering der Herstelde Evang.-Lutb. kerk in bet Kon. der Nederl., is door den Minister voor de zaken der Herv. en andere Eeredienstenenz.den Heer Mr. A. G. A. Ridder van Rappardgisteren geopend. Alhier is uit Petersburg aangekomen de Heer F. Habbc, Staatsraad in dienst van Z. M. den Keizer van Rusland. Het is, zoo in de week als des Zondags, te Scheveningen in de afgeloo- pen 14 dagen buitengewoon druk geweest. Sedert 1°. Julij zijn, behalve een groot aantal binnen- en kunstbadenaan het gemeente-badhuis met de bad koetsen 1712 en met de onlkleedkoetsen 3016 baden genomenen aan de zeebad-inrigting van den Heer Maas met de badkoetsen 2258 en met de ontkleedkoelsen 2719. Provinciale Staten van Xtsidholland. Zitting van Dingsdag 1 Augustus. In deze zitting zijn de beraadslagingen voortgezet en ten einde gebragt over bet voorstel van Ged. Staten tot aanmoediging der inenting van de longziekte op runderen. Dat voorstel is ten slotte aangenomen. Daarna is besloten de zaak der veeartsenijkunde aan te houdenlot de aanstaande zomervergadering. Aan het adres van van Lange c. s.steenbakkers aan den Hollandschen IJssel, bezwaren inhoudende tegen de voorgenomen kanalisatie van dien IJssel, is beslotengeen gevolg te geven. Eindelijk is in beraadslaging gekomen de begrooting van enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven, dienst 1855, welke is vastgesteld. De Voorzitter heeft hierop deze zomervergadering in naam des Konings gesloten. Tweede Kamer der Staten-fieneraal. Vervolg van de Zitting van Dingsdag 1 Augustus. Op art. 60, aard en duur der persoonlijke diensten, waartoe de inboorlin gen in het algemeen belang en aan hunne hoofden verpligt zijn enz., heeft de Heer Sloet tot Oldhuis voorgesteld twee amendementen. Het eerste werd met 40 tegen 15 stemmen aangenomen, het tweede met 36 tegen 19 stem men verworpenwaarna het gewijzigde artikel zonder hoofdelijke stemming is goedgekeurd. Art. 71. Indeeling van het grondgebied in gewesten geschiedt door den Koning enz., werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De voortzetting der beraadslagingen zal op morgen geschieden, des voormiddags ten 10 ure. De commissien voor de rekening van de algemeene Lands-drukkerij over 1852, en over de overeenkomst gesloten met Baden tot afschaffing van het aftogts- regthebben daaromtrent rapport uitgebragt. De Kamer zal over de con- clusien nader beslissen. De Kamer heeft zich vereenigd met de conclusien der commissie voor de verzoekschriftennederlegging ter griffie. Zitting van Woensdag 2 Augustus. In deze zitting zijn de beraadslagingen over het wets ontwerp lot vaststel ling van het beleid der regering van Ned. Indië voortgezet. Art. 72 over de verdeeling der gewesten in regentschappen en aanstelling van een inlandschen Regent, door den Gouv.-Gen. uit de inlandsche bevolking gekozen. De instructien der Regenten en hunne betrekking tot de Europe- sche ambtenaren worden door den Gouv.-Gen. vastgesteld. Bij het openvallen der betrekking van Regent op het eiland Java wordt, behoudens de voorwaar den van bekwaamheid, ijver, eerlijkheid en trouw, zooveel doenlijk tot op ENGELAND. LONDEN1 Augustus. Heden is in het Hoogerhuis behandeld het voorstel van Lord Dudley Stuart, strekkende, dat de betaling der Russisch-Hollandsche schuld zou wor den geschorst. Na eenige beraadslaging is dit voorstel met 57 tegen 5 stem men verworpen. De Alinister Molesworth heeft verklaard, dat men door den oorlog niet werd ontheven van de verpligting tot betaling van het overige der schuld, dat Rusland wel de Weener tractaten heeft geschonden, doch niet afgeweken was van zijne verpligtingen met betrekking tot de onderwerpelijke financiële aangelegenheden. Een Iersch lid van bet Lagerhuis, de Heer Lucas, hoeft gevraagd, dat men, ter gemoetkoming in de armoede van Ierland, de middelen beramen zou tot daarstelling van werkplaatsen ter aanleering van ambachten, zoo als die, welke in België bestaan. Lord John Russell heeft gezegd, dat hij de quaestie zoude bestuderen Uit Bomarsund wordt aan den Times geschrevenHelsingfors en Kron- stadt zijn onneembaar en kunnen niet genaderd worden, dan met verlies van 6 of 8 linieschepen. Tusschen de eilanden, waarop de batterijen van Sweaborg gelegen zijn, kan slechts écn schip te gelijk passeren, en op dat punt zijnde monden van 340 kanonnen van zwaar kaliber gerigt. De eenige kans op wel slagen bestaat in een magtig landingskorps, dat Helsingfors kan insluiten, en is Bomarsund eenmaal genomen, dan hopen wij op Zweden, wat aangaat de hulp te land. Toen Sir Charles Napier Kronstadt bedreigde, hebben al de Officieren der vloot het dwaze van zulk eene poging en de onmogelijkheid om den doortogt te passeren, zonder eene landmagt om den vijand af te leideningezien. De Morn. Chron. deelt een berigt mede van den 31sten Julij uit Kopenha gen dat Bomarsund na groote verliezen aan wederzijden zou genomen zijn. Uit Hamburg echter schrijft men, dat den lsten dezer hiervan aldaar nog niets bekend was. A'olgens het dagblad the Press zou de Zwcedsche Gezant ons Hof weldra verlaten, en zulks uithoofde van moeijelijkhedendie tusschen de beide Regeringen zijn gerezen. Engeland moet hebben verlangddat Zweden met een leger behulpzaam ware in bet veroveren van Finland, en Zweden zoude hiertoe niet anders geneigd wezen, dan onder waarborging zijner onaf hankelijk in geval van tegenspoed. De Engelsche Regering vermeent deze voorwaarde niet te kunnen aannemen. De zoon van Abbas-PachaEl-Hami-Pacha, is met een Egyptisch oor logsfregat in Engeland aangekomen alwaar hem het berigt van het overlij den des Onderkonings wachtte. Hij zal zoo spoedig mogelijk naar Egypte terugkeeren. El-Hami-Pacha is van denzelfden ouderdom als de Koning van Portugal (17 jaren). Het Londensche Athén. deelt mededat de Grieksche Regering uit de puinhoopen van het Parthenon een blok marmer heeft laten halenbestemd voor bet gedenkteekenop te rigten ter eere van AVashington te Bridge- Creek in Virginie. Het zal bestaan uit steen gegeven door de Staten der Noord- Amerikaansche Unie en door de vreemde landen die dergelijk aanbod zullen doen. Onlangs heeft Zwitserland een onmetelijk blok rood graniet gezonden ten behoeve van het voetstuk van het gedenkteeken. Er is een wets-ontwerp gereed te AA'asbingtontot het in werking bren gen van eene stoom boot vaart tusschen de Vereenigde Staten en Europa, aan-

Leydse Courant | 1854 | | pagina 2