Zitting van den Gemeenteraad van 29 December 1852. Afwezig de HH. HartcveltCock, Adriaans, Yssclsteyn, van Outeren le Poole, van der Hoeven, Taets, Gevers en Lisman. De Notulen van de vorige vergadering zijn gelezen en vastgesteld. Het Lid van der Boon Mesch ter vergadering verschenen zijnde, wordt door den Burgemeester overgelegd eene Instructie voor de algemeene marktmeester. Wordt besloten deze ter inzage van de leden in de leeskamer neder te leggen. Het Lid de Moen stelt voor om de behandeling der laatste drie aan de orde van den dag gestelde onderwerpen het eerst te behandelenwelk voorstel met algemeene stemmen wordt aangenomen. Hierna stelt de Burgemeester aan de orde van den dag 1°. De benoeming van twee Commissarissen voor de Stads Bank van Lecning. Gelet zijnde op de door Commissarissen dier Bank voorgedragen dubbeltal len en de daarbij gevoegde dubbeltallen door Burgemeesters en Wethouders wordt, nadat waren aangewezen de HH. Bake, Bucaille en Luzac om met den Burgemeester het bureau van stemopneming uittemaken, tot de stemming overgegaan en voor het ls,e Lid uitgebragt op de HH. Gevers 11, Leembrug gen 2de Moen en Krantz ieder 1 stemmen zoodat alzoo de Heer Gevers als zoodanig is benoemd. Voor de 2tic plaats worden uitgebragt op de HH. Leembruggen 9, Siegenbeek 3, le Poole, Krantz en de Moen elk 1 stemmen, en is alzoo de Heer Leembruggen als Commissaris benoemd. 2°. Een request van C. Brousgeest houdende bet verzoek dat aan hem eene plaats tot bet leggen van mest worde aangewezenen den grond van de Ver- werstraat, waarvan het grasgewas bij hem tot Maart 1855 is gepacht, na dien tijd voor 10 jaren worde verhuurd. Gehoord het rapport van de Commissie van Fabricage, strekkende om hem het eerste verzoek toetestaanmaar dat in het tweede met worde getreden heeft de vergadering zich met algemeene stemmen met deze conclusie van het rapport vereenigd. 3°. Eene verordening omtrent het regt van voorrang van de gemeente we gens de door haar te heffen lasten. En is deze met algemeene stemmen aangenomen. Voorts: 4°. De verordening op den verkoop van vleesch te beginnen met art. 18 van het Ontwerp, wanneer het lid Siegenbeek door ambtsbezigheden elders geroepen de vergadering verlaat. Bij dit art. wordt door bet lid van Kaathovcn voorgesteld om ook de be palingen van art. 25 op de Hal van toepassing te maken, met verzoek zulks ter gelegener tijd in deliberatie te brengen. Het lid Groos stelt als amendement voor in dit art. voor de woorden van varkensvleesch of van nuchtere kalverente lezen van varkens- vleeschnuchtere kalverenpenskoppen of afvalwaarna het art. dus gewijzigd met algemeene stemmen wordt aangenomen, luidende: »De Hal is tot algemeene verkoopplaats van vleesch bestemd, waarin het ieder vrijstaatna voorafgaande kennisgeving aan den opzienertegen beta ling van het daarvoor verschuldigde, zijne koopwaren uit le stallen, onder inachtneming der daarvoor gestelde voorschiften. Geene uitstalling of ver koop van varkensvleeschnuchtere kalverenpenskoppen of afval wordt in de Hal toegelaten." Art. 19 wordt met algemeene stemmen goedgekeurd en daarbij tevens aan genomen eene wijziging door het lid Luzac voorgesteldom bij de cijfers 8, 4 enz. de woorden: uur en des ochtends of avonds te voegen, even als in vroegere artikelen, alsmede van het lid van der Boon Mesch om in deze geheele verordening of uur of ure te schrijven, terwijl een amendement door het lid Leembruggen voorgesteld om de Hal tol 's avonds 9 ure open te hou denna deliberatie wordt ingetrokken. Het aangenomen art. luidt als volgt: »De hal is dagelijks, Zon- en feestdagen uitgezonderd, van 1 Maart tot 31 October van 8 nur des ochtends tot 4 uur des namiddags, en de overige maanden van 9 uur des ochtends tot 3 uur des namiddags geopend, Zatur- dags echter steeds van 8 uur des morgens tot 11 des avonds. De opziener is met de zorg voor de opening en sluiting belast." Nadat door de Commissie van redactie was voorgesteld om bij art. 20 nog te voegen Ieder zorgt