4°. Eene ontwerpverordening omtrent de invordering dier belasting. Wordt besloten deze stukken ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. 5°. Een verslag van de Commissie tot het ontwerpen der ver ordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd, omtrent de voortdurende kracht aan de bestaande verordeningen van dien aard toe te kennen. Is besloten dit verslag gedurende 14 dagen in de Leeskamer te deponerenen hetzelve inmiddels voor kennisgeving aan te nemen. 6'. liet rapport van de Commissie tol de Gazverlichting op het adres van Directeuren van het Werkhuis, om in de berekening van het gebruikte gaz met de Godshuizen te worden gelijk gesteld. 7". Een adres van den Uitgever van het Weekblad van Ley- den houdende het verzoek om eene geschikte zitplaats voor een snelschrijver in deze Vergaderkamer. 9°. llestek en conditiën omtrent het bonwen van een locaal voor de gymnastische oefening bij de Rijdende Artillerie in den Doelen. Alle deze stukken nederleggen in de Leeskamer. 9°. Request van Dr. A. Kuenenom ontslag als docent aan hei Sted. Gymnasium. Gesteld in handen van Curatoren over die inrigting oin tc dienen van berigt. en raad. 10". Request van den Stads-schoolonderwijzer J. P. Lancel daarbij verzoekende om verhooging van tractement. Ten fine van berigt en raad in handen van de Plaatselijke Schoolcommissie. 11". Diverse adressen om tot keurmeester van het vleesch te worden benoemd. Hierop wordt besloten de beschikking op deze adressen aan te houden, tot dat de instructie voor die ambtena ren bij deze vergadering zal zijn vastgesteld. 12°. Nog eenige adressen om tot Ambtenaren bij de Plaatse lijke belastingen te worden benoemd. Ten fine van berigt en raad verzonden aan den Hoofdcommissaris van Politie en den Hoofd-Commies der Plaatselijke belastingen. Op het voorstel van het Lid le Poole wordt besloten het rap port omtrent het Werkhuis le doen drnkken. De Heer Luzac komt ter vergadering. De lieer bucaille stelt voor om in de behandeling der aan de orde gestelde stukken aan N°. 4 den voorrang te geven. Hiertoe wordt met algemeene stemmen besloten. De burgemeester stelt aan de orde van den dag: 1°. De benoeming van een opziener over de straten. En de IIIIbucaille, Olivier en Stoflels aangewezen zijnde om met den burgemeester het bureau van stemopneming uittema- kenwordt met 22 stembriefjes overeenkomende met het getal aanwezige leden, gelet zijnde op de aanbevelingslijst van drie personen door de Commissie van fabricage overgelegd, uitgebragt op W. F. du Croix 17 stemmen, J. Sehreuder 4 stemmen en van Oerle 1 stem. En is alzoo benoemd Willem Frederik du Croix. 2. De voortzetting der beraadslaging omtrent de verordening op het verkoopen van vleeschte beginnen met art. 26. Het lid Groos verlangt dat aan dit art. worde toegevoegd de woorden: »of die vleesch aan de huizen rondventen," en het lid Luzac dat men voor de woorden: »kan worden," leze: wordt." En wordt het art. met deze wijzigingen aangenomen dus luidende: »Met eene geldboete van 1 tot 15 worden gestraft zij, die in gebreke blijven de bewijzen overeenkomstig art. 10 te vertoo- nen, of die vleesch aan de huizen rondventen." Art. 27, 29, daarna 28, worden met algemeene stemmen aan genomen, zijnde van dezen inhoud: Art. 27. »Met eene geldboete van ƒ5 tot 15 wordt gestraft, die bedorven vleesch aan de Keurmeesters overeenkomstig art. 17 weigert aftegeven." Art. 29. »Met eene geldboete van f 10 tot 25 wordt gestraft die de schriftelijke kennisgeving nalaat bij art. 15 en 18 ver langd, of wiens winkel niet voldoet aan de voorschriften van art. 17." Art. 28. Met geldboete van ƒ15 tot 25 en gevangenisstraf van 1 tot 3 dagen te zamen of afzonderlijk, worden gestraft, die de Keurmeesters verhinderenin het verrigten der werkzaamhe den bij art. 9 en 18 bedoeld." Op art. 30 wordt door het Lid Rake voorgesteld voor de woor den «wordt gestraft het verzuim der keuringen" le lezen: «wor den gestraft zij die de keuringen niet hebben gevraagd." Door het Lid Lisman wordt voorgesteld om achter de woorden 25 en gevangenisstraf van drie dagen", te laten volgen: »te zamen of afzonderlijk". Dit voorstel van het Lid Lisman is met 14 legen 7 stemmen verworpenhebbende het Lid de Moen de vergadering vóór de stemming verlaten. Vóór hebben gestemd de 1111. le Poole: Lis man, Stoffels, Luzac, Ysselsteyn, van Outeren en Gevers. Het voorstel van het Lid Bake is aangenomen met 14 tegen 7 stemmen zijnde die der genoemde Heeren. Het art. luidt nu als volgt: «Met geldboete van 25 en gevan genisstraf van drie dagen worden gestraft zij die de keuringen niet hebben gevraagd in de artt. 1, 2, 11, 12, 25 en 28 voor geschreven." Op art. 31 wordt door het Lid Bake voorgesteld om tc lezen; «de keurmeesters, de opzieners der hal en de marktmeesters", terwijl de Commissie voorstelt alsnog dit art. behalve deze bijvoe ging te wijzigen als volgt: «De keurmeesters, de opzieners dei- hal de marktmeesters en de ambtenaren der Plaatselijke Belas tingen maken van alle overtredingen dezer verordening op den ambtseed proces-verbaal op aan den burgemeester in te dienen." En is dit voorstel, en alzoo het art., met 13 tegen 8 stem men aangenomen. Tegen hebben gestemd de 11II. van der Hoeven, Groos, van Kaathoven, Lisman, Stoffels, van der Boon Mesch, Krantz en Lezwyn. Art. 32 wordt door de Commissie voorgedragen te lezen als volgt: Alle bestaande verordeningen op den verkoop en op de keuring van vleesch mitsgaders op de penshal en spek worden afgeschaft" of wel ingetrokken" zoo als door het lid Bake voor gesteld wordt, om voor dit woord te lezen. En wordt dit met algemeene stemmen aangenomen. De Commissie van redactie stelt nu een nieuw art. voor, dus luidende: Deze verordening treedt in werking met dieregelende de belasting op de plaatsen in de hal en op de vleeschmarkt." En wordt dit art. met algemeene stemmen aangenomen. Als nu komt in behandeling het opschrift der verordening, en op voorstel van de Commissie van redactie, dit aldus vastgesteld: Verordening op de keuring en op den verkoop van vleesch binnen dc gemeente Leyden." Eindelijk wordt deze verordening in haar geheel in rondvraag gebragten met 18 legen 3 stemmen aangenomen. Tegen hebben gestemdLeembruggenLisman en Taets. 3°. Het besluit tot het instellen eener vleeschmarkt. En wordt dit met eene bijvoeging houdende den tijd waarop dit besluit in werking zal treden genomen. 4°. Eene verordening houdende Instructie voor de keurmees ters van het vleesch in de Gemeente Leyden. Na het wisselen van algemeene consideratiënwordt tot art. 1 dezer Instructie overgegaan. De Commissie van redactie stelt omtrent dit art. voor, daaruit het woord «spek" in de zinsnede «vleesch of spek verkoopen" weg te laten, en voorts bij dit art. nog te voegen: «Een hunner is eerste Keurmeester en moet als Veearts toegelaten zijn," terwijl het lid van der Boon Mesch voorstelt hier de uitdrukking rijks veearts" te bezigen, en is met deze wijzigingen dit art. aange nomen, dus luidende: «De keurmeesters van het vleesch worden door Burgemeester en Wethouders aangesteld en ontslagen. Zij zijn drie in getal en moeten in de kom der Gemeente woonachtig zijn, elkander niet in den eersten of tweeden graad van bloedverwantschap of zwa gerschap bestaan, noch mogen zelf, of door hunne vrouwen, of bij hen inwonende kinderen of andere tusschenkomende perso nen, het bedrijf van VleeschhouwerVleeschverkooper, Tapper of Slijter in Sterke Dranken uitoefenen, of aandeel in die bedrij ven hebben. Een hunner is eerste keurmeester en moet als rijks veearts toegelaten zijn." De artt. 2 en 3 worden met algemeene stemmen onveranderd aangenomen zijnde van dezen inhoud «Alvorens hunne betrekking te aanvaardenleggen zij in handen van Burgemeester en Wethouders den eed of de belofte af, dat zij hunne bediening naar hun beste weten, met naauwgezetheid en onpartijdigheid zullen waarnemen." «bij die waarneming zijn zij steeds van hunne aanstelling voor zien eu gehouden deze, des verlangdte vertoonen." Onder de behandeling van art. 4 verlaten de HH. Gevers, van der Hoevenle Poole en Ysselsteyn de vergadering. Op dit art. wordt door het Lid Bake voorgesteld voor de woor den «en de stipte uitvoering harer bepalingen", te lezen «en voor de slipte uitvoering van de daarin vervatte bepalingen"} terwijl het Lid Taets voorstelt om N°. 6 weg te laten. En wordt tot deze weglating met 12 legen 5 stemmen be sloten. Tegen hebben gestemd de HH. Groos, van Kaathoven, Lismanvan der Boon Mesch en Krantz. Waarna het art. met algemeene stemmen wordt aangenomen, dus luidende: «Zij zijn in het algemeen verpligt, zorg te dragen voor de nale ving der verordeningen van de gezondheidspolitie op vee en vleesch en voor de stipte uitvoering van de daarin vervatte be palingen. Zij houden een register vermeldende: 1°. de personen die in de winkels, in de hal of op de markt, vleesch verkoopen 2°. waar dit het meest door de ingezetenen wordt gekocht; 3°. de besteede prijzen 4°. de gedane keuringen 5°. de bekeuringen met de gronden daarvan en de opgemaakte verbalen." Daar het uur te ver verstreken is wordt door den burgemeester de voortzetting bepaald op Zaturdag aanstaande ten 2 ure. Te Leyden ter Boekdrukkerij van J. G. LA LAU.

Leydse Courant | 1853 | | pagina 6