KORT VERSLAG ZITTINGEN VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Behoorende bij de Leydsche Courant van HO Julij Ó853iP. 86) bijblad S°.ïl. DER -oo<xyo 0 cooc^o- Zitting van 16 Julij. De Burgemeester de Vergadering geopend hebbende, doet de presentie-lijst voorlezen der tegenwoordig zijnde leden, waaruit blijkt dat afwezig zijn de Heeren: Mr. J. Bake, Mr. J. C. Bucaille, A. Hartevelt, D'. J. Adriaans, Dr. C. W. 11. van Kaalhoven, Mr. C. J. Luzac, Mr. G. P. van OuterenS. J. Ie Poole, Prof. J. van der Hoeven P. H. Baron Taets van Amerongen, Mr. D Tieboel Siegenbeek, Mr. N. Olivier en A. C. Leembruggen, zoodat het vereischte getal of de grootste helft der leden van dezen Raad niet is opgekomenen vermits hij alzoo niet mag beraadslagen of besluiten, heeft de Voorzitter deze Vergadering gesloten en eene nieuwe belegd tegen Maandag den 18den dezer maand 'snamiddags ten half drie ure, tot behandeling van dezelfde onderwerpen als voor deze Vergadering aan de orde waren gesteld. Zitting van 18 Julij. Afwezig de HH. Bake, Bucaille, Hartevelt, Adriaans en van Outeren. De Notulen der vorige Vergaderingen van den 29stcn Junij en 16dcn Julij zijn gelezen en vastgesteld. Is gelezen: Eene dispositie van Gedeputeerde Staten dezer Provincie van 29 Junij 1853, waarbij zwarigheid wordt gemaakt om het raads besluit van den 9den bevorens, omtrent den afstand van grond aan Hartropgoed te keuren, en verlangd wordt dat dit in twee afzonderlijke besluiten worde gesplitst, als: 1°. dat de grond niet meer ter openbare dienst bestemd is, en 2°. dat de grond wordt afgestaan. Overeenkomstig des Burgemeesters voorstel wordt besloten dat aan dit verlangenals zijnde slechts een bezwaar in den vorm, worde voldaan. Zijn vervolgens overgelegd 1°. Adressen om tol Commies bij de Plaatselijke belastingen te worden benoemd. In handen van den Hoofd-Commies der Plaatselijke belastingen en den lloofd-Commissaris van Politie ten fine van berigt en raad. 2°. Adressen ter bekoming van kosteloos onderwijs op het Stedelijk Gymnasium. Om berigt en raad gesteld in handen van Curatoren over die inrigting. 3°. Adres van de eigenaars van den Schouwburg daarbij ver zoekende dat de Raad besluite, het Schouwburglokaal op nader overeen te komen voorwaarden voor rekening dezer gemeente aan te koopen. In handen van Burgemeester en Wethouders, om, na overleg met de belanghebbenden omtrent dc conditiënte dienen van rapport. 4°. Adres van Jhr. N. J. Steengrachl van Duivenvoorde te Voor schoten eigenaar van de Yisscherij in den Rijn van de Borstel- brug tot aan de Doesbrug, verzoekende dat ten zijnen name bij het Kadaster worde gesteld, dat gedeelte van dit Vischwater door deze Stad loopende in den Ouden- en Nieuwen Rijn van de Borstel- brug tot aan de Hoogewoerds en Zijlpoortenhetgeen volgens de meening van den adressant abusivelijk ten name dezer Stad is gesteld ten fine van berigt en raad in handen van het Collegie van Burgemeester en Wethouders. 5°. Adres van Diakenen der Nederduitsch Hervormde Gemeente alhier, om voor hunne inrigting van Weldadigheid genaamd het Iluiszittenhuis te mogen deelen in het verminderd tarief voor het gebruik van gaz. In handen van Commissarissen van de Stedelijk Gazfabriek om hieromtrent te rapporteren. 6°. Staat van af- en overschrijving en suppletoire begrooting van Armverzorging der Israëlitische gemeente over 1852. 7°. De Rekening van Gecommitteerden tot het Bestuur der Vereenigde Gast- en Leprooshuizen over 1852. Beide deze stukken in handen van de Commissie van Finantie om berigt en raad. 8°. Een verzoek van Mr. Regenten van het Oude Mannen- en Vrouwenhuis, tot aankoop, ten behoeve van hun gesticht van een huis op de Heerengracht, Wijk VIII, N°. 809. Gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders ten fine van rapport. Alsnu is aan de orde: 1°. De benoeming van een' Voorzitter voor het onderbureau bij de aanstaande verkiezing van leden voor den Gemeenteraad, aangezien de Wethouder Bucaille, hiertoe in eene vroegere raads vergadering benoemdzich eenigen tijd afwezig bevindt. De leden Gevers, Lisman en van der Hoeven aangewezen zijnde om met den Voorzitter het bureau van stemopneming in deze Vergadering uit te maken, is met 16 billetten als zoodanig benoemd de Heer A. Librecht Lezwijn. Zijnde nog uitgebragt op de HH. Cock 2 en Sikkel Groos 1 stemmenzijnde één billet blanco gebleven. 2°. De Voordragt van de Commissie van fabricage omtrent den Agent van Kazernering. En is na deliberatie besloten zich met deze Voordragt te ver- eeuigen en alzoo den l8tcn Luitenant-Adjudant bij de Schutterij van de werkzaamheden aan de betrekking van Kazernemeester verbondente ontslaan en hem zonder eenigen titel te belasten met het loezigt van den Kruidtoren en de regeling der leverantie van de militaire transporten op de thans bij hem genoten wor dende jaarwedde van 150.-- terwijl door de Commissie van fabricage met de beambten bij dezelve, in de overige werkzaam heden, aan den Kazernemeester vroeger opgedragen, buiten be zwaar der gemeente zal worden voorzien. 3°. De Rekening van Bestuurders van het Minnehuis over 1852. Overeenkomstig het hiertoe betrekkelijk rapport van de Com missie van Finantie, is besloten deze rekening op te nemen en te sluiten: in ontvang tot 19614.81 J, uitgaaf/ 18663.2S, batig saldo /'951.53j-, hetgeen door de rendanten in hunne eerstvol gende rekening moet worden verantwoord. Het lid Olivier is hij de deliberatie en stemming voor deze rekening niet tegen woordig geweest. 4°. De Rekening van Mr. Regenten van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis over 1852. De Commissie van Finantie gunstig op deze rekening rappor terende, wordt conform dit rapport besloten deze op te nemen en te sluiten: in ontvang lot ƒ44390.02, in uitgaaf tot 43963.50, goed slot 426.52 hetgeen door de rendanten in hunne eerst volgende rekening moet worden verantwoord. De leden van Kaalhoven en Taets van Amerongen zijn bij de deliberatiën en stemming over deze rekening niet tegenwoordig geweest. 5". De rekening van Bestuurders van de Onderwijzerskweek school over 1852. De Raad heeft, zich met het ten deze uitgehragle rapport van de Commissie van Finantie vereenigendc, goedgevonden, behou dens eenige bedenkingen tegen den vormdeze rekening op te nemen en te sluiten: in ontvang tot 723.47in uitgaaf tot 737.64, nadeeüg slot 14.17, hetgeen de rendanten in hunne eerstvolgende rekening in uitgaaf zal worden geleden. Het lid van der Hoeven is bij de deliberatiën en stemming over deze rekening niet tegenwoordig geweest. Geene verdere onderwerpen aan de orde der openbare beraad slaging gesteld zijnde, is deze Vergadering in eene met gesloten deuren voortgezet. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1853 | | pagina 5