meentefondsen te gemoet te komen, terwijl omtrent laatstge noemde mede conform de gemelde voordragt met 10 tegen 9 stemmen besloten is, zijn verzoek niet in te willigen, en hem alzoo genoegzaam gegoed te beschouwen orn voor een vierde ten bedrage van 6.19, in die kosten, te betalen, terwijl reeds bij raadsbesluit van 21 November 11. besloten is, hem voor de overige 6/4 daarin uit de gemeentefondsen te gemoet te komen. Tegen hebben gestemd de HH. Sikkel Groos, le Poole, Luzac, Stoffels, Siegenbeek, Leembruggen, Taels van Amerongen, Yssel- steyn en de Voorzitter. 5°. Het verzoek van de gezamenlijke Vleeshouwers, om in de Vleeschhal ook kalfskoppen en pooten te mogen verkoopen. Bij het rapport van de Comissie voor de Verordeningen waar tegen straf is bedreigd, wordt voorgesteld, dit verzoek voor geen gunstige beschouwing vatbaar te achten, ter voorkoming van mis bruiken die daardoor zouden kunnen ontstaan. Met welke voor dragt de Vergadering zich met 16 legen 3 stemmen, die van de Heeren le Poole, Bucaille en Leembruggen heeft vereenigd. 6°. Het verzoek van de Wed. Lut, en M. C. van Leeuwen, om even als zulks voorheen plaats vond, in de Penshal te mogen verkoopen. Ook ten dezen opzigte heeft de Vergadering zich vereenigd niet het rapport van bovengemelde Commissie, en met 18 tegen 1 stemmen die van het lid Stoffels beslotenhet verzoek der re- questranten niet toe te staan. 7°. De Voordragt van Burgemeester en Wethouders ter benoe ming eener Commissie om te dienen van berigt en raad, omtrent de missive van den Staadsraad Commissaris des Konings in deze Provincie in dato 19 Dec. jl.omtrent de betaling der kosten van verpleging van veroordeelde bedelaars aan de Maatschappij van Weldadigheid. Na deliberatie is de voordragt met 12 legen 5 stemmen, zijnde het lid Siegenbeek gedurende de stemming afwezig, verworpen, en zijn alzoo Burgemeester en Wethouders uitgenoodigddit onderwerp ingevolge art. 179 lilt. s. der Gemeentewet behoorlijk voor te bereiden. Voor hebben gestemd de Leden Bucaille, Gevers, Stoffels, Le- zwijn en de Voorzitter. 8°. De benoeming van een Voorzitter voor het onderbureau en van leden voor de bureaux van stemopneming bij de Verkie zing van één lid voor den Gemeenteraad; alsmede van Plaatsver vangers. Nadat het lid Le Poole inmiddels de Vergadering had verla ten, en de Leden van der Boon Mesch, Siegenbeek en Lisman waren aangewezen om met de Burgemeester het bureaux van stemopneming voor de benoemingen in deze Vergadering, uit te maken is men tot de stemming overgegaan. 1° Foor den Voorzitter van het Onderbureau. Waarbij met 17 stemmen zijn uilgebragt op de HH. Bucaille 13, Lezwijn 2, Gevers 1 en Lisman 1 stemmen. Zoodat als zoodanig is benoemd de Heer Bucaille. 2°. Foor leden van het Hoofdbureau. Waarbij zijn uitgebragt op de IIH. ten Sande 13, de Breuk 13, IJsselstijn, Sikkel Groos en Lisman ieder 2, en van der Boon Mesch en Taets van Amerongen ieder 1 stemmen. Zijnde alzoo de beide eerstgenoeinden als zoodanig gekozen. 3°. Foor leden van het Onderbureau. Hiervoor zijn uitgebragt op de HH. IJsselsteyn 12, Lisman 9, Taets van Amerongen 3, van der Boon Mesch en le Poole 2, en Cock, Siegenbeek, Leembruggen, Oliver, Gevers en ten Sande ieder 1 stemmen. Zoodat de leden IJsselstijn en Lisman als zoodanig zijn be noemd. Nog zijn op voorstel van den Burgemeester alle de overige raadsleden als plaatvervangers benoemd. 9°. Een adres van de fabriekanten J. J. Krantz en Zoonver gunning verzoekende tot het leggen van een houten duiker door de straat tot in de Oude Vest, ter verkrijging van genoegzaam water in hunne fabrijk. Conform de voordragt van Burgemeester en Wethouders is met algemeene stemmen, waaraan evenwel door het lid Krantz geen deel is genomen, tot toewijzing van dit verzoek besloten, mits de requestranlen eene jaarlijksche recognitie zullen betalen van 1.50. Hierna is de Vergadering uit hoofde de tijd te ver verstreken is, tot nadere bijeenroeping gescheiden. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1854 | | pagina 6