KORT VERSLAG ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEYDEN. {Behoorende bij de Leydsche Courant van óO Junij 3853iT°. 69 DER ■0000-0% C-OCKKV Zitting van 9 JFunij. Afwezig de II.H. Hartevelt, Cock, Adriaans, Ysselsteyn, Le Poole, Taels van Amerongen en Olivier. De Burgemeester doet mededeeling eener ingekomen missive van de Plaatselijke Schoolcommissie van den 7 dezer maand daarbij kennis gevende van het genomen ontslag van haar mede lid den Heer P. du Rieu. Aangenomen voor kennisgeving. Hij heeft vervolgens overgelegd 1°. De rekening van de Onderwijzers-kweekschool van het Leyd sche Departement der Maatschappij Tot Nut van 't Algemeen over 185253en de begrooting van die inrigting voor de dienst van 1854. Gesteld in handen der Commissie van Finantie, ten fine van berigt en raad. 2°. Een adres van J. Kallenberg, eigenaar van het perceel Wijk 8. N°. 516om vermindering eener daarop gevestigde grond rente, aangezien naar des requestrants meening, het bedrag daar van niet in verhouding staat tot de waarde van het belaste perceel. Wordt besloten Burgemeester en Wethouders uit te noodigen omtrent dit verzoek eene voordragt aan den Raad over te leggen. 3°. Een adres van J. H. J. Groothols, Stads-Chirurgijn alhier, tot continuatie. Wederleggen ter Leeskamer. Alsnu is aan de orde der beraadslaging: 1°. De Verordening omtrent de belasting voor plaatsen in de Yleeschhal en op de Vleeschmarkt, zoodanig als deze naar aan leiding der opmerkingen van den Minister van Binnenlandsche Zaken is gewijzigd, met eene voordragt van Burgemeester en Wethouders tot bepaling van het tijdstip van invoering op 1 No vember 1853. De Vergadering heeft zich met de voordragt in deze vereenigd. Door het lid van der Boon Mesch wordt de bedenking geop perd of het niet noodig zal zijn eene verandering te maken in de uren tot het openen der hal gesteld in art. 21. der Verordening op den verkoop van vleeschdaar zoodanig als deze uren thans gesteld zijn, het gebruik maken van de plaatsen der 1® en 2® klasse verhinderd wordt. Hierop geeft de Burgemeester de inlichting dat bij dit art. alleen de uren tol verkoop zijn aangegeven, behoudens de maatregelen door Burgemeester en Wethouders te nemen, om de hal ten gerieve der slagters tol het in gereed maken hunner waren vroeger open te stellen. 2°. Het adres van T. W. van Hartropmet een nader rapport der Commisie vari Fabricage. Hierop door genoemde Commissie bij haar rapport voorgesteld zijnde: 1°. bij besluit te verklaren dat p. in. 20 ellen van de poort, waarvan door T. W. van Hartrop dit gedeelte ter bebouwing ver zoekt, gelegen aan het Noordeinde, ter openbare dienst niet meer bestemd is, en 2°. bij een nader besluit om dien grond gratis ter bebouwing af te staan aan T. W. van Hartrop, en, ten einde alle bedenkingen weg te nemen, onder gehoudenheid van de gemeente te moeten vrijwaren voor alle kostenschaden en intressenwelke bij de gemeente nu of in der tijd zouden mogen worden geledenter zake zoo van het besluit waarbij deze grond aan de openbare dienst wordt onttrokkenals van de concessie van betimmering aan hem verleend; wordt op de gemaakte bedenkingen door het lid Bake voorgesteld deze beide punten in één besluit op te nemen, en dienovereenkomstig door den Burgemeester het l®art. in rondvraag gebragt zijnde, is dit met 13 tegen 4 stemmen, zijnde die van de Leden van Outeren Lezwyn, Luzac en Siegen- beek, aangenomen; voorts is op voorstel van het Lid Stoffels, ten gevolge der gemaakte bedenkingen uit art. 2 de guarantie weg gelaten en met deze weglating art. 2 in rondvraag gebragt met 9 tegen 8 stemmen, zijnde die van de Leden Ten Sande, van Outeren, LezwijnLuzac, SiegenbeekBucaille, Leembruggen en van der Hoeven, aangenomen. Eindelijk het geheele besluit in stemming gebragt zijnde, is mede met 9 tegen 8 stemmen, zijnde die van dezelfde Leden aangenomen. Het Lid Bake verlaat de vergadering. 3°. De Rekening van den Schuttersraad over 1852. Overeenkomstig het rapport der Commissie van finantie wordt besloten deze rekening goed te keuren en dezelve op te nemen en te sluiten in ontvang en in uitgaaf tot 5799.71. 4°. De Rekening van de Armbakkerij over 1852. Conform het betrekkelijk deze rekening overgelegde rapport der Commissie van Finantie is besloten deze rekening goed te keuren, en dezelve op te nemen en te sluiten: in ontvang tot 122,637.71, in uitgaaf lot 95,944.75], en alzoo sluitende met een batig saldo van 26.692.951 onder gehoudenheid der rendanten om dit voordeelig slot iu hunne eerstvolgende rekening in ontvang te verantwoorden. 5°. Eene Voordragt tot verhooging van art. 114 der begroo ting: n kosten van Brandverzekeringmet f 1000.veroorzaakt door de herziening der polissen van de Brandassurantie der Ste delijke gebouwen. En heeft de raad zich met deze voordragt en het daartoe be- hoorend besluit vereenigd. Het lid Bucaille verlaat de vergadering. 6°. De Voorwaarden van verpachting der tienden onder Ley- derdorp. En zijn deze met algemeene stemmen vastgesteld. 7". De Voorwaarden tot verhuring van Vischwater. Ook worden deze met algemeene stemmen vastgesteld. Het lid van Outeren verlaat de vergadering. 8°. De Instructie van den Algemeenen Marktmeester. En wordt deze na afzonderlijke behandeling der onderscheidene artikelen, die elk bij rondvraag met algemeene stemmen worden aangenomenmede met algemeene stemmen vastgesteld. Hierna is de Vergadering gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1853 | | pagina 5