redactie was ontworpen, in rondvraag zijnde gebragt, is het zelve met 11 tegen 6 stemmen aangenomen, dus luidende: »Er zijn drie klassen: Voor het gebruik van eene plaats, gerangschikt onder de eerste klasse, wordt geheven honderd gulden. Voor het gebruik van eene plaats, gerangschikt onder de tweede klasse, wordt geheven veertig gulden. Voor het gebrnik van eene plaats, gerangschikt onder de derde klasse, wordt geheven tien gulden Tegen de leden Lisman, Krantz, Bucaille, de Moen, Yssel- steyn en Taets. Art. 3. Op dit art. wordt door den Voorzitter voorgesteld om in de 1® alinea het eerste woordje en weg te laten, en voor het tweede woordje en te lezen mitsgadersalsmede om in de laat ste alinea te stellen: »door de deurenz., waarna met de voor gestelde wijzigingen met 14 tegen 3 stemmen wordt aangenomen, zoodat dit art. nu luidt als volgt: Onder de eerste klasse worden gerangschiktde twee eerste plaatsen bij het inkomen door de deur onder den hoofdingang van het Raadhuis, de twee eerste links, mitsgaders de eerste regts bij het inkomen door de deur over de Wolsteeg. Onder de tweede klasse worden gerangschikt, de tweede, derde en vierde plaats van de eerste en tweede rei, mitsgaders de tweede plaats regts bij het inkomen door de deur over de Wolsteeg. Onder de derde klasse worden gerangschikt, de vijf plaatsen in de derde rei, de zeven plaatsen in de vierde rei, mitsgaders de laatste plaats regts bij het inkomen door de deur over de Wolsteeg." Tegen de RH. Taets, Stoffels en Lisman. Art. 4. Hierop wordt door het Lid Luzac voorgesteld om in plaats van het woord telkenste lezen eiken marktdagterwijl de Commissie van Finantie voordroeg hetzelve aldus te lezen »Voor eene plaats op de vleeschmarktvoor elke el lengte en op eene voor de geheele markt gelijke diepte door Burgemeester en Wethouders te bepalenwordt telkens eene belasting gehe ven van vijf-en-twintig cents." Nadat door het lid van der Boon Mesch was voorgesteld deze belasting per 2 ellen op vijfentwintig cents te stellen en door het lid Taets werd aangedrongen dat van wege de gemeente staken met haken zouden worden geplaatstwaaromtrent door het lid Luzac ook met betrekking tot de onkosten verlangd werd dat een nader onderzoek zou worden ingesteld, is de vergadering, uit hoofde de tijd te ver verstreken was, door den Voorzitter gesloten, en de voortzetting der deliberatiën bepaald op aanstaan den Donderdag, den 27 Januarij's namiddags ten half twee ure. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAÜ.

Leydse Courant | 1853 | | pagina 6