4°. Onderhandsche verhuring van hel huis naast de Witte Poort. Na deliberatie is met algemeene stemmen besloten dit huis voor den tijd van een jaar te verhuren aan Louisa Caspers Wed. van Hendrik Zemel. Het lid van der Hoeven verlaat de vergadering. 5°. Onderhandsche verhuring van de Gehoorzaal aan het Muziek gezelschap Musis Sacrum. Met algemeene stemmen is besloten aan dit Muziekgezelschap voor een jaar de Gehoorzaal te verhuren. 6°. Yoordragt tot af- en overschrijving op den staat van be grooting 1854. Deze voordragt is na deliberatie met algemeene stemmen aan genomen. 7°. Request van L. Verhaaf omtrent het gesloten houden van den Burg op den tweeden Pinksterdag. Bij de beraadslaging over dit onderwerp stelt het lid Taets van Anierongen voor dat aan den adressant de verzochte remissie worde verleend, mits hetgeen tot hiertoe op den tweeden Pink sterdag plaats had ook zelfs in den loop van het jaar niet voor- valle, waarna het voorstel van Burgemeester en Wethouders, strekkende tot vermindering zijner huurpenningen jaarlijks met 200, met algemeene stemmen wordt aangenomen. 8°. Suppletoire begrooting van het H. G. of Armen Wees- en Kinderhuis. Overeenkomstig het voorstel van de Commissie van Einantie, wordt deze begrooting met algemeene stemmen aangenomen. De leden Taets van Anierongen, van Kaathoven en Huyser hebben, als Regenten over dit Gasthuis, aan de stemming geen deel genomen. 9°. Benoeming van een Curator aan het Stedelijk Gymnasium. De Heeren Taets van Ainerongen, van Outeren en de Moen tot stemopnemers aangewezen zijnde, is gebleken dat op Prof. J. Geel zijn uitgebragt 11 stemmen, en op Prof. A. Rutgers 10 stemmen, weshalve Prof. J. Geel benoemd is tot Curator voor het Stedelijk Gymnasium. Nu wordt overgegaan tot de benoeming van 2 leden om met het lid Lisman omtrent de rekening van het Werkhuis 1853 te dienen van berigt en raad. En worden hierbij uitgebragt op den Heer Gevers 14, le Poole 11, Leembruggen 4, Lezwijn 3, Huyser 3, Sikkel Groos 3, Olivier 2, Stoffels 1 en van der Boon Mesch 1 stem. Zoodat tot leden dezer Commissie worden benoemd de Ileeren Gevers en le Poole. De Heer Siegenbeek verlaat de vergadering. 10°. Rekening van de Plaatselijke Schoolcommissie 1853. Overeenkomstig het Rapport van de Commissie van Finantie wordt deze rekening in Ontvang tot een bedrag van f 114B6.095 en in Uitgaaf1185f>.31s sluitende met een nadeelig Saldo van310.22 met algemeene stemmen aangenomen, onder bepaling dat dit na deelig Saldo in de eerstvolgende rekening in uitgaaf zal worden gebragt. Waarna de vergadering is gescheiden. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 6