KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Behoorende bij de Leydsche Courant van 69 Junij 3854iT°. 73). DER -o-o-O-O-O OO-O-O-o- Zitting van 16 Junij. Afwezig de HH. ten Sande, Cock, van Kaathoven, Luzac, van üuteren, le Poole, de Moen, Gevers en Krantz. De Notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. De Burgemeester doet mededeeling van twee dispositiën van Gedeputeerde Staten der Provincie Zuidholland van den 6den dezer maand, waarbij worden goedgekeurd de raadsbesluiten van den l$ten bevorens, als: 1°. tot af- en overschrijving op den staat van begrooting van 1853; 2°. tot onderhandsche aanbesteding van de vernieuwing der poort aan den Doelen. Aangenomen voor kennisgeving. Door den Burgemeester worden overgelegd de navolgende stukken 1°. Rapporten van Burgemeester en Wethouders en Commis sarissen over de Gaz-Fabriek omtrent het aanzoek van Gecom mitteerden tol de Vereenigde Gast- en Leprooshuizen, om in de berekening van het gebruikte gaz met de overige Godshuizen te worden gelijkgesteld. 2°. Voordragt van Burgemeester en Wethouders ter vervulling van eene plaats als Commissaris bij de Gaz-Fabriek. 3°. Rapport van dezelfden op het voorstel van het Raadslid Lisman betreffende het archief. 4°. Rapport van de Commissie van Finantie omtrent de verhoo ging van art. 50 en 51 van den staat van begrooting, dienst 1854. 5°. Rapport van dezelfde Commissie omtrent de suppletoire begrooting en staat van af- en overschrijving van Mren Regenten van het Evangelisch-Luthcrsch Wees-en Oudeliedenhuis over 1853. 6°. Rapport van dezelfde Commissie omtrent de suppletoire begrooting en slaat van af- en overschrijving van Mren Regenten van het It. C. Wees- en Oudeliedenhuis over 1853. 7°. Rapport van dezelfde Commissie omtrent den staat van af- en overschrijving van Mren Regenten der R. C. armen over 1853. 8". Rapport van dezelfde Commissie op de rekening van Re genten der Armbakkerij, dienst 1853. 9°. Rapport van dezelfde Commissie op de rekening van de Commissie over de Onderwijzers-kweekschool der Maatschappij tot Nut van 'l Algemeen, dienst 1853. 10°. Rapport van dezelfde Commissie op de rekening van Vrouwen Kraammoedersover 1853. 11". Verordening regelende de dienst van de Stads Genees- heeren alhier. 12°. Verordening regelende de dienst van de Stads Chirurgijns alhier. 13°. Verordening betreffende het verkrijgen der genees- of heelkundige hulp voor de armen alhier. 14°. Voordragt van Burgemeester en Wethouders omtrent het in gebruik verleenen van een lokaal in de Lakenhal aan de Maat- schappj tot voorkoming van verval tot armoede. Is besloten alle deze stukken ter visie neder te leggen op de leeskamer. 15". Rapport van Burgemeester en Wethouders op de missive van Diakenen der Nederduitsch Hervormde Gemeente omtrent de uitbetaling van pensioenen. 16°. Voordragt van dezelfden omtrent het bedrag der geldlee- ning tot bestrijding der kosten van het bouwen eener nieuwe kazerne. 17°. Voordragt van dezelfden tot af- en overschrijving op den Staat van Begrooting van 1853. 18°. Staat van Begrootiug van Vrouwen-kraammoeders voor 1855. 19°. Idem van Commissarissen der Onderwijzers-kweekschool voor 1855. Is besloten deze stukken te stellen in handen van de Commissie van Finantie, ten einde daarop te dienen van berigt en raad. De Burgemeester brengt in behandeling: De Verordening op het bakken en verkoopen van brood. Bij het wisselen der algemeene consideratien wordt door het lid Lezwijn voorgesteld: het wegen van het brood uit de veror dening weg te laten," terwijl door het lid Leembruggen, wen- schende alle broodkeuring af te schaffen, wordt voorgesteld: »de intrekking van de bestaande verordening omtrent het bakken en verkoopen van brood." Dit laatste voorstel wordt, als het meest afwijkende van het in behandeling gestelde onderwerp door den Burgemeester, het eerst in stemmiug gebragt, en is met 10 tegen 6 stemmen, zijnde die van de leden Ysselsteyn, Taets van Amerongende Breuk, Leembruggen, Olivier en Adriaans, verworpen. Vervolgens is het voorstel van het lid Lezwijn in rondvraag gebragt, en met 11 tegen 5 stemmen, zijnde die van de leden Siegenbeek, Lisman, van der Boon Mesch, van der Hoeven en Huyser, aangenomen. Eindelijk wordt door het lid Huyser voorgesteld, dat de Raad besluite, dat na dit besluit de commissie wordt verzocht de door haar overgelegde conceptverordening in nadere overweging te nemen, en is dienovereenkomstig, vermits het lid van der Hoeven de vergadering inmiddels had verlaten, met 14 tegen 1 stemmen zijnde die van het lid Leembruggen, besloten. Waarna de vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 5