KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. (Behoorende bij de Leydsche Courant van 22 Junij Ó853iP. 74) BIJBLAD ffl°. 19. DER -OO-OO-O© 0~0-0-©-©-— Zitting van SO Junij. Afwezig de Heeren Bake, Harte velt, Cock, Adriaans, van Outeren, van der Hoeven, Taets van Amerongen en Olivier. De Notulen der vorige Vergadering zijn gelezen en vastgesteld. Daarna zijn door den Burgemeester medegedeeld: 1°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten van Zuidholland van den 4den dezer maand, L B. N°. 3078 (3 afd.) G. S. N°. 7, waarbij de onderhandsche verhuring van een stnk weiland aan R. Vink, waartoe bij Raadsbesluit van den 19den Mei jl. is be sloten, wordt goedgekeurd. 2°. Eene dispositie van Gedeputeerde Staten voornoemd van den 8sten dezer maand, G. S. N°. 12, de ontvangst berigtende van een afschrift der verordening omtrent de vestiging en de verandering van woonplaats binnen de gemeente, vastgesteld den 30sten Mei 1853. Beiden aangenomen voor kennisgeving. Vervolgens zijn door ZEd. overgelegd: 1». De Rekening van Bestuurders van het Minnehuis over 1852. 2». De Rekening van Mren Regenten van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis over 1852. 3®. Staten van af- en overschrijving op de begrooting van de Oud-Cat'nolijke gemeente over de dienst van 1852. Al deze stukken in handen der Commissie van Finantie. 4°. Een adres van J. Essers om tot Commies bij de Plaatselijke belastingen te worden benoemd. In handen van den Hoofd-Commies der PI. belastingen en den Hoofd-Commissaris van Politieom te dienen van berigt en raad. 5". Een adres van den Schoolhouder P. Venker om vrijstelling van hel minerval op het Gymnasium voor zijn' zoon Atulré Matthieu. In handen van Curatoren ten fine van berigt en raad. De Burgemeester stelt aan de orde van den dag 1°. Eene verordening omtrent de verdeeling der gemeente in afdeelingen ter inlevering der stembriefjes bij de verkiezing van leden voor den Gemeenteraad. Welke met algemeene stemmen wordt aangenomen en vast gesteld. 2°. De benoeming van een' Voorzitter voor het onder-bureau bij de aanstaande verkiezing, van 2 leden voor het hoofd-bureau van 2 leden voor het onder-bureau, en 2 plaatsvervangers voor elk dezer bureaux. De leden Ysselsteynvan Kaathoven en le Poole aangewezen zijnde om met den Voorzitter het bureau van stemopneming voor de benoemingen in deze Vergadering uit te makenworden voor de benoeming van eenen Voorzitter voor het onder-bureau bij 17 stem-billettenovereenkomende met het getal aanwezige leden, uitgebragt op de 1IH. Bucaille 10, Lezwijn 5, Gevers 1 en Lisman 1 stemmen. Zoodat als zoodanig is benoemd de Heer Mr. J. C. Bucaille. Voor leden van het hoofd-bureau worden bij 17 stem-billetten uitgebragt op de I1H. Kranlz 8, Gevers 7, ten Sande 5, Stoffels4, Siegenbeek 3, le Poole 2, Lisman 2, Luzac 1, Lezwijn 1 en Leembruggen 1 stemmen. Zijn alzoo benoemd de leden B. F. Krantz en Mr. H. Gevers. Voor leden van het onder-bureau zijn bij 17 stem-billetten uit gebragt op de IIH. Leembruggen 9, Stoffels 7, Luzac 5, Cock 4, ten Sande 3, le Poole 3, Siegenbeek 2 en Lisman 1 steramen. Zoodat als leden van het onder-bureau benoemd zijn de HH. A. C. Leembruggen en H. P. C. Stoffels. Terwijl voorts nog zijn benoemd tot plaatsvervangers van ge noemde Heerenals voor het hoofd-bureau de HH. le Poole en ten Sande, en voor het onder-bureau de HII. Luzac en Siegenbeek. 3°. De benoeming van een' adsistent-gaarder bij de Plaatselijke belastingen in plaats van G. van den Broekmet pensioen ontslagen. Tot welke betrekking als zoodanig met algemeene stemmen is benoemd Jan Hendrik Timp, Commies bij de Plaatselijke be lastingen. Waarna de Vergadering in eene geslotene is voortgezet. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1853 | | pagina 5