voor de hem noodige banken en blokken." Wordt dit art. met algemeene stemmen aangenomen dus luidende: »Een behoorlijk stel gewigt met schalen moet, ten dienste der belang hebbenden voor rekening van de verkoopers steeds in de hal voorhanden zijn. Ieder zorgt voor de hem noodige banken en blokken." Op art. 21 wordt door het Lid Groos voorgesteld voor alleen tc lezen op eigen naamterwijl de Commissie van redactie voordraagt om het woord bank te veranderen in plaatsen wordt met algemeene stemmen het art. dus veranderd aangenomen. Zijnde alsnu van dezen inhoud»Aan ieder vleesch- houwer, hetzij op eigen naam, hetzij onder eene firma handelende, w.ordt niet meer dan ééne plaats gegund." Door de Commissie wordt eene nieuwe redactie van art. 22 voorgesteld en deze met algemeene stemmen aangenomen, zijnde als volgt: »Bij de in voering dezer verordening en vervolgens telken jare -«orden de plaatsen in de hal voor elke klasse bij loting aangewezen. Indien er meer aanvragen voor dezelfde klasse zijn dan het getal plaatsen toelaat, zal het lot beslissen aan wien de plaats moet worden afgestaan." Naar aanleiding van het voorstel van het Lid van Kaathoven bij art. 18 gedaan, wordt hier ter plaatse een nieuw art. ingevoegd en aangenomen, (zijnde het Lid Siegenbeek weder ter vergadering verschenen) luidende als volgt jiDie van buiten de stad geslagt vleesch in de hal ter verkoop wenscht aan te brengen, is, onverminderd de keuring bij art 11 voorgeschreven, verpligt, hetonder overlegging van het bewijs van betaalden accijnsaan een der in de hal aanwezige keurmeesters ter keuring voor te stellen." Door de Commissie van Redactie wordt voorgesteld uit art. 23 het woord vrije te doen vervallen. Het Lid Bake stelt op dit art. voor om de vleeschmarkt twee dagen ter week en alzoo des Woensdags en Zaturdags te houdenterwijl het lid Lcemhrnggen eerst voorstelt deze vleeschmarkt van 3 ure 's namiddags tot's avonds 11 ure, doch na deliberatie, van 10 ure 's morgens tot 10 ure 's avonds te honden. Dit laatste amendement van het lid Leembruggen, is met 10 tegen 5stem men aangenomen, hebbende tegen gestemd de HH. LezwijnLuzac, Stoffels, Siegenbeek en de Voorzitter, en het amendement van het lid Bake aangeno men met 11 tegen 4 stemmen, zijnde van de IIH. Bucaille, Lezwijn, Sie genbeek en de Voorzitter. Het art. luidt dus: »Des Woensdags en des Zaturdags van iedere week (of bij alsdan inval lenden feestdag den voorgaanden vrijen dag) wordt van des ochtends 10 tot 10 uur des avonds op de Ilooglandsche kerkgracht, of zoodanige plaats, als daartoe later mogt worden aangewezen, eene vleeschmarkt gehouden." Op Art. 24 wordt door het lid Groos voorgestelddaarin achter het woord aan te sluiten te voegen en aijne waren uit te stallen met inachtne ming der gestelde voorschriften. En wordt met deze bijvoeging met algemeene stemmen aangenomen dit art. »De plaatsing der kramen of uitstallingen vangt aan van de zijde der Wintersteegzijnde een ieder verpligtter markt komendeaan de bereids gestelde aan te sluiten en zijne waren uit te stallen, met inachtneming der gestelde voorschriften. Het verschuldigde marktgeld wordt door den markt meester ingevorderd." Eindelijk wordt door de Commissie eene nieuwe redactie van art. 25 voor gesteld, die met algemeene stemmen wordt aangenomen, dus luidende: »Die van buiten de stad geslagt vleesch ter verkoop wenscht aan te bren gen, is, onverminderd de Keuring bij art. 11 voorgeschreven, verpligt, het, onder overlegging van het bewijs van betaalden accijnsaan een der op de marktplaats aanwezige Keurmeesters ter keuring voor te stellen, door wien, ingeval van goedkeuring, daarvan bewijs wordt afgeleverd, welks vertooning later ook door de koopers kan worden gevorderd." »Tot het doen dier Keuring mag men zich niet later dan lot des namid dags ten 3 ure bij de Keurmeesters aanmelden." En is hierna de Vergadering op voorstel van het lid van der Boon Mesch, in eene met geslotene deuren voortgezet.

Leydse Courant | 1852 | | pagina 5