KORT VRRSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. BIJBLAD s°. 29. {Behoorende bij de Leydsche Courant van 30 September 3853, 3T°, 337.) DER -<xxy0-0®C~0<xx>~ Zitting van 29 September. Afwezig de Ileeren ten Sande, CockAdriaans, Tacts van Ame- rongenSiegenbeek en Leembruggen. De Notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. Door den Burgemeester wordt mededeeling gedaan: 1°. Eener resolutie van Gedeputeerde Staten dezer Provincie van den 21 dezer maand N°. 8, houdende eene herinnering aan de bepalingen der Gemeentewet, betrekkelijk het verbod aan de Gemeente-Ambtenaren tot het deelnemen o. a. aan leveringen of aannemingen ten behoeve der gemeente. Aangenomen voor notificatie. Hierna zijn overgelegd: 1°. Eene aanvrage van de Plaatselijke Schoolcommissie tot ver hooging hunner subsidie voor 1854 met 500. Gesteld in handen der Commissie van Finantie. 2°. Een adres van den Rijks-veearts W. T. Steygerwalt te Oegst- geest, om tot Keurmeester van het vleesch te worden benoemd. Wordt besloten dit stuk, als tot de bemoeijingen van het da- gelijksch bestuur behoorende, te renvoyeren aan Burgemeester en Wethouders. 3°. Adres van den Stads-Chirurgijn J. L. A. Desertine om con tinuatie in die betrekking. Ten fine van berigt en raad in handen van de gesubsidieerde Armbesturen binnen deze gemeente. 4°. Adres van de Vereeniging der turfdragers en tonsters, be denkingen inhoudende tegen het cijfer der voor die vereeniging op de begrooting van 1854 uitgetrokken toelage. Overeenkomstig des Burgemeesters voorstel, beslist de Vergadering dit stuk ter visie ven de leden in de leeskamer neder te leggen hetzelve inmiddels te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders ten fine van berigt en raad en voorts het onderwerp sub N°. 11 aan de orde gesteld, aan te houden, tot dat door de leden van den inhoud van dit stuk zal zijn kennis genomen. Vervolgens is aan de orde der beraadslaging: 1°. Het reglement voor het Hoogheemraadschap van Rijnland. De Commissie benoemd in de raadsvergadering van 12 September, om aangaande de bij dat conceptreglement aangegeven grensbe paling te dienen van berigt en raad, gunstig gerapporteerd heb bende, wordt met algemeene stemmen besloten zich hiermede te vereenigen, en van dit besluit aan Gedeputeerde Staten mededee ling te doen. Hierna is door den Burgemeester, op voorstel van het lid Bucaille in rondvraag gebragt, of de Vergadering van gevoelen is dat de Gemeenteraad zich aan Gedeputeerde Staten wende, tot behoud van het privilegie dat deze gemeente sedert onheugelijke jaren had om zitting te hebben in de eollegien van Hoogheem raden en Hoofdingelanden van Rijnlanden is hiertoe met 17 tegen 1 stemmen, zijnde dat van het lid Olivier, besloten. Voorts is tevens goedgevonden dit op te dragen aan de Com missie in wier handen dit reglement is gesteld geweest, bestaande uit de leden Lezwijn, Gevers en Siegenbeek. 2°. Het ontwerpreglèmcnt voor het Werkhuis. Overeenkomstig het rapport van de Commissie voor de huishou delijke verordeningen, wordt besloten dit reglement goed te keuren. De leden de Moen, Krantz en Stoffels hebben zich buiten stem ming gehouden als leden van dit bestuur. 3°. Het conceptreglement voor het Minnehuis. Conform het ten deze uitgebragt rapport van dezelfde Com missie heeft de vergadering zich met het ontwerp zoo als het is liggende, vereenigd, en alzoo goedgekeurdbehoudens dat be stuurders worden verzocht, naar aanleiding eener aanmerking van het lid Bucaille om den tijd tot het indienen der begrooting te bepalen op den 15 Augustus van elk jaar, in plaats van op den 25 dier maand. Het lid Stoffels heeft zich als bestuurder dezer instelling van de stemming onthouden. 4°. Het adres van den lleer II. P. C. Stoffels, om ontslag als Bestuurder van het Minnehuis. Bestuurderen van genoemd Gesticht, in wier handen dit stuk is gesteldtot toewijzing van het verzoek geadviseerd hebbende wordt besloten genoemden Heer uit gemelde betrekking eervol te ontslaan, met dankbetuiging voor de bewezene diensten. 5°. De voordragt van Burgemeester en Wethonders, tot rege ling der belasting voor plaatsen in do Vleeschhal en op de Vleeschmarkt voor 1853, en wel in dier voege: voor eene plaats van de lsto klasse16.66.i, 3de 6.66' 1-66 j, en op de Vleeschmarkt: voor iederen werkdag 25 cents. Overeenkomstig het rapport van de Commissie van Finantie wordt besloten deze voordragt goed te keuren. 6°. De voordragt van Burgemeester en Wethouderstot rege ling van de bezoldiging der Keurmeesters van het Vleesch, en wel voor den lsteil Keurmeester op 800.onder bepaling dat hij huiten de Gemeente geen praktijk zal mogen uitoefenen, en voor de beide anderen ieder op 300. De Commissie van Finantie hierop rapporterende, wordt dien overeenkomstig besloten en de voordragt goedgekeurd. 7". De voordragt van Burgemeester en Wethouders omtrent do benoeming van een Opziener over de Vleeschhal tegen eenen be zoldiging van f 300. Overeenkomstig het rapport der Finantie-Commissiewordt dien aangaande besloten de voordragt zooals zij is liggende, goed te keuren en de benoeming aan Burgemeester en Wethou ders op te dragen. 8°. De Voordragt van Burgemeester en Wethouders tot af- en overschrijving op de begrooting voor 1853. Conform het adres der Commissie van Finantie, wordt besloten zich met deze voordragt te vereenigen en het daarbij overgelegde ontwerp-raadsbesluit vast te stellen. 9°. De Voordragt van Burgemeester en Wethouders tot het vcrleenen eener gratificatie aan die gemeenteboden die met de beschrijving voor de bevolking zijn belast geweest. De Commissie van Finantie hier op rapporterende, wordt beslo ten zich ook met deze voordragt te vereenigen en alzoo aan de gemeenteboden Dirk van Wijk en Cornelis Johannes la Rivière voor de spoedige afdoening van genoemde buitengewone werk-

Leydse Courant | 1853 | | pagina 5