LEYDSCHE COURANT. 1853. BIMENLANDSCHE BERIGTEY. Do Courant wordt Maandag, Woensdag en De Prijs der Courant is f12 in het jaar; Vrijdag uitgegevenDie van Maandag komt jYSD f J 20 1 CJJX1T afzonderlijke nommers worden tegen 10 Centen afgegeven. V.r\ TÏJ LEYDEN, 28 Junij. De Vergadering der Stedelijke Raad gisteren niet voltallig zijnde, heeft de Voorzitter haar gesloten en eene nieuwe belegd op Woensdag den 29stcn Junij a. s. 's namiddags ten lj ure, tot behandeling van dezelfde onderwer pen als voor deze Vergadering aan de orde waren gesteld. De Commissie van beheer en toezigt over de droogmaking van het Haar lemmermeer heeft, krachtens Koninklijk besluit lot den verkoop van gronden in den Haarlemmermeer-polder gemagtigd, ter kennis der gegadigden gebragt, dal zij daartoe eerlang zal overgaan. Bij of vóór de nadere aankondiging van den dag der verkooping en van de te veilen percelen, zal zij bekend maken, waar de algemcene voorwaarden met eene algemeene kaart en de verdere bij zondere voorwaarden met eene bijzondere kaart der percelen zullen te beko men zijn. Op de markt te Gouda werd den 23sten de zoogenaamde zoetcmelksche kaas tot den verbazenden prijs van ƒ43 per 100 Ncd. U.' verkocht. Het heugt niemand, dat zij zulk een prijs bereikte; zooveel te opmerkelijker is bet, daar in bet begin des vorigen jaars diezelfde soort bier op do markt voor ƒ23 of 24 verkocht werd. Men schrijft bet grootendeels toe aan de groote verzendingen van dat artikel naar buitenslands. - De Regtbank van Almelo beeft geen reglsir.gang verleend tegen bet stembureau te Tubbergen, als daartoe geene termen in de wet vindende. Bij een hevig onweder, 't welk in den avond van den 24stcn in de omstreken van Arnhem woedde, is de bliksem ingeslagen in den mast van een bij de Rijnbrug liggend schip, en ook bij Eist in eene boerenwoning, die geheel verbrand is. Ook onder Gorsel is dien avond eene bouwmans hoeve door den bliksem getroffen en afgebrand. Nog is in de wijk Koryel bij Tilburg de bliksem in een' korenmolen geslagen. 's GRAVENHAGE, 28 Junij. Z. M. beeft bij besluit van den 24stcn op zijn verzoek eervol ontslagen Jbr. G. B. G. van Swinderen, als Burgemeester van Gaaslerland en in zijne plaats benoemd Mr. W. van Nauta Lemke, Burgemeester te Sloten; verder benoemd K. Tjcbhes te Ilemelumer-Oldephaert en Noordwolde. Nog beeft Z. M. eervol ontslagen de Burgemeesters: J. B. van Trappen, te Hengstdijk; L. Nysscnte Hoek; F. A. Dienck, te Overslag; A. M. Danck- haerls, te Sas van Gent; F. Nicolle. te Philippine; C. van Esbroeckte Stop peldijk; en benoemd tol Burgemeesters: H. J. van Eek, te Axel; J. F. Ver- cauteren, te Clinge; J. B. Joossen te Hengstdijk en Ossenisse; E. F. Noël, te Hontenisse; J. B. van de Vijver, te Koewacht; Mr. J. P. Dronkers, te Neuzen en Hoek; A. J. Onghena, te Overslag en Zuiddorpe; P. van Helmond, te Sas van Gent en Philippine; J. B. deRijcke, te S'. Jan SteenJ. Vereecken te Stoppeldijk; N. Kerckhaert, te WestdorpeJ. van Vessemte Zaamslag, Ph. 1'. Th. Pierssens, te Mulst; Mr. J. Potter van Loon, te Appingadam, met magtiging lot gelijktijdige waarneming der betrekking van Procureur bij zie Arrondissements-Regtbarik aldaar; 11. Dijkema, te Marum. Ook beeft Z. M. eervol ontslagen de Burgemeester: J. VVijndels de Jongh, te Katwoudo; en benoemd tot Burgemeester: Mr. C. P. L. Brugmans. te Buiksloot; F. Nooy te Katwoude, burgemeester van Monnikkendam, ten einde die betrekkingen gelijktijdig te beklccdcn; A. Gaaff, te Nicuwendam Mr. J. van Hengel, te Wielingen en F. Sieuwerts te Winkel. Z. M. heeft op verzoek eervol ontslag verleend aan J. van Goudoever, als Kantonregler, en aan J. Ter Horst Hzn. als Griffier bij het Kanlongeregt te Amersfoort, en heeft benoemd tot 2dcn Commissaris van Politie te Zaan dam, W. Hoogvliet, thans Inspecteur van Politie te Rotterdam, alsmede bij het 8slc rcgemenl infanterie, tot Kapitein van de 3dc klasse (naar ouderdom van rang) den lsteB Luitenant J. A. F. de Lannoy, van het 4de rcgemenl van bet wapen en tot lsten Luitenant (naar ouderdom van rang) den 2dcn Luitenant L. P. van der Beckvan het 3de regement infanterie. Bij Koninklijk besluit van den 24sten is bet afzonderlijk kantoor der directe belastingen en accijnsen te Schipluiden c. a. ingetrokken en vereenigd met dat te Maasland, en voorts benoemd tol Ontvanger der directe belastin gen en accijnsen te Maasland c. a. de Heer P. M. Bcelaerls, thans Ontvanger te Schipluiden. Verder zijn benoemd tot