KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. [Behoorende bij de Leijdsehe Courant van 7 September d85S2f°. ó07.) MlIJISli tl* It". 36. DER -ow-o-o o-o-o-oo- Zltting van 6 September. Afwezig de HH. Bake, Hartevelt, van der Hoeven, van der Boon MeschOlivier, Leembruggen en Lisman. De Notulen der vorige Vergadering zijn gelezen en goedge keurd, zijnde door de aanwezige nieuw benoemde Leden aan deze stemming geen deel genomen. Op de gemaakte opmerkingen omtrent de onvoltnlligheid dezer Vergadering, zoolang de aanwezige nieuw benoemde Leden niet zijn geïnstalleerdwordt door den Burgemeester voorgesteld en dienovereenkomstig besloten, om alvorens met de mededeeling of behandeling der verder aan de orde zijnde zaken voort te gaan, tot de beëediging en installatie over te gaan, waarop dooi den Voorzitter den Heer Mr. A. 0. E. Grave van Limburg Stirum, het praesidium wordt overgedragen aan den Heer Wethouder Mr. J. C. Bucaille, en de door de wet gevorderde eeden in ban den van genoemden Wethouder door hem worden afgelegd. De Heer van Stirum daarop het Voorzitterschap weder overne mende, hebben achtereenvolgens de nieuw benoemde leden: Mr. G. P. van Outeren Dr. C. W. II. van Kaathoven, 51r. N. Sikkel Groos, Dr. H. R. de Breuk, en J. B. de Moen de vereisehte eeden in handen des Voorzitters afgelegd, waarop deze verklaart dat zij als leden van den Gemeenteraad zijn geïn stalleerd, en hebben zij als zoodanig zitting genomen. Alsnu is gelezen 1°. Eene missive van D. G. Cramer van den lsten dezer maand, daarbij bedankende voor de op hem uitgebragte benoeming tot 2den docent in de Wiskunde aan het Gymnasium alhier, vermits hum tevens de betrekking van Stadsonderwijzer in de Wiskunde te Schiedam is opgedragen waaraan hij om verschillende redenen de voorkeur moet geven. Aangenomen voor kennisgeving, terwijl verder wordt goedge vonden het besluit zijner benoeming in te trekken en buiten effect te stellen, en Burgemeester en Wethouders uilgenoodigd om nieuwe oproeping in de nieuwspapieren te doen. 2°. Eene missive van Armverzorgers der Evang.-Luth. Ge meente, daarbij te kennen gevende, geene begrooting voor 1854 in te leveren, uithoofde zij vertrouwen in de behoeften voor dat jaar te zullen kunnen voorzien. Aangenomen voor kennisgeving. Verder is door den Burgemeester medegedeeld, dat door J. H. Coronelten gevolge der gunstige dispositie in de vorige Verga dering ten zijnen aanzien genomen, is te kennen gegeven, dat hij afziet van zijn ingediend verzoek om benoemd te worden als Commissaris van het Haagscbe en Delftsche Veer. Notificatie. Vervolgens is door den Burgemeester overgelegd.- 1°, Een rapport van HH. Gecommitteerden tot de administratie der vereenigde Gast- en Leprooshuizen op het adres van Prof. J. van der Hoeven, om ontslag als lid van dat Collegie. 2°. Een rapport van Curatoren van het Gymnasium op het verzoek van Dr. Sicherer tot bekoming van den titel van leeraar in de philosophic. 3°. Een voorstel van het raadslid Stoffels betrekkelijk de vrij stellingen van de betaling van het minerval aan het Stedelijk Gymnasium. Al deze stukken ter inzage van de leden op de Leeskamer. 4°. Een adres van P. Kooreman tot in gebruikneming van een gedeelte gemeentegrond voor zijne woning. In handen van Burgemeester en Wethouders om berigt en raad. 5°. Begrootingen voor de dienst van 1854, als: a. der Israëlitische armen b. van Mren Regenten van het Ev. Luth. Wees- en Oude- liedenhuisj c. van Vrouwen Kraaimuoeders; en d. van Diakenen der Nederduitsch Hervormde Gemeente. Al deze stukken in handen dei1 Commissie van Finanlie. Alsnu zullende overgaan tot het tweede aan de orde gestelde onderwerp de benoeming ran een Wethouderin plaats van Mr. N. Sikkel Groos die als zoodanig is afgetreden, wordt door den Burgemeester voorgesteld, om, uit hoofde twee nieuw be noemde leden in dezen Raad niet tegenwoordig zijn en dezeeven- zeer regt hebben oin lot deze benoeming medetewerkende zaak nog eenige dagen te verschuiven, met welk voorstel de Raad zich na eenige deliberatie vereenigende, wordt alsnu ook het derde punt van behandeling: de benoeming van ambtenaren voor den Burgerlijken Stand, tot nader uitgesteld, en daarna de Vergade ring gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1853 | | pagina 5