KORT VERSLAG ZITTING YAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. {Behoorende bij de Leydsche Courant van 9 Junij Ó854>, N°. 69). BIJBLAD 15. DER oo-O-o-O©'OO-O-oo- Zitting van 8 Junij. Afwezig de H1I. Bucaille, Ten Sande, van Kaathoven, Luzae, van der Hoeven, Gevers, Huyser, de Breuk, die kennis heeft ge geven uit hoofde van ongesteldheid verhinderd te zijn deze ver gadering bij te wonen, en Leembruggen. De Notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. Door den Burgemeester wordt vervolgens mededeeling gedaan van eene dispositie van Gedeputeerde Staten van den 30 Mei jl. houdende goedkeuring van het Raadsbesluit van 11 Mei jl. tot af- en overschrijving op den staat van begrooting van 1854, om daaruit de kosten te vinden ter uitbreiding van de Garnisoens- infirmerie, ten bedrage van 2400, behalve hetgeen daarvoor op de begrooting is uitgetrokken. Aangenomen voor kennisgeving. Aan de orde der beraadslaging wordt gesteld i 1°. De bepaalde conclusie van den Burgemeester op de mede deeling van Burgemeester en Wethouders tot verhooging van art. 50 en 51 van den staat van begrooting, dienst 1854. Bij de deliberatien over dit onderwerp wordt door het lid Sikkel Groos voorgesteld dat deze aanvrage worde gesteld in handen van de Commissie van Finantie, ten einde te dienen van berigt en raad. Welk voorstel in rondvraag gebragt zijnde is aangenomen met 9 tegen 5 stemmen, zijnde die van de leden Krantz, Adriaans, Cock, Stoffels, en de Burgemeester, hebbende de leden Lisman en de Bloen zich buiten stemming gehouden. 2". Yoordragt tot afstand van de kleine ruïne, ten behoeve van de alhier gevestigde lloogeschool. HU. Curatoren van de lloogeschool alhier hebben zich tot het Gemeentebestuur gewendmet het verzoek dat aan hun moge worden afgestaan den grond van de kleine ruïne, oin daarop een gebouw ten behoeve van het Academisch onderwijs te stichten. Deze voordragt van Burgemeester en Wethouders, strekkende tot het toestaan van dit verzoek, onder afwachting van hoogere goedkeuring, in deliberatie gebragt zijnde, wordt door het lid Cock voorgesteld deze zaak tot eene nader te bepalen vergade- ling uit te stellen, welk voorstel evenwel wordt verworpen met 10 tegen 5 stemmenzijnde die van de leden Lisman, Le Poole, Cock, de Moen en Sikkel Groos, hebbende het lid van der Boon Mesch zich builen stemming gehouden. Alsnu de voordragt van Burgemeester en Wethouders in rondvraag gebragt zijnde, wordt deze aangenomen met 12 legen 3 stemmen, zijnde die van de leden Lisman, Le Poole en Cock, de Heer van der Boon Mesch heeft zich buiten stemming ge houden. 3°. Adres van de erven Pottum. De erfgenamen van wijlen II. Pottum hebben zich op nieuw aan den Gemeenteraad gewend met verzoek dat hun, tegen volledige kwijling, ter zake van het bij den overledene gernerileerd salaris als Secretaris van het Huiszittenhuis en het Minnehuis, over de jaren 1849 tot 1853, eene som van minstens een duizend gulden moge worden uitbetaald. Overeenkomstig het voorstel van de Commissie van Financie, in wiens handen dit verzoek ten fine van berigt en raad was ge steldwordt na beraadslaging besloten met 15 tegen 1 stem, zijnde die vau het lid Sikkel Groos, op dit verzoek afwijzend te beschikken. 4". Rekening van den Schuttersraad der dienstdoende schutterij over 1853. Overeenkomstig de voordragt van de Commissie van Finantie wordt deze rekening met algemeene stemmen voorloopig goedge keurd, in ontvang en uitgaaf tot een gelijke som van 6005.55s. 5°. Rekening van de Kamer van Koophandel en Fabrieken over 1853. Nadat de leden Krantz en le Poole, als leden dezer kamer zich hadden verwijderd, is deze rekening overeenkomstig het voorstel van de Commissie van Financie, met algemeene stemmen goedge keurd in ontvang tot 475.00, in uitgaaf tot 371.35, en alzoo als ongebruikt overlatende 103.65 met bepaling dat dit onge bruikte in mindering zal strekken van de toelage over 1854. 6°. Rekening van de Gazfabriek over 1853. Deze rekening is, nadat de 1111. Stoffels en le Poole, als Commissarissen der Gazfabriek, zich hadden verwijderd, met algemeene stemmen goedgekeurd in ontvang lot 5431.70® en in uitgaaf tot f 5372.25. Sluitende met een batig saldo van 59.45® met bepaling dat dit voordeelig slot in de eerstvolgende rekening zal worden verantwoord. Voorts is het voorstel van de Commissie van Finantie, om slechts ditmaal 4 pCl. van de winst af te zonderen voor het reservefonds, met 14 tegen 2 stemmen, zijnde die van de leden Taets van Amerongen en Sikkel Groos, aangenomen. 7°. Rekening van regenten van het Oude Mannen- en Vrouwen huis over 1853. De Commissie van Finantie hebbende voorgesteld deze rekening goed te keuren, heeft de Raad zich met algemeene stemmen met dit voorstel vereenigd en deze rekening vastgesteld in ont vang tot 18424.37, en in uitgaaf 17584.25®, en alzoo slui tende met een voordeelig slot van 840.11s welke som de ren- danten gehouden zullen zijn in hunne eerstvolgende rekening in ontvang te verantwoorden. 8°. Rekening van Regenten van het H. G. of Armen Wees- en Kinderhuis over 1853. De Heer Taets van Amerongen als Regent van dit gesticht zich verwijderd hebbende, is deze Rekening overeenkomstig de voor dragt van de Commissie van Finantie, met algemeene stemmen goedgekeurd in ontvang tot 44331.39® en uitgaaf 43680.28 en alzoo sluitende meteen voordeelig saldo van ƒ651.11®. Welke som in de eerstvolgende rekening in ontvang zal behooren te worden verantwoord. Het nog aan de orde gestelde onderwerp wordt, wegens het vergevorderde uur, tot eene volgende Vergadering uitgesteld, waarna de Vergadering is gescheiden. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 5