KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. DHR (Behoorende bij de Leydsche Courant van ó4 ^4pril Ó854, JY°. 4-5.) -O-OOO-O O O-O-O-C-d- Zitting van 13 April. Afwezig de IIH. ten Sande en Bucaille. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. Bij de goedkeuring der notulen wordt door het lid de Moen voorgesteld op een vorig raadsbesluit terug te komen, en te be palen dat de rekening van het Werkhuis voor 1853, moge worden gesteld niet in handen van de Commissie van Finantie, maar, vermits twee leden dezer Commissie tevens zijn leden van de Commissie van het Werkhuis, in handen eener bepaalde Com missie ad hoe. Waarop de Commissie toezegt dit nader in deliberatie te zul len brengen. De Burgemeester deelt mede dat bij hem zijn ontvangen de volgende stukken 1°. Een Provinciaal blad van Zuidholland N". 38, houdende voorschriften betreffende de inrigling der Gemeente-rekening en van het model dier rekening. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland van 28 Maart 1854, houdende goedkeuring van het Raadsbesluit van den 16 Februarij bevorens, waarbij de tijd tot het jaarlijks houden van de kermis wordt veranderd en bepaald op de laatste volle week van Julij. Aangenomen voor kennisgeving. De Burgemeester legt vervolgens over de sedert de laatste Raads vergadering ingekomene stukken, als: 1°. Een adres van Mrcn Regenten der R. C. Armen en Weezen, betreffende de achterstallige administratie van de jaren 1848 en 1849. Is besloten dit stuk te stellen in handen van de Commissie van Finantie, met verzoek hierop spoedig te dienen van berigt en raad 2". Zes bestekken van Geineente-Fabricagewerkenals: Omtrent het veranderen en verbreeden van een bruggetje langs de Haarlemmervaart. b. Omtrent de aanneming van de brug over de Haarlemmer vaart aan de Duivenvlugt, genaamd de Poslbrug. c. Omtrent het opvoegen en repareren van sommige gedeelten der gemetselde wallen binnen deze Stad. d. Omtrent het schoonmaken en invoegen der gemetselde bruggen binnen deze Stad en langs de Singelgrachten. e. Omtrent het veranderen van twee steenen bruggen in platte bruggen met houten dekken. Omtrent het leveren van eenige meubelen voor de Militaire Gazernegebouwen. Deze stukken ter visie nedergelegd ter Leeskamer. 3". Een request van Stads Doctoren, houdende verzoek tot bekoming van een afschrift van het Rapport van HI1. Gecommit teerden tot de administratie der ver. Gasthuizen. Na deliberatie is besloten dit verzoek in overweging te nemen bij de behandeling van het 3<ls op heden aan de orde gestelde onderwerp. 4°. Een nader Rapport van de Commissie tot de huishoudelijke verordeningen omtrent de Verordening betreffende de kinder ziekte. Ter visie leggen Ier Leeskamer. De Burgemeester stelt in behandeling het door het lid de Moen gedaan voorstel. Na deliberatie wordt hiertoe besloten. Aan de orde der beraadslaging is: 1°. Instructie van den Secretaris en den Ontvanger. Op het rapport van de Commissie tot de huishoudelijke veror deningen, stelt de Burgemeester voor, omtrent de instructie van den Secretaris het opmaken van het register der boeken en stuk ken op het Raadhuis aanwezig, te stellen op 1 Januarij 1856, en tevens dat de Commissie de instructie van den Ontvanger gelieve terug te nemen, daar het heden overgelegde Provinciaal blad welligt in deze eene verandering kan vorderen. Tot het laatste heeft de Commissie zich bereid verklaard; met de voorgestelde wijziging is de eerstgenoemde instructie met al- gemeene stemmen aangenomen. 2°. Voorstel betreffende het Stedelijk Ziekenhuis. Dit voorstelstrekkende om met de eigenaars der huizen staande op het terrein tot vergrooting van het Ziekenhuis in on derhandeling te treden, om die gebouwen ten behoeve van deze Gemeente aan te koopen, is na deliberatie met 21 tegen 2 stem men, zijnde die van de leden Krantz en Gevers, aangenomen. 3°. Stukken aangaande de behandeling der zieke armen in het Caecilia Gasthuis. De Burgemeester doet omtrent deze stukkennamens Burge meester en Wethouders het navolgende voorstel: Burgemeester en Wethouders stellen aan den Gemeenteraad voor, om naar aanleiding van het Rapport van Gecommitteerden voor het Cecilia Gasthuis, en ten gevolge van dienaangaande ge wisselde stukken, betreffende de behandeling der zieke armen in genoemd Gasthuis door Slads-Doctoren, zonder in eenig bepaald onderzoek te willen treden over de meer of mindere nalatigheid in het waarnemen van hunne betrekking aldaar, met hen te spreken en hen hunne instructie te herinneren en tot de stipte nakoming daarvan aan te sporen. Na deliberatie wordt dit voorstel in rondvraag gebragt en met 19 tegen 4 stemmen, zijnde die van de leden Cock, Olivier, Ysselsteyn en Leembruggen, aangenomen. Nu stelt de Burgemeester voor, ook na eene opmerking van het lid van der Hoevenhet adres van Stads Doctorenwaarbij gevraagd wordt een afschrift van het laatst door Gecommitteerden ingediende stukaan te houden. Nadat eenige leden hunne consideratiën hadden uilgebragt, wordt door het lid van der Hoeven het voorstel geamendeerd dat nu worde bepaald, dat bijaldien Stads Doctoren een afschrift mogten blijven verlangen, hun zulks zal worden gegeven. Door het lid Lisman wordt vervolgens als motie van orde voorgesteld, dat dit stuk thans niet kan worden behandeld, als niet aan de orde van den dag zijnde gesteld. Dit voorstel wordt met 13 tegen 10 stemmen verworpen. Tegen stemden de HH. Cock, Luzac, Olivier, van der Boon Mesch, KrantzTaets van Amerongenvan OulerenYsselsteynvan Kaathoven, Siegenbeek, Stoffels en van der Hoeven. Voorts het voorstel van den Heer van der Hoeven in rond vraag gebragt zijnde, wordt dit met algemeene stemmen aange nomen. Het lid Adriaans verlaat de vergadering.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 5