"is"— KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. Behoorende bij de Leydsehe Courant van 9 December 3853JV°. 347.) DER o-X>0©0-0-c-e-o- Zitting van 8 December. Afwezig de IIH.: Bake, van der Hoeven en Taets van Amerongen. De Notulen der vorige vergadering zijn gelezen en vastgesteld. Zijn gelezen de volgende dispositiën van Gedeputeerde Staten dezer Provincie, als: lo. van den 29stea November 11., waarbij de begrooting dezer Gemeente voor de dienst van 1854 wordt goedgekeurd; 2°. van den 30stea derzelfde maand, N°. 11, houdende goed keuring van het raadsbesluit van den 24st<m bevorens, tot onder- handsche verhuring van een pakhuis in de Oostvolmolensteeg; en 3°. van den 22sten der vorige maand, N°. 19, daarbij goed keurende de gemeenterekening over 1852. Aangenomen voor kennisgeving. Daarna zijn door den Burgemeester overgelegd, eenige sedert de jongste vergadering ingekomen stukkenals 1°. Adres van den Geneesheer J. van der Vliet te Rotterdam. Aangenomen voor kennisgeving. 2°. Een aantal adressen van dienstpligtige Schuttersverzoe kende vrijstelling van de hun opgeiegde verpligting lot geheele of gedeeltelijke betaling hunner schutterlijke montering. In handen van Burgemeester en Wetlyjuders. 3°. Een rapport van de Commissie ad hoe, in zake de verlen ging van den weg langs de Zijl, op het tot deze zaak betrekkelijk adres van de beurtschippers tusschen deze stad en Deventer. Bij de overige tot dit plan betrekking hebbende stukkenop de Leeskamer nedergelegd. Alvorens tot de behandeling van het 1°. aan de orde gestelde onderwerp: de benoeming van een Bied. et Chir. Doctor, en een Heelkundige voor het Caecilia Gasthuis en de behandeling der Syphilitischenover to gaan, wordt door den Voorzitter mede gedeeld, eene hietoe betrekkelijke van de Commissie voor de huishoudelijke verordeningen ingekomen missive, strekkende tot nadere omschrijving in de eventuele acte van aanstelling, der voorwaarden waarop deze benoeming plaats heeft. Deze missive in behandeling gebragt zijnde is dienovereenkomstig besloten, en voorts goedgevonden bij de aan de orde zijnde benoeming op de in deze gegevene wenken acht te geven. Vervolgens de leden van der Boon MeschLezwijn en Lisman aangewezen zijnde om met den Burgemeester het bureau van stemopneming voor de benoemingen in deze Vergadering uit te maken, is men tot de stemming overgegaan, waarbij zijn uitge- bragt op: de IIH. Junius 10, van Praag Schmidt 4 en Schrant 2 stemmenniemand alzoo eene volstrekte meerderheid van stem men bekomen hebbende wordt tot eene tweede vrije stemming overgegaan en zijn daarbij uitgebragt op de HH. Junius 10, van Praag 6 en Schmidt G stemmen. Weder niemand eene volstrekte meerderheid erlangd hebbende, en de HII. van Praag en Schmidt gelijke stemmen hebbende bekomen, wordt tot eene tusschen- stemming over de beide laatstgenoemde HII. overgegaan, en zijn daarbij uitgebragt op de IIII. van Praag en Schmidt elk 11 slem- men waarna ingevolge het reglement van orde bij het lot is beslist dat tusschen de HH.Schmidt en Juniusde vierde stemming moet plaats hebben, bij welke vierde stemming zich 12 stemmen hebben verklaard voor Dr. W. M. S. Junius en 10 stemmen voor Dr. F. J. J. Schmidt, en alzoo eerstgenoemde tot de bovenge noemde betrekking is benoemd. Bij de stemming voor een Heelkundige in genoemd gasthuis, worden uitgebragt opBI. J. Schretlen 9Longepée 6van Iperen 5 A. L. Schretlen 1 en E. F. Grasstek 1 stemmen. Niemand eene volstrekte meerderheid van stemmen erlangd hebbende, wordt tot eene 2e vrije stemming overgegaan, waarbij op BI. J. Schretlen van Iperen en Longepée elk 7 stemmenen op A. L. Schretlen 1 stem is uitgebragt. Alsnu is tot eene herstemming overgegaan tusschen de 3 Heeren die de meeste stemmen hadden bekomen en zijn daarbij uitgebragt op de HH. BI. J. Schretlen 9A. van Iperen 7 en Longepée G stemmen. Na eenige deliberatie over de vraag of als nu al dan niet eene benoeming geacht moest worden te hebben plaats gehad, wordt besloten tot eene 4® stem ming over te gaan over de HH. BI. J.Schretlen en A. van Iperen, waaraan het lid Groos geen deel heeft genomen, en zijn bij deze laatste stemming uitgebragt op de HH. BI. J. Schretlen 12 en A. van Iperen 8 stemmen, en één billet blanco, zoodat als zoo danig is benoemd BI. J. Schretlen. Alsnu is aan de orde het 2°. punt van beschrijvingde benoe ming van twee leden om met den Burgemeester de Commissie uit te maken tot het teekenen en afgeven der Certificaten voor de Nationale Bïilitie; waarvoor met 22 stembiljetten zijn uitge bragt op de HH. Yselsteyn 20, Gevers 18 en de Breuk 4 stemmen Stoffels en ten Sande ieder ééne stem. Zijnde dus als zoodanig benoemd de leden: G. H. Ysselsteyn en BIr. II. Gevers. 3°. De verkiezing van een' onderwijzer aan eene der Stads Armenscholen. Bij de stemming hierover, uit de personen die zich als sollicitanten hadden aangemeld, en waarvan door de Plaat selijke Schoolcommissie alhier, eene lijst was ingezonden, zijn met 23 billetjes uitgebragt op: J. A. van Dijk 14, F. ten Boekhorst 5, C. G. de Hondt 2 stemmen, en twee billetten blanco. Zijnde alzoo één billet meerder dan het getal aanwezige leden, doch aangezien dit op deze benoeming van geen invloed heeft kunnen zijn, wordt daarop geen verder regard geslagen, en J. A. van Dijk beschouwd als teregt aangewezen, om tot diens benoe ming de vereischte magtiging van het Hooge Bestuur te vragen. 4°. Adres van J. de Graaf om continuatie als pachter van de passagiegelden aan de Spanjaardsbrug en de Zijl. Hierop is, overeenkomstig het ten deze uitgebragt rapport van Burgemeester en Wethouders met 19 tegen 2 stemmen, die van de leden Olivier en Sikkel Groos, besloten het verzoek van den Adressant in zooverre in te willigen dat hij voor den tijd van twee jaren in deze pacht wordt gecontinueerd. 5°. Voorwaarden van aanbesteding a. Algemeene. Bij de deliberatiën hierover wordt door het lid Sikkel Groos voorgesteld, hieromtrent eene Commissie te benoemen, ten einde daarover rapport uit te brengen, welk voorstel in rondvraag gebragt zijnde, met 12 tegen 9 stemmen is aangenomen. Tegen hebben gestemd de leden Bucaille, Luzac, Adriaans, de Breuk, Lezwijn, Stoffels, Ysselsteyn, ten Sande en de Voorzitter. Daarna worden achtervolgens met algemeene stemmen aange nomen b. Die omtrent de levering van 350,000 keijen in 5 jaren. c. Omtrent het onderhoud van het Delftsche trekpad. d. Omtrent de verpachting van de opbrengst der marktgelden van de Beestenmarkt. e. Omtrent eene verkooping van brandhout, lantaarns enz. Deze stukken aangenomen zijnde, wordt tot benoeming eener Commissie naar aanleiding van het voorstel van het lid Sikkel Groos voor de Algein. Voorwaarden overgegaan, waartoe bij stemming zijn benoemd de Leden Sikkel Groos, Olivier en Siegenbeek, zijnde bij de eerste stemming uitgebragt op de leden Sikkel Groos 17, Olivier 10, Siegenbeek en Lisman elk 9, van0uteren7, Cock 5en van der Boon BleschLuzacIe Poolede Bloen Bucaille en de Breuk ieder ééne stemterwijl bij de herstemming tusschen de leden Siegenbeek en Lisman werden uitgebragt op de leden Siegenbeek 11Lisman 8, Luzac 1 stemmen, en blanco 1 billet. Door het lid le Poole alsnu als motie van orde voorgesteld wordende, uithoofde van het ver gevorderd uur de verdere be handeling der aan de orde gestelde onderwerpen aan te houden wordt hiertoe besloten, waarna de Vergadering is uiteen gegaan. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1853 | | pagina 5