KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Behoorende bij de Leydsche Courant van 24 Februarij Ó854JY°. 24.) DER ^xyo-OO O-OO-o-o- Zitting Tan 23 Februarij. Afwezig de HH. Cock, van Outeren, le Poole, van der Hoeven, Lezwijn, Taets van Amerongen, Gevers, Olivier, de Breuk en Lisman. De Notulen der vorige Vergadering gelezen en goedgekeurd zijnde, is mededeeling gedaan van het rapport der Commissie, benoemd bij het ontstaan der Cholera Asiatica binnen deze ge meente. Na eenige deliberatie wordt dienaangaande besloten, dit stuk voor kennisgeving aan te nemen, onder dankbetuiging aan den Heer de Moen en de overige HH. die deze Commissie hebben uitgemaakt voor hunne in deze belangloos bewezene ge- wigtige diensten, met uitnoodiging levens deze Commissie nog niet te willen ontbindenmaar alsnog bij voortduring te blijven uitmaken, terwijl voorts wordt goedgevonden de rekeningen de zer Commissie te stellen in handen van de Commissie van finantie ter fine van berigt en raad. Zijn daarna overgelegd de volgende, sedert de vorige zitting, ingekomen stukken, als: 1°. Een rapport van Burgemeester en Wethouders op de missive van den Staatsraad Commissaris des Konings betreffende de ver pleging van veroordeelde bedelaars in de Gestichten der Maat schappij van Weldadigheid. 2°. Adressen van J. II. J. Casteelen eri J. A. J. Steyger, Steen houwers alhier, tot het beleggen met steen van gemeentegron den met bijbehoorende rapporten van Burgemeester en Wethouders. 3°. Het rapport van de Commissie benoemd tot het geven van advies en raad betreffende de reglementen van orde van dezen Raad en van het Collegie van Burgemeester en Wethouders. Al deze stukken in de leeskamer nedergelegd. 4°. Eene suppletoire begrooling van Mn. Regenten van het II. G. of Arme Wees- en Kinderhuis, op de begrooting van dat Godshuis, dienst 1853. Gesteld in handen der Commissie van Finantie. 5°. Nog eenige adressen voor de opengevallen betrekking van torenwachter, als van: J. Buis, A. Hakkaart, C. Hansen, J. J. Pommée, W. van Riet en A. Wassenburg. Wordt besloten deze stukken ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen, en inmiddels Burgemeester en Wet houders uitgenoodigd om aangaande de gedragingen van deze en vroegere adressanten informatiën in te winnen; terwijl voorts op voorstel van den Burgemeester wordt goedgevonden in de eerst volgende vergadering lol de benoeming overtegaan. Aan de orde der beraadslagingen is: 1°. Het voorstel tot verlenging van den weg langs de Zijl naar Haarlemmermeerpolder. Het rapport der Commissie in wiens handen deze zaak gesteld is geweest, strekt: 1°. Tot verwerping van het voorstel van Burgemeester en Wet houders. 2°. Om bij de Meer-Commissie pogingen aan le wenden dat zij besluite tot het leggen van een brug in de ringvaart bij de Lisserlaan. 3°. Een naauwkeurig onderzoek omtrent het voorstel van den Burgemeester van Alkemade in te stellen, tot het leggen van een weg naar de Oude Wetering. Op het voorstel van den Heer van der Boon Mesch worden de voorstellen sub 2° en 3° in rondvraag gebragt en daarna met algemeene stemmen aangenomen. Daarna is nog door den Burgemeester medegedeeld dat de leden van Outeren en Gevers wegens ambtsbetrekking en het lid Lisman wegens ziekte verhinderd waren deze vergadering bijtewonen. 2°. De dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland van den 14 dezer maand, waarhij authorisatie is verleend tot benoe ming van J. A. van Dijk als onderwijzer aan eene der Stads Armenscholen alhier. Wordt met 13 tegen 1 stemmen, die van het lid van Kaat- hoven besloten deze voor kennisgeving aan te nemen en alzoo daarop over te gaan tot de orde van den dag. 3°. De bestekken omtrent de Vergrooting van de Kazerne aan de Morsch poort. Deze worden met algemeene stemmen zoodanig als zij zijn liggende goedgekeurd en alzoo vastgesteld. 4". Het rapport van de Commissie voor de Verordeningen waarbij straf is bedreigd, betrekkelijk de geldigheid der bestaande Verordeningen. Aangenomen voor kennisgeving. 5°. Het adres van de gaarders en adsistent-gaarders bij de plaat selijke belastingen tot bekoming eener gratificatie. Conform het rapport der Commissie van finantie wordt met algemeene stemmen besloten op dit verzoek afwijzend te beschikken. Zoo ook omtrent het onderwerp sub 6°, zijnde het verzoek van den omroeper J. Bruiman, om hem als Stads ambtenaar met eene kleine jaarlijksohe toelage te ondersteunen, waarvoor hij de verpligting op zich neemt om alle publicatiën van gemeentewege te doen. 7°. Het verzoek van den apotheker en chemist B. J. Fornara verzoekende vrijdom van plaatselijken accijns voor 10 vaten Bin- nenlandsch gedisteleerd ad 168°, lot bereiding van aethers, spiritualiën en chemicaliën. Hierop is door het lid van Kaathoven voorgesteld dit adres aan te houden lot dat een onderzoek te dier zake liebbe plaats gehad te Haarlem, waar een soortgelijk verzoek schijnt toegestaan te zijn, en te Rotterdam, waar het tegendeel plaats heeft. Met dit voorstel heeft de Vergadering zich met 13 tegen 1 stem men, zijnde die van het lid Krantz, vereenigd. 8°. Het nader verzoek van A. E. Blomom vrijstelling der betaling zijner schutterlijke kleeding. Dit verzoek is met 9 tegen 5 stemmen gewezen van de hand. Voor de 1IH. van der Boon Mesch, Siegenbeek, van Kaathoven, Adriaans cn Sikkel Groos. 9°. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan de schutterpligtigen F. D. 11. Pull, W. Swaan, W. Engelen, J. P. HeinerikA. van der Grint en P. Longepée vrijstelling te verlee- nen van de betaling hunner schutterlijke kleeding. Hiermede heeft de Vergadering zich met algemeene stemmen vereenigd. 10°. De Rekening van Mren Regenten der R. C. Armen, en 11°. Van Regenten van het R. C. Wees- en Oudeliedenhuis beiden over 1852. Beide deze rekeningen zijn met algemeene stemmen goedge keurd, behoudens dat Regenten der R. C. Armen binnen drie maanden eenen volledigen staat inzenden van de gedane ontvangsten en uitgaven over 184S en J849. 12°. de Voordragt van Curatoren van het Stedelijk Gymnasium lot het verleenen eener gratificatie even als vroeger aan den Claviger Conform het rapport van de Commissie van finantie wordt op grond der daarbij aangevoerde redenen met 7 tegen 6 stemmen besloten, deze voordragt voorloopig niet toetestaan. Tegen de II. H. Stoffels, v. d. Boon Mesch, Siegenbeek, ten Sande en Adriaans. Waarna de Vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAÜ.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 5