mer als Burgemeester van Weill; en benoemd tot Burgemeester van Bemmel C. A. L. Baron van Hugenpoth; van Wychen en Balgoy, P. Vemer; en van Valburg en Loenen en Wolferen, G. de Harlog. Bij Rod. besl. van den 19dcn is benoemd tot Ontvanger der registratie en domeinen te Enkhuizen, de Heer C. L. A. B. van Ghert, thans Ontvanger der registratie en domeinen te Gennepalsmede tot Directeur van het Post kantoor te Goes de IleeT A. Donker, thans Directeur van het Postkantoor te Edam. Met genoegen verneemt men, dat H. M. de Koningin thans van hare jongste ongesteldheid volkomen hersteld is. Met leedwezen verneemt men dat H. K. H. Prinses Frederikbij ver nieuwing ongesteld is gewordenzoodat zij hare vertrekken houdt. Bij het Depart, van Financiën is ontvangen eene som van ƒ50door een R. K. Priesterzich teekenende J. F. A. V. D. M. onder het postmerk 's Herto genbosch van den IS111"1 dezer, ten behoeve van 's Rijks schatkist ingezonden. Naar men verneemt zal door den Baron Doblhoff Minister van Z. M. den Keizer van Oostenrijk ter gelegenheid van het huwelijk van zijn Souverein een schitterend feest gegeven worden. Gisteren middag heeft aan het diner bij den Heer Gevers van Ende geest, President van de Holl. Maats, van Landbouw en Voorzitter van het gehondene Congres op het Huis ten Boscheen groot deel der leden van dit congres, deel genomen. De Tweede Kamer is tot hervatting harer werkzaamheden bijeengeroe pen tegen Dingsdag 2 Mei aanst. De Heer de Belmont, Zaakgelastigde van de Vereenigde Stalen van Noord-Atnerika bij het Nederl. Hof, is met zijne familie van Parijs in deze residentie teruggekeerd. Men verneemt dat reeds voor het aanstaande badsaisocn op het Stedelijk Badhuis te Scheveningen bestellingen voor zeer aanzienlijke familien gedaan zijn. AMSTERDAM, 21 April. Z. M. zal den 24stcn dezer met den gewonen beurstrein alhier komen en acht dagen verblijven. Z. M. zal den 25sten en 26sten aan de Burgerlijke en Militaire overhe den, als ook aan andere personen, alhier gehoor verleenen. Z. M. heeft op het verzoekschrift van den Heer W. Ramanbewilliging verleend tot het oprigtcn der Amsterdam-Harburger Stoomboot-maatschappij welke alhier gevestigd zal zijn. De Hooge Raad heeft uitspraak gedaan in zake de Burgemeester van Amsterdam, tegen L. M. de Hond, en heeft beslist, dat op eigenaars van percelen de verpligting tot onderhoud van kaden en wallen niet rust. Gisteren zijn alhier door M. van Veen en J. II. Baggelaar ter markt gebragt de eerste doperwten en peulen, geteeld door de tuiuders van Roelof- Arendsveen. HARDERWIJK, 30 April. Den 309tcn dezer zal van bier vertrekkenom op den lsten Mei daaraan volgende over te gaan aan boord van het schip Noord-Holland, gezagvoerder F. C. Overeeinliggende op stroom voor Rotterdameen detachementsterk 56 onderofficieren, bestemd naar Suriname, onder bevel van den 2den luite nant der infanterie N. F. Spencermedcgcleider de officier van gezondheid 2de klasse F. W. L. Tydeman en de apotheker 3de klasse A. Andriessen. 's HERTOGENBOSCH, 20 April. Den 17den dezer hield de Afd. der Nederl. Vereeniging tot Afschaffing van Sterken Drank eene bijeenkomst. De Heer Mr. J. D. W. Pape onlangs door Z. M. tot lid van den Hoogen Raad benoemd, deed voor de vuist eene toe spraak, welke diepen indruk maakte. In den nacht tusschen 17 en 18 dezer is te Handel, onder de gemeente Gemert, een brutale en stoute diefstal gepleegd. Dieven hebben met eene ladder een der ramen van de R. K. kapel, aan onze Lieve Vrouw gewijd, be klommen eenige glasruiten uitgesneden en zich met touwen in hel heiligdom gelatendaar hebben zij het beeld van onze Lieve Vrouw van de kostbaar heden als zilveren kroonenschcptergouden kruis en andere voorwerpen van waarde beroofdvervolgens een goud alziend oog uit het tabernakel ge scheurd en geroofd en wijders alles medegenomen wat van waarde en tilbaar was, zij hebben toen door de door hen van binnen geopende deur de kapel verlaten, met achterlating van de gebruikte ladder en het touwwerk. De Heer Regler-Commissaris en de Heer Officier van Justitie, bij de Arr.-Reglb. te Eindhovenzijn derwaarts om de zaak te onderzoeken en zoo mogelijk de misdadigers op te sporen. MAASTRICHT, 20 April. Te Hoenshroek is eergisteren avond eene vreeselijke misdaad gepleegd. Een jongeling is in die gemeente gedood door middel van eene knods of zwaren slok. Hij moet bij het verlaten van de herberg door den slag getroffen zijn, want de ongelukkige is niet oogenblikkelijk bezweken, maar heeft nog de kracht gehad om op te staan en naar de herberg terug te keerenwaar hij kort na zijne binnenkomst is overleden. Hbl BUITENLANDSCtlE BERIGTEN. ENGELAND. LONDEN, 19 April. Hel jaarlijksch feestmaal jl. Dingsdag, door den Lord-Major van Londen gegeven, werd ook bijgewoond door den Heer Seymour, Gezant aan het Rus sische Hof. Een aan de diplomatieke dienaren des lands gebragten feestdronk beantwoordende, zeide hij onder anderen: Het door ons land aangenomen diplomatieke stelsel is eenvoudig: het bestaat daarin dat de Gezant, Zaakge lastigde of Consul zijne oogen zoo wijd mogelijk open houdt, en naar zijn land overbrieft wat hij opmerkt en niet wat zijne Regering het liefst zou vernemen. Dit stelsel wordt helaas niet door alle buitenlandsclie, met name niet door de Russische gevolgd. Ware dat stelsel door de Russische diplo maten gevolgddan zougeloof ikde ramp des oorlogs verhoed zijn ge worden. Doch de voorstelling die aan Rusland van Europa's toestand gege ven wordt, is veelal onjuist, ja geheel valsch. De dienaren dier Mogendheid schreven aangaande de provinciën van het Turksche rijk, dat er dag op dag gruwelen aan de Christenen werden begaan, priesters vermoordkerkgebouwen in aseh gelegd, en meer andere dingendie mij de hairen deden te berge rijzen, tot dat ik ten laatste ontdektedat in al die verhalen geen woord waarheid was. Wat werd uit Konstantir.opel geschreven Dat de belangwekkende pa tient, de Sultan, meer en incer verergerde, en dat hij zelfs stijfhoofdig weigerde de artsenij te gebruiken die de Keizerlijke geneesheer de goedheid had hem voor te schrijven. Wat uit Londen? Dat John Buil zich alleen om belangen van stoffelij- ken aard bekommerde; dat hij het hoofd vol had van beurszaken; dat hij zeer gezet was op de genietingen der aarde, en gansch niet gezind om in de goede zakendie hij deedstoornis te brengen door zich te mengen in zaken die hem niet regtstreeks aangingen. Wal omtrent Frankrijk? Dat land werd telkens voorgesteld als ter naau- wernood aan eene nieuwe revolutie ontsnapt en alleen op het verhoeden eener andere bedacht zijnde. Men schreef dat de handelsstand geen ander streven kende dan in den korist mogclijken tijd rijk te worden; dat de Fransche Regering ook in zijne denkwijze Keizerlijk en alzoo Rusland toege negen was; en bovenal werd het denkbeeld eener naauwe aansluiting tusschen Engeland en Frankrijk als iets onmogelijks, iets fabelachtigs voorgesteld. De Engelsche Gezant was wel op zijnen post; maar, weinig in tel. Hij deed wat hij kon; maar zijne stem was zwak; alleen wat in het Russisch en niet wat in het Engelsch tot den Keizer gezegd werd, had eenigen in vloed. Ware er onder zijne Raadslieden een man van moed en karakter ge weest, die hem de volle waarheid had gezegd, dan zou Keizer Nicolaas, daarvan houd ik mij overtuigd, geheel anders hebben gehandeld; dan zou Engeland thans niet in oorlog zijn met een land, waarmede wij lang in zeer vriendschappelijke betrekking gestaan hebben; een land, hetwelk veel toege negenheid voor Engeland had, en geen wonder, daar het de helft zijner pro ducten aan Engeland verkocht en vooruit betaling ontving. De Heer Sey mour besloot zijne rede met eene lofspraak op de regtschapen staatkunde van de Fransche Regering en op Keizer Napoleon III, dien hij den vriend des vredes, den verdediger van Europa's onafhankelijkheid noemde. De Lords der Admiraliteit hebben aan Lloyds medegedeeld, dat zij op nieuw transportschepenmetende te zamen 800 ton noodig hebben. Deze schepen zullen voor 4 maanden gehuurd worden, doch op voorwaarde dat zij geen guano hebben vervoerd. Dit laatste geschiedt uit een gezondheids-oogpunt. De Admiraal Napier heeft aan zijne regering berigt, dat hij de verwe- ringsmiddelen der Russen in de Oostzee en de moeijelijkheden van eenen aanval nog grooter gevonden heeft, dan hij verwacht had. De Times zegt, dat te oordeelen naar handelsbrieven uit Rusland, de toestand der handelshuizen in dat rijk steeds slimmer wordt. Te Petersburg stond het papierengeld der Regering den 8sten dezer 12 pCt. onder pari. Uit Riga van den 7den wordt het faillissement gemeld van Iwan Schaposchaikoff, een groot speculant in talk en olie, met ongeveer 85,000 In het verlies moeten, naar men zegt, alleen Russische huizen betrokken zijn. Lord IlowdenEngelsch Gezant te Madridheeft bij de Spaansche Re gering aanzoek gedaan om de Spaansche havens voor de Russische schepen te sluiten, ingeval Rusland kaperbrieven mogt afgeven. Van den 8sten Janunrij tot 9 April dezes jaars zijn van Cork 5905 landverhuizers vertrokken. In ditzelfde tijdsverloop gedurende 1853 bedroeg dit aantal 8833. De berigten uit Ierland nopens de te velde staande gewassen luiden zeer voldoende; inzonderheid is dit met de aardappelen het geval. FRiKHRIJK. PARIJS, 18 April. De Generaal Bizot, Kommandant der polytechnische school, is benoemd tot Opperbevelhebber der genie-troepen bij het expedilieleger in de Levant. De Maarschalk de Saint Arnaud begeeft zich niet regtstreeks naar Gallipoli; hij zal aldaar eerst den 10dcn Mei aankomen en zijnen weg over Athene nemen om eene dringende en waarschuwende aanvrage om ophelde ringen aan Koning Otto over te brengen. Terwijl men verwachtte dat de Hertog van Cambridge zich te Toulon of Marseille naar het Oosten zou gaan inschepen, heeft het algemeene ver bazing gewekt dat hij naar Weenen is gereisd sommigen maken hieruit op dat hij met eene bijzondere zending is belast, doch anderen meenen, dat alleen de voltrekking van het huwelijk des Keizers van Oostenrijk tot deze verandering in het eerste reisplan aanleiding heeft gegeven en dat de Hertog, na te Weenen de huwelijksplegtigheden te hebben bijgewoond, zich te Triest naar Konstantinopel zal inschepen. De Moniteur bevat het berigt dat het eskader naar de Oostzee bestemd, onder bevel staande van den Vice-Admiraal Parseval Deschènes, eerstdaags de haven van Brest zal verlaten en een korps landingstroepen zal overbren gen, uit infanterie en artillerie bestaande. Het telt 23 schepen met 1250 stukken geschut. De stoomschepen hebben gezamentlijk 1790 paardenkracht. Het eskader in de Zwarte Zee, onder den Vice-Admiraal Hamelin, aanwezig, lelt 26 schepen met 1120 stukkenwaarvan de sloomvaartuigen 4960 paar-

Leydse Courant | 1854 | | pagina 2