Ontvangers der directe belastingen en accijnsen: te Zevenbergen, de Heer J. O. van Dugteren, thans Ontvanger te Vught; te Vught c. a., de Heer E. G. de Harlitzsch, thans Ontvanger derzelfde middelen te Aarle-Rixtelte Ileeze c. a. de Heer P. Th. Bogaard, thans Ontvanger derzelfde middelen te JJzendoorn: te Beemster, de Heer C. Spiers, thans Ontvanger derzelfde middelen te Kralingen. Z. 51. heeft aan de Commissie der Tweede Kamer, die hem het ant woord op de troonrede aanbood, bet volgende gezegd: »5Iijne Hecren Ik merk met genoegen op, dat de Tweede Kamer der Staten-Generaal regt laat wedervaren aan de beweegredenen Mijner handelingen aan NIijne be zorgdheid voor de vrijheden en regten van al Nlijne onderdanen. Te regt acht zij de kracht onzer slaatsinrigting gelegen in bet wederkecrig vertrouwen der Regering en der Volksvertegenwoordiging, en Ik neem gaarne hare verzekering aan dat zij wenscht mede te werken tot versterking van die kracht en van den band, die Nederland en Oranje verbindt. Blijft die stemming de Wetgevende 51agt bezielen, Mijne Ileeren, bet Va derland zal er, onder 's Hemels zegen, goede vruchten van inoogsten." 11II. 5IM. en IIII. KK. HII. Prins en Prinses Hendrik hebben Zondag morgen de Godsdienstoefening in do Klooster kerk bijgewoond onder bet ge- boor van Ds. Jas. Bij deze gelegenheid heeft Ds. Jasdie tot tekst had ge nomen Ps. 121, het Vorstelijk echtpaar op hartelijke cn ernstige wijze toe gesproken. Hij meende, dat de woorden, welke hij tot hen rigtte, ook die der zich bier bevindende gemeentealsmede van het geheele volk waren. In bet nagebed herdacht hij bij vernieuwing bet Koninklijk Huis en inzon derheid bet Koninklijk echtpaar op eene zoo treffende wijze, dat velen innig geroerd waren. Het feest, gisteren ter eerc van het jeugdig Vorstelijk echtpaar door den Koning in het paleis in het Huis in 't Bosch gegeven was zeer prachtig. 5Ieer dan 5000 bloem- en andere gewassen, benevens de keurigste guirlandes, met de schoonste bloemen gestoffeerd, versierden de rijke zalen, welke des avonds, bij bet ontsteken van duizende waslichten, een ongemeen luisterrijk aanzien verkregen. Het feest werd door de leden van het Corps Diplomati que, door de .Ministers en door vele andere genoodigden zoo uit deze resi dentie als van elders, bijgewoond. Des avonds bad er eene smaakvolle illu minatie plaats, doch de hevige wind belette, dat deze ten volle aan de ver wachting beantwoordde. Het feest beeft tot ruim middernacht geduurd. Het korps muziekanten van het regement grenadiers cn jagers beeft zich gedu rende den gebeelen avond bij afwisseling doen hooreri. De NIinistcr van Financien beeft, onder dagtcekening van den 23stcn uit aanmerking, dal de gedrukte stukken onder kruisband, die met de In dische landpost worden verzonden, dikwijls zoo slecht zijn ingepakt, dat zij niet genoeg tegen beschadiging onder weg zijn beveiligd, en dat zelfs in enkele gevallen de omslag met het daarop voorkomende adres verloren gaat, waardoor de bestelling onmogelijk wordt, het niet ondienstig geacht de be langhebbenden uit te noodigen, om, bij bet verzenden van dergelijke stuk ken, zich bij voorkeur van stevig papier voor den kruisband te bedienen, en om daarenboven, wanneer de pakjes van eenig gewint of omvang zijn, die tot meerdere bevestiging met touw te omwinden, zonder ze echter te verzegelen of in dier voege te sluiten dat de verificatie van den inhoud op de postkantoren daardoor wordt belet. De Minister voor de zaken der R. K. Eeredienst, de lieer Lighten vel t heeft de residentie nog niet verlaten. Hij heeft beden nog druk aan zijn Mi nisterie gearbeid. Het is ook onbekend, wanneer hij vertrekken zal. De tooneel voorstel ling in de 5Ialiebaan beeft II. Zalurdag, niettegen staande het ongunstige weder, voortgang gehad. Daarbij beeft zich de mu ziek van het regement dragonders doen hooien. Het getal bezoekers, van alle zijden herwaarts gekomen, om aan de feesten deel te nemen, was zeer aan zienlijk. Uithoofde van aanhoudenden regen, zijn de illuminatie en bet vuurwerk, welke toen van stadswege zouden ontstoken worden, lot heden avond uit gesteld. - In een der voornaamste hotels (Paulez) hebben gedurende de laatst ver- j loopen twaalf dagen, 840 personen aan de table d'hote deelgenomen. Hieruit kan men opmaken, hoe groot bet getal vreemdelingen geweest is, die zich in de residentie hebben opgehouden, daar ook in de overige hotels, de table

Leydse Courant | 1853 | | pagina 1