nissen KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. Behoorende bij de Leydsche Courant van, 3d October d853ff". d30.) DER -ooo-O-O O- O-O-co- Avondzitting van 27 October. Afwezig de IIH. Cock, Adriaans, van Kaathoven, van der Hoe ven, Gevers en de Breuk. De Notulen der vorige Vergadering zijn gelezen en vastgesteld. Door den Burgemeester is overlegd, eene voordragt van het Raadslid Sikkel Groos, strekkende om in de eerstvolgende Verga dering te besluiten, dat in de maand November dezes jaars zullen worden afgelost, de nog resterende 2000 der negoliatie a 4 pCt. opgenomen bij de Spaarbank van het Leydsche Departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Op de door den Burgemeester gemaakte opmerking dat, vermits hieromtrent nog verscheidene rapporten behooren te worden in gewonnen en alzoo de behandeling van dit onderwerp wel in èètie der eerstvolgende, maar moeijelijk in de eerstkomende raads vergadering zal kunnen plaats hebben, wordt hiermede genoegen genomen, en voorts besloten dit stuk te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders Commissarissen der Stadsbank van Leening en der Commissie van Finanlie. Nadat het lid Leembruggen mede ter vergadering is versche nen, worden de beraadslagingen voortgezet over de begrooling der inkomsten en uitgaven dezer gemeente voor 1854, te begin nen met n°. 114, Kosten der Kamer tan Koophandel en Fabry ken, behoorende tot HOOFDSTUK X. Andere uitgaven, niet onder de vorige hoofdstukken begrepen. Bij de behandeling van dit n°. komt tevens in deliberatie de hiertoe betrekkelijke begrooting der Kamer van Koophandel en Fabrijken, welke met 10 stemmen, hebbende de IIH. Leembrug gen en Krantz als leden dezer Kamer zich van de medestemming onthouden, goedgekeurd zijnde, dit art. dienovereenkomstig wordt vastgesteld. De artt. 115 en 116 worden daarop achtervolgens goedgekeurd en tot de de voorgestelde cijfers vastgesteld. N°. 117. Kosten voor openbare vermakelijkheden en feesten. Hierop wordt door het lid Stoffels voorgesteld dit art. te ver- hoogenj terwijl het lid Bucaille bepaaldelijk voordraagt het art. op 260 vasttestellen, en door het lid van Outeren om in het uitgetrokken cijfer geene verandering te brengenmaar alleen bij de omschrijving van het artikel, tusschen twee haakjes te stellen: voor het uitsteken van vlaggen. Het voorstel van het lid Bucaille in omvraag gebragt zijnde, wordt dit met 15 tegen 3 stemmen, die van de leden van der Hoon Mesch, Stoffels en Bucaille, verworpen, waarna dat van het lid van Outeren met 17 tegen ééne stem, die van het lid Bucaille, wordt aangenomen. De artt. 118122 worden daarna met algemeene stemmen ach tervolgens aangenomen. Het lid le Poole komt ter vergadering. Alsnu lot de behandeling van art. 123, Toelage aan de Ver- eeniging der turfdragers en tonstersgenaderd zijnde, worden de hiertoe betrekkelijke rapporten van Burgemeester en Wethouders en der Commissie van finantie, alsmede het nader adres van het Bestunr dier Vereeniging, aan de overwegingen van de vergade ring onderworpen. Uit deze stukken biijkt Dat bij de primitieve voordragt van Burgemeester en Wethou ders wordt voorgesteld, het huis door den Commissaris bewoond te verkoopen en aan de Vereeniging eene toelage te verleenen van 300waarmede zich de meerderheid der Commissie van finan tie heeft vereenigdterwijl de minderheid dier Commissie deze voordragt voor geene gunstige beschouwing vatbaar achtte. Dat op het adres van de administratie dier Vereeniging, daar bij verzoekende om het huis niet te verkoopen en de toelage te bepalen op 500.door Burgemeester en Wethouders is gerap porteerd, dat die vergadering bij haar eerste rapport moet blij ven volharden, doch verder wordt te kennen gegeven, dat, bij aldien door den Raad in tegenovergestelden zin mogt worden besloten de toelage alsdan niet boven de 400.mogt worden gesteldterwijl eindelijk de Commissie van Finantie ten deze tot geene bepaalde conclusie is kunnen geraken. Het onderwerp alsnu in deliberatie gebragt zijnde, wordt door het lid Lisman voorgesteld, niet tot den verkoop van het huis over te gaan en de toelage te bepalen op 500.en door het lid Sikkel Grooshet huis te verkoopen en de toelage te stellen op ƒ600.welk laatste voorstel evenwel, als geene ondersteu ning vindende, niet in stemming is gebragt. De deliberaliën gesloten zijnde, wordt door den Voorzitter in rondvraag gebragt het huis te verkoopen en de toelage op 300.— te bepalen, hetgeen met 18 tegen 1 stemmen, die van het lid Krantz, wordt verworpen. Waarna met algemeene stemmen be sloten wordt het huis niet te verkoopen en de toelage te bepalen op ƒ400.tot welk bedrag alzoo N°. 123 is vastgesteld, waar mede dit hoofdstuk is afgeloopen. Tot de behandeling van HOOFDSTUK XI. Onvoorziene Uitgaven. zullende overgaan, wordt op voorstel van den Burgemeester besloten, dit Hoofdstuk aan te houden tot de beraadslagingen over de zullen zijn afgeloopen. HOOFDSTUK I. Ontvangsten wegens vroegere diensten 1°. Batig saldo der laatst vastgestelde rekening, wordt, voor zoo ver daaraan niet reeds eene bepaalde bestemming is gegeven zonder beraadslaging aangenomen. 2°. Ook hieromtrent, wordt op voorstel des Voorzitters met 12 tegen 7 stemmen beslotende behandeling tot na de deliberatien over de verdere artt. uit te stellen. Tegen de HH. Lisman, Leembruggen, Bake, Krantz, Taets van Amerongen, Sikkel Groos en de Moen. HOOFDSTUK II. Opbrengst van belastingen en heffingen. De nos. 26 worden achtervolgens zonder beraadslagingen aangenomen. Omtrent N°. 7, Belasting op het geslagt met uitsondering van Varkens- en Schapenvleeschheeft de vergadering zich met alge-

Leydse Courant | 1853 | | pagina 5