doch weigerende die benoeming aan te nemen, van die weige ring niet binnen den tijd, bij art. 16, 2 bepaald aan Burge meester en Wethouders schriftelijke kennis gegeven hebben; 2". de lieeren der gebuurten, die niet voldaan hebben aan het voorschrift van art. 44 3°. de voorzitters der wijk-collegiën, die niet voldaan hebben aan het voorschrift van art. 50." En wordt dit met 8 legen 5 stemmen, zijnde van de leden Eezwijn, Sikkel Groos, Lisman, Bucaille en Stoffels aangenomen. Met de wijziging door de Commissie voorgedragen wordt art. 5354 en 55 met 7 tegen 6 stemmen zijnde die van de leden Lezwijn, Ten SandeSikkel Groos, Lisman, Bucaille en Stoffels aangenomen, dus luidende: Met geldboete van vier guldens worden gestraft de Heeren der gebuurten die 1°. niet binnen den bij art. 21 bepaalden tijd kennisgegeven hebben op het bureau van den burgerlijken stand van hunne verhuizing uit de gebuurte; 2°. in hunne hoedanigheid van heer der gebuurte in strijd met art. 32 gehandeld hebben 3°. gehandeld hebben tegen de artl. 38 en 39; 4°. die inzage van hun register geweigerd hebben aan de daartoe bij art. 40 bevoegd verklaarde personen 5°. hunne registers buiten hunne woning hebben afgegeven, zonder de magtiging bij art. 40 2 voorgeschreven." Met geldboete van zes guldens en gevangenisstraf van een of tivee dagen, gezamenlijk of afzonderlijk, worden gestraft de Hee ren der gebuurten, die, 1°. nadat zij opgehouden hebben die betrekking te vervullen, hun register niet of niet binnen den bepaalden tijd aan hunne opvolgers of aan den Raad der gebuurte, die tijdelijk de betrek king van Heer der gebuurte bekleedt, overgegeven hebben; 2°. die geen register gehouden, of gedurende meer dan een half jaar nalatig geweest zijn dit bij te houden, of ook niet be hoorlijk het bij deze verordening bepaalde ingevuld hebben; 3°. die verzuimd hebben den bij art. 41 bepaalden halfjaar- lijkschen rondgang te houden." De strafbepalingenin de vorige artikelen tegen de heeren der gebuurten bedreigd, zijn ook op de raden der gebuurte toe passelijk, wanneer deze volgens art. 8 in de plaats van de heeren der gebuurte optreden." Met eene wijzigtng door de Commissie voorgedragen om in art. 56 te lezen »1854", wordt dit art. met 9 tegen 4 stemmen, zijnde die van de leden Sikkel Groos, Lisman, Bucaille en Stof fels, aangenomen, het luidt dus: Deze verordening treedt in werking op l Januarij 1854." Nadat de Commissie op de daaromtrent gemaakte bedenkingen heeft voorgesteld de 3e alinea uit art. 57 weg te latenis dit art. met deze wijziging met 9 legen 4 stemmen, zijnde die van de Leden Lezwyn, Sikkel Groos, Lisman en Stoffels, aangeno men, dus luidende: Met het in werking treden dezer verordening vervallen alle andere op dit stuk hier ter stede bestaande verordeningenmet name het Reglement van bestuur voor de gebuurten in de stad Ley dengearresteerd den 21 November 1833. De tegenwoordige heeren der gebuurten blijven hunne betrek king waarnementotdat zij door andere volgens deze verorde ning zijn vervangen." Met 11 tegen 2 stemmen, zijnde die van de Leden Sikkel Groos en Stoffels, wordt art. 58 aangenomen, dus luidende: Burgemeester en Wethouders bepalen den dag van de maan den November en Decemberwaarop in elke gebuurte de voor drag! zal opgemaakt worden waaruit zij de heeren der gebuurten kiezen." Met 10 tegen 3 stemmen, zijnde de Leden Sikkel Groos, Lis man en Stoffelsworden aangenomen artt. 59 en 60van dezen inhoud De alsdan benoemde heeren der gebuurten hebben vier maan den lijd om hunne registers in te vullen en met deze verorde ning in overeenstemming te brengen." De eerste halfjaarlijksche rondgang zal in Junij 1S54 plaats hebben." Art. 61 wordt met 9 tegen 4 stemmen, zijnde de leden Sikkel Groos, Lisman, Bucaille en Stoffels, aangenomen, dus luidende: Binnen drie weken na de benoeming komen de heeren der gebuurte van elke wijkmet in achtneming van het bepaalde in het tweede lid van art. 49bijeenten einde hunnen voor zitter te benoemen en hunne werkzaamheden verder te regelen. Zij worden daartoe door den oudste hunner in jaren bijeenge roependie, totdat de voorzitter benoemd zal zijn, als zoodanig zal optreden." Hierop wordt art. 1 aangenomen, behandelende de opgave der Nos van het Kadaster. Ten laatste wordt de geheele verordening in rondvraag gebragt en met 8 tegen 5 stemmen, zijnde die van de leden Lezwijn, Sikkel Groos, Lisman, Bucaille en Stoffels aangenomen. Waarmede de Vergadering is gesloten. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1853 | | pagina 6