KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Behoorende bij de Leydsche Courant van 08 Januarij d8S4Jf°. 8.) DER -ooo-O-O 0 O-O O O-o- Kitting van 16 Januarij. Afwezig de IIII. Bake, Cock, Adriaans, van Kaathoven en van Outeren. De Notulen der vorige vergadering zijn gelezen en goedge keurd. Zijn vervolgens door den Burgemeester overgelegd de navol gende, sedert de jongste zitting, ingekomen stukken, als: 1°. Adressen van de Kerkeraden der Nederduitseh en Walsch Hervormde gemeenten, van den Senaat der Hoogeschool en van eenige ingezetenen, allen betrekkelijk het voorstel tot afschaffing der Kermis. 2°. Rapport van Burgemeester en Weihouders op het adres van Jozef Kallenberg om eene grondrente op een hem toebehoorend huis geheven wordende, in overeenstemming te brengen met den titel. Al deze stukken in de Leeskamer nedergelegd. 3°. Voordragt van Burgemeester en Wethouders, waarbij na de herziening in dit jaar bepaald, het reglement van orde van dat Collegie aan de goedkeuring dezer Vergadering wordt on derworpen. Wordt besloten dit stuk te stellen in handen van de Commissie die met de herziening van het Reglement van orde dezer Ver gadering en van de Instructiën van den Ontvanger en den Se cretaris zal worden belast. 4°. Voordragt van Curatoren van het Gymnasium, verzoekende dat aan den Claviger, even als vroeger, weder eene gratificatie van 60 zal worden toegekend. Gesteld in handen der Commissie van finantie ten fine van berigt en raad. Alsnu is aan de orde van den dag: 1°. Een adres van J. HopmanDistillateur en Likeurstoker alhier, verzoekende afschriften van de stukken, welke betrekking hebben lot de invoering hier ter stede, van den Thermometer Alcoömetrique van Lerebours en Secretan, ten einde te kunnen beoordeelenof voor hem daarin eenige bezwaren voorkomen, die zijn middel van bestaan zouden kunnen belemmeren. Bij het ten deze overgelegd rapport van Burgemeester en Wet houders wordt voorgesteld aan den adressant te kennen te geven, dat overmits deze stukken, zoodanig als zij zijn liggende, voor den adressant van geen belang zijn, er geene termen zijn gevon den om gunstig op zijn verzoek te beschikken, welke voordragt evenwel met 13 tegen 7 stemmen is verworpen j en alsnu het verzoek zelve in stemming gebragt zijnde is ook dit verworpen met 11 tegen 9 stemmen, en alzoo besloten dat in zijn verzoek niet kan worden gelreden. Yoor het rapport van Burgemeester en Wethouders hebben ge stemd de leden Luzac, Bucaille, Stoflels, van der Boon Mesch, Lisman, Lezwyn en de Voorzitter, en voor het verzoek de leden le Poole; Olivier, van der Hoeven, Gevers, Siegenbeek, de BreukLeembruggenTaets van Amerongen en Ysselsteyn. 2°. Een adres van eigenaren van den Schouwburg, verzoekende eene tegemoetkoming uit de gemeentekas in de kosten van daar- stelling van het gazlichten daarenboven eene jaarlijksche toe lage van f 1500 te beginnen met 1 Januarij 1854, onder zooda nige voorwaarden als de Raad zal vermeenen te behooren. Burgemeester en Wethouders, in wier handen deze zaak was gesteld geweestten eindena de requestranten te hebben gehoord deze Vergadering te dienen van berigt en raadconcludeerden bij hun deswegens uitgebragt rapport, om in zooverre aan hun verzoek te voldoen, dat aan de adressanten voor den tijd van vijf jaren eene jaarlijksche toelage van ƒ1000.werd verleendmits de zaal behoorlijk met gaz worde verlicht, en geregeld gedu rende de winter avonden, van October tot Paschen, telken 14 dagen eene voorstelling worde gegeven door de Koninklijke Ne- derduitsche tooneellisten uit 's Gravenhageen zij voorts zullen trachten, in die weken, waarin geene voorstelling plaats heeft, de Fransche en Hoogduitsche operisten te engageren, en einde lijk, dat zij voor de noodige verbeteringen en verfraaijngen in de zaal en koffijkamer en aan den voorgevel van het gebouw overeenkomstig de behoefte en den geest des tijds zullen zorg dragen. Bij de deliberatie hierover is door het lid Taets van Amerongen voorgesteld deze zaak Commissoriaal te maken, met uitnoodiging aan de daarvoor te benoemen Commissie, om deze Vergadering binnen drie maanden te dienen van berigt en raad, na dienaan gaande met de adressanten, eigenaars van den Schouwburg, in overleg te zijn getreden. Dit voorstel in stemming gebragt zijnde is hetzelve met 12 tegen 8 stemmen aangenomen. Tegen de leden: ten Sande, le Poole, Luzac, van der Hoeven, Stoffels, van der Boon Mesch, Lezwijn en Ysselsteyn. 3°. Het adres van den len Commissaris van Politie W. Kemna Jr., waarnemende liet O.M. bij het Kantongeregt alhier, verzoekende schadeloosstelling voor de vroeger door hem genotene toelage uit de gemeentekas, voor de waarneming van laatstgenoemde be trekking. Het rapport van de Commissie van Finantie, hieromtrent uitge bragt, strekt om het verzoek voor geene gunstige beschikking vatbaar te achten, waarop, bij de deliberatien hierover, door het lid Gevers als amendement is voorgesteld, aan den adressant, hangende de decisie van Z. M. op het aan H. D. ingediend adres, eene gratificatie van 200.toe te leggen. Tot de stemming hierover overgegaan zijnde, verklaren zich 10 leden voor en 10 leden tegen hetzelve, door welke staking van stemmen het nemen van een besluit, in gevolge Art. 50 der Gein. Wet tot eene volgende vergadering is uitgesteld. Voor hebben gestemd de HH. Luzac, Bucaille, Gevers, Stof fels, van der Boon Mesch, Siegenbeek, Lezwijn, de Breuk, IJsselslijn en de Voorzitter. Tegende HH. Sikkel Groos, ten Sande, le Poole, Krantz, Olivier, van der Hoeven, de Moen, Lisman. Leembruggen en Taets van Amerongen. Het lid van der Hoeven verlaat de vergadering. 4°. De Requesten vau I. van KampenhoutJr, P. II. Straatman, J. H. Landmeter, J. C. van Wijk, H. de Hollander, J. van Leeu wen, J. A. Biesiot, D. Lambinon Jr. en A. E. Blom, allen ver zoekende, om als onvermogend, te worden vrijgesteld van de betaling der kosten voor hunne schulterlijke kleeding. Conform de voordragt van Burgemeester en Wethouders, is na deliberatie met algemeene stemmen besloten de 8 eerstge- noemden als onvermogend te beschouwen, en hen in de kosten voor hunne kleeding als schutters, voor het geheel, uit de ge-

Leydse Courant | 1854 | | pagina 5