KORT VERSLAG ZITTINGEN VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. liehoorende bij de Leydsche (Jouranten van 23 en 30 Junij 3854, JV°. 75 en 78). BIJBLAD 17. v DER -o-O-O-O-O @0-0-0-00- Zitting van 22 Junij. Afwezig de HH. ten Sande, Cock, Adriaans, Ysselsteyn, Gevers, Krantz, Olivier en Leembruggen. De Notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. Door den Burgemeester worden vervolgens overgelegd de vol gende stukken: 1°. De rekening van HU. Gecommitteerden tot de administratie der Yereenigde Gast- en Leprooshuizen over 1853. Is besloten deze te stellen in handen van de Commissie van Finantie, ten fine van berigt en raad. 2°. Eene Verordening op de markten. Nederleggen op de leeskamer. 3°. Request van Ds. J. F. Kuyper, om vrijstelling van het minerval. Te stellen in handen van HH. Curatoren van het Gymnasium, ten einde daarop te dienen van berigt en raad. Aan de orde der beraadslaging wordt gesteld 1°. Voordragt van af- en overschrijving 1853. Burgemeester en Wethouders hebben voorgedragen de kosten van de vrijwillig opgezondene personen, weezen of verlaten kinderen naar de Koloniën der Maatschappij van Weldadigheid, waarvoor geene gelden op de begrooting van het loopende jaar waren toe gestaan benevens meerdere kosten van geneesmiddelen voor de armen dan waarop was gerekend, te vinden door af- en over schrijving op art. 116 der begrooting «kosten van gemeen schappelijke zaken." Deze voordragt door de Commissie van Finantie ondersteund zijnde, heeft de Raad deze af- en over schrijving met algemeene stemmen goedgekeurd. 2°. Voordragt tot verhooging der Artt. 50 en 51 van den Staat van begrooting 1854. Met 13 tegen 3 stemmen, zijnde die van de HH. Sikkel Groos, Luzac en van der Boon Mesch, terwijl het lid Lisman zich buiten stemming heeft gehoudenheeft de Raad zich vereenigd met het rapport van de Commissie van Finantieen alzoo beslotendat de kosten, veroorzaakt door eenige noodzakelijke vertimmeringen aan het Raadhuis, zullen worden gevonden door af- en over schrijving op onderscheidene artikelen van fabricagewerken nader aan te wijzen. 3°. Voorstel van het Raadslid Lisman, betreffende het Archief. Na deliberatie wordt als motie van orde door het lid van Oute- ren voorgesteld, dat de Heer Lisman zal worden verzocht zijn voorstel terug te nemen en nader te omschrijven. Deze motie wordt met 10 tegen 7 stemmen, zijnde die van de HH. van Outeren, Lezwyn, de Moenj Huyser, Bucaille, Stoffels en den Voorzitter verworpen. De Heer Kaathoven stelt daarop voor thans het beginsel aan te nemendat er een Archivarius zal worden aangesteld. Dit voorstel wordt aangenomen met 12 tegen 5 stemmen, zijnde die van de HH. van Outeren, Lezwyn, Bucaille, Stoffels en den Voorzitter. 4°. Voordragt tot onderhandsche aanbesteding van den Zijldijk. De termijn van zesjarig onderhoud van den Zijldijk met ult°. Julij dezes jaars verstreken zijnde, hebben Burgemeester en Wethouders voorgesteld dit onderhoud gedurende twee jaren aan den vroegeren aannemer Jacob van Leeuwen onderhands aan te besteden. Na deliberatie is met algemeene stemmen bepaalddat dit werk voor één jaar aan genoemden aannemer zal worden gegund. 5". Voorwaarden der tiendverpachting onder Leyderdorp. Deze voorwaarden worden na deliberatie, met algemeene stem men goedgekeurd. De behandeling van de Verordening op het bakken en verkoo- pen van brood, wordt tot eene volgende Vergadering uitgesteld. Waarna de Vergadering is gescheiden. Zitting Tan 39 Junij. Afwezig de HH. ten Sande, Cock, Adriaans, Ysselsteyn, van Outeren, le Poole, van der Hoeven, Taets van Amerongen, van der Boon Mesch en Gevers. De Notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. Door den Burgemeester wordt overgelegd: 1°. Een voorstel omtrent de verandering van het belasting stelsel. 2°. Eene voordragt tot verandering van de nieuwgebouwde kaserne. Is besloten deze stukken le stellen in handen van de Commissie van Finantie, ten einde daarop te dienen van berigt en raad 3°. Adressen om vrijstelling van het minerval voor het Stedelijk Gymnasium van Vrouwe S. Druaert, Weduwe Dr. J. P. Som nier, Ds. A. Rutgers van der Loeff, den lsten Luitenant D. C. Ponse en P. Venker. In handen van HH. Curatoren van het Stedelijk Gymnasium. 4°. Rapport van de Commissie van Finantie op de rekening van Gecommitteerden tot de administratie der Vereenigde Gast en Leprooshuizen, 1853. 5°. Rapport van de Commissie van Finantie omtrent het bedrag der geldleening. 6°. Rapport van dezelfde Commissie omtrent de voordragt tot het verleenen van een voorschot aan Diakenen der Nederduitsch Hervormde Gemeente, ter uitbetaling van pensioenen aan 's Rijks gepensioneerden. 7°. Staat van af- en overschrijving van armverzorgers der Evangelisch-Luthersche Gemeente, dienst 1853, met het rapport van de Commissie van Finantie. Deze stukken neder te leggen op de leeskamerter visie van de HH. leden van den Raad. Aan de orde der beraadslaging wordt gesteld 1°. Voorstel over het verleenen van gebruik van lokaal in de Lakenhal. De Commissie over den arbeid uit de Maatschappij tot voor koming van verval tot armoede, heeft zich tot den Raad gewend met verzoekdat aan haar gratis een lokaal in de Lakenhal moge worden verleend, tot berging zoo van grondstoffen als ge confectioneerde goederendit verzoek door Burgemeester en Wethouders ondersteund zijnde, is haar het gebruik van dat lokaal met algemeene stemmen toegestaan. 2°. Suppletoire staat van begrooting en staat van af- en over schrijving van de Administratie over het Luthersche Weeshuis 1853.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 5