K9KT VERSLAG ZITTINGEN VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. Behoorende bij de Leydsche Courant van 28 October 3853Jf°. 329.) OER -o-o-o-O-O^OO-o-oo- Zitting van 26 October. Afwezig de HII. Bucaille, Cock, Adriaans, van Kaathoven, van Outeren en van der Hoeven. De Notulen der vorige vergadering zijn gelezen en goedgekeurd. Door den Burgemeester voorgesteld zijnde, om uithoofde de noodzakelijkheid der spoedige benoeming van een' tweeden Do cent in de Wiskunde aan het Gymnasium, deze benoeming in de vergadering van morgen aan de orde van den dag te stellen, wordt door de vergadering, naar aanleiding van art. 29 van het Reglement van Orde, hiertegen bezwaar gemaakt, waarop door den Voorzitter de benoeming wordt bepaald op heden over acht dagen. Is daarna door den Burgemeester medegedeeld: Eene dispositie van Gedeputeerde Staten dezer Provintie, van den 15 dezer maand N°. 19, daarbij goedkeurende het raadsbe sluit van den 29 der vorige maand tot af- en overschrijving op de begrooting voor 1853. Aangenomen voor kennisgeving. Hierna zijn overgelegd: 1°. Een adres van Armverzorgers der Israëlitische Gemeente, bezwaren inhoudende tegen de geringe subsidie die hun bij de concept-begroottng voor 1854 wordt voorgedragen. 2°. Een rapport van de Commissie voor de huishoudelijke ver ordeningen, strekkende om eene verbetering in de geneeskun dige dienst daar te stellen. Beide stukken ter inzage in de Leeskamer. Aan de orde der beraadslaging is: de Gemeentebegrooting van inkomsten en uitgaven voor de dienst van 1854. Overeenkomstig het voorstel van den Burgemeester wordt be sloten met de Uitgaven een aanvang te maken. HOOFDSTUK I. Huishoudelijk Bestmtr. De Nos. 3642 geven geene aanleiding tot opmerkingen en worden achlervolgens zonder rondvraag aangenomen. Alsnu wordt door het lid Leembruggen voorgesteld of het niet raadzaam zou zijn om elk artikel afzonderlijk in omvraag te bren gen beter dan zulks in eens bij acclamatie aan te nemen. Waarop met tien tegen acht stemmen wordt besloten om voor elk art. eene rondvraag te doen plaats hebben. Tegen de HH. van der Boon Mesch, Gevers, de Moen, Lisman, Lezwijn, Krantz, Ysselsteyn en de Voorzitter. Vervolgens worden de verdere artt. tot dit hoofdstuk behoorende (van n°. 4361) met algemeene stemmen aangenomen. HOOFDSTUK II. Kosten voor werken en inrigtingen tot openbare dienst bestemd. De N°'. 62—66 worden mede met algemeene stemmen aange nomen. Bij de behandeling van n°. 67, onderhoud van havens, vaarten enz. wordt door den Voorzitter medegedeeld dat Burgemeester en Wethouders in overleg met de Commissie van Fabricagein de aanmerking der Commissie van Finantie op dit art. berusten, waarna hetzelve met algemeene stemmen tot 6400 wordt vast gesteld. N°. 68 wordt met algemeene stemmen aangenomen. N°. 69. Kosten van inrigting van eenige localen op het Raad- huis voor de Arrondissements Regtbank enz. Hieromtrent wordt met algemeene stemmen besloten, aangezien volgens bekomen inlichtingen, dit locaal nog niet door de Commissie van liquidatie voor de Wees- en Momboir kamers, bij wien het thans in ge bruik is, kan worden gemistdeze post van de begrooting weg te laten. Op de interpellatie van het lid van der Boon Mesch, wordt door den Burgemeester medegedeeld dat de staat voorgeschreven bij art. 229 der Gemeentewet, bevattende de eigendommen welke de Gemeente naar het burgerlijk regt bezit, ter Leeskamer ge reed ligt. Vervolgens overgaande tot HOOFDSTUK III. Kosten voor eigendommen welke de gemeente naar het burgerlijk regt bezit met de deswege verschuldigde lasten. De artt. 7075 tot dit Hoofdstuk behoorende, werden achter- volgens met algemeene stemmen aangenomen. HOOFDSTUK IV. Kusten van invordering der plaatselijke belastingen, of mid delen en teruggaven deswegens. N°. 76. Kosten van toezigt en invordering der plaatselijke be lastingen. Bij de behandeling daarvan wordt door den Burgemeester tevens in beraadslaging gebragt, de voordragt van Burgemeester en Wet houders, om aan 14 Comiuiesen ieder 50 verhooging hunner jaarlijksche bezoldiging toe te kennen, ter vergoeding van hot door hen geleden verlies in hunne emolumenten, bij de afschaf fing der belasting op de varkens en schapen. Hieromtrent door de Commissie van Finantie bij haar rapport voorgesteld zijnde, om in afwachting, tot de belastingen in over eenstemming met de Gemeentewet zullen zijn geregeld, geene verhooging van jaarwedden toe te kennen, en Burgemeester en Wethouders uit te noodigen hunne voordragt terug te nemen is dit voorstel in rondvraag gebragt en met 13 tegen 6 stem men verworpen. Voor de Ileeren: Luzac, de Moen, Lisman, Krantz, Olivier en Leembruggen. Daarna het nummer der begrooting in rondvraag gebragt zijnde wordt dit met 14 tegen 5 stemmen, die van de H1I. de Moen, Lisman, Krantz, le Poole en Leembruggen aangenomen. De leden Gevers en le Poole verlaten de Vergadering. Na eene interpellatie van het lid Leembruggen, omtrent het rapport betrekkelijk de invoering van den thermometer alcohol- metrique, waarop door de Wethouder Stoffels een spoedig berigt wordt toegezegdhetgeen echter in verband staat met eene noodige wijziging der reglementen op de plaatselijke belastingen, zoodat vooreerst aan de invoering van dit werktuig niet kan worden gedacht; worden nog met algemeene stemmen aangenomen de overige tot dit Hoofdstuk behoorende artikelen (n°. 77, 78 en 79). Het uur te ver verstreken zijnde wordt de verdere behandeling uitgesteld tot heden avond ten 7 ure.

Leydse Courant | 1853 | | pagina